IEM do 2500,- (vyrovnaný zvuk, nie za ucho)

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod dropadred 20. 11. 2019 10:45

Hľadám IEM s čo najvyrovnanejším zvukom (a ak, tak viac prijmem bas extra ako výšky), niečo menšie, ľahšie (napríklad IT01 boli veľké a neboli najľahšie (to bolo ale aj kvôli káblu)), čo nemusím dávať za uchom a nevyzerám ako idiot, ak ich tak nemám (t.j. nie IEM, ktoré sú od piky tvarované práve na taký štýl nosenia -- jedným z dôvodov je, že ich používam v office, nemám čas každý jeden krát si ich štelovať).
Ocenil by som aspoň nejaký širší prejav.

To všetko vyššie spĺňajú Oriveti Basic ale 6 mesiacov od nového kusu a pravé slúchadlo hraje tichšie a keď sa snažíš odpojiť kábel, tak je 50% šanca, že buď odtrhneš kábel a telo konektora na kábli alebo povolí lepidlo na slúchadlu alebo obe (u mňa aktuálne bilancia takáto - na jednom povolilo lepidlo, kábel sa mi podarilo odpojiť, na druhom sa rozpadol konektor na kábli aj mušľa), takže je asi hneď jasné, aký tu je problém.
Zvukovo sú ale presne pre mňa a presne také ako opisujem na začiatku.

Viem doplniť ešte to, čo nehľadám (konkrétne aj zvukovo):
- iBasso IT01 - sykavky a nepohodlné, zvuk skôr ako tisícmeničové čínsko-čínske IEM za 50€
- KZ ZS10 - na počudovanie pohodlné, zvuk v poho až kým nedošlo na stredy, tak zvlášne nejasné, zastreté stredy som ešte nezažil
- TRN V80 - výšky rezali uši
- Tin T2 - veľmi dobré, ale chýbal im bas, takže v základe boli svetlé, no v porovnaní s Oriveti Basic boli vo všetkom o úroveň horšie, no ak som prelepil polovičku šachtičky na nich, tak mi prišli ako IT01 ale bez sykaviek a o trošičku lepšie vo všetkom.

Dosť špecifická požiadavka, viem, no dúfam, že sa niečo nájde.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Sendy Audio Aiva; Dragonfly Red > Oriveti Basic
dropadred
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Vladas77 20. 11. 2019 10:55

Pokud ti T2 charakterem vyhovovali, proč nezkusit T3?
Taky přecházím pro "lítačku" z T2 na T3.
Na Ali 11.11. za... ale i teď mi těch cca 1400 nepřijde mnoho. Reference dobrý, tělo nerozbitný, kabel variabilní = proč nevyzkoušet
Marantz, Rotel+2xRotel, T+A TB100
Allo Boss DAC, Magni 3, HE-4xx
Shanling M1, ie8, FXT-90, Fiio F5, 1MoreTriple,...
FiiO M11+FiiO FH5 Black
Vladas77
Junior

Odeslat příspěvekod dropadred 20. 11. 2019 14:05

Určite nie, v tomto mám referenciu od Z Review, s každým ďalším Téčkom hovoril o rovnakej zmene = viac a viac a viac výšok a keď porovnám, že jeho definícia T2 bola ako "relaxed", čo pre mňa bolo milimeter od laťky, kedy by to už bolo príliš svetlé, tak ostatné T/P modely, kde každé opísal, že majú viac výšok ako T2, by už boli pre mňa nekomfortne svetlé.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Sendy Audio Aiva; Dragonfly Red > Oriveti Basic
dropadred
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SSakul 20. 11. 2019 18:08

Jestli nové Tin , tak T4 ale počkat na příští rok jednak pro zichr na víc recenzí a hlavně na slevu až budou aspoň za cca 60 - 80$ .. 110$ mi přijde zbytečné platit , když budou jen za pár měsíců za polovic jako ostatní Tin T .. Každopádně i dle těch málo recenzí to vypadá , že jsou to nejlepší Tin co vyšly ..

https://crinacle.com/2019/11/15/tin-hif ... benchmark/

Jinak pokud sedne usazení, tak Blon BL-03 by mohly být dost zajímavé .. Jedny mám na cestě ze zvědavosti . Stojí jen 25$
Přílohy
IMG_20191121_084823.jpg
IMG_20191121_060843.jpg
Naposledy upravil SSakul dne 21. 11. 2019 08:48, celkově upraveno 1
SSakul
Junior

Odeslat příspěvekod SSakul 21. 11. 2019 08:43

Ještě mě napadá Sony MH 755 , ale u těch je třeba počítat s prekablováním nebo použitím aux prodluzovačky .. Jsou to sluchátka originálně přibalená k BT modulu od Sony , ale samotné se daj sehnat za šíleně nízké peníze ( cca 3$ ) .. Jen je na trhu celkem dost Fake , hlavně Černé nebrat . Taky je mám shodou okolností na cestě , jestli jsou origo muzu preferovat až dorazí a popř poslat link .
Přílohy
IMG_20191121_083747.jpg
SSakul
Junior

Odeslat příspěvekod wmartini 21. 11. 2019 12:03

MH755 jsou s ohledem na svou cenu fantastické, jen musí mít člověk trochu štěstí při koupi, kvalita občas pokulhává. Těžko se mi s tím smiřuje, ale musím uznat, že hrají lépe, než Tin T2, za které jsem dal 10x tolik. T2 mi zní trochu zastřeně a nudně (i když to tak podle grafu nevypadá, píšu to co slyším), MH755 jsou proti nim jasnější, se širší scénou, dokonce se občas objeví i nějaké ty detaily. I když je zvuk celkově trošku zjednodušený, mají opravdu povedené a poměrně zbalancované vyladění. Příjemně se poslouchají a to i s náročnějšími žánry, jen ten kabel ...

Pokud ti ale přijde, že sluchátka za 70 Kč hrát dobře prostě nemůžou, zkus třeba Bonus IE od Venture Electrionics, nezkoušel jsem, ale taky si je docela chválí.
https://crinacle.com/graphs/venture-ele ... -ears-bie/
Přílohy
T2vsMH755.png
wmartini
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dropadred 5. 12. 2019 11:59

Trošku s odstupom ale Blon ani Sony nie, tie majú značný boost v 8kHz (sykavky), je to presne ako rozdiel Basic a IT01, tie mali značný boost oproti Basic a bolo to cítiť.

T2 zastrené byť nemohli, práve naopak, T2 majú značné množstvo výšok (a i keď je oproti Basic silnejší boost v 8kHz, nie je to tak cítiť, lebo aj stredy sú značne dôraznejšie).

Každopádne, len náhodou som na Drope uvidel ich colab s Mee
https://drop.com/buy/massdrop-x-mee-aud ... r-monitors
pozrel som FR na crinacle a pozdávajú sa mi, rovnako z komentárov to vyzerá na temnejšiu FR, čo by sa mi mohlo páčiť, takže som skúsil, uvidím, bohužiaľ sú so "za ucho" tvarom ale tak skúsim, po pár dňoch skúmania som už začal byť zúfalý.
dropadred
Mírně pokročilý