[recenze] Meze Empyrean

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pavel1756 14. 4. 2021 14:12

haweckO: Děkuji za shrnutí. :-)
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod haweckO 14. 4. 2021 17:25

pavel1756: rado sa stalo :)

introvert: v tej dobe som ešte nemal RME, a ten rHead som používal s polo-profesionálnou zvukovou kartou Apogee Duet2. Slúchadlá som vtedy mal Aeon Flow Closed a s tým rHeadom si rozumeli vcelku dobre, taktiež výkonu mal na rozdávanie. Tipujem že aj ostatnými planármi to bude hrať dobre. Dynamické slúchadlá som neskúšal. Niečo ako vstupná brána do sveta zosilovačou je to určite dobrá voľba, hlavne za tú sumu ako idú bazárové kúsky. Vymenil som ho za ten THX789 pretože má viac výkonu, je úplne tichý aj s IEM's, vôbec sa nezahrieva (výhoda najmä v lete) a priznám sa, že z veľkej časti som sa aj nechal uniesť na tej hype vlne čo bola okolo neho. :-D
haweckO
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bessinka 14. 4. 2021 18:05

Také jsem Arcam svého času měl. Výkonu dost, ale na mě dost agresivní zvuk. Když jsem si potom pořídil Hypu, tak šel hned z domu. Připadá mě, že je dost přeceňováný, asi na úrovni Schiit Magni.
bessinka
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 14. 4. 2021 19:20

Já mám na Arcam opačný názor a líbil se mi víc než Hypa :-) .
Spolu s Modi 3 a HD 600 velmi slušný zvuk.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod haweckO 29. 5. 2021 16:55

mal som doma Susvary na 5dní, tak sa s vami podelím o moje skúsenosti:
Tieto TOTL HiFiMANi ma v porovnaní s Empy očarili hlavne tým, že mali znatelne viacej detailov (hlavne v strednom a vysokom pásme), a vernosťou reprodukcie akustických nástrojou, klavír a akustická gitara zneli viacej reálne, resp. najviac reálne ako som mal možnosť doteraz počuť na slúchatkách/špuntoch. Ďalšia vec bola rýchlosť, rýchlosť akou dokázali podať jednotlivé nástroje hlavne v komplikovaných pasážach, niečo fantastické proste.
Empy mali zase oveľa lepšie nízke pásmo. Týka sa to hlavne tých najnižšich frekvencií. Bass na Susvarách nebol taký mohutný a niekedy bol trochu v úzadí, preto som si ho neraz zvýšil pomocou EQ na RME dacu o 1,5 až 2dB.


Susvary doslova žiarili hlavne s dobre vymastrovanou (hlavne akustickou) hudbou, pri modernej zkompresovanej to už nebolo také dobré.
Empy zase vedeli zahrať všetko dobre, modernú, staršiu, dobre nahratú, zle nahratú hudbu, a taktiež hocijaký žáner. Možno nie na 100%, ale na takých 93% určite. A to z nich podľa mňa robí asi najlepšieho kandidáta na slúchadlá typu “high-end all-round”.
Celkovo sú tieto dvoje slúchadlá čo sa týka prezentácie úplne odlišné. Susvari sú viacej agresívnejšie, hudba na seba celý čas upozorňuje a pýta si vašu pozornosť.
Empy sú ladené viacej na chvíle, kedy si chcete oddýchnuť, poprípade keď pridáte hlasitosť a nastúpi ten fantastický Bass, tak neskutočne zabaviť. V oboch prípadoch by som si vedel predstaviť, že by som mal oba tieto kúsky vo svojej zbierke, a striedal ich podľa nálady.

Len ešte dodám, že asi nikdy nepochopím prečo väčšina recenzentov (alebo aj bežných ľudí) tvrdí že jedny sú o triedu/dve lepšie ako druhé. Ja si to nikdy nedovolím tvrdiť, pretože v konečnom dôsledku ide vždy len o to, čo daný poslucháč preferuje.
Nakoniec som ich vrátil, pretože som sa rozhodol že si radšej upgradnem DAC, čo ocenia všetky moje slúchadlá, no nevylučujem že sa ku nim niekedy v budúcnosti nevrátim.

Testoval som na: Audirvana, z iMacu optický výstup (cez AQ Forest kábel) do RME ADI-2 DACu, a potom cez QED reference XLR prepojovacie káble do Auris Nirvana zosíku. Kábel na Empyreanoch bol Lavri Grand 4-cores, a na Susvarách bol ten čo výrobca dodáva v balení. Neboli použité žiadne sieťové filtre alebo regenerátori.
Naposledy upravil haweckO dne 29. 5. 2021 21:14, celkově upraveno 2
haweckO
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 29. 5. 2021 17:48

Je pozoruhodné, jak hodně se Tvé názory na Empyreany podobají těmto https://youtu.be/WOaIjxTDYhk
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod haweckO 29. 5. 2021 21:09

v určitých aspektoch s ním súhlasím, ale s celkovou recenziou max. tak na 50-60%,
škoda že ich priamo neporovnal s jeho Susvarami čo sám vlastní

keby som mal ale povedať s koho recenziami sa moje poznatky zo Susvar a Empy najviac zhodujú, tak by to bol človek menom Currawong
haweckO
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 30. 5. 2021 07:18

@haweckO: Díky za shrnutí! :-)
Asi nejvíc mě překvapilo, jak píšeš, že to jsou úplně jiné zvukové prezentace. Mně právě přijdou v mnoha ohledech hodně podobné. No jo, každý to holt vnímá trochu jinak.

Mimochodem jaký DAC hodláš pořídit? TT 2? :D
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod haweckO 30. 5. 2021 11:28

presne tak TT2 som si poriešil, teraz už len nad tým M Scalerom rozmýšlam, či sa za tie peniaze oplatí alebo radšej vymením Audirvanu za HQplayer...
haweckO
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 30. 5. 2021 18:57

Ja to vidím tak, že pavel1756 by si už reálne mohol pýtať percento z mrže predajcov Empy a TT2. :) Tak schválne, koľko tu pribudne po posledných dňoch majiteľov Susvara. :)
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 30. 5. 2021 20:04

Předpokládám, že nepřibudou nebo jen minimálně. Už jen proto, že mé příspěvky na jejich téma nebyly tak "orgastické" jako ty, které jsem tady četl na účet Empyreanů :-)
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kostival 30. 5. 2021 20:58

Ale o to více sofistikované, MHOE ;-)
kostival
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 30. 5. 2021 21:20

No já musím říct, že mě s těma Empama pěkně navrtáváte, ale já jsem odolnej jedinec :D
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 31. 5. 2021 08:42

@haweckO: HQPlayer je bezkonkurenční v poměru cena/výkon. Přesto ale doporučuju rovnou pořídit M Scaler.

@zino333: To bych teda měl! Pomalu už ani nespočítám, kolik lidí je na základě mého doporučení koupilo. :D

@martas38: Neboj, je to jen otázka času. Počítám, že do roka je budeš mít doma... 8-)
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sarga 31. 5. 2021 12:45

pavel1756 píše:@zino333: To bych teda měl! Pomalu už ani nespočítám, kolik lidí je na základě mého doporučení koupilo.

Má pravdu předseda.. :-) ;-)
Já jakkoli jsem je prodal, vzpomínám na ně rád. Hlavě s prémiovým kabelem už to bylo ono, s TT2 už ne tak tmavé, větší jiskra.Proto nebál bych se s něma jít třeba i do stříbra od Lavriho.
Pavel 1756, psal jsem mu tenkrát ohledně mých problému s tinitem, povzbuzoval mě, počkej půl roku a uvidíš. Nevydržel jsem to no, i toho trochu lituji. I když vzhledem k mým problémům, Empy moc nejsou na tichý poslech, takže světlejší sluchátka, budou asi na tenhle režim vždy vhodnější.
Dneska musím to zaklepat, stav se mě zlepšil, možná nelehkým covidem, antibiotiky, léky, které snad začaly účinkovat až za 4 měsíce, nevím. Takže na chvílu, si rád i ty HD800s dám s chutí na hlavu a poslouchám.A mám už i takové ,,mrnění"..Arya, Utopia, Mscaler... :roll:
QP1R,MojoPoly,Tidal,Roon
sudekl@seznam.cz
sarga
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků