[recenze] Meze Empyrean

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod introvert 7. 12. 2020 19:41

zino333: díky, taky mi to přišlo až přespříliš negativní ...
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 7. 12. 2020 20:10

Video jsem neviděl a po tom, co napsal zino333, se na něj ani nepodívám, neboť to bude snůška blábolů.
Člověk, který tvrdí, že neslyší rozdíl ve zvuku Empyreanů s koženými a alcantarovými náušníky buď lže nebo sluchátka vůbec neslyšel. Ty rozdíly jsou tak velíké, že kdybych neznal Empyreany a absolvoval slepý test s oběma náušníky, přísahal bych, že jsem slyšel dvoje různá sluchátka.

-- 7. 12. 2020 20:29 --

@zino333: Používáš stále stock kabel k Empyreanům? Ten Silver Plated dodá vyšším středů a výškám víc dechu a srovná tak tonalitu. Jak už jsem psal, měli by jej dávat rovnou jako základní kabel.
Na druhou stranu ten aktuální stock kabel se hodí ke světlejším zdrojům jako jsou například Violectric či Burson.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 7. 12. 2020 20:36

Příspěvek jednoho z majitelů sluchátek v podstatě kopíruje to, co zde bylo řečeno:
Přílohy
IMG_6082.jpg
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 7. 12. 2020 20:39

intorvert: ty máš jeden obrovskej problém. Dáš na to co se někde dočteš a snažíš se přesvědčit lidi, co to mají, že je to takové, nebo makové podle nějakých recenzí. Přitom jak už bylo tisíckrát řečeno, tohle je ryze individuální, měřením či grafy těžko uchopitelná záležitost. Sám už jsem několikrát zjistil, že co se líbí těžce uznávanému Crinacle se nelíbí mně a naopak. Samozřejmě že se tím taky řídím. Když tisíc lidí napíše, že je to dobrý, je velká pravděpodobnost, že to dobrý bude. Pokud to napíše jeden byť zkušený a uznávaný člověk, je to nevypovídající a dobré pouze pro něj. A přesvědčovat spokojeného uživatele, že jeho věc stojí za prd? To snad ne.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 7. 12. 2020 20:50

martas38: ty máš jeden obrovskej problém. Příliš se necháš unášet emocemi. Já jsem přece nic z toho, o čem jsi napsal tohle slohové cvičení, neuvedl. Pouze jsem přiložil odkaz a napsal, ze se to nebude líbit majitelům Empyreanů. Odkud odvozuješ ty své fantazie (jako třeba že se kohosi o čemsi snažím přesvědčit) ? A dokonce jsem dvakrát uvedl v příspěvku, že ta recenze zřejmě nebude úplně košer.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod haweckO 5. 1. 2021 16:11

a ešte sa trochu vrátim k tej spomínanej video-recenzii, konkrétne ku rozdielu medzi koženými a alkantarovými náušnikmi, ten rozdiel tam podľa mňa je počuť, možno ani nie tak veľmi pri A/B teste, ale keby ten recenzent týždeň používal jedny, a druhý týždeň druhé, tak by mal určite inakší názor ako vo videu...čo ma automaticky núti sa zamyslieť, že či tú recenziu nezbúchal rýchlo za dva dni, len preto aby mohol pridať nové video na YT kanál.

Kolegovci Empyrean-isti, odporúčam vám si skontrolovať ako sú dotiahnuté šróby na vašich slúchadlách, aby sa vám náhodou nerozpadli na hlave, pretože ja som mal jeden uvolnený, a to pravdepodobne ešte od výroby...
naštastie Meze použili bežne dostupné skrutky rovnakej veľkosti, konkrétne 6-hviezdicové T6 Torx.
Přílohy
IMG_2396m-avmania.jpg
torx t6-2.jpg
torx t6-2.jpg (18.99 ) Zobrazeno 3176 krát
haweckO
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 5. 1. 2021 17:52

A jak jsi na to přišel?
To jsi prostě náhodou zkoušel dotahovat šroubky na Empyreanu? :)
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod haweckO 5. 1. 2021 22:23

robil som si poriadok na stole, a zhodou náhod som ich mal otočené v takom uhle, že keď som si ich dával späť na stojan, tak som zbadal že jedna skrutka vytŕča viac ako ostatné :-)
haweckO
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 13. 1. 2021 09:56

Tak já žádné šroubky dotahovat nemusel. :D
Jinak co týče rozdílu ve zvuku Empyreanů s koženými a alcantarovými náušníky, musím znovu opakovat, že se nejedná o žádné malé nuance. Je to jako byste poslouchali úplně jiná sluchátka.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 13. 1. 2021 12:15

@pavel1756: Ja stále preferujem alcantaru pred koženými.

Možno len taký menší postreh. Keďže mám už mesiace doma zároveň LCD-2C a Empyrean, tak ich viem už pomerne dobre porovnávať. Empyrean majú s koženými náušníkmi nejakú podobnosť v niektorých frekvenciách s LCD-2C. Stredové pásmo je u oboch veľmi príjemné a neúnavné. S takým plným prednesom, veľmi zábavným na počúvanie. Samozrejme Empyrean sú po kvalitatívnej úrovni iná liga, ale tonálna podobnosť tam mierna je. S alcantarovými náušníkmi sa zvuk zosvetlí, znormalizuje viac do neutrálna ale najmä sa rozšíri a prehĺbi priestor. Ako keby ste okorenili LCD-2C vzdušnosťou z H800, ale pritom zachovali objem a údernosť, ktoré Empyreany ponúkajú.

Pred týždňom som mal možnosť na pár hodín odskúšať Utopie. Na prvé počutie veľmi kvalitný zvuk, mrte detailov a pôsobia skvelo, prémiovo. Ale ten zvuk je pre mňa po mesiacoch s LCD-2C a Empyreanmi až by som povedal príliš technický, analytický, aj keď dynamický, ale neviem povedať ako dlho by ma bavilo ich počúvať. Asi je to o zvyku. A na nejaké závery by som ich musel mať doma dlhšie ako 3 hodinky. Každopádne v porovnaní s Emypreanmi ma Utopie výrazne nenadchli ale ani neurazili.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod haweckO 22. 1. 2021 13:45

Asi 2-3 týždne som Empy nepoužíval (pretože som si fičal na in-earoch), no a keď som ich vytiahol z kufríka tak ma len tak napadlo že vymením alcantarové náušníky za kožené, reku že či budem počuť nejakú zmenu.
No a veruže som počul. O niečo viacej detailov som spozoroval a hudba znela viacej intenzívnejšie oproti tomu ako som si pamätal alcan. náušníky...preto vnímam Empy ako slúchadlá dvojich tvári, čo majitelia ocenia hlavne po dlhšej dobe kedy si chcú zvuk počase prispôsobiť/zmeniť...
haweckO
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 23. 1. 2021 09:18

Podle mě nelze obecně říct, se kterými náušníky jsou Empyreany detailnější. To záleží na daném frekvenčním pásmu. S alcantarou mají například detailnější vyšší bas a výšky. Zatímco s koženými nízké basy a asi obecně i středové pásmo. Zejména vokály jsou s nimi více prezentní.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod haweckO 23. 1. 2021 12:48

keď tak nad tým rozmýšlam, tak asi máš pravdu, resp. vnímam to podobne, pretože stredné pásmo obsahuje najviac zvukov, tak mi to automaticky prišlo že celé slúchadlá sú viacej detailné...
vyzerá to tak, že zo mňa profi recenzent asi nikdy nebude, lebo vždy budem hudbu vnímať viacej po emočnej stránke ako technickej
haweckO
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wladimir_MXP 15. 2. 2021 14:56

@pavel1756 @zino333 @sarga

čaute ľudia, všimol som si, jak ste diskutovali o kábloch pre Empy, konkrétne o Lavricables Grand litz. Ja ten kábel mám už vyše týždňa doma, tak vám viem k nemu niečo povedať.

Po prvotnom nadšení z krásnych Empyreanov, ktoré trvalo pár dní, prišlo postupné vytriezvenie, až mierne sklamanie. Čím viac som ich porovnával s mojími súčasnými poriadne vytuningovanými 99 Classic (ktorých zvukový prejav má už teraz pramálo spoločného s orig. 99C), tým horšie mi (predovšetkým za tú cenu) vyznievali.

Ja viem, že sluchátka brzdí aj výstup na ADI-2, ktorý teraz používam, ale videl som aj veľa príspevkov na fórach, že stock kábel im dosť škodí, tak som im dal ešte šancu a objednal presne tento kábel (Grand litz 20 awg + 6.3mm Aeco plug). No a rázom sa sluchátka premenili na to, čo som chcel, aby boli od začiatku. Hlavne od vyšších stredných pásiem sa tá tonalita stala omnoho počúvateľnejšou, krajšiou, ženské vokály sú zvodnejšie - celkovo by som povedal, že zvuk z nich má teraz oveľa väčšiu "dušu". No čo vám poviem, teraz na mňa Empyreany útočia po emočnej stránke aj zvukom, nie len vzhľadom :)

Teraz už nad nimi aj seriózne uvažujem, ale asi ešte počkám na nové sluchátka od Meze, ktoré by mali čoskoro vydať a tak sa rozhodnem, či brať Empy alebo tie nové, no kábel mám už jasný :)

Asi ho však aj tak budem vraciať, lebo do zostavy pravdepodobne zapojím Schiit Jotunheim 2 a u neho je prínosné používať balanced output. Keby o neho mal niekto záujem, tak nech mi do piatku dá vedieť, je to dĺžka 1.2m, fully burned-in ;)

Zdĺhavejšiu recenziu som postol priamo na ich web (druhá): https://www.lavricables.com/cables/gran ... e/#reviews
Wladimir_MXP
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hynex 15. 2. 2021 18:50

Wladimir_MXP píše:...s mojími súčasnými poriadne vytuningovanými 99 Classic (ktorých zvukový prejav má už teraz pramálo spoločného s orig. 99C)

Ahoj, mohu poprosit o bližší info , Tohle mě docela zajímá :-).
Děkuji.
Doma : Lyra Digital MK2, AU/RA Z1, AQ Kentaur 653, Fluid F5, AKG K701, Riva S, Riva Arena
Přehrávače : OPUS #1, X5 1st + 2nd, Xduoo X10, Sansa Clip, Fiio E12, Fiio E12a
Sluchátka : Noble Kaiser Massdrop, Noble Savant Wizard, Flc8s, Meze 99 Classics
Hynex
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků