[recenze] Meze Empyrean

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Wladimir_MXP 31. 5. 2021 14:03

Prepáčte za malý "offroad", ale na tomto fóre sa mi najviac páči, že niekoľko týždňov tu na ňom ani pes neštekne a potom jak príde prvý príspevok, tak zrazu ohromná debata s mnohými zainteresovanými :) To musí byť svetový unikát ! :D
Wladimir_MXP
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 31. 5. 2021 14:11

Ono tady to fórum před pěti a více roky žilo úplně jiným způsobem. Ale objevily se skupiny s tímto zaměřením na FB a podobně a spousta lidí odešla. Taky tady svého času koexistovalo pár agresivních rýpálků, kteří za odlišný názor prakticky vulgárně uráželi a spousta lidí odešla skrz ně a už se nevrátila.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 31. 5. 2021 16:17

sarga píše: psal jsem mu tenkrát ohledně mých problému s tinitem, povzbuzoval mě, počkej půl roku a uvidíš. Nevydržel jsem to no, i toho trochu lituji. I když vzhledem k mým problémům
..
Dneska musím to zaklepat, stav se mě zlepšil, možná nelehkým covidem, antibiotiky, léky, které snad začaly účinkovat

Tak to je skvělé ! :-) Nicméně tinnitus je dobré nepodceňovat, občas je příznakem problémů s imunitním systémem (roztroušená skleróza apod.)
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 31. 5. 2021 17:40

sarga píše:Dneska musím to zaklepat, stav se mě zlepšil, možná nelehkým covidem, antibiotiky, léky, které snad začaly účinkovat až za 4 měsíce, nevím. Takže na chvílu, si rád i ty HD800s dám s chutí na hlavu a poslouchám.


To moc rád slyším! :-)

Možná bych pro začátek doporučil upgradovat ten kabel k HD 800 S.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 1. 6. 2021 07:34

S tinitem se určitě potká většina lidí za život, já ho taky mám i z toho důvodu dneska poslouchám občas.
Tim, že se zabývám fyzioterapii, pohybem atd. tak jsem tinitus jeden čas hodně zkoumal. Může to být spojený se spoustou věci blokáda, nerovnováha svalů, když se nachladite a posloucháte tak to může taky spustit, dlouhodobej stres je spojenej se špatnou stravou (hlavně polynasycený tuky jako ořechy semínka rostlinný oleje i omoga3) prostředí spánkem špatnou regenerací a tím vniká většina nemocí systémového zánětu.
Nejhorší je pískání to bych doporučil poslouchání úplně omezit do doby než to zmizí. Mě osobně to pískání zmizelo pak se to občas vrátilo a dneska mi to přešlo do takového tichého tlukotu což je taky nepříjemný když jdete spát, ale já jsem furt vzhůru nohama tak třeba to mám z toho.
A když už máte problém tak nejednodušší změna denně cca 100-150mg kyselina acetylsalicylová která se nachází v aspirinu či acylpirinu (v extrémních dávkách gramech se to používá i na rakovinu), a denně syrovou mrkev se solí a kokosovým olejem.
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 1. 6. 2021 10:21

hmpf píše:tak to může taky spustit, dlouhodobej stres je spojenej se špatnou stravou (hlavně polynasycený tuky jako ořechy semínka rostlinný oleje i omoga3)

Máš na mysli nedostatek, nebo přebytek polonasycených tuků ? Díky.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hmpf 1. 6. 2021 10:51

Obecně, že to dělá v těle neplechu, já bych to nejedl vůbec. Ale všude možně se dočteš, že to je jakože zdravý. Podle rešerže výzkumů chytrých lidí co se tím zabývali celý svůj život to tak, ale není, narušuje to štítnou žlázu a tím i energii těla a vše s tím spojené vitalitu vlasy. Ale pokud si to člověk dá občas viz moje mamka tak to asi neva je zdravá jak řípa i ve svých letech.

Naopak nasycený tuky jako máslo to je ověřený léta babičkama, kokosovej olej taky ten se dá použít na všechno pečení smažení..
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 1. 6. 2021 10:59

Díky, to mi právě nebylo jasné - všude píšou, jezte ořechy, jsou zdravé .. A nejenom to, jednou jsem kousnul do lískového oříšku, a ulomil se mi kus plomby :-)
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kuba4 1. 6. 2021 13:56

"Taky tady svého času koexistovalo pár agresivních rýpálků, kteří za odlišný názor prakticky vulgárně uráželi a spousta lidí odešla skrz ně a už se nevrátila."

Není to úplně pravda. Jednou za čas, když dojde na ostřejší diskusi, se část diskuse ztratí a adminy maže. Nelze si pak udělat obrázek, kdo, co a jak myslel a kdo např. prezentuje fakta a kdo své dojmy. Nelze si to ani mezi sebou na fóru vysvětlit. Proto většina neshod, ale i jen nedorozumění, končí odchodem dalších členů ať už dobrovolně či nedobrovolně.
Marantz CD-17, PM-16 Casea, Pioneer PL-630, B&W 802N
Pioneer PD-95, SPL Phonitor, AKG K-1000
Kuba4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 1. 6. 2021 14:29

Podle mého by se tyto ostré střety měly odehrávat ve Smetišti, kam by se přesunuli ti, kdož si to chtějí vyříkat zoči voči (eventuelně tělo na tělo :-) ), a Admin by tam za této situace neměl nic mazat. Prostě tam by bylo dovoleno cokoli (co není v rozporu se zákonem). Vlk by se nažral, koza by zůstala celá.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 1. 6. 2021 15:44

Kuba4: Ale je to pravda. Není to tak dlouho, co zde jeden bývalý nejmenovaný člen nadával jinému nejmenovanému členovi do kriplů (dotyčný nemůže chodit) a podobně. A nebyl rozhodně sám.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kuba4 1. 6. 2021 15:57

No vidíš a nedorozumění je tady. To že tady takoví členové byli, nezpochybňuji, napiš ale pár (třeba 20) příkladů té “spousty lidí, která skrz ně odešla”. Chci jen poukázat na to, že pokud někdo odešel, tak to nebylo jen kvůli tomu, že si tu lidé nadávají a nebylo jich moc. Ale z Tvého popisu to tak vypadá.
Marantz CD-17, PM-16 Casea, Pioneer PL-630, B&W 802N
Pioneer PD-95, SPL Phonitor, AKG K-1000
Kuba4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 1. 6. 2021 16:20

martas38 píše:Není to tak dlouho, co zde jeden bývalý nejmenovaný člen nadával jinému nejmenovanému členovi do kriplů (dotyčný nemůže chodit)

No, ale tohle není žádná ostřejší výměna názorů, nýbrž ubohost, za kterou je jedinou možnou odměnou pořádný kopanec do pr*ele .. Zde ve fóru samozřejmě trvalý ban. Vocaď pocaď.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 1. 6. 2021 17:28

Kuba4: myslím zbytečný se v tom vrtat. Každopádně toto fórum bývalo daleko živější. Pro mě byla nejpřínosnější sluchátková sekce a za dob Bíny, Mrazíka a dalších to v ní žilo a novými informacemi to jen překypovalo, probíhaly srazy, organizované výměny sluchátek atd. Teď jsou dny, kdy tam není jediný příspěvek.
Jsem v jedné FB sluchátkové skupině, kde to žije celkem dobře, ale to je dáno i férovým přístupem správce, který nechá ostřejší debatu žít, ale osobní výpady a vulgarity, či remcání do inzerce typu "já jsem to koupil o tři sta levněji", nebo "jsem zvědav kdo to za tu cenu koupí" a podobně je nekompromisně trestáno vyhazovem a lidi se tam k sobě chovají s respektem, bez zesměšňování začátečníků, podrážením cen a podobně.

Ale abych se vrátil k tématu, už mě s těma Empama ne to, nebo je to.... :D
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 1. 6. 2021 17:48

martas38 píše:Ale abych se vrátil k tématu, už mě s těma Empama ne to, nebo je to.... :D


Zrovna je někdo inzeruje na hifionline.cz za necelých 60k... tak že bys je nakonec pořídil dříve než za rok? ;-)
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků