[recenze] Meze Empyrean

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod introvert 21. 3. 2021 18:41

martas38: Škoda, že taky nemám takového kamaráda. Graf a hmotnost jsou přesně to, co odrazuje i mě (mám dojem, že před zhruba rokem si tu LCD-X několik lidí pořídilo, a pak je zase rychle prodali - kvůli té hmotnosti). Ale nikde není řečeno, že si je jednou nepořídím taky :-) Tak si je pěkně užij !
Naposledy upravil introvert dne 21. 3. 2021 19:23, celkově upraveno 1
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 21. 3. 2021 18:44

Mají skvěle řešený most a náušníky, takový šestihodinový poslech je naprosto bez problémů.
Kamarády si musíš najít. Já jsem si je našel především tady a na sluchátkových skupinách na FB.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 21. 3. 2021 19:29

Jo, a ten most mě odrazuje taky. Jde o to, že ten pruh, co sedí na hlavě, má tendenci se protahovat, a zmenšovat mezeru mezi ním, a tou kovovou částí nad. Až to nakonec splyne v jedno, a je po komfortu. Toto je závažný konstrukční nedostatek sluchátek Audeze, bych řekl. Ta mezírka 0,5 cm, kterou prověšující se popruh postupně ujídá.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 21. 3. 2021 19:36

Otázka kdy to nastane, pokud vůbec. Audeze to prodává za 39USD a pokud seš vegan tak si můžeš vybrat místo kůže umělotinu. Za ten zvuk to riziko stojí.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 21. 3. 2021 19:41

MHOE píše:Uvidime, ale v tuto chvili bych mozna sel spis do origo Clear + Dekoni hybrid nausniku.


Co Tě vede zrovna k tomuto náušníku ? Nejsou ty origo lepší ? Toto asi znáš .. https://youtu.be/VT1nFJaIQe0 , https://www.headphones.com/blogs/news/d ... ocal-clear
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MHOE 21. 3. 2021 20:08

Moje uvazovani je zhruba takovy, ze radeji bazarovy origo Cleary za polovic nebo i min nez plnou palbu za tu soucasnou variantu. A hybrid nausniky? Ty by mely potencial jim co nejlepe udrzet subbas, zbavit je durazu kolem 1-1.5kHz a pritom trochu uklidnit i pasmo vysek.

Necekam, ze by to bylo takto perfektni (minimalne mereni z headphones.com jsem videl), ale za vyslednou cenu a pro me potreby by to fungovat mohlo. Kdyby neexistovaly Auteur, asi bych se touto cestou i dal.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 21. 3. 2021 20:38

Zdá se, že ty hybridy jsou nejlepší. Autor sice doporučuje velour, ale to se mi fakt nezdá. Osobně zůstávám u originálů s mírným EQ (ubrat 1,5k, přidat 4,5k).
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 21. 3. 2021 20:46

introvert píše:Jo, a ten most mě odrazuje taky. Jde o to, že ten pruh, co sedí na hlavě, má tendenci se protahovat, a zmenšovat mezeru mezi ním, a tou kovovou částí nad. Až to nakonec splyne v jedno, a je po komfortu. Toto je závažný konstrukční nedostatek sluchátek Audeze, bych řekl. Ta mezírka 0,5 cm, kterou prověšující se popruh postupně ujídá.

Áno, to je pravda. Toto je nedostatok Audeze a vzhľadom na váhu Audeze modelov je väčšinou len otázka času, kedy sa most začne dotýkať kovovu časťou o lebku a z vlastnej skúsenosti viem, že to nie je príjemné a dosť to vadí. No napriek tomu, oprava je veľmi jednoduchá. Je to otázka 8 skrutiek a pár minút jednoduchého majstrovania. Stačí bud upraviť stávajúci natiahnutý kožený popruh urobením nových dierok a odstrihnutím pretŕčajúcej časti. Alebo si objednať priamo z Audeze nový ako tu bolo spomenuté. Ten síce stojí len $39 USD, ale treba prirátať aj poštovné a CLO s DPH.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 21. 3. 2021 21:14

Zdá se tedy, že LCD-X bych mohl vyzkoušet .. tedy myslím koupit. Ne teď, ale až na podzim, až budou ty slevy. Pokud tedy ještě budou v nabídce - Grover Neville z Audeze (předtím Schiit, ještě předtím spolupracovník Tylla Hertsense z Inner Fidelity) se ve velmi zajímavém rozhovoru zde https://youtu.be/oqRcWxgj7L8 na dotaz, zda chystají na rok 2021 nějaké nové modely pro audiofily (hlavní pozornost Audeze je totiž nyní upřena na herní sluchátka - tam jsou ty největší peníze) odpověděl, že se na letošní rok velmi těší, což několikráte zopakoval. Takže ano, letošní rok přinese zřejmě nová audiofilská sluchátka Audeze, a s tím možná ukončení produkce některých dosavadních (což by opět mohlo skrývat potenciál pro snižování cen). Proč bych si je koupil ? Mám Anandy, a ačkoli jde o hodně dobrá sluchátka, věc, která mi u nich chybí vůbec nejvíc, je mohutnost v basech. Ne, že by neměly tu extenzi, ale schází tam ta energie, ten objem. Což LCD-X mají zvládat levou zadní.

-- 21. 3. 2021 22:05 --

Další recenze nových Focal Clearů MG https://youtu.be/EW43Mo6IqHM . Zdá se, že se s tím roztrhnul pytel. Což upřímně řečeno nechápu, když Focal Clear MG Professional byla vydána už před několika týdny, a která dle oficiální informace Focalu znějí zcela shodně, rozdíl je jen v barvách a příslušenství. Tak na co čekali ? Aha. Dle Andrewa je neměli k dispozici. Zjevně recenze nově vydaných modelů dělají toho, co jim pošle výrobce (Focal), a ne toho, co si sami koupí.

Hmm. Tak na rozdíl od Head-Fi už nové Cleary MG nevítězí na všech frontách, a Andrew Park si dokonce naférovku dovolil tvrdit, že původní Cleary mu vyhovují lépe .. Rozdíl v detailech díky použití hořčíku je prý minimální. Hlavní rozdíl je v potlačení peaku na 8k, ovšem za cenu rozhození výšek nad 10k. Dále jejich sluchátka měla na basech o cca 2dB více, ovšem protože to měření ostatních recenzentů nepotvrzují, může jít jen o nějakou odchylku od normálu. Zdá se tedy, že pokud chtěl někdo Cleary, udělal nejlépe, když si je koupil v období výprodeje zásob v minulých měsících. Pokud se nepletu, na Muziker.cz měli verzi Professional se dvěma sadami náušníků za méně než 30 tisíc Kč. Nakonec, mají je tam i teď, za tu samou cenu (akorát rozbalené). A na kytary.cz mají taky ještě jeden kus. Dodatek: Crinacle nové Cleary MG pěkně strhal, Grade B.
Naposledy upravil introvert dne 22. 3. 2021 18:38, celkově upraveno 16
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 21. 3. 2021 22:11

Jestli prahneš po basu, asi bych raději šel do LCD-2. LCD-X bas mají pěkný, ale rozhodně to nejsou žádná basová monstra. U LCD-2 Classic je bas daleko výraznější.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 21. 3. 2021 23:44

Díky, LCD-2 Classic nechci.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 22. 3. 2021 18:09

LCD-2C majú dobrý bas len dovtedy, pokiaľ človek nevyskúša Empyrean.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wladimir_MXP 24. 3. 2021 14:07

A úplný king sú 99ky :twisted: (ak sú kompletne modded a vo vyladenej zostave až po zásuvku :-D )
Wladimir_MXP
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod introvert 28. 3. 2021 20:38

Tak jsem se dnes jen tak náhodou díval, co nového je na Dropu, a skoro to se mnou švihlo .. Meze Empyrean ?! https://drop.com/buy/meze-empyrean-plan ... headphones No, než začnete jásat, že si konečně budeme moci koupit tenhle zázrak za pade, tak klídek - mají je za stejných 2.999,- USD, jako v oficiálním ceníku Meze .. :hm Hmm, není prvního dubna až ve čtvrtek ? :D Jen doplním jeden komentář z Dropu: This has to be the worst trade deal in the history of trade deals, maybe ever. 8-D Převažují kritické a negativní komentáře. Co nám tento obskurní přemet naznačuje, pokud tedy vůbec něco ?
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod haweckO 10. 4. 2021 18:25

BGGAR má na Empy svoj vlastný názor: https://www.youtube.com/watch?v=B0H1IS9ti0s

no keď som sa ho v komentári pod videom spýtal že koľko hodín playbacku má jeho konkrétny kus, tak odpovedal len: Built in 2019
takže netuším ako si to mám vysvetliť...no ale v konečnom dôsledku mi je to aj celkom jedno, keďže mne Empy úplne vyhovujú ;-)
haweckO
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků