[recenze] Meze Empyrean

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 11. 4. 2021 19:33

:D
Hele, ale IE800S jenom B+. :tleskani
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 11. 4. 2021 19:43

Tak oprava, v klidu může být introvert, Babetak bude muset pořídit jiné ineary a my ostatní máme smůlu.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 11. 4. 2021 20:13

Posledný nech zhasne.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dofo 12. 4. 2021 16:44

Este nezhasinaj, zacni uvazovat nad kupou nastupcu, ktory je uz na dosah:
https://headphone.shop/de/product/meze- ... k-mystery/
Vraj novy TOTL-Model.
dofo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 12. 4. 2021 16:57

Koukám, že se s těmi limitovanými edicemi Empyreanů roztrhl pytel. Nejdřív ty červené a teď pro změnu černé. Ale jestli se nepletu, tak ta černá verze je určená jen pro německý trh. No a cenu snad nebudu komentovat. 1400 eur příplatek za exkluzivní barvu a kabel, který lze pořídit samostatně za 350 eur. Navíc k Empyreanům je mnohem vhodnější ten Silver Plated za 500...
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 12. 4. 2021 17:10

Další, spíše první dojmy než recenze:
https://www.youtube.com/watch?v=HAv3S3OQ_Ro
Testuje je hned po vybalení, takže žádný burn in a na Topping A90+DX7 Pro.
Prý " piercing highs, hollow mids and boomy upper bass".
Nedivil bych se, kdyby ty "piercing highs" způsobovalo kombo od Toppingu.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 12. 4. 2021 17:34

Piercing highs u Empyrean? Ok. :)
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 12. 4. 2021 17:40

To, že Empyrean vzbuzují různorodé reakce, jsem tady ale přece psal už dávno - proč to někoho překvapuje? Není nijak složitý dohledat početné množství recenzí pozitivních... i těch méně pozitivních.

To však neznamená, že to nejsou kvalitní sluchátka. Mají určitě mnohé co nabídnout a chápu, proč je jejich cílovka glorifikuje. Jen zkrátka nejsou perfektní a nevyhoví všem, takže je zbytečný v tomto smyslu chodit kolem horký kaše.

Čím víc high-end, tím náročnější posluchači a jejich očekávání. Zatímco kvalitní 300-dolarový model svorně ocení v podstatě všichni, u 3000-dolarového ta živoucí diskuze nikdy neutichne a ke konsenzu nikdy nedojde.

Nemůžete zkrátka čekat, že je za ty extrémní prašule budou všichni milovat... to je naprosto nereálný. Ta cenovka vyvolává v mnohých tak obrovský očekávání, že je nemožný je naplnit. Ale za to si samozřejmě může Meze samo.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 12. 4. 2021 17:44

Jak se zdá, tak se z Empyreanů stává záhada hodná Hercule Poirota .. Možná i proto onen název Black Mystery ? :-)
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 12. 4. 2021 17:56

MHOE, súhlas. Ja beriem úplne prirodzene to, že Empyrean budú mať svojich fanúšikov aj odporcov. Každý má iné preferencie a každý sme jedinečný a rôznorodosť je prirodzená.
Ja mám Empyreany už 1,5 roka a za tú dobu ich už dosť poznám. Keď si čítam alebo pozerám negatívne recenzie, tak väčšinou mám pocit, že recenzenti nie úplne pochopili pre akú cieľovku boli vytvorené. Empyrean je niché produkt. Tieto slúchadlá nie sú a ani neboli vyvíjané za úmyslom vyrobiť slúchadlá na skúmanie najmenších technických detailov v hudbe, na štúdiový monitoring a analyzovanie transientov a podobne. Empyrean boli slúchadlá vyvíjané na dlhodobý posluch, pre zážitok z počúvania. Ich tonalita a aj spôsob akým hrajú sú presne také.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 12. 4. 2021 18:04

Naprostý souhlas s MHOE. Ale ono to platí i u hodně levných modelů. Například tolik diskutované AKG K701, či Etymotic Research. Jsou dva tábory lidí. Jedni na ně nedají dopustit a druzí ten zvuk nesnesou. Lidi jsou prostě různí, s různými zvukovými preferencemi, mně se třeba ty preference za posledních deset let změnily docela razantně.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 12. 4. 2021 18:59

Nevím, jestli jste si v tom zápalu všimli, že se vůbec nejedná o to, zda někdo má, nebo nemá Empyreany rád. Recenzenti prostě recenzují sluchátka, to není o tom, zda je mají, nebo nemají rádi. Je jim to asi fuk. Jde prostě jen o další sluchátka z řady. Takže to, že někteří nedávají Empyreanům bůhvíjak dobré hodnocení, není o tom, že je nemají rádi, nebo že jim sluchátka nesedla. Oni z nich prostě měli takový zážitek, který popisují. Co by to taky mělo být, že jim sluchátka nesedla ? A někteří recenzenti jsou v tomhle recenzovacím řemesle lepší, a jiní horší (jako třeba tenhle). A to je tak všechno.
Celkově to na mě působí dojmem, že dnešní Empyreany nejsou stejné, jako třeba přede dvěma lety. Nebo že třeba různé kusy zní různě, jak se to zrovna povede. Což už známe i od Audeze, jestli se nepletu ..
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 12. 4. 2021 19:17

Na mě to zas působí tak, že co se nelíbí recenzentovi A, líbí se recenzentovi B a recenzent C je má sice rád, ale má k nim tisíce připomínek.
Já jsem je ještě neslyšel ani teď, ani před dvěma léty, takže si nic takového tvrdit netroufám (totéž můžu směle říct o lepších či horších kouscích od Audeze) a na recenzenty nedám vůbec. Až budeš mít nutkání dávat na recenzenty, vzpomeň si, že dle Crinacle máš doma PODSTATNĚ lepší sluchátka než jsou Empyrean. Takže asi tolik k recenzentům. Mně třeba ty podstatně lepší sluchátka (DT880) vůbec nevyhovovaly a dal jsem je otci a dnes mám úplný propadák LCD-X, kterého se nemůžu nabažit. Stejně tak jsem byl takový blbec, že jsem si místo dle tohoto pána daleko lepších iBasso AM05 koupil podstatně horší a daleko dražší Solaris 2020. To jsem ale blázen...
A ono je to se všema recenzentama podobný, produkuji jen svoje osobní dojmy a pocity, nic regulérního za tím není. Měřitelná je charakteristika, nikoliv celkový vjem člověka.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 12. 4. 2021 19:54

Nechci zabředávat do něčeho, co zde už asi bylo stokrát propráno - tedy subjektivní hodnocení (recenzent) versus měření (grafy). Jen bych si dovolil upozornit, že bez těch recenzentů by tohle hobby asi vůbec neexistovalo. Proč ? Protože by si nikdo žádná sluchátka přece nekupoval .. Pokud Ti někdo druhý neřekne, že určitá sluchátka jsou dobrá, nebo špatná, tak jak poznáš, co si koupit ? Pokud vůbec ? Z tohoto pohledu je třeba tohle fórum jedna obrovská recenzní platforma, a jednotliví účastníci, kteří se (jakkoli) vyjadřují ke sluchátkám, jsou vlastně recenzenti. No a je samozřejmě dobré se nenechat opít rohlíkem, tedy nevěřit každému vše, co povídá. Takže pochopitelně, Crinacle nesežral Šalamounovo ho*no, a mnohé v jeho žebříčcích je úlet. Ono to vlastně už z principu není možné, udržovat tak rozsáhlé žebříčky v konzistentním stavu. Ale to nevadí. Není zde jen ten Crinacle. Jsou zde desítky jiných recenzentů, a pokud si jeden chce koupit něco drahého (jako Empyreany), tak by si měl poslechnout jejich názory, a taky se seznámit s tím, co si myslí lidi z fóra, kteří danou věc už vlastní, a můžou se k ní vyjádřit. Polopatě - Ty jsi pro mě jeden z recenzentů, a ve svém příspěvku jsi mi právě sdělil, že s LCD-X jsi spokojen, a s DT 880 už vůbec ne. Je to střípek mozaiky, která se postupně skládá v hlavě každého. Samotné grafy to prostě nevytrhnou. A že mají dva různí recenzenti na určitou věc tři rozdílné názory, to je asi spíš pravidlo, než výjimka.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 12. 4. 2021 20:01

No chlapci, martas38 a introvert, však dobre ste to napísali obidvaja. :tleskani
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků