Audiosense T800 - 8×Knowles za $300?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod introvert 12. 9. 2020 13:16

Já to udělám jinak - koupím si ještě druhá T800, dva Tripowiny - jeden symetrický, druhý nesymetrický. Možná trochu předimenzované řešení, ale žijeme jen jednou, že :-)
introvert
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 12. 9. 2020 17:38

Tak to je nejlepší řešení. Ještě lepší by bylo hned na začátku koupit sluchátka v ceně dvojích T800 a smířit se s tím, že nebudu mít symetriku :)
iMAC -> Audirvana -> Chord Mojo -> Campfire Solaris 2020
iBasso DX160 -> Audiosense T800
LG OLED65B9 -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 12. 9. 2020 22:11

No, když jsi mi tak pěkně nahrál na smeč, tak bych měl otázku na tělo: stály Solaris 2020 za ty peníze? Tedy jinak řečeno, T800 bych si za ně mohl koupit patery, hmm. Kdybys už v době jejich koupě měl ty poznatky, co máš teď, přesto bys Solaris 2020 koupil?
P.S. toto je dost drsný, možná podpásový dotaz - mnoho z těch, co by chtěli říct “ne, nekoupil bych je”, řekne “ale jistě, koupil, jsou super”, protože jim přijde blbý přiznat, že vyklopili nehorázné prachy za něco, co až tak super není (ve smyslu “tu hodnotu to nemá”). Co Ty, jseš drsoň, který dokáže říct “ne”? ;-)
introvert
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 13. 9. 2020 00:49

Popravdě, když jsem je vybalil a poprvé dal do uší, chtěl jsem je jít vrátit. Ten zvuk byl hrozný, silně dominantní bas totálně oddělený od zbytku pásma, jak u levných nepodařených čínských hybridů. Úplně jiný zvuk než původní zlaté Solaris, které jsem zkoušel. A nevěděl jsem jestli je to nerozehraností a nebo je verze 2020 zvukově tak odlišná. Toto se brzy srovnalo (pár hodin poslechu), ale nastalo období, kdy hrály úplně obyčejně. Pořád jsem o nich hodně pochyboval a říkal si co na nich je. Dobré podání prostoru, ale pořád takový nemastný neslaný zvuk. Až při přímých konfrontacích s jinými sluchátky jsem zjišťoval, že až tak obyčejně nehrají, že najednou ve skladbách co mám dvacet let naposlouchány zjišťuju nové mě neznámé zvuky.
Přišla fáze docela silné analytiky, někdy až nepříjemné, člověk si neužíval hudbu, ale zasekával se na detailech, které silně vystupovaly. Zaměříš se na jeden nástroj - basa housle, kytara cokoliv a sleduješ, že ten zvuk se skládá ze spousty vrstev, které Solaris jako by rozebírají, rozplétání jednotlivých vláken lana a jejich zkoumání, či jak to popsat. Současně pochybnosti o recenzích, kde jsou označovány jako "čirá" zábava. Už přestávám pochybovat (vrátit je stejně nejde, je to cca ty dva týdny od nákupu) a trošku se utěšuju načtenými informacemi, že na plné rozehrání potřebují 150 hodin což je docela brutus a jde to proti mým dosavadním zkušenostem s rozehráváním in-earů, kde bylo jasno do dvaceti hodin a už po prvních dvou hodinách poslechu jsem byl schopen říct dobrý a nebo tudy cesta nevede.
Pak přišla fáze uhlazování zvuku a nafukování prostoru do rozměru který dají pořádná velká sluchátka. Už jsem věděl, že jsem udělal dobře a zjistil v čem je jejich kouzlo, jejich síla.
Je to jistá forma schizofrenie. Mají poměrně světlý analytický zvuk s dost rychlými výškami. Ale současně jsou velice zábavná, zvuk je relaxační s teplým hutným, ale rovněž velice rychlým a přesně ohraničeným basem, dají se poslouchat hodiny, nedostavuje se ta únavnost světlých sluchátek, kde je sice hodně co zkoumat, ale po jisté době to unavuje. Současně tam není ztráta detailu, zahuhlanost, rozbředlost zvuku temných sluchátek. A ta jistá forma světlosti, vzdušnosti a současné hutnosti existuje zvláštním způsobem současně vedle sebe a člověk si může vybrat, jestli bude zkoumat detaily a nebo se nechá unášet hudbou.
Když už jsem se pustil do minirecenze, tak u zvuku hned zaujme bas. Ten nejde přeslechnout, má zvláštní teplé sametové zabarvení a současně velký důraz a impakt a dává velice realistický pocit fyzičnosti. Ten teplý samet bych ale rozhodně nenazýval měkkostí, či rozbředlostí. Když se baskytarista do strun opře trsátkem, je to trsátko slyšet. Středy jsou poměrně dost vystouplé plné detailu, daleko výraznější, než na co jsem byl zvyklý. Pro srovnání při přímé konfrontaci vedle nich působí T800 jako tmavá zahuhlaná sluchátka s nepřesným rozteklým basem a zoufalým nedostatkem detailu (což rozhodně nejsou). Výšky jsou extrémně rychlé s obrovským detailem, u činelů už to není syčení, ale slyšíš ten řetízek zvuků, který činel po úderu vyloudí. Podání prostoru je skutečně obrovské, holografické, napadá mě u některých skladeb Dolby Atmos, je to prostě 3D.
Abych jen nechválil, tak jsou extrémně vybíravé na nástavce. Či spíš mají různé nástavce hodně velký vliv na zvuk. Když srovnám SpinFit Cp145, Final Audio Type E a Symbio W Peel, je to jak troje různý sluchátka. Prozatím používám SpinFit, ale čekám ještě na JVC Spiral Dot ve velikosti M, který jsem někde prokaučoval. Taky jsem se musel naučit je dávat do uší, z počátku jsem musel používat pěnové nástavce, což zrovna nemiluju.
A největší neduh je extrémní citlivost. Sice člověk nemusí moc točit volume a spolehlivě je rozehraje narozdíl od T800 i poslední mobil, ale šumí pomalu i ve vypnutém stavu. Měl jsem navzdory varování v recenzích úmysl párovat je s Chord Mojo. Ale jednak je zvuk dost mdlý, nezajímavý. A za druhé Mojo pěkně šumí, čehož jsem si nikdy před tím nevšiml. Nakonec je používám s iBasso DX160, kde je naprosto skvělá synergie a kde pokud není zaplý displej a nejede současně wifi je totálně temné pozadí. Taky je v této kombinaci podání prostoru ještě na vyšší úrovni. Skvěle se k sobě hodí, Mojo je podle mě zvukově dál, ale se Solaris si nepadly do oka na rozdíl od iBassa.
Co se stylů týče, elektronická hudba naprostá paráda. Rock taky super díky dobrému basu a skvělé separaci nástrojů. Pořádné zvukově kvalitní nahrávky jako Pink Floyd, nebo Dire Straits působí až snově. A zjišťuju že mě na starý kolena začíná opět bavit ranná Metallica a podobný věci, protože to konečně nezní slitě. Z vážné hudby jsem okusil jen Vivaldiho Čtvero ročních období (houslistka Anne Akiko Meyers)a je to neskutečný zážitek. Totéž různá ethno hudba. K jazzu jsem zatím vnitřně nedospěl, takže tam nevím, ale jinak excelují v každém stylu, co jsem zatím zkoušel včetně rychlého technického metalu jako Dream Theater.
No trošku jsem se rozepsal, takže když už jen dodám, že v balení je krom sluchátek nástroj na čištění, korkové pouzdro, kabel Super Smoky Litz v hodnotě 200USD, odznáček Campfire, nástavce Final Audio. nástavce připomínající JVC Spiral Dot a pěnové nástavce, bude minirecenze kompletní.
Ještě nemám nahraných těch 150 hodin stále se zvuk zlepšuje (taky je možný, že se to zahoření děje jen v mé hlavě), ale už vím že to je trefa do černýho. Ale trvalo mě měsíc, než jsem na to přišel a teď se popravdě celý den těším, až začnu večer poslouchat. Několik let jsem se motal v kruhu in-earů do deseti tisíc a hledal zázrak, který se nekonal. Navíc to bylo skrz následné prodeje docela finančně náročné. Proto jsem se rozhodl pro (pevně věřím) konečné řešení, ostatně jsme tady jen jednou...
Takže pokud má někdo zájem o čirou zábavu okořeněnou špetkou schizofrenie, můžu Solaris vřele doporučit!
Snad někoho neznechutila moje grafomanie.
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 13. 9. 2020 07:30

Wow, to je bomba, ta Tvá recenze ! :tleskani Hned jsem Ti tam švihnul lajk :love: Nebudu se ptát na detaily, jen drobnost - slyšel jsi předtím původní Solarisy ? Myslíš, že ty 2020 jsou výrazně lepší ? A co tlak, u nich asi problémy s tlakem nejsou, nebo jo? Včera jsem cca 2 hodiny poslouchat ty T800, a po nasazení do uší trvá vždy nějakou dobu, než je srovnám do optimální pozice, kde nejenom basy jsou takové, jak mají být, a necítím žádné problémy s tlakem.
introvert
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 13. 9. 2020 13:30

Jak jsem psal na začátku, nerozehraná verze 2020 hrála úplně jinak, než ty zlaté původní. Nemám zas takovou paměť na zvuk, abych to srovnal teď po dvou měsících. Ale všechny tři verze hrají údajně každá trošku jinak a verze 2020 oproti zlaté má mít o něco horší podání prostoru a lepší bas. A je o třetinu menší, takže snadnější usazení a nošení. Navíc vypadá docela nenápadně oproti té zlaté, což si pochvalovali na head-fi někteří uživatelé z USA, nebo Francie. kteří je nosí venku.
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 13. 9. 2020 14:02

Jak jsem psal na začátku, nerozehraná verze 2020 hrála úplně jinak, než ty zlaté původní. Nemám zas takovou paměť na zvuk, abych to srovnal teď po dvou měsících.

Tak to se omlouvám, nevšimnul jsem si toho. Evidentně nemám zas takovou paměť, abych v ní umístil celou recenzi po jednom přečtení. Ale nevadí, já ji budu číst ještě několikrát a furt přemýšlet, jestli třeba za rok za dva si je (ve slevě) nepořídit. Stal se z Tebe tady ve fóru významný influencer, jseš si toho vědom? :-)
introvert
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 13. 9. 2020 14:06

Koupí sluchátek? Tak to ani náhodou :D Navíc na to nemám ani takový přehled a zkušenosti.
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 13. 9. 2020 15:41

Dnes jsem se chvíli věnoval tématu T800 a šum. Zkoušel jsem je s Fiio Q5s, Chord Mojo a Hugo 2, zdrojem byly telefony Apple iPhone 7 (u Q5s, poslední verze iOS) a Sony Xperia 10 (u Chordů, Android X), a Tidal (Hiromi + Anthony Jackson + Simon Phillips, deska Alive). U všech jsem zaregistroval velmi jemný šum, který nebyl způsoben skladbou, a který se neměnil, ani když jsem na zesilovači zvolil velmi vysokou úroveň hlasitosti (tak vysokou, ze kdybych v tu chvíli omylem pustil skladbu, asi by mi to utrhlo uši). Můžu s klidem prohlásit, že pokud se někdo nepídí po “absolutním tichu”, lze T800 se všemi těmito přístroji používat zcela bez obav. Pouze u Androidu je třeba nastavit v operačním systému (tlačítky hlasitosti na těle telefonu) maximální úroveň hlasitosti, protože pokud by tomu tak nebylo, objevovalo by se ve zvuku velké množství šumu, a některé skladby by byly dokonce neposlouchatelné (zkreslení, šum). iPhone je z tohoto hlediska zcela imunní, a hlasitost nastavená v iOS nemá na zvuk z Q5s žádný vliv.
introvert
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 13. 9. 2020 18:02

Jestli se nepletu, tak iPhone 7 jako první nemá sluchátkový výstup a vše je na tom dodávaném převodníčku - bílé tkaničce. U iPhone 8 mám takovou zkušenost, že to prakticky vůbec nešumí a zvuk je poměrně dost kvalitní, hodně neutrální. Řekl bych, že něco jako absolutní ticho neexistuje :)
Jo a mimochodem ten šum může být úplně klidně skladbou způsobený. Poslední dobou zjišťuju, kolik věcí je špatně nahraných a šumí.

-- 13. 9. 2020 19:07 --

introvert: ještě jsem se chtěl zeptat, používáš u Huga Cross Feed?
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 13. 9. 2020 19:19

I když tkaničku mám, tak jsem ji v testu nepoužíval, otázka zní proč vlastně? Recenzenti se všeobecně shodují, že na to, jak je malá, jde o docela kvalitní věc, s výborným poměrem výkon cena. Pokud mi na ní něco vadí, tak je to nízký výstupní výkon, a zejména mechanické provedení - ten kablík se asi brzo přetrhne. Plánuji na něj dát nějakou bužírku, a zpevnit ho. Otázka zní proč vlastně? :-) (stejně tkaničku nepoužívám ..)

Šum nemohl být způsobený skladbou, když jsem přehrávání vypnul .. v tichých pasážích skladeb byl šum o něco větší, a ten už skladbou způsobený byl. Samozřejmě, ideální by bylo mít testovací nahrávku “absolutní ticho”, podívám se, zda něco takového neexistuje. Je zřejmě možné, že když přehrávání neprobíhá, tak převodník neprodukuje šum, který by za chodu vytvářel.

Zatím nepoužívám crossfeed, a i filtry mám vypnuté, tedy používám defaultní filtr 01. Crossfeed jsem, podobně jako jiné filtry, zkoušel, a nikterak mě to neoslovilo. Ale stále se s Hugem 2 zatím poznáváme, mám ho cca měsíc.
introvert
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 13. 9. 2020 19:33

Já ten převodníček taky nepoužívám, jen jsem ho ze zvědavosti vyzkoušel, protože byl vychvalován, že nešumí ani se Solaris a opravdu skoro nešumí a hraje docela dobře.
Jinak šum ti obvykle generuje zesilovač (prakticky každý) a různé elektromagnetické rušení. Stačí mít poblíž mobil a indukuje se to do kabeláže. Každopádně honba za absolutně tichým pozadím nedává moc smysl.

-- 13. 9. 2020 20:46 --

Co používáš za sluchátka, že tě limituje výkon té tkaničky? Mně to přišlo i k T800 dobrý a ty jsou trošku rozežranější.
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lo-fi 13. 9. 2020 20:13

introvert píše:“absolutní ticho”

jmenuje se to digitální nula a kdysi vydané české testovací CD ji obsahuje...
JR Transrotor Leonardo+Ortofon Jubilee+Audio research LP1,SEAS Excel Pyramid,SWANS F 2.3B line array,JBL Ti10k,REL G1 x 2,SPaudio A400/P1/D1,active crossover Sykora/Riha/Lo-fi,tri amping monoblok Dudek/Riha/Lo-fi x 2,XDuoo X20/Tennmak Pro mod/Shure 940
lo-fi
Junior

Odeslat příspěvekod introvert 13. 9. 2020 20:49

martas38 píše:Co používáš za sluchátka, že tě limituje výkon té tkaničky? Mně to přišlo i k T800 dobrý a ty jsou trošku rozežranější.

Ne, T800 vskutku nejsou rozežranější - mám taky Linsoul Tin HiFi P1, a to je v rozežranosti jiná liga :-) Ale většina mých sluchátek je velkých, přes uši, takže třeba Sennheiser HD600 .. Nikterak mi to nevadí, mám řadu jiných převodníků se zesilovačem. Ale kdybych je neměl, tak bych s tkaničkou musel mít u mnoha z nich vytočen regulátor hlasitosti tak na 95% - 100%, a někdy by i to nestačilo. Prostě tkanička je náhrada za 3,5mm konektor telefonu určený pro pecky / špunty, které jsem ovšem nahradil pomocí Airpods / Airpods Pro. Takže mi vlastně její nepříliš velký výstupní výkon vadí / nevadí ..

-- 13. 9. 2020 21:53 --

lo-fi píše:
introvert píše:“absolutní ticho”

jmenuje se to digitální nula a kdysi vydané české testovací CD ji obsahuje...

Díky, měl jsem na mysli Tidal nebo Spotify. Ale navedl jsi mě správným směrem, tuším, že to české testovací CD mám někde doma (ale nevím kde :-) )
introvert
Junior

Odeslat příspěvekod pbl1978 30. 9. 2020 16:25

Tak nám Crinacle ohodnotil nové Audiosense AQ7, což je nová vlajková loď, a hodnocení to není úplně příjemné, resp. Velmi špatné. On tedy nehodnotil pozitivně ani T800, což pak schytal od komunity :-). Uvidíme co další testy od dalsich recenzentů.
pbl1978
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka