[recenze] Meze Empyrean

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pavel1756 30. 10. 2020 18:37

Už je téměř hotová. Radši už nechci slibovat nějaké termíny, ale bude to brzo. :roll:
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod haweckO 29. 11. 2020 21:10

taktieš sa na ňu teším, a pevne verím že v nej porovnáš tú zosilovaciu časť aj s inými zosilovačami od iných výrobcov 8-)
haweckO
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 30. 11. 2020 15:04

Teda ten čas letí. Ani mi nepřijde, že už je to měsíc, co jsem naposled sliboval, že to už brzo bude. :roll:
Srovnání jsem dělal s Chord Dave/Hugo 2/Mojo; s Auris HA-2 SE, Burson Conductor V2+ a Schiit Magni 3.
Aktuálně mám necelých devět stran textu v Pages (alternativa Wordu), tak to zarovnám na deset a do Vánoc to bude. o<:)
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 30. 11. 2020 15:24

Skor ako dopises tu desiatu stranu tohoto audioromanu... ako to hra so samotnym Mojom? Je mi jasne, ze Mojo sa nebude rovnat s plnohodnotnymi amp, ale je to vylozeny pruser?
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 30. 11. 2020 16:45

Určitě bych neřekl, že je to vyloženě průser, ale rozdíly tam jsou samozřejmě veliké. Pokud bych měl dát Hugovi 100% co do úrovně kvality zvuku, pak by Mojo mělo pěkných 30%.
TT 2 je samozřejmě lepší ve všech myslitelných aspektech. Zejména bych zmínil výrazně lepší bas. Ten je mohutnější, hlubší, rychlejší a dynamičtější. Středové pásmo obsahuje výrazně víc informací a hudební scéna je citelně širší a hlubší. Taky prostor okolo nástrojů jakoby u Moja ve srovnání s TT 2 vůbec neexistoval.
Ale srovnávání těchto dvou produktů není fér, Mojo stojí desetkrát méně, tak je jasné, že ty rozdíly budou signifikantní.

Nejhůře si Mojo vedlo s HiFiMAN Susvara. Tam bych to za průser asi i označil. Ta sluchátka jsou neskutečně nenažraná a Mojo na ně vůbec nestačí. Ale na druhou stranu, kdo by pároval sluchátka za 170k s produktem za desítku...
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 30. 11. 2020 19:59

pavel1756 píše:Ale na druhou stranu, kdo by pároval sluchátka za 170k s produktem za desítku...

No tak třeba odborníci z Chord Electronics Ltd. Teď jsem se díval na jejich webovou stránku věnovanou Chord Dave - jen pro info, standardní cena v ČR je hrdých 269.900,- Kč s DPH. A co se to tam vedle něj válí za sluchátka ? Jde o Audioquest NightHawk, nebo spíše NightOwl ? Ouha .. 8-D :D :-P
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod 111a111 30. 11. 2020 21:01

Teraz som našiel túto trochu zapadnutú mimoriadne detailnú recenziu. Referencie konkrétnych nahrávok sú obdivuhodné, ale neboli by pre tých 99% ľudí bez hudobného vzdelania užitočnejšie časové referencie v nich?

A ako je možné nespomenúť transparentnosť? Jedna z najjednoduchšie identifikovatelných a porovnateľných kvalít aj pre slabo trénovaných poslucháčov. A Empyrean s tým majú zretelný problém ktorý by pri tej cene rozhodne nemali mať.
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 1. 12. 2020 06:59

introvert píše:
pavel1756 píše:Ale na druhou stranu, kdo by pároval sluchátka za 170k s produktem za desítku...

No tak třeba odborníci z Chord Electronics Ltd. Teď jsem se díval na jejich webovou stránku věnovanou Chord Dave - jen pro info, standardní cena v ČR je hrdých 269.900,- Kč s DPH. A co se to tam vedle něj válí za sluchátka ? Jde o Audioquest NightHawk, nebo spíše NightOwl ? Ouha .. 8-D :D :-P


To jsem si nevšiml. :lol: :lol:
Hlavně, že Hugo 2 je na fotkách s Audeze LCD 4... :hm

-- 1. 12. 2020 07:05 --

111a111 píše:Teraz som našiel túto trochu zapadnutú mimoriadne detailnú recenziu. Referencie konkrétnych nahrávok sú obdivuhodné, ale neboli by pre tých 99% ľudí bez hudobného vzdelania užitočnejšie časové referencie v nich?

A ako je možné nespomenúť transparentnosť? Jedna z najjednoduchšie identifikovatelných a porovnateľných kvalít aj pre slabo trénovaných poslucháčov. A Empyrean s tým majú zretelný problém ktorý by pri tej cene rozhodne nemali mať.


Vždyť tam ty časy uvedené jsou. (Tedy až na tu códu první věty Dvořákovy Deváté. :roll: )
A Empyreany problém s transparentností rozhodně nemají. Záleží na zdroji...
Ale samozřejmě pokud bereš HD 800 jako referenci transparentnosti, tak takovou Empyreany nenabídnou, protože transparentnost HD 800 není reálná. Zeptej se kohokoli, kdo opravdu rozumí hudbě. Každý ti řekne, že prezentace zvuku těmi HD 800 je na míle daleko od reality. Jejich basy a nižší středy nemají dostatečný objem. Výšky naproti tomu letí až někam do vesmíru. Výsledkem je chladný zvuk ohlodaný až na kost...
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 1. 12. 2020 08:22

111a111 píše:A ako je možné nespomenúť transparentnosť? Jedna z najjednoduchšie identifikovatelných a porovnateľných kvalít aj pre slabo trénovaných poslucháčov. A Empyrean s tým majú zretelný problém ktorý by pri tej cene rozhodne nemali mať.

Ako si prišiel k tvrdeniu že Empyreany majú problém s transparentnosťou? :D
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 111a111 1. 12. 2020 15:59

zino333 píše:Ako si prišiel k tvrdeniu že Empyreany majú problém s transparentnosťou? :D

Porovnaním s tuctom iných nad 1000€, z ktorých boli v tomto horšie jedine DCA ETHER2.

Pravda, ja som amatérsky poslucháč. Transparentnosť má nejaký ideál ktorý je možné prehnať? Snáď nechcete tvrdiť že počuť menič v reprodukcii je akceptovatelné u 3000€ sluchátok. A nestojí to za zmienku. Nejaký "závoj", ktorý sa dá ľahko lokalizovať nezávisle na nahrávke.
Zase, čisto subjektívny odhad - je to pazvuk, šum, hluk vydávaný meničom / membránou. Konštrukčná alebo dizajnová vada.
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 1. 12. 2020 16:24

Přiznám se, že nemám nejmenší tušení, co to popisuješ. To jsi snad musel poslouchat nějaký vadný kus.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 1. 12. 2020 17:12

Neslyšel jsem ani to nesleduju. Ale názory se objevují, Emperyany nebo i např. většina Audeze...tmavší jsou. I když to dohání přesností čistotou na pozadí, i tak je jasné vzhledem "k charakteru zvuku" ve srovnání bude počet transparentnějších sluchátek a pak záleží na posluchači co jeho uši tolerují preferují, zvyknout se dá na všechno...Krásnej přiklad jsou SR009 čistá, transparentní, velké rozlišení, ale někdy to může být na škodu vzhledem např. k univerzálnosti.
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sarga 1. 12. 2020 18:30

111a111 píše:Zase, čisto subjektívny odhad - je to pazvuk, šum, hluk vydávaný meničom / membránou. Konštrukčná alebo dizajnová vada.
[/quote]

Já jsem, možná tady zmiňoval šum, ohledně TT2 a Meze.Ten šum jsem bohužel vysledoval u sebe.. :-| a ne u přístroje. Ten je v tom nevinně. Na Empy šum předtím, nevím o ničem.
QP1R,MojoPoly,Tidal,Roon
sudekl@seznam.cz
sarga
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 7. 12. 2020 18:59

Tak tahle recenze https://youtu.be/aC8VugDiIZ8 se asi mnoha majitelům Empyreanů zamlouvat nebude. Hlavní pozitivum sluchátek ? Jsou velmi pohodlná. S ostatními parametry už to prý tak slavné není ...
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 7. 12. 2020 19:34

introvert píše:Tak tahle recenze https://youtu.be/aC8VugDiIZ8 se asi mnoha majitelům Empyreanů zamlouvat nebude. Hlavní pozitivum sluchátek ? Jsou velmi pohodlná. S ostatními parametry už to prý tak slavné není ...

Je úplne v poriadku, že sa nájde aj niekto, komu sa nepáčia. Ale zmieňuje pár vecí, ktoré sa líšia od mojich skúseností. Napríklad zmieňuje, že nepočuje rozdiel medzi náušníkmi a to teda u mňa je ten rozdiel dosť podstatný. Sú to pre mňa ako keby takmer dve rôzne znejúce slúchadlá. A tiež hovorí, že by znížil s EQ časť spektra výšok a ja neviem, ale u mňa skôr opačne. A zároveň predtým povedal, že vlastne s EQ netreba nič robiť, lebo Emypreany znejú nenásilne už z originálneho naladenia. A tiež nepočujem ejaké zlievajúce sa basy do strdného pásma. Skôr by som povedal, že majú úžasne detailné basy a stredné pásmo je detailné, plné, uhladené a priezračne čisté. Separácia je top.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků