Sluchátka BT kolem 2000

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MichalV65 17. 11. 2019 12:51

Ahoj.
Chci si po delší době udělat radost a chtěl bych si pořídit nějaká BT sluchátka na použití převážně doma. Cena by se měla pohybovat kolem 2000kč. Poslouchám především rock, blues, občas filmovou hudbu nebo elektroniku. Klasika a jazz mi nic moc neříkají takže poslouchat nebudu.

Chtěl bych asi především uzavřená sluchátka. Zdroj bude buď telefon nebo PC.
Díval jsem se podle recenzí jelikož jsem nikde žádně osobně zkusit nemohl.

Zaujali mě zatím asi jen
Marshall Major III BT
Sennheiser HD 4.40 BT
MichalV65
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod momoRS 19. 11. 2019 23:09

Ahoj, dlouhodobě mám vyhlídnuté HD 4.40, ale včera jsem objevil JBL E65BTNC, které se dají teď koupit za nějakých 2500,- a příjemným bonusem je ANC, které bych nejspíše občas využil. Designově se mi líbí také více než Sennheisery. Zatím se taky rozhoduji a budu rád když by někdo mohl tyto dvoje porovnat.

Majory nemám rád, nepadnou mi a mají pro mě nezajímavý zvuk. Nicméně teď za 2K to je taky dobrej deal
momoRS
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Cenger11 21. 11. 2019 13:56

Já mám bezdrátová sluchátka svoje. Jedny levnější lamax blaze, které beru když někam jedu a nechci tahat nic velkýho. Dají se složit do celkem malého rozměrů. Pak mám Sony WH-CH700N, které používám hlavně doma.
Cenger11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ládínek76 21. 11. 2019 16:10

Ahoj. Vyhnul bych se sluchátkům bez jakéhokoliv kodeku.Jenim sbc nebrat. Major3 o dost lepší než dvojky.Zivejsi přednes. Teď za 2k není co řešit. Snh4.40 trošku dražší, ale dobrá volba.
Ládínek76
Junior

Odeslat příspěvekod MichalV65 21. 11. 2019 20:26

Tak nakonec jsem se rozhodl pro Sennheisery. Sluchátka budu používat stejně převážně po domě i když jsou bluetooth. Pro ANC bych nejspíš doma využití neměl.
Dle recenzí právě pro Sennheisery hraje hlavně komfort při nošení a za tu cenu kvalitní zvuk a aptx kodek.
Tak snad budu spokojen :)
MichalV65
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ládínek76 22. 11. 2019 00:03

Budeš spokojený a sluchátka ti přinesou hodně spokojených chvil,uvidíš.Hlavně to chce přehrávač s Aptx.Rozdil v téhle ceně oproti kabelu minimální.Sluchatka bez kodeku žumpa.To zkreslení přes sbc je slyšet.Mel jsem troje sluchátka jbl.Spunty i přes uší a jejich topovky.A rampáček charge3.Vše šlo do světa.Je to prostě slyšet.Nechapu proč nedají Avc,Aptx,O co by se jim to podražilo.

-- 22. 11. 2019 00:09 --

Repráček,aac :)
Ládínek76
Junior

Odeslat příspěvekod Cenger11 22. 11. 2019 12:08

Se Sennheiser asi chybu neuděláš. Hlavně je dobrý u sluchátek pokud je budeš nosit delší dobu na hlavě, tak aby ideálně byly kolem ucha a netlačily na něj.
Cenger11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jirka mz 22. 11. 2019 15:11

momoRS píše:Ahoj, dlouhodobě mám vyhlídnuté HD 4.40, ale včera jsem objevil JBL E65BT

Teď se dívám na ty JBL a vypadají dost dobře. Dle mě hezčí než ty HD 4.40... Jen o nich moc nemůžu nikde najít...
jirka mz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod momoRS 22. 11. 2019 16:21

Nemají bohužel aptX ani AAC, jinak jsem je zkoušel a vypadají opravdu dobře, hrají taky dobře. Při aktivním ANC, který funguje překvapive dobře, je slyšet lehce šum, asi jako vítr v lese. Ale není to nic hrozného. Pokud netrváš na kodecich, šel bych spíš do nich. Já ale nakonec vezmu asi ty HD 4.40 nebo Sony wh-ch700n - ty jsou ale pěkně hnusný..
momoRS
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jirka mz 22. 11. 2019 18:13

Tak do teď jsem ani nevěděl že u sluchátek nějaký kodeky jsou... No mám aktuálně Samsung S9, tak nevím co je potřeba. Zkusím si o tom něco najít.
jirka mz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kultus 22. 11. 2019 20:40

Nemusi to byt tvuj pripad, ale jak zjistis ze ti ani ty pekne 4.40 nebo 4.50 ani marshal major/monitor nebo jine vubec nesedi na hlave prijdes na to ze je jedno jak ty sluchatka vypadaji pokud nechces obetovat pohodli. Ja nakonec koupil ch700n a spokojenost, pohodlna, aptx HD. Pouzivam je ted pri mensich pracich na baraku a za ty prachy se k nim ani nemusim chovat hezky...navic paradni vydrz. Nakonec jsem vybiral jen mezi nima a AR5BT
kultus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod momoRS 22. 11. 2019 20:52

Jak je na tom prosimtě ANC u těch Sony? Nečekám že to bude jak na Mark 3 ale je to alespoň poznat? Nešumí to? Diky
momoRS
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jirka mz 23. 11. 2019 07:47

kultus píše:Nemusi to byt tvuj pripad, ale jak zjistis ze ti ani ty pekne 4.40 nebo 4.50 ani marshal major/monitor nebo jine vubec nesedi na hlave prijdes na to ze je jedno jak ty sluchatka vypadaji pokud nechces obetovat pohodli.

Pohodlí je určitě na 1.místě, ale problém je kde to vyzkoušet? Nechat si poslat x sluchátek doma vyzkoušet a nevyhovující vrátit mě jde proti srsti :-)...
Aktuálně mám Audio-technica ATH-T 500 a pohodlí je dobrý, ale jít s tím ven? Připadal bych si jak Otík :-). Chtěl bych nějaký míň nápadný.
jirka mz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ládínek76 24. 11. 2019 22:54

Když sluchátka nebo bt.rpracek nemá Aptx,aac nebo ldac (sony)zvuk je zkreslený.A nejvíc je to slyšet na výškách.Jakoby chrapti.Sbc podporuje malý datový tok což řeší kodeky.Pro běžného posluchače k nerozeznání od kabelu.Jbl jsem pár měl.Do uší i na uší.Zvukove jsou laděný do basů a líbivý.Ale kazí to právě absence kodeku a je to dost slyšet což u sluchátek za 4,5k je neomluvitelné.HD4.40 jsem neslyšel,ale mám 4.50 a spokojenost na ven.V zimě zahreji uší a na léto mám momentum in ear bt.Tak to jen tak na osvětlení bez a s kodeky.A od androidu 8 je podpora všech.

-- 24. 11. 2019 23:04 --

Teď jsem dal pryč Marshall Major 2bt.Ty byly dost špatný.Zahuhlany a výšky jak když házíš písek o plech.Proste hnus.Neodolal jsem a za 1800 v datartu koupil major 3.Zvokove o dost lepší.výšky už zní jak mají,basů tak akorát,ale jsou laděný víc do středu.ještě čekám jak se rozehraji.Podle mě to dost lidem bude vadit.Treba kytary v metalu dobrý,ale na edm to moc není.
Ládínek76
Junior

Odeslat příspěvekod jirka mz 25. 11. 2019 11:31

Když už do toho ty peníze dám, tak ať tam jsou kodeky, alespoň ten pro android, ... jestli jsem to správně pochopil tak na kvalitu zvuku to má velký vliv. U těch HD 4.40 píšou že mají menší náušníky, tak z toho mám trochu obavu. (Ty Audio-technica ATH-T 500 jsou mě akorát, i zvukově, ale jiný jsem neměl.)
Nabízí se ještě otázka jestli se vyplatí připlatit si a vzít něco kolem 3t, max. 4t? Co takový Sony WH-CH700N? Nebo jiný podobný?
jirka mz
Kolemjdoucí

Další stránka