Domaci poslech komplet do cca 10 000,-

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod viking81 12. 3. 2020 12:11

Taky kvalitnejsi napr tento…

https://www.gramofony-platne.sk/produkt ... /1950.html

Je to tiez digital ako optika a byva vedla konektoru na optiku zvacsa. Z telky takyto vystup asi mat nebudes, ale z pc mozno...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bidacek 12. 3. 2020 18:02

Asi budu za blbce koukal jsem se na různé kabely a někde je napsané koaxiální kabel jinde digitální koaxiální kabel vůbec nevím jaký je v tom rozdíl. A ty ceny to je někdy docela pálka.
Bidacek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 12. 3. 2020 19:26

Bidacek: mohl bys omylem koupit koax na televizní anténu. Dívej se na označení digitální koax 75ohm. A nemusí to být předražený AQ Forest za sedm stovek. Popravdě já jsem neslyšel rozdíl mezi koaxem za stovku a za tisícovku. Ony ty jedničky a nuly nemají zas takovou tendenci se po cestě toulat.
Podle mě musí bohatě stačit něco takovýho:
https://www.avcenter.cz/Koaxialni-kabel ... yMEALw_wcB
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod viking81 13. 3. 2020 07:00

Ten AQ Forest bol len priklad, ktory mi googel nasiel ako prvy :) ulohu splni aj podstatne lacnejsi...tak ako pises ;-)
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Houbičkar 13. 3. 2020 08:32

Malinko lepší kablíky mám doma spíše kvulima estetice, rozhoduje maximálně průřez, konstrukce, matroš, nic víc, nic míň. Jen se vzdy usmivam, kdyz spousta hifíků řeší repro kábly, dráty xlr či RCA a u digitálu mávnou rukou se slovy, vzdyť to jsou jen jedničky a nuly. Jako ze se ta čísla chytnou za ruku a jdou si jen tak mírnix tírnix na špacír. Boha....vzdyť je to pořád ten samej proud pod určitym napětim a drát mu klade menší či větší odpor. To, ze nese informaci digitální nebo jinou, je věc podružná. Buď teda řešim všechny káble stejně, když to stejný je, a nebo na to prdim a přistupuju k tomu po selsku.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 13. 3. 2020 12:20

No, pro mě mají třeba kabely k in-earům na výsledný zvuk obrovský vliv. A troufám si říct, že to musí slyšet skoro každý na první dobrou. A je velký rozdíl, jestli je kabel z čistého stříbra, postříbřené mědi a nebo jen měděný. Taky bych řekl má vliv to, jak je kabel pleten. Z elektrikářského hlediska si to vysvětluji indukčností, impedancí a kapacitou takového kabelu. Předpokládám, že u kabelů k repro to bude obdobné, ale nemám sestavu na které by to bylo slyšet a neřeším to.
Stejně tak signálové kabely. Nekupuju tkaničky za 30Kč metr, ale taky to nikjak zvlášť neřeším.
Co se týče digitálních kabelů, tam to podle mě nemá význam řešit skoro vůbec (myslím hlavně USB a koaxiální kabely). Na tok jedniček a nul bude podle mě mít nějaká impedance či kapacita vliv zanedbatelný. Ano u hodně mizerného kabelu s například zoxidovanými kontakty by mohlo docházet k drobným výpadkům (ztrátám jedniček a nul) a opravné algoritmy převodníku si to budou dopočítávat (vymýšlet), takže by to mohlo na zvuk mít vliv, ale myslím, že běžný kabel v dobrém stavu musí stačit. Zkoušel jsem několik USB kabelů k Mojo a všechny hrály stejně. Ale možná jsem je nedostatečně zahořel :D
Takže za mě kabelová magie u in-ear docela funguje, jinde to neřeším, buď je to hloupost, nebo na to nemám aparaturu a nebo uši.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Houbičkar 13. 3. 2020 18:32

Ostatne, tak by to mělo být. Nakupuju jen to, co slyším. Přeci jen uz mam alergii na doporučení ala "několik levelů" a "do té doby jsem ani netušil, co je v té skladbě nahrané".
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tibormi 14. 3. 2020 07:27

Pánové, hlavně aby to bylo slyšet. Pro mě hrajou stříbrný a měděný koax rozhodně jinak, různé streamery hrajou jinak atď. Možná to platí i pro napájecí kabely, ale zatím jsem neměl tu čest.
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bidacek 18. 3. 2020 15:06

Takže Cambridge Audio Plus a Schiit Magni3 je doma. Připojení Cambridge přes digitální vstup RCA kabel a připojení Schiit Magni 3 přes obyčejný cinch, kdy zdrojem signálu byl satelitní přijímač. V obou případech jsem nepoznal, že by mezi kabelem a zdrojem signálu byl rozdíl. Testováno na sluchátkách Audiotechnica M50x a Mackie MC-250. Asi nemám tak dokonalý hudební sluch.
Bidacek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod iceman27 18. 3. 2020 16:32

Co zkusit jiný zdroj signálu a lepší sluchátka? :-)
HeadAmp Gilmore Lite mk2, Polaris, Audio-Technica ATH-R70x, Sennheiser HD 58X Jubilee, Meze 99 Classic, Philips X2HR, Audio Technica ATH-MSR7, Sony wh-1000xm3.
FiiO M11, FiiO E12 Mont Blanc.
iceman27
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bidacek 18. 3. 2020 21:19

Otázka je co jsou to lepši sluchátka za 3K či za 100K :-) rád si je od tebe zapůjčím
Bidacek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod viking81 18. 3. 2020 21:47

Bidacek píše:Takže Cambridge Audio Plus a Schiit Magni3 je doma. Připojení Cambridge přes digitální vstup RCA kabel a připojení Schiit Magni 3 přes obyčejný cinch, kdy zdrojem signálu byl satelitní přijímač. V obou případech jsem nepoznal, že by mezi kabelem a zdrojem signálu byl rozdíl. Testováno na sluchátkách Audiotechnica M50x a Mackie MC-250. Asi nemám tak dokonalý hudební sluch.


Nechápem moc co si testoval. CA bol ako DAC a Magni bol amp? A porovnaval si dva druhy káblov s tým že si to digitálne napajal zo satelitného prijímača? A čo si tam púšťal? A ake káble si mal na porovnanie? Či to zle chápem?
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bidacek 18. 3. 2020 22:04

Testoval jsem zvukově jak hudbu, tak i filmy. Spíš šlo o to, že tu někdo nadnesl diskuzi, že na digitálním RCA kabelu až tak moc nezáleží. Nebo, že je rozdíl mezi jinými kabely.
CA byl D/A + AMP napojen na digitální výstup
Magni 3 byl napojen na zvukový výstup satelitu
Takže oba byli zapojeni na stejný zdroj signálu, ale přenos byl pokaždé jiným signálem.
Bidacek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 18. 3. 2020 22:04

Já si taky myslím, že schopnost vnímat jestli něco hraje líp/hůř, dobře/špatně či jinak nemá nic společného s hudebním sluchem.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod viking81 19. 3. 2020 07:04

Bidacek píše:Testoval jsem zvukově jak hudbu, tak i filmy. Spíš šlo o to, že tu někdo nadnesl diskuzi, že na digitálním RCA kabelu až tak moc nezáleží. Nebo, že je rozdíl mezi jinými kabely.
CA byl D/A + AMP napojen na digitální výstup
Magni 3 byl napojen na zvukový výstup satelitu
Takže oba byli zapojeni na stejný zdroj signálu, ale přenos byl pokaždé jiným signálem.


Aha tak :) a fakt tam nebol ani kusok rozdiel v tom ci si pouzil CA ako DAC a ked si pouzil ako DAC ten vstavany v satelitnom prijimaci? Neviem co je to za prijimac, ale znie to trosku zvlastne. Nevravim ze by to malo ist na vrub kablov, ale minimalne rozdiel v tych dvoch DAC-och by mal byt. Skus si to porovnat este raz s tym ze 2x pouzijes ten Magni ako AMP a raz pouzijes ako DAC to CA a raz ten prijimac...zaujimalo by ma to. Ja som svojho casu len tak na rychlo na jednej pesnicke porovnaval vystup zo zvukovky, mikrosystem a velky zosik ako amp pre sluchatka a rozdiel tam bol ze obrovsky...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků