Audiosense T800 - 8×Knowles za $300?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tifar 6. 1. 2020 09:12

foto1977 píše:
tifar píše:S dragonfly red počúvam asi na tretinu, už mi funguje aj tidal...

Ahoj jak zo myslíš? Jako výkon DF RED, že to bere třetinu?
Info o Tidal také nechápu, DF je přeci jen převodník, přes něj jde Tidal taky ne?

Na tretinu, akože hlasitosť... Viac by mi utrhlo hlavu. A tidal? To mi nejako nefungovalo, ale nejako sa to samé rozbehlo..
tifar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod honza.c 6. 1. 2020 09:26

martas38 píše:honza.c: Z iPhone 11 pomocí BT kodeku AAC do ES100 a odtud drátem do sluchátek? Jestli jsem to správně pochopil, tak do takového řešení bych vůbec nešel, BT AAC kodek je bída, která pohřbí i sluchátka za litr. Přenosné zařízení Apple a kvalitní zvuk nejdou moc dohromady (vím o čem píšu, sám mám iPhone), a BT přenos a kvalitní zvuk taky nejdou ve většině případů moc dohromady. A když se tyhle dvě věci zkombinují, je neštěstí na světě a troufám si tvrdit, že i v případě IT01s. Pokud bys chtěl dostat z iPhone dobrý zvuk, musel bys použít Apple Camera Kit USB, do něj píchnout nějaký DAC (Dragonfly, nebo třeba E1DA 9038S, nebo třeba tu tvoji krabičku, nevím jak je na tom s kvalitou) a z něj kabelem do sluchátek. Bude to obludné, složité. Za mě lépe nějaký DAP a mít poslech naprosto oddělený od mobilu a nebo, pokud se nechceš vzdát svého řešení, tak pořídit nějaké levné špunty a kvalitní poslech s kvalitními sluchátky si nechat drátově na doma.


Díky za uvedení mě do reality :). Na ES100 jsem četl jen pozitivní reakce, jak kvalitně dokáže zahrát a vybudit i žravější velké sluchátka. To byl také důvod jeho pořízení jako sledování filmů když přitelkyně spí.
ES100 jsem ještě netestoval, tak jsem sám zvědavý ale pokud by realita byla hodně zlá, tak nezbyde asi nic jiného než jít do externího přehrávače (snad shanling m0 ?)
Stream DK: Apple TV 4k,Zidoo z9s
Audio DK: Denon avr-x2500h-5.1.2 QA 3010+3090c,SW Proson rumble r-10
Audio PC: Aune x1s, iLoud Micro Monitor, HD58x
Video DK: Epson TW9400+110'' 5D MP/HDR HiViGrey acoustic
honza.c
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rendyG 6. 1. 2020 09:43

Přes iPhone jede jen AAC? Mě ES100 zvukově dost překvapilo, ale přes LDAC, do té doby jsem měl za to že je zvuk z bluetooth bída. T800 poslouchám výhradně z 9038S a DX120, ale pokud to někomu pomůže, můžu to zkusit i s ES100 v nějaké horší kvalitě přenosu.
rendyG
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod foto1977 6. 1. 2020 09:56

tifar: děkuji za upřesnění takže ty jedeš jen kombinaci s7 + DF RED + UAAP + T800?

rendyG: ještě jednou děkuji za založení tohoto vlákna, myslím, že každá zajímavější sluchátka, či jiný gadget, by měla mít svoje vlákno, aby člověk nehonil informace po celém fóru...

p.s. ty T800 jsou značené jako nějaký tank :)
foto1977
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod honza.c 6. 1. 2020 10:10

rendyG píše:Přes iPhone jede jen AAC? Mě ES100 zvukově dost překvapilo, ale přes LDAC, do té doby jsem měl za to že je zvuk z bluetooth bída. T800 poslouchám výhradně z 9038S a DX120, ale pokud to někomu pomůže, můžu to zkusit i s ES100 v nějaké horší kvalitě přenosu.


To bych ocenil, díky. Chápu, že kvalita bude pravděpodobně horší, ale zajímá mě jak moc.
Stream DK: Apple TV 4k,Zidoo z9s
Audio DK: Denon avr-x2500h-5.1.2 QA 3010+3090c,SW Proson rumble r-10
Audio PC: Aune x1s, iLoud Micro Monitor, HD58x
Video DK: Epson TW9400+110'' 5D MP/HDR HiViGrey acoustic
honza.c
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tifar 6. 1. 2020 13:00

foto1977 píše:tifar: děkuji za upřesnění takže ty jedeš jen kombinaci s7 + DF RED + UAAP + T800?

rendyG: ještě jednou děkuji za založení tohoto vlákna, myslím, že každá zajímavější sluchátka, či jiný gadget, by měla mít svoje vlákno, aby člověk nehonil informace po celém fóru...

p.s. ty T800 jsou značené jako nějaký tank :)


Áno,a táto kombinácia mi zvukovo vyhovuje. Pohrávam sa však s myšlienkou na samostatný dap. Keďže nemám finančné obmedzenie,nehľadá sa mi ľahko.
Nepridá tomu ani to,že prakticky si to ani nemám kde vyskúšať. Musím strieľať na slepo.

Inak t800 je starý známy Terminátor. To vie každý..:-)
tifar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tifar 6. 1. 2020 15:07

Zaujímal by ma váš názor na uznávaného recenzenta crinacle.
Audiosense t800 mám už celkom dobre opočúvané a podľa jeho rebríčka Sony mh755 sú o dosť lepšie Stoja okolo 8 dolárov.
Oplatí sa kúpiť ich?
tifar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 6. 1. 2020 15:18

Ano iPhone umí jen a pouze AAC. o nějakých aptX, nebo LDAC si může jen zdát.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pbl1978 6. 1. 2020 18:59

Navíc, pokud AAC jde jen když hraješ z Apple Music. Pokud používáš třetí stranu (Spotify, Tidal, Deezer), tak jde přes SBC. Takže Apple a bezdrat není, a jak známe Apple, ani asi nebude nej varianta pro dobry zvuk
pbl1978
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 6. 1. 2020 19:04

Přesně tak. Zkoušel jsem přes BT streamovat do Hiby R3 z Tidal klienta na iP a byl to děs a hrůza. Přes wifi pomocí UPnP to bylo o tisíc procent lepší. Tím jsem ti možná částečně napověděl, použít zařízení, kde to nejde přes BT, ale přes wifi.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pbl1978 6. 1. 2020 19:59

Jsem hrdý majitel TSMR3-PRO a přecházel jsem z IT01. Zvukove výrazně lepší, velký posun vpřed.
Je pravda, ze v basech je prostor pro zlepšení, ale lze to zlepšit v nastavení, připadne poupravit EQ v Spotify/Deezer.
Srovnání s T800 je fajn, prepokladam, ze T800 budou lepší, stojí téměř o 1/3 více. Srovnání by mělo být spíše s TSMR4-pro, které mají více být ve všem lepší, včetně basu.
Sám začínám uvažovat o CIEM, pac mám prave ucho lehce nestandardní, a ve výběru mám TSMR4/5, Fearless S6... je fajn být u této menší zvukové revoluce :-)
pbl1978
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 6. 1. 2020 20:28

Nejsem si úplně jist, jestli by byly TSMR4 ta správná cesta. Taky jsem o nich uvažoval, ale odradilo mě jednak stejné tělo, takže mě budou tlačit a dále mají mít sice o trošinku víc basů (což se obávám, že bude i tak málo) a mají mít neutrálnější světlejší podání, což by mi možná vadilo. Každopádně bas je u T800 někde úplně jinde, stejně tak jako výšky. U TSMR3 je kus výšek uříznutý. Mimochodem, když si o nich počteš třeba na head-fi, Rendy není zdaleka jediný, kdo srovnává T800 s kousky v ceně 20 tis. + (CA Andromeda atd.), byť na head-fi je spousta informací zavádějících.
O CIEM jsem svého času uvažoval, dokonce i o vyšším modelu TSMR v CIEM verzi. Ale odrazuje mě ten proces. Zapůjčení univerzálního modelu proti záloze (nebudu v takových cenách kupovat zajíce v pytli), otisk, zaslání otisku (možné opakování protože je nevyhovující), koupě hotových sluchátek. Za nějaký čas se to opakuje, protože je třeba CIEM překabátit, protože ucho je jeden z mála orgánů v těle, který neustále roste a mění se. Taky mám pocit, že velkou část ceny tam tvoří ta zakázková výroba. Tuším Mrazík si bral nějaký nižší model z Custom Art, po nějakém čase ho nechal překabátit na univerzál, tady na fóru to prodal a pak to tu šlo z ruky do ruky a u nikoho se dlouho neohřála. Prostě se trochu bojím, že CIEM za dvacet tisíc na tom budou zvukově jako normální lepší špunty za pět tisíc a platíš za to vše kolem.
Každopádně bych řekl, že mám s T800 na chviku vystaráno, termíny jako end game už dávno nepoužívám :D.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod foto1977 6. 1. 2020 20:55

tifar píše:Zaujímal by ma váš názor na uznávaného recenzenta crinacle.
Audiosense t800 mám už celkom dobre opočúvané a podľa jeho rebríčka Sony mh755 sú o dosť lepšie Stoja okolo 8 dolárov.
Oplatí sa kúpiť ich?


Ahoj nějak jsem pořádně nepochopil tvůj příspěvek, apríl bude až za 4 měsíce :)
A teď vážně: pokud bere poměr výkon/cena tak asi budou ty Sonky lepší...
Po zvukové stránce ani náhodou... (můj odhad, ani jedny jsem neslyšel)
Pokud chceš znát skutečnou pravdu, tak ta tě vyjde na těch 8 usd... :)
foto1977
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 6. 1. 2020 21:27

Ja som nad CIEM (dočasne) zlomil palicu, komfort nie je všetko. U CIEM vidím problém nielen v tej torture, kým sa človek dostane k výsledku (koľko ich človek musí vyskúšať, kým najde tie pravé?), ale v tom, čo sa nám tu stáva pravidelne - každé sluchátka sa časom zunujú alebo sa človek proste namotá na nový objav. Predajnosť je potom problémom... tak ako to načrtol martas38 pri dôvode fyzickej zmeny uší.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pbl1978 6. 1. 2020 23:43

Hmm, tak to jsou pro me zajimave informace. Díky za ne. A mate někdo srovnání s Fearless? Jsou velmi dobre hodnocené a bavíme se stále o ceně 300-500$.
pbl1978
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků