Jaká první magnetoplanární sluchátka pořídit?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod The Wolverine 2. 12. 2019 00:23

Podle zadání bych to viděl na souboj LCD-1, HE400i, Verum 1 a HE560. Každé mají pro a proti, hlavně záleží, jaký chceš zvuk, což se ale těžko odhaduje, když ještě nemáš z toho nic vyzkoušené. HE400i jako první planáry určitě dobrá volba, na bazaru se objevují celkem dost. LCD-1 zatím neznámá, ale podle prvních informací by měly nabídnout světlejší/rovnější projev než vyšší Audeze, otázka je komfort. Od Verum 1 by mě osobně odradilo, že to v podstatě dělá jeden člověk kdesi v garáži. Planáry jsou náročné na výrobu a kdoví, jak to bude za pár let se zárukou či servisem. Ty HE560 jsou za dobrou cenu, ty se podle mě na bazaru dlouho neohřejí, akorát tam už by to asi chtělo nějaký lepší/výkonnější zesík než to Aune. Sundarám bych se obloukem vyhnul, ty se akorát tak za chvíli rozpadnou.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eldirian 2. 12. 2019 00:44

O LCD-1 jsem něco četl, ale nevím. Release date mají 11/2019. Nějaké recenze už jsou, vypadají dost plastově na první pohled. HE 400i jsou tady v bazaru za cca 4100. Nové HE 4XX z Dropu jsou za 150 dolarů včetně dopravy. Verum 1 je sázka do loterie, bojím se toho, ale na papíře vypadají v té ceně nepřekonatelně.
No a skutečně teď na bazaru někdo prodává HE 560 za 13500 Kč. Ale ten inzerát k tomu je takový pro mě osobně odrazující, nevím, jestli to od takového člověka chci. Tím by to ale asi bylo vyřešené, prý jsou nové. Ale přijde mi to divné, sluchátka za 25 000 prodává za polovinu, přestože jsou dle slov pána "netknutá, hrána 6 hodin"???
Topping D10 | Aune X7S | Sennheiser HD58X
eldirian
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 2. 12. 2019 02:03

Stížností na kvalitu Sundara je spousta. Na tvým místě bych šel do těch osvědčených HE400i. S uživatelem _daRK jsem už pár obchodů dělal a nikdy nebyl problém.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 2. 12. 2019 13:49

HE4XX te vyjdou na necelé 4000kc.Tím neríkám,ze to jsou ty nej sluchátka,ale za ty prachy...
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mistr63 2. 12. 2019 21:09

Sundara sluchátka používám zhruba rok a vše bez problému . Skvěle sedí , zvuk ujde . Zaráží mě,že čtu o problémech
mistr63
Junior

Odeslat příspěvekod kuko61 2. 12. 2019 23:04

Je velka skoda, ze Hifiman neposiela refurbished alebo Open Box sluchadla zo svojho eShopu do Europy, teraz tam maju dvoje He-560 - za 209 a 299 USD. Dobra kupa ak by bola moznost kupit ich cez niekoho v USA alebo Kanade...
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Dali Zensor 1 AX
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / xDuoo TA-20 / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Verum One, Meze 99Classic, HE400se, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 2. 12. 2019 23:27

mistr63: mechanické závady, most, problémy s utrženými měniči apod., často přijdou už jako nová s vadou. Je toho plný internet, asi zvítězila kvantita nad kvalitou. Už to není jak HE 400i
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dropadred 2. 12. 2019 23:40

eldirian píše:Mám Topping D10 a Aune X7S. Aune x7s má vysokou výstupní impedanci (10 ohmů), což není ideální pro nízkoimpedanční sluchátka - magnetoplanární mají zhruba kolem 35 ohmů, ale vzhledem k tomu, že mají většinou úplně rovnou frekvenční charakteristiku, tak by to ten zesilovač neměl nijak zkreslovat. No, kdyby to nestačilo, tak bych asi pořídil JDS Labs Atom.

Zvuk mám rád především na středy a basy. Ale spíš neutrální. Ženské hlasy, jazz/blues, klasický rock typu Pink Floyd, metal typu Metallica, instrumentální soundtracky, indie žánry. Především, aby ty ženské vokály a instrumentální věci zněly co nejlépe.

Vím, že Hifiman a Audeze jsou zvukem velmi rozdílné.

Pri planároch výstupnú impedanciu na výstupe riešiť nemusíš, ich impedančná krivka je lineárna, takže žiadne nerovnomerné zosilnenie sa nekoná (aj niektoré konkrétne dynamické meniče sú na tom podobne).

Inak, ak smiem, prečo práve planáre? Či je to kvôli tomu, že chceš mať ten taký "planárny zvuk"?
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eldirian 3. 12. 2019 01:34

Planáry jsem slyšel u známého poprvé a přišlo mi, že mají hutné, silné a přesné spodky a čisté středy. Alespoň tak mi to připadalo. Jsem posluchač-začátečník. Při poslechu mi jde hlavně o vokály, přesnost, věrnost a potom, když to pěkně, silně a přesně "práská" hodně nízko (ale zase nejsem "bass head"). Zkoušel jsem v Audigu kdysi DT880 a 990 a nepříjemně to sykalo. "V" se mi určitě nelíbí. Středy jsou základ. Zatím poslouchám ty svoje nové HD 58X a jsem z toho zvuku naprosto nadšený. HD 58X jsem vybral místo HD 6XX, protože jsem četl, že jsou trochu zastřené.
Rozmýšlel jsem koupit HE400i, ale myslím, že bych si o moc nad HD 58X nepolepšil. Když už budu utrácet, tak chci něco rozdílného. Zajímalo by mě srovnání, o kolik se to proti HD 58X může ještě "zlepšit" a za jakou cenu.
Topping D10 | Aune X7S | Sennheiser HD58X
eldirian
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Houbičkar 3. 12. 2019 06:23

Pises, ze jsi posluchac zacatecnik a podle toho i ta tvoje otazka: jak moc se muze zlepsit zvuk jinych sluchatek oproti tvym stavajicim, s kterymi jsi navic max spokojen. Na to odpoved neexistuje, vse je silne individualni. U tveho kolegy mohl mit na zvuk vliv i jeho odlisny zdroj a zesilovac. Abys nebyl zbytecne zklamany a nezjistil, ze ty tve ti pri dlouhodobem poslechu vyhovuji vic = vyhozene penize oknem. Nejlepsi a nejfrekventovanejsi rada.....vezmi sve zarizeni a popočúvaj si vsechny mozne planary v audigu, ktere jen budou na sklade. Treba i ty audeze, zvlaste pokud ti jde o středy a vokály. Mohlo by se stat, ze ti nebude vyhovovat jejich zvyraznená temnost a mohl bys mit pocit, ze prave ty stredy budou pro tebe prilis překryté. Magnetoplanarni technologie neni všespásná, nikde neni preci psano, ze je plošně nejlepsi.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 3. 12. 2019 07:31

Nejsem si úplně jist, jestli byla volba HD 58X místo HD 6XX šťastná. Jinak souhlas, Beyery beyerovsky sykají, mají peak v pásmu kolem 8kHz. S HE400i si oproti pětkové řadě Senn polepšíš. Hlavně budou mít dost jiný projev.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod eldirian 3. 12. 2019 10:22

Díky za tipy a informace všem.

V Audigu jsem byl asi před měsícem a seděl jsem tam asi dvě hodiny a pak jsem s "nashledanou" odešel. Mám z toho vždycky takový divný, nepříjemný pocit. Jakože čekají, že si tam něco koupím - což bych ale popravdě neudělal, ceny mají přehnané. Kdyby si třeba za ten poslech účtovali např. 50 Kč/hodinu, nebylo by to myslím špatné řešení. Bylo by jasné, že si jdu poslechnout a ne nakupovat. Jsem tam proto vždycky takový nervozní a nemůžu si hudbu pořádně užít... :roll:

Asi se tam tedy vydám brzy znovu a vezmu notebook+dac+amp.

Zatím ale budu naposlouchávat ty svoje, mám je cca tři týdny a denně zvládnu 2-3 hodiny. Jsem z toho nadšený, už teď se těším domů na poslouchání.
Topping D10 | Aune X7S | Sennheiser HD58X
eldirian
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Houbičkar 3. 12. 2019 10:30

No vzdyt proto se divim, mas nova sluchatka, ktera se jeste ani nerozehrala (rozumnej, jeste jsi ani neprivykl) a uz bys chtel jina. Zacina to roupama a konci vývěvou na peníze. Zdař bůh.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zarkow 3. 12. 2019 10:40

V Audigu jsem byl na poslech minulý týden, řeším potenciální upgrade z Shure 940. Máš pravdu, že člověk má trošku nefér pocit, nicméně mi přišlo, že jsou na to celkem zvyklí a obsluha byla v pohodě a ochotná. Každopádně doporučuji vzít si s sebou vlastní hardware. Pro mě to byl takové prvotní seznamovací sezení napříč různými modely takže jsem hrál z půjčeného Astel Kern Kann. Pro finální výběr je ale vlastní železo nutnost.
zarkow
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod eldirian 3. 12. 2019 10:42

Houbičkar píše:No vzdyt proto se divim, mas nova sluchatka, ktera se jeste ani nerozehrala (rozumnej, jeste jsi ani neprivykl) a uz bys chtel jina. Zacina to roupama a konci vývěvou na peníze. Zdař bůh.


Pod to se podepíšu :)

-- 3. 12. 2019 10:45 --

zarkow píše:V Audigu jsem byl na poslech minulý týden, řeším potenciální upgrade z Shure 940. Máš pravdu, že člověk má trošku nefér pocit, nicméně mi přišlo, že jsou na to celkem zvyklí a obsluha byla v pohodě a ochotná. Každopádně doporučuji vzít si s sebou vlastní hardware. Pro mě to byl takové prvotní seznamovací sezení napříč různými modely takže jsem hrál z půjčeného Astel Kern Kann. Pro finální výběr je ale vlastní železo nutnost.


Ano, ochotní tam opravdu jsou (v Brně). O to blbější jsem měl pocit. Já jsem se zeptal, jestli nemají něco lepšího než ten přehrávač a dokonce mi půjčil Chord Mojo.
Topping D10 | Aune X7S | Sennheiser HD58X
eldirian
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků