[recenze] Meze Empyrean

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod martas38 2. 6. 2021 01:08

Prodám kombo manželka + dovolená v Tatrách pro dva v ceně 70 tisíc za 61 tisíc Kč. Zn. perfektní výhledy na vrcholy, skvěle uklízí.... :D
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 2. 6. 2021 08:35

Ale od toho tu máme sekci Bazar: Prodám, že ? :-)
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 2. 6. 2021 14:29

@martas38: Ještě bys měl něco k tomu kombu přidat a navýšit cenu, aby ti zbylo i na aftermarket kabel pro Empy... ;-)
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bessinka 5. 6. 2021 16:40

pavel1756 píše:
martas38 píše:Ale abych se vrátil k tématu, už mě s těma Empama ne to, nebo je to.... :D


Zrovna je někdo inzeruje na hifionline.cz za necelých 60k... tak že bys je nakonec pořídil dříve než za rok? ;-)


Reagoval jsem na inzerát a už byly prodané. Docela horké zboží.
Aurender N100H>Qobuz>RME adi-2 Dac fs>Cayin HA-6A>Hifiman HE1000v2>Forza Noir Hybrid HPC>JCat USB isolator>USB Audioqest Carbon>EMI filtr 230V-DC filtr Custom>Ifi silencer LAN
bessinka
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 6. 6. 2021 08:06

Tak to vypadá, že se martasovi38 přeci jen podařilo prodat výše inzerované kombo... :D

Ani se nedivím, že se Empy tak rychle prodaly. Jedny z nejlepších sluchátek současnosti za necelých 60k v záruce u českého prodejce... kdybych je neměl, tak okamžitě kupuju.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 16. 10. 2021 15:40

Příští měsíc se začnou prodávat nové přenosné (tím pádem asi uzavřené) sluchátka od Meze.


meze.jpg
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 16. 10. 2021 16:57

Vzhľadom na záplavu noviniek od viacerých firiem to vyzerá, že sa cez pandémiu nenudili.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 21. 10. 2021 12:36

Aktuálne sa vo vlákne k Elite riešia náušníky a pôvodne som to chcel napísať tam, ale tak nejak mám pocit, že skôr to bude patriť sem. S Empyrean som pomerne výrazne preferoval alcantara náušníky. So silver plated káblom ma však začali baviť aj s koženými. Alebo to je možno len psychoakustika a jeden deň ma bavilo niečo iné ako ostatné dni. Škoda, že Audeze na nových LCD-5 nevymyslelo podobný princíp výmeny náušníkov. V tomto sa mohli u Meze inšpirovať.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 21. 10. 2021 13:29

LCD-5 mají ty vlastnosti, které mají, právě proto, že nepoužívají stejný systém uchycení náušníků, jako Meze. Ne, že by se o to v Audeze nesnažili - zkoušeli údajně něco na styl Hifiman, ale nakonec se ukázalo, že nejlépe fungují náušníky přilepené.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 21. 10. 2021 13:43

zino333 píše:Aktuálne sa vo vlákne k Elite riešia náušníky a pôvodne som to chcel napísať tam, ale tak nejak mám pocit, že skôr to bude patriť sem. S Empyrean som pomerne výrazne preferoval alcantara náušníky. So silver plated káblom ma však začali baviť aj s koženými. Alebo to je možno len psychoakustika a jeden deň ma bavilo niečo iné ako ostatné dni. Škoda, že Audeze na nových LCD-5 nevymyslelo podobný princíp výmeny náušníkov. V tomto sa mohli u Meze inšpirovať.



Osobně mi leather-Empyrean moc nesedí se solid state zesilovači. Naproti tomu s elektronkovými, to je jiná písnička. Například kombo Auris HA-2 SE + leather Empyrean je podle mě velmi synergické. Mohl bys zkusit Feliks Euforia... :D

PS: A pořád čekám, kdy pořídíš M Scaler. 8-)
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 21. 10. 2021 14:27

@introvert: Áno, zaregistroval som ako o tom hovorili pri predstavení. Hovorili, že mali problém s tesnením. No mne to skôr príde ako výhovorka. Všetko ide ak sa chce. Meze je dôkazom. A napríklad aj Abyss. Mne ich riešenia prídu fantasticky jednoduché a funkčné. Na tom hádam ani nie je čo pokaziť aj keby to človek denne niekoľkokrát menil. A u Meze to je aj utesnené.

@pavel1756: M Scaler skôr nie ako áno. Najmä preto, lebo mám aktuálne veľké výdavky na bývanie. Ale Euforia... Ehm...
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 21. 10. 2021 15:58

Když se člověk podívá na frekvenční grafy Audeze LCD sluchátek z posledních let, mnohdy na nich vidí vcelku skomírající subbas. Ten podle mě souvisí především s potřebou co nejlepšího těsnění náušníků, podobně jako to vyžadují například DCA modely. Naopak třeba highendové Hifimany na toto náchylné nejsou, lehké narušení těsnění u nich subbas spíš posílí.

Podle mě je tedy strašlivá škoda, že LCD-5ky nepřišly s něčím lepším než lepením - jakožto potenciální zákazník něco takového na sluchátkách za 120k CZK vidět rozhodně nechci. :-- Na druhou stranu však jejich důvody optikou výše řečeného částečně chápu - ta jejich současná technika je zřejmě velmi účinná, snadná a konzistentní.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 21. 10. 2021 18:03

Předpokládám, že tohle Audeze asi moc netrápí. Určitě mají dobře spočítáno, že většina kupců nebude řešit výměnu/upgrade náušníků. Prostě si koupí LCD-5 jako hotový produkt a s tímto nebudou experimentovat.

Vzhledem k tomu, jak zásadní vliv na zvukovou reprodukci může výměna náušníků mít, to je samozřejmě škoda, ale současná poptávka (i nabídka) holt míří jiným směrem.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 21. 10. 2021 18:19

pavel1756 píše:Vzhledem k tomu, jak zásadní vliv na zvukovou reprodukci může výměna náušníků mít, to je samozřejmě škoda, ale současná poptávka (i nabídka) holt míří jiným směrem.

Nicméně vlastník sluchátek toto může z větší části kompenzovat ekvalizérem.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 21. 10. 2021 20:04

Osobne si myslím, že náušníkmi sa dajú ladiť aj veci, ktoré exkvalizérom vyriešiť niekedy nejdú.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků