Audiosense T800 - 8×Knowles za $300?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod martas38 30. 9. 2020 17:40

No pokud zůstane zhruba zachováno ladění středů a výšek a bas bude díky dynamickému měniči přirozenější s lepší texturou, než je u T800, myslím to bude velice úspěšný model.
Crinacle shazuje všechna sluchátka, co mají teplejší ladění včetně CA Solaris.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pbl1978 30. 9. 2020 19:15

Tonalitu dal D-, to je fakt úlet.
Ale třeba AQ3 chválil.
No nic, je to jen jeden z recenzentů.
pbl1978
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 30. 9. 2020 20:09

Já po té co jsem párkrát dal na rady některých recenzentů i "recenzentů" včetně místních už věřím pouze svým uším. Každopádně v jeho žebříčcích je pár podivností. Mě by třeba nenapadlo dávat FiiO FH5 před T800 (zkušenost s oběma sluchátky). A přijde mně podivné dávat těžce opěvované FiiO FH7 rovněž za FH5 (ač s FH7 zkušenost nemám). Pro mě byl zvuk FH5 nic moc, hodně tomu chyběly výšky - kus pásma je uřízlého. Ale sto lidí dvě stě uší...
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý


Odeslat příspěvekod martas38 1. 10. 2020 21:28

Tak co jsem měl možnost načíst, sluchátka AQ7 jsou o něco menší než T800, mají daleko lepši zpracování, mnohem lépe sedí v uších a mají patrně vyřešené vytváření podtlaku v uších.
Ale zvukově to rozhodně není pokračovatel T800, ale spíš AQ3. Spousta lidí jim vyčítá nedostatek zábavnosti a přemíru analytičnosti. Otázka jestli to je u vlajkové lodi dobře, nebo není. Na head-fi se velice často objevují přirovnání, kdy T800 jsou přirovnávány k Campfire Andromeda a AQ7 k CA Ara. Měly by mít oproti T800 daleko lepší, přesnější a rychlejší bas, ale tonalitou docela rovné, bez potlačeného středního pásma a patrně to nebude pro každého, spíš pro pokročilejší uživatele.
Dále prý nejsou díky vyšší impedanci tak vybíravá na zdroj jako T800.
Docela mě zaujala informace, že předvýrobní verze pro recenzenty měla ladění podobné jako T800, pouze s lepšími basy, ale na základě zpětné vazby od dvou respektovaných ruských recenzentů (???) ladění překopali směrem k pokročilejšímu analytickému zvuku. Zda to je či není pravda netuším, každopádně bych se tomu až tak nedivil.
Podle mě by trošku méně "zábavnosti" T800 slušelo, na druhou stranu nejsem příznivce rovného suchého zvuku. Takže otázka zda vyzkoušet či nikoliv, cenově je to na úrovní iBasso IT04, nebo FiiO FH7, což jsou sázky na jistotu.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pbl1978 2. 10. 2020 18:47

Ve fóru Head-fi Audiosense se to ladění dost řešilo, takže asi jo.
Bych v ceně do 500$ ještě mrknul na Moondrop Blessing2, které jsou hodně chvalene. Je to asi dost evoluce oproti Kanas/KXXS a o něco horší než jejich vrcholné modely.
pbl1978
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 2. 10. 2020 19:16

Za 500USD je toho dobrého osvědčeného už docela dost. Fearless S8, DUNU DK-3001, LZ A7, Campfire Polaris, TSMR5 a 6, Thieaudio Legacy 9 atd. Otázka jestli za tu cenu nabídnou AQ7 něco víc. T800 podle nabídly.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rendyG 8. 10. 2020 22:25

Za mě je AQ7 zklamání už jen při pohledu na graf od Crina, což samozřejmě není vše, ale nástupce T800 se asi nedočkáme..

Posledních pár měsíců jsem sice skoro vůbec neposlouchal (nevím co se to se mnou stalo), ale až to zase příjde, rád bych zkusil Blessing 2 :) Nepřemýšlel nad nimi někdo?
Předpokládám že než se rozhoupu, určitě je tu někdo zkusí.. kdyžtak se hlásím na demo :D
Sennheiser HD580, MrSpeakers AlphaDog (diy)
Blessing2:Dusk, RE400, ZS5v1, modded: [Evos Palais, HifiWalker A1, diy "ER4XR"]
Mimby -> THX789
E1DA 9038S, ZX300, ES100, Walnut V2 (V5i)
rendyG
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pbl1978 18. 10. 2020 12:42

No zkusil bych ty B2, ale jsem zatím stále spokojený s T800 :-)
pbl1978
Junior

Odeslat příspěvekod Phil D 19. 10. 2020 09:01

Minuly rok jsem si koupil T800, a jsem s nimi velice spokojeny. Nemohl jsem delsi dobu najit upgrade, zkusil jsem AQ7, LZ A7, Moondrop S8 a Moondrop Blessing 2. Naladeni techto ostatnich IEM je jine, bas neni tak prominentni, ale vetsina ma vice detailu. AQ7 bylo celkem zklamani, zensky vokal je mnohem silnejsi nez muzsky a nektere perkusni nastroje zneji proste divne. Vsechny ostatni maji take pasma, kde zneji neprirozene, umele. Kdyz jsem vyzkousel Campfire Andromeda 2020, zustal jsem u nich. To je opravdu upgrade ve vsech smerech, ton je naprosto prirozeny, detaily excelentni a bas se da na ekvalizeru nastavit tak, aby plus minus odpovidal T800. Ted moje T800 lezi v koute a ja furt posloucham Andromeda 2020. Po zaplaceni postovneho z USA, cla a DPH je to sice palka (to jsem jeste nevedel, ze se daji koupit v EU), ale alespon mam na chvili od upgrade pokoj. Moje penezenka sklapla a mysl nelituje, protoze usi si uzivaji. Drazsi a lepsi modely me moc netahnou (napr. Empire Ears Odin), protoze kazdy z nich dojede na prirozenost projevu. Andromeda 2020 je v tomto snad neporazitelna.
HP: Clear, Elegia, Sundara, GH1, HD6xx, TH-X00, P7, H8, ATH-ESW9
IEM: Monarch, Andromeda 2020, T800, XBA-N3, FX1100, E700M
DAC: ADI-2 DAC FS, Mojo, ES100, KA3 DAP: NW-WM1A, DP-S1
Phil D
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 19. 10. 2020 09:22

T800 som skusal uz davnejsie, po 2 dnoch trapenia (kde su tie detaily, co kazdy popisuje?) sli na bazar, nesadli mi ani zvukom, ani usadenim. Nechapem za mna ten povyk okolo nich, ale viem, ze je dost spokojnych majitelov. Andromedy (hlavne 2020) boli moj dalsi planovany krok. Aj ked mi par ludi pisalo, ze z IT04 to nebude ten upgrade, ktory by clovek od kupy za 2 nasobok ceny ocakaval. Moje plany zajst do audiga boli aktualnym stavom odlozene, dostal som vsak moznost vyskusat (s moznostou odkupenia) od znameho Fiio FH7 a nakup Andromed 2020 sa definitivne odklada. Niektori recenzenti porovnavali FH7 a Andromeda a nebol tam jednoznacny vitaz. Cize som maximalne spokojny... a usetril som zopar stovak EUR. Ale verim, ze su Andromedy dobre, dlhodobo boli benchmarkom svojej triedy. Len doba pokrocila a cinski maniaci robia stale lepsie a lepsie kusky.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Phil D 19. 10. 2020 10:04

Na FH7 jsem take slysel pouze chvalu. FH7 ma pry lepsi basy a plnejsi zvuk, Andromeda 2020 zase lepsi detaily, hlavne vysky. Detaily na T800 jsou, ale az pekne vzadu za basy. Kdyz jsem T800 dal poprve do usi, byl jsem naprosto unesen i z detailu a nadseni mi dlouho zustalo. Az ve srovnani s drazsi konkurenci clovek slysi chyby T800. Radost to ale nezkazilo. Na nocni ulet vedle rodiny, kdyz jsou kluby zavreny, je to naprosto idealni.
HP: Clear, Elegia, Sundara, GH1, HD6xx, TH-X00, P7, H8, ATH-ESW9
IEM: Monarch, Andromeda 2020, T800, XBA-N3, FX1100, E700M
DAC: ADI-2 DAC FS, Mojo, ES100, KA3 DAP: NW-WM1A, DP-S1
Phil D
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 19. 10. 2020 10:45

Ten bas je vyborny na FH7 a je to cudne, co napisem, ale mozno by som niekedy toho detailu prijal aj menej. Trochu to odvadza pozornost, ked chce clovek len tak relaxovane pocuvat. Pri sustredenom posluchu je to sila. V kazdom pripade pri navsteve audiga si Andromedy vypocujem. Ja som tie T800 pocul, uz ked som IT04 mal, tak mozno preto neohurili.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 19. 10. 2020 12:54

Já třeba nedám na T800 dopustit a za tu cenu bude mít málo co tak dobrý poměr cena/výkon Podle mě je jejich největší slabina ten bas. Odvětraný tlakový měnič. Sice jde do úžasné hloubky, ale je měkký pomalý bez textury. Co se týče detailů, ty tam jsou. Ale zvuk je v oblasti vyšších středů a výšek takový uhlazený, není to tam zvýrazněné, tak to tolik nevyniká (pro někoho necinká). Další problém je jejich extrémně nízká impedance, což může se zesilovači s naopak vyšší vnitřní impedancí způsobovat problémy, zejména v těch basech. Podle mě jim sluší světlejší zdroje (zvukově světlejší než třeba Chord Mojo), pak se rozvinou i ty detaily na výškách.
Samozřejmě pokud budou srovnávány s CA Andromeda za minimálně trojnásobek, tak to prohrají na celé čáře úplně ve všem, snad krom hloubky basu kterou jsou schopný zahrát, nebo spíš zahučet. Bylo by divné, kdyby tomu tak nebylo.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 20. 10. 2020 19:37

Fiio FH7 bych někdy rád otestoval. Jakožto spokojený majitel nižšího modelu FH5, který podle mých uší je level nad populárními Tansio Mirai TSMR-3 (pro), bych rád porovnal rozdíl. Takže pokud by je náhodou měl někdo k dispozici na krátké zapůjčení (dopravu bych samozřejmě uhradil), tak bych byl moc vděčný :-)
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků