Domaci poslech komplet do cca 10 000,-

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod BEEBO 27. 1. 2020 10:33

Zdravím, diskuze zajímavá, přečetl jsem si ji celou. :-) V současné době používám Aunex1S a Hifiman Sundara. Poslouchám metal, i když black zrovna ne. S mojí kombinací jsem spokojený. Zvuk neunavuje, basy nejsou nijak zdůrazněné. Středy jsou skvělé. Sluchátka jsou na hlavě příjemná. Konstrukce není bytelná, vyžadují jemné zacházení. Třeba Death - Symbolic si užiju skvěle. :) Dříve jsem měl BD DT880 a také je považuji za skvělá vzhledem k ceně. Větší problém dnešní doby vidím v kvalitě nahrávek. Tu sebelepší sestava nezmění. Řetězec se dá vylepšovat pořád dokola, ale osobně to považuji za ztrátu času i peněz. Přesto jednou za pár let to dává smysl, udělat si radost. :-)
BEEBO
Junior

Odeslat příspěvekod Wagi1 27. 1. 2020 13:37

Jako pravda, je ze jsem cetl ody od borcu co se dostali tak high-endove vysoko, ze nemely v podstate co pospouchat a zase se toho zbavovaly.......
Jo tak mp3, Flac a vic to uz holt nezachrani pac spousta tech nahravek ani v lepsich formatech neexistuje.......
Wagi1
Junior

Odeslat příspěvekod bessinka 27. 1. 2020 16:07

Beebo má v podstatě pravdu ,ale každý posun v kvalitě komponentů a jejich vyrovnanost má vliv na kvalitu poslechu a tím i zážitky. Kvalitních nahrávek všech žánrů je mraky a je zábava je objevovat. Člověk potom zabrousí i do žánrů , které by ho nenapadlo poslouchat. O tom to je.
Wagi1 stále kombinuje a utěšuje se tím ,že mu to bude stačit to a ono, bez vlastní zkušenosti. Pokud to bude myslet s poslechem vážně dostane se do kolotoče výměny komponentů a finanční ztráty z následného prodeje ,tak jako většina nás na tomto fóru si tím prošla.
bessinka
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wagi1 27. 1. 2020 16:17

Je to i o moznostech, ale jedna vec je jak se pise vyse "upgrade" sestavy jednou za x let a toho co je mezi zdejsimi uzivateli rekl bych beznejsi..... Upgrade vseho cca 1-8x za rok, v podstate jsem si vsiml ze jsou tu dva druhy lidi - jedni si nechaji doporucit sestavu a poslouchaj cimz jejich aktivita konci a druha cast co stale jenom ladi,stavi,prestavuje..... Uprimne doufam, ze k ty se snad nikdy nepriblizim, ani nedostanu.

Proto chapu, ze zdejsi forum jako takove stoji na par lidech a jejich nadesni pro toceni komponent...... Ale ta komunita je malinka a jeji zaber mikro.... Zase je jasny, ze se tady nikdo nechce bavit porad o HD 600/650 a podobne....
Wagi1
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 27. 1. 2020 16:27

Dneska se dá spousta kvalitní hudby sehnat v hi-res a pokud se člověk zaměří na hudbu, lecos promine, zvlášť když sluchátka v něčem vynikají. Taky mám pocit, že některá sluchátka nectnosti skladby vyzdvihují a jiná naopak žehlí. Možná proto nemám rád příliš světlá sluchátka. Za mě je určitě lepší jezdit v BMW po hrbolaté cestě, než ve Fabii po hladké dálnici.
Každopádně Wagi zvaž ty HD600/650/6XX. Bude tam oproti 599 velký posun a to i v kvalitě konstrukce. Teď byly nějaké 650 za dobrý peníze tady na bazaru.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Wagi1 27. 1. 2020 16:40

Casem dam tomu chvili, az si to sedne pujcim nejaky HD 600/650, Meze 99 a Audio LCD...... V klidu to provetram na sestave a uvidim.... Myslim si, ze krome Verun - ktery si clovek nema sanci osahat mi tam do tech 10k nic uz neutika, zhodnotim to a kdyztak budu lovit bazar.

Kazdopadne HD650, na bazaru byly uz je prodal.... Ale prijde mi to kus od kusu, nedavno jsem mohl mit cca 4 mesice stary za 5500,- a tady se prodavaly x let stary za 5k... Takze bude kup a kup ;)
Wagi1
Junior

Odeslat příspěvekod zino333 27. 1. 2020 19:06

Ja tak nejak nechápem, prečo mu tu ešte radíte. Poradili ste mu jednoznačne po všetkých stránkach lepšiu voľbu a on si ide stále svoje, so svojimi argumentami, bez akejkoľvek vlastnej reálnej skúsenosti. Sú to jeho peniaze, no tak nech si kúpi čo chce. Dobre mu tak.
:)
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 27. 1. 2020 19:11

Nastíním ti Wagi scénář. Sedne si to, zkusíš něco jiného a v tu ránu s prodělkem prodáváš HD599. Teda já to tak většinou mám. A pokud to neuděláš hned, bude tě to zžírat a uděláš to za pár týdnů.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Wagi1 27. 1. 2020 19:35

Zino - Tahle debata uz je teoreticka, pac sestava uz je nakoupena jak jsem jiz uvedl o nejake komentare drive.... A ano myslite to dobre a ne vazne hned nepobezim kupovat dalsi, dalsi a dalsi sluchatka

Jasne, s nicim jinym nez s prodelkem clovek pocitat nemuze. Muzu se pouze snazit ho minimalizovat, pokud chvili vydrzim poslouchat s 599, dosetrim a nejak to preziju.... Zase na nakupy mam dycky spoustu casu a hraju, to je dulezity ;)
Wagi1
Junior

Odeslat příspěvekod viking81 27. 1. 2020 20:11

Potvrdim..neveril som že rozdiel medzi 598 a 650 bude až taký. Okrem lepších basov su zrazu v nahravkach veci, ktoré som tam doteraz nepočul a nie je to o tom že by som sa snažil ich tam hľadať. Proste tam sú a človek je prakvapeny, čo nové tam opäť nájde..
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 28. 1. 2020 08:35

bacil2 píše:"najlepší sennheiser do 200€ je žiadny sennheiser"
:lol:
... čo je dávno známa vec, ale žiadny sluchátkový "greenhorn" odkojený internetom tomu nedokáže uveriť ... a to je zas veľké šťastie pre fy. Sennheiser :roll:
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Houbičkar 28. 1. 2020 09:05

Kupodivu se mi jedny levne senny zamlouvaly a jeste k tomu uzavrenky. HD 569. Vyssi otevrene modely 579, 599 uz bohuzel ten pro mne prijemny zvuk nenabizely. Obcas se stane, proste mi subjektivne sedly.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod honza.c 28. 1. 2020 11:08

taky jsem si pri nakupu prvni "lepsich" sluchatek vybral HD569. Kdyz jsem je ale srovnal se stavajicimi HD58x, tak je to velky rozdil..porizovaci cena je +- podobna
Stream DK: Apple TV 4k,Zidoo z9s
Audio DK: Denon avr-x2500h-5.1.2 QA 3010+3090c,SW Proson rumble r-10
Audio PC: Aune x1s, iLoud Micro Monitor, HD58x
Video DK: Epson TW9400+110'' 5D MP/HDR HiViGrey acoustic
honza.c
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kalimero73 28. 1. 2020 11:53

No klucí :-), já jsem to taky řešil, defacto úplně stejné zadání .... a koupil jsem
tady včera od kolegy diskutéra na bazaru ty HD650-tky a doma mám už nějaký měsíc
tenhle DAC/ampík: https://hifitrends.com/2019/10/31/fiio- ... xcite-you/ ... takže jsem splnil svůj "budget" 10k
.... jsem zvědavej, jak to bude hrát :-) ( z PC, stolního CD-přehávače a večer z TV přes síťovej receiver ) Budu porovnávat i s málo hranejma AKG K 712 PRO, který jsou charakterem úplně odlišný od starších HD565 Ovation. A pokud ty HD650-tky budou příjemnější na poslech (jakože možná budou), tak ty AKG-čka pustím do světa.
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 28. 1. 2020 11:56

Každý Sennheiser řady 6 je příjemnější na poslech než AKG :).
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků