[recenze] Meze Empyrean

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod zino333 25. 2. 2021 18:19

Keď ale chceme porovnávať cena/výkon, tak dajme k tomu aj cena/kvalita. Ja som nedržal v ruke nič lepšie a precíznejšie vyrobené ako Empyreany. Kvalita spracovania nemá konkurenciu. Dajte mi čo i len jeden príklad. Nedržal som síce v ruke, ani nepočul žiadne ZMF, ale to mi napadá ako jeden z možných konkurentov v tejto oblasti. Empyreany sú zvukovo absolútne univerzálne. Zvládnu čokoľvek. Klasiku, elktroniku, rock, metal, pop, proste čokoľvek vás napadne. My ich tu vkuse chválime, ale to je aj dôvod prečo sme ich kúpili.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 111a111 25. 2. 2021 20:49

pavel1756 píše:zcela jasně jsou Empyreany vyšší třída než HD 800.


Súhrnne súhlasím, o tom asi nikto nepochybuje. Ale nie v každej subkategórii.
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 26. 2. 2021 06:56

111a111 píše:
pavel1756 píše:zcela jasně jsou Empyreany vyšší třída než HD 800.


Súhrnne súhlasím, o tom asi nikto nepochybuje. Ale nie v každej subkategórii.


Ano, na tom se asi shodneme. Sice jsem v některém minulém příspěvku napsal, že je Empy poráží ve všem, ale to nebude úplně pravda. Například dynamické vlastnosti HD 800 jsou na velmi podobné úrovni a jejich středové pásmo má excelentní detail a "čistotu" jako málokterá sluchátka, a to bez ohledu na cenu.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Houbičkar 26. 2. 2021 08:24

Srovnávat Empy a HD 800 (S), může adekvátně opravdu jen ten, kdo je měl oboje doma. Já si s osmistovkami hrál, srovnával pouze s nižší kategorií HD600/650 a pak se zcela jinými značkami (beyer, STAX). Myslím, že každý kdo sluchátka Hd osmset slyšel, či o nich něco nastudoval, ví, že jsou opravdu velmi specifická a i pro mne byla nepřekvapivě výborná na symfoňáky, klasiku obecně...analýza, prostor, tím jak jsou více zesvětlená, tak výborně zařezávají jakoby ve všech pásmech, transparentnost, detail ale na druhou stranu samozřejmě i jistá suchost. Nedivím se, že tomu panu kolegovi muzikantovi, houslistovi vyhovují naprosto. Pro mne jako rockera (z 90%) samozřejmě s velkými výhradami, tam já potřebuju více obyčejnosti, syrovosti a na to se mi pozdávala mnohem víc ta sluchátka levnější, tedy šestistovky. Současné STAXy jsou kategorie sama pro sebe, to je prostě takový jiný zvuk, musí se vám bezvýhradně líbit a nás posluchačů - elektrostatiků je fakt málo. Chápu vsechny ty, kteří se plácli přes kapsu a zvolili rumunskou cestu - univerzálnost pro různý typ hudby a každý z nich přehrají zřejmě na vysoké úrovni. Jen je třeba halt akceptovat tu cenu, okořeněnou ještě navíc výběrem podobně drahých komponent.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Wladimir_MXP 26. 2. 2021 14:02

Čaute všetci znova,

mám nové infošky z Meze, tak neviem či vás poteším alebo nie :)

Tie nové full-sized sluchátka, o ktorých som tu spomínal, majú byť zas open-back, takže rovnaký sound leakage ako u Empy.

Ale vydajú viac produktov tento rok, takže možno ešte niečím ďalším potom prekvapia.

Inak jj tí Lavricables sú z Lotyšska, poplietol som tie anglické názvy.

P.S. A dajte už pokoj s tým porovnávaním HD800 a Empy, to sú dve absolútne neporovnateľné sluchátka. Ako keby ste porovnávali dragster ku Formule 1 - jeden stroj je lepší čisto na rovinke a ten druhý dokáže jazdiť rýchlo po okruhoch. Tak ktorý je lepší? No iba podľa toho, že na čo, ne asi? *facepalm*
Wladimir_MXP
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zino333 26. 2. 2021 15:58

Zaujímavé info. Asi naozaj prídu nejaké baby Empyrean, alebo lacnejšia verzia s menej nákladným spracovaním. V takom prípade si ale myslím, že by to mohol byť od Meze veľmi dobrý krok. Pozrime sa na 99 classic. To sú slúchadlá, ktoré spracovaním patria medzi tie lepšie a celkovo u Meze môžeme pokladať nadštandardné spracovanie za štandard. A ak použijú obdobnú technológiu ako u Empyrean u nejakého dostupnejšieho modelu, mohol by z toho byť veľmi úspešný produkt. Potenciál tam je. Otázka je, ako to využijú v Meze a s čím teda prídu. Ja sa teším, že spoločnosť sa plánuje rozvíjať a nespí. :) Ja napríklad očakávam nové náušníky k Empyrean.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 111a111 26. 2. 2021 16:54

Nové T+A Solitaire P-SE (2800€) by mohli byť zaujímavý konkurent
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wladimir_MXP 3. 3. 2021 02:43

Po 3 týždňoch žitia s Empyreanmi a významných upgradoch svojho sound chainu som veľmi nalomený stať sa členom klubu - vyhovorte mi to niekto prosím :D
Wladimir_MXP
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pavel1756 3. 3. 2021 10:17

Rozmluvit ti koupi nejlepších sluchátek na světě? :D To by byl hřích! :pozor
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 3. 3. 2021 10:36

Smelo do toho. Verím tomu, že ak máš aj známeho v Meze, tak budeš schopný stiahnuť aj cenovku na veľmi atraktívnu sumu. A je super, že ich máš dlhšie. Človek ich viac spozná ak má šancu s nimi stráviť viac času. Povedzme viac ako napríklad niekde v nejakom štúdiu po hodinke posluchu.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cb490763 4. 3. 2021 11:27

Podle Staxu jsou od roku 1963 nejlepší oni.�
cb490763
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 4. 3. 2021 12:06

Myslim, ze vetsina lidi by spis rekla, ze nejlepsi jsou Beats. ;-) Takze kdo ma pravdu?
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cb490763 4. 3. 2021 13:02

No to máš dozajista pravdu. Beats jsou určitě nejlepší. A mezi bednama zase génius...
cb490763
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 5. 3. 2021 17:05

S těmi Empyreanami to byla nadsázka. Beats jsou samozřejmě top class, ale myslel jsem, že ještě lepší jsou Marshall Major III. :lol: :lol: :lol:
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod haweckO 6. 3. 2021 12:12

včerajší príspevok na FB od Meze Audio citujem:

Celebrating our love for art.
Coming March 8, 2021


IMG_2585.JPG
haweckO
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků