Audiosense T800 - 8×Knowles za $300?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod rendyG 19. 5. 2020 06:59

Přesně tak, s mobilem mi to taky nesedí, ale může to být zase dobrá nouzovka, když člověk někam cestuje a nechce tahat moc věcí.
S komplem šlape parádně, za předpokladu že člověk nemá zprasený usb výstup :D

Co se té symetriky týče, řekl bych že to člověk může poznat u méně citlivých sluchátek, protože symetrika má v tomto případě 2x větší voltage swing. Nerad ale používám výraz citlivost, protože spousta lidí si to pak špatně přebere a předpokládá, že když nějaká sluchátka hrají hlasitě i z mobilu, jsou citlivá, což nemusí být pravda. T800 bych zařadil do té kategorie sluchátek, která na to že to jsou armatury ocení dostatek výkonu (a nízkou OI). Jestli půjde poznat rozdíl ve zvuku mezi eSkem a Déčkem zatím nedokážu říct, ale předpokládám že zrovna s T800 rozdíl bude, ale uvidíme, jsem zvědav a těším se až vyjde 9038D :)
rendyG
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tifar 20. 5. 2020 11:57

Často tu chvalite kábel tripowin C8..
Poprosil by som o info,či ide o symetrický kábel 2.5 Jack...
Možno by k t800 a ibasso dx200 bol prínosom.

Ďakujem za odpoveď.
tifar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 20. 5. 2020 12:01

U toho kabelu si můžeš vybrat jestli má mít konektor 2pin, nebo MMCX a jestli má být normální s 3,5mm jackem a nebo 2,5 nebo 4,4mm symetrika:
https://www.linsoul.com/products/tripowin-c8
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tifar 16. 6. 2020 17:18

Káblik prišiel...je to anakonda. .
Kombinácia symetriky tripowin C8 s t800 a ibasso dx200 je celkom dobrá..neviem či je to symetrikou alebo káblikom,ale je to paráda... tých 6 voltov čo do sluchatiek ide robí asi svoje.

Ďakujem za tip.
tifar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 11. 9. 2020 20:16

martas38 píše:Toto řekl bych rozděluje uživatele na dvě skupiny. Jedněm perfektně sednou (naštěstí sem patřím i já) a nemají usazení co vytknout a užívají si zvuku a druhé skupině přijdou šíleně nepohodlné, vzniká jim podtlak v uších a způsobuje jim to velice nepříjemné pocity a často nepomůže ani změna nástavců. Tím nechci nikoho odrazovat, ale znám člověka, co je prodal tentýž den co je koupil právě z tohoto důvodu. Dál bych před mmcx konektory preferoval dvoupin.

Tak jsem si je koupil taky, ty T800. První dojem byl - kde jsou basy? Žádné se totiž nekonaly. Došlo mi však, že to bude asi velikostí nástavců, a jejich usazením v uších. Po delším experimentování se všemožnými nástavci, co jsem měl, byl první výsledek jasný - potřebuju ty největší, a nejlíp mi sednou černé pěnové (lepkavé), dodané se sluchátky. Ty dokázaly moje zvukovody utěsnit nejlíp, o nic jiného tady - ve vztahu k basům - totiž nešlo (interní strukturu nástavců pomíjím - ty různé spirály apod.). Prostě nástavce jsou špunty, které se musí těsně zarazit do zvukovodu, jen tak se lze dobrat k basům. Díky čemuž se samozřejmě projevil problém s tlakem vzduchu v uších, který byl velmi nepříjemný. Naštěstí jsem svoje sluchátka neprodal, a nakonec pochopil, o co asi jde (doufám). Jde přesně o to, že abychom měli basy, musíme ty nástavce nacpat do zvukovodu jako špunty, aby dokonale utěsnily zvukovod. No ale s tím je problém, protože v procesu ucpávání před sebou nástavec se sluchátkem tlačí vzduch směrem k bubínku, a tím v oblasti před bubínkem roste tlak. Prostě a jednoduše - pokud k utěsnění zvukovodu dojde hned na jeho začátku, a my nástavec tlačíme za této situace dál, směrem k bubínku (a utěsnění zůstává zachováno), zmenšujeme objem prostoru, do kterého se tlačený vzduch musí vejít, protože utěsnění mu brání v úniku ze zvukovodu. Takže v prostoru před bubínkem vzniká přetlak, který je příčinou oněch nepříjemných pocitů. No ale to se nemusí stát, pokud nástavec je při zatlačování do zvukovodu mírně zešikma - pak tou škvírou u jedné strany může stlačovaný vzduch uniknout s tím, že až úplně na konci zatlačování zajistíme, aby osa nástavce byla kolmá na bubínek (a bylo tedy dosaženo ideální těsnosti s tím, že tlak v komůrce mezi sluchátky a bubínkem je normální). A i kdyby se nám nepodařilo to takto provést, a měli jsme v uchu ten přetlak (podtlak tam dle mého z principu vzniknout nemůže), stačí chvíli kvedlat sluchátkem sem a tam (za situace, kdy už jsme “nadoraz” :-) ). Nakonec se tam totiž objeví nějaká menší škvíra, kterou přebytečný vzduch unikne, dojde k vyrovnání tlaku, následnému utěsnění, a my si budeme konečně moci vychutnávat božský zvuk tohoto zázraku. Ve spojení s Fiio Q5s a se sluchátky dodaným stříbrným kablíkem super zážitek. Nikdy bych nevěřil, že u obyčejných špuntů zažiju takovouhle frekvenční charakteristiku, toto rozlišení, to, že mi zpěvák zpívá 10 cm před nosem (u sluchátek okolo uší jsem zvyklý, že se hudba děje v mé hlavě a po stranách od ní .. to vystupení z hlavy před obličej je u T800 opravdu skvělé, i když hádám jde o běžnou vlastnost IEM :-) )
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 11. 9. 2020 21:07

Doporučil bych ti zkusit nástavce JVC Spiral Dot. Zkusil bych velikosti M, ML a L. Tady můžeš velikosti nakombinovat, bohužel asi L zrovna nejsou skladem: https://penonaudio.com/accessories/earp ... rtips.html
Podle mě pěny žerou výšky, nikdy mě to moc nevyhovovalo po zvukové stránce a vlastně ani pohodlím.
Co se káblů týče, tak ty dodané jsou bída. Pokud objednáš cokoliv v ceně 20-50USD, velice si zvukově pomůžeš. Za mě se k nim výborně hodí Tripowin C8
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 11. 9. 2020 21:31

Jasně, oboje mám v plánu. Proč Ti vadí ten konektor mezi kablíkem a sluchátky, má to nějak omezenou životnost?

Jinak teď jsem poslouchal cosi na YouTube přes Samsung Galaxy Buds, a ten efekt vystupení zvuku před obličej tam je taky. Tato sluchátka už mám cca rok, zatím jsem si toho vůbec nevšimnul, protože na hudbu je nepoužívám.

Ty pěny byly nejlepší - včera, to bylo poprvé, co jsem T800 použil, čili první dojmy.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 11. 9. 2020 23:41

Podle mě je dvojpin mnohem lepší. MMCX konektor se jednak protáčí a za další když to rozpojuješ, je to horor. Pokud nevíš jak na to, můžeš zničit kabel, nebo i sluchátka. Nejlíp zatáhnout, mírně, ale ne zas moc do strany, vrazit do mezery nehet a objet to s ním a pak to povolí. A rozhodně to není stavěný na to, abys to rozpojoval dvakrát denně. Bohužel takřka všechny lepší sluchátka používají MMCX, včetně těch hodně drahých.
Co se nástavců týče, tak krom těch JVC bych ještě doporučil SpinFit CP100, nebo ještě lépe CP145 (resp. mně líp sedí). Pokud vyhovují pěny, není co řešit, ale mně to nevyhovuje, výrazně to ubírá výšky, což může být u některých sluchátek přínos, ale u T800 pro mě není.
Věřím, že s tím FiiO to bude hrát hodně dobře.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 12. 9. 2020 07:34

OK, objednám ten Tripowin C8. Akorát nevím, zda mám koupit symetrický, nebo ne. Mám dva přenosné přístroje se symetrickým výstupem 4,4 mm, ale taky další bez něj (nesymetrický 3,5 mm jack). U toho Q5s už teď jsem tak na 30% hlasitosti přes 3,5 mm, a se symetrickým kabelem to bude 20% a horší možnosti jemné regulace hlasitosti s tím, že vlastně ani nevím, jak se to chová při tahle málo vytočeném regulátoru. Ty máš pocit, že ten symetrický kabel má význam z hlediska kvality zvuku? Já vím, všude to doporučují, využije se tak technika, za kterou jsem zaplatil (plně symetrické DAC-zesilovače), ale ve finále je samozřejmě otázka, zda je to vlastně slyšet ..

Ty nástavce si pro začátek objednám oboje, a uvidím, co mi bude vyhovovat líp.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 12. 9. 2020 10:37

Co máš za zařízení se symetrikou? Jinak asi bych to v tomto případě oželel a koupil 3,5mm klasiku. Dělají se i redukce, ale netuším, jestli z 4,5 na 3,5, navíc to prodlužuje konektor, což je d kapsy nic moc.
Třeba u HiBy R3 nemá symetrika absolutně žádný zvukový přínos krom vyšší hlasitosti, ale u iBasso DX160 je rozdíl docela velký.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 12. 9. 2020 10:52

Tak to je zajímavé, mám to Fiio Q5s, a teď nově iBasso DX160 ... Redukci nechci. Já si to ještě promyslím :-)
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 12. 9. 2020 11:22

martas38 píše:Podle mě je dvojpin mnohem lepší. MMCX konektor se jednak protáčí a za další když to rozpojuješ, je to horor. Pokud nevíš jak na to, můžeš zničit kabel, nebo i sluchátka. Nejlíp zatáhnout, mírně, ale ne zas moc do strany, vrazit do mezery nehet a objet to s ním a pak to povolí. A rozhodně to není stavěný na to, abys to rozpojoval dvakrát denně.

Odpajanie MMCX chce trochu cviku, je to len o grife, ktorý treba dostať do prstov. Potom je odpojenie možno rýchlejšie ako s 2pinom.Ale súhlasím, že odpajat a pripájať to denne, to by sa asi ten konektor rýchlo uvoľnil. 2pin je lepší aj kvôli tomu pretláčaniu, ktoré spomínaš. Len tam zas treba dávať pozor na polaritu.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 12. 9. 2020 11:52

Tak to bych o symetrice popřemýšlel. Pro mě má symetrika DX160 s T800 velký přínos a řekl bych, že u toho FiiO to bude obdobně. To zařízení s klasickým 3,5 stojí za to?
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 12. 9. 2020 12:59

Chord Mojo, Chord Hugo 2
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 12. 9. 2020 13:04

Tak to bych určitě zůstal u 3,5mm a symetriku oželel.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků