[recenze] Meze Empyrean

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kostival 18. 2. 2021 21:50

Podle mě by perfektní sluchátka měla stát max. 1000 EUR.

Ty, co jsou dražší, jsou prostě luxusní zboží. A to, zda člověk si bude připadat za vola při placení za ně, záleží na jeho movitosti, touze po nich či prostě nějakém jiném přesvědčení ... a tím může být i potřeba podpořit ekonomiku :-D
kostival
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 111a111 19. 2. 2021 12:04

Samozrejme cenovky sú astronomické, pomer cena/výkon úplne stráca vyznam, marže sú obrovské. Ale nemyslím si že to je úplne rádovo mimo. Rozhodne to spoľahlivo neposúdime bez znalosti man-hours investovaných do vývoja a predaných kusov. Vyrobné náklady dosť možno budú menej než r&d.

Hifiman je špecifický tým že primárny trh je Čína. (tuším to rozoberal currawong) Tam zjavne luxusný produkt bez extrémnej cenovky nebudú brať vážne.

Flagship / Endgame / 3-6000€ kategória funguje úplne rovnako s každým druhom produktov. Napríklad auta, môžete kúpiť ako-tak rozumné BMW za 100K, ktorému skoro nič nechýba, alebo len o kúsok lepší endgame Rolls-Royce za 300K. Alebo Lamborghini, lebo rovnako ako so sluchátkami je to prevažne výber podľa subjektívnych preferencií. A tiež sa budú ľudia sťažovať že za ne chcú trojnásobok a je to predražené.

HE-1 je absolútny top bez jednoznačnej konkurencie, a teda im nič nebráni nasadiť úplne ľubovoľnú cenu. Ekvivalent Bugatti.
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 19. 2. 2021 16:04

Zádrhel vidím v tom, že "BMW za 100K, ktorému skoro nič nechýba, alebo len o kúsok lepší Rolls Royce za 300K" v tomto hobby bohužel moc neplatí. U sluchátek se totiž za relativně malý posun v technických finesách zvuku platí relativně vysoká cena nejen ve smyslu finančním, nýbrž často i z pohledu akustického a ergonomického. Není to zkrátka o "skvělý VS více skvělý", naopak to je daleko složitější.

U LCD4 se daň vybírá na extrémě vysoké váze, bez asistence Audeze ( = udržení záruky) neodjímatelných náušnících, od 1kHz nahoru velmi rozkolísané tonalitě, a zvýšeným rizikem selhání měničů.
U Utopia se člověk musí spokojit s ergonomicky kompromisním hlavovým mostem, slabou prostorovostí zvuku, uječenými focalovskými středy a podivně "kovovým" témbrem.
U Susvara krom notoricky nechvalné "činské" kvality zpracování nutno počítat s (po vzoru moderních Hifimanů) příliš "jemným" přednesem, výrazným utlumením na vyšších středech (2kHz), přesvětlenými výškami, a vysokou náročností na zesílení.

... mohl bych pokračovat dále. A o to těžší pro mě je přijmout eskalaci cen v posledních letech.

Nevidím zkrátka, v čem by mi současné prémiové modely mohly poskytnout významně "kompletnější" poslechovou zkušenost oproti modelům cenově o parník níže. I ty starý umolousaný HD650ky z Audiga mi zněly jako "hudba" víc než hypernaspeedovaný přednes Utopií nebo tonální horská dráha LCD-4ek, když jsem je před lety side-by-side porovnával. Nehledě na nesrovnatelně lepší ergonomii nošení Sennů.

Tím však chci říct i to, že až se jednoho krásného dne onen po všech stránkách kompletnější produkt objeví, tak za něj třeba ten nekřesťanský peníz i dám. Zatím však nic takového na trhu nevidím... a i proto ta má kritika.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jibu 19. 2. 2021 17:23

Nedávno jsem zakoupil Audeze lcd 2 c a zase velmi rychle prodal, bohužel s mého pohledu nejsou lepší, nežli za poloviční cenu HD 650, pokud bych se na ně měl dívat pohledem výkon/cena vidím cenovku na 8 tis Kč.
Proč tomu tak není ? Marketing, reklamní ble ble, a mnohdy "nezávislé" recenze " nezávislých" recenzentů, prostě mediální masáž.
Co se vrcholových modelů týká, mám pocit že je stejné jako s těmi auty, Rolls Royce nebo G Brabus, jsou auta pro lidi milující podnikatelské baroko.
Sluchátka za X tis. jsou to samé, výrobek primárně určený pro audiofily se stal zbožím pro snoby.
Je ovšem otázkou, zda pro výrobce není tato filozofie cestou do pekel, viz. potíže Sennheiseru.
Jibu
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Wladimir_MXP 19. 2. 2021 20:15

pavel1756 píše:@Wladimir_MXP:
Díky za shrnutí zkušeností s Lavricables Grand litz. Myslím si, že ten stock kabel zas tak špatný není, ale jak už jsem tu kdysi psal, bylo by fajn, kdyby k Empyreanům rovnou dávali Empyrean Silver Plated PCUHD. Na druhou stranu je jejich maloobchodní cena "pouhých" 3000 eur, což je znatelně méně než u většiny ostatních TOP sluchátek...


On ten stock kábel nemusí byť >vyslovene< špatný, len to že som mal pre porovnanie iba jediný iný TOP kábel a zvuk bol, trúfam si povedať, dosť zreteľne lepší a to až do tej miery, že so stock sa mi ich prejav vyslovene nepáčil a s tým striebrom naopak páčil, tak to je celkom nečakaná skúsenosť. Napr. na 99kach ten rozdiel medzi stock a ich vlastným SPC káblom nevnímam až tak diametrálne (na mojej zostave) a aj keď tam badám rozdiely, tak to nie je možno ani z polovice taký rozdiel ako u Empy s iným káblom. Možno, že bol pred tým chudák nejak zvlášť namáhaný, zneužívaný a čo ja viem čo :D

Keďže som mal tú česť žiť s Empyreanmi cez 3 týždne, tak si dovolím aj ja svoj skromný názor do diskusie o ich cene. Zrovna u týchto sluchátok ten pomer zvuk/cena proste musí byť neadekvátny resp. ťažko dosiahnuteľný. Tí, čo ich mali v ruke aspoň pár hodín, by tomu mohli dať za pravdu. A to nie len vyrobiť každý diel, ako mušla z jedného kusu hliníka (kopec času na CNC stroji + odpad v podobe nevyužitého materiálu), karbónový most v tom tvare, ručné práce, ale aj tá povrchová úprava sluchátok je dosť šialenstvo a to všetko keď sa nasčíta, tak vôbec netreba pochybovať, že výrobné náklady sú úplne niekde inde ako u nejakej plastovej konkurencie alebo takých Hifimanov. Neviem, či by firma Meze bola dlhodobo finančne udržateľná, keby tie Empy po vyše 2 rokoch vývoja a pri takých výrobných nákladoch predávala za polovicu.

No s prihliadnutím k tomu, že je to ich top model a za túto cenovku, tak by sa mohli pochlapiť a dodávať minimálne ten lepší copper kábel. Dve triedy príplatkov za kábel je trochu moc aj na mňa :D

haweckO píše:Ahoj, aké nové slúchadlá má Meze predstaviť? skús priblížiť, + možno nejaký zdroj by sa hodil 8-)


Moc mi toho môj kontakt v Meze neprezradil, ale že ešte tento rok a relatívne čoskoro predstavia tri nové produkty - jeden už uzrel svetlo sveta, tie updatované pecky Meze 11 v2.
A ja som sa pýtal vyslovene len na tieto veci - či chystajú full-sized sluchátka, ktoré sa budú hodiť na basovú muziku a či budú mať mini-XLR káblové pripojenie. Tak na všetky tri otázky som dostal kladné odpovede ;-)

No dávalo by to logiku, že ďalšie veľké sluchátka budú vypĺňať medzeru medzi 99 za €300 a Empy za €3000. Niekde som čítal, že snáď nejaké "baby" Empy s ekonomickejším výrobným procesom, možno aj bez kufra, proste nejakú ľudskejšiu cenovku, aby sa aj predal nejaký ten počet, čo by dávalo zmysel jak pre nás ako zákazníkov, tak aj pre nich ako firmu.
Wladimir_MXP
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pavel1756 20. 2. 2021 07:15

_daRK píše:Nechcem prudit, vlastne s vacsinou napisaneho suhlasim, ale nebolo by lepsie samostatne vlakno? Tam by sa dalo pisat k teme predsa len "volnejsie". :hm A to este treba dufat, ze vlakno neobjavi staro-novy Nowocayn ;-)


A mně to tu nevadí. S tématem to nakonec taky souvisí. ;-)

MHOE píše:Asi bylo. Já prostě vždycky přijdu do vlákna o Empyreanech... a už to jede. Že by potlačovaná touha po nich? :lol:


No měl by sis je taky konečně pořídit. 8-)


@Wladimir_MXP: Je teda fakt, že jsem asi doposud neslyšel tak znatelný rozdíl ve zvuku mezi kabely ke sluchátkům jako právě u stock kabelu k Empyreanům a tím Silver Plated PCUHD. :hm
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 20. 2. 2021 21:26

Jibu píše:...Sluchátka za X tis. jsou to samé, výrobek primárně určený pro audiofily se stal zbožím pro snoby.

Aha, takže podľa Teba a Tvojich posledných príspevkov je vlastne každý, kto si kúpi niečo, podľa Tvojich merítok drahé, iracionálny idiot a snob? Totiž, ja mám s takýmito tvrdeniami obrovský problém. Čo ak si človek dokáže peniaze zarobiť aj tvrdou prácou a disciplínou o akej sa ti možno ani nesníva? Totiž v mojich očiach nie je idiot ten, kto si vie peniaze zarobiť. Ak by mal v hlave zrno, tak by toho pravdepodobne nebol schopný. V mojich očiach bude skôr tým idiotom ten, ktorý každého takéhoto človeka takto infantilne zaškatuľkuje.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kalimero73 21. 2. 2021 08:44

To je zino333 velmi rozumný a konstruktivní názor, pod který se můžu podepsat. :tleskani
Myslím si, že netřeba zatracovat člověka, který je chytrý, pracovitý a zároveň úspěšný a dokáže si "nadstandartní" peníze vydělat a potom, pokud je poslech hudby jeho velkým koníčkem, tyto peníze investuje do něčeho, co mu přináší uspokojení a co ho baví .... furt je to lepší "závislost" než chlast, drogy a podobná svinstva.

Musím vám říct, že mě tyhle sluchátka taky enormně zajímají, a jen sám pro sebe řeším, jestli bych je
využil natolik, abych si dokázal ospravedlnit vyšší investici. ( u mě je to skoro analogie s OLED Panasonic ) Všechny dostupné recenze a i vaše názory jsou k těmhle sluchátkům hodně pozitivní a je to jako se vším ... za kvalitu se prostě platí. Jinak smekám před takovými lidmi a je vás tady poměrně víc, kteří dokažou sepsat
takhle rozumně čtivou recenzi a dokážou vyjádřit hezky, co je na těch sluchátkách vyjímečného, co je baví
a proč právě takovým sluchátkům dávají přednost před jinými. ( a je vcelku jedno, kolik ty sluchátka stojí,
protože právě tenhle parametr je pro každého hodně subjektivní )

A nestačí mít jen tyhle sluchátka, chce to pochopitelně adekvátně kvalitní zdroj hudby a určitě také
odpovídající "železo".
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jibu 21. 2. 2021 14:54

Pánové , já nevím zda zcela chápete o čem tady píšu.
1/ cenová spirála, která se roztočila cca. před 10 lety, pokud si dobře vzpomínám právě modelem HD 800, nárůst 300 % oproti tehdejšímu průměru, nyní prostě graduje, spousta výrobců vycítila dobrý vývar a se sluchátky se roztrhl pytel, jde ale o uměle nafouknutou bublinu, která nemá reálný a dlouhodobě udržitelný stav vzhledem k současné ekonomické situaci, jak to tak vypadá ten, který to celé začal na tom také skončil a budou následovat další.
2/ naprosto nesouhlasím se Zino333, cituji : A píšeš, že to nie je o peniazoch ale o rozume? No vidíš, z môjho pohľadu, presne naopak. Je to o peniazoch.
To je principiálně srovnávání nesrovnatelného. Pro Zina jsou peníze zřejmě pupkem jeho světa, to je pro mě naprosto scestná filozofie člověka, který se stal obětí konzumní společnosti. Hromadění zbytečných hovadin, viz. auta za 200 tis. eur, je pro mne naprosto mimo mé chápání, proto jsem napsal o prof. Holém , ne každý musí z peněz zblbnout.
Jibu
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 21. 2. 2021 15:15

Tyhle věci určuje čistě trh. Nabídka - poptávka. Nebude zájem o Empy za 80 tisíc? Firma neprodá ani jedny. Takže buď tento model zlevní a nebo zanikne a firma se začne orientovat na low-end, který se bude prodávat jak housky v krámě. Jenže ony se prodávají a docela úspěšně, přechází mě zrak, kolik lidí si je pořídilo jen tady na fóru.
A ať chceš nebo ne, peníze jsou pupkem a hybnou silou světa od chvíle, kdy se člověk vzpřímil. Ano dvě procenta lidí, jako jsou budhističtí mnichové, lidé, kteří považují práci/tvorbu za svoje životní poslání, zřejmě případ pana Holého, možná tebe Jibu, nevím a pak nějací snílci to mají jinak. Je to takhle od nepaměti, u jisté skupiny lidí tuto přirozenost vymyl z hlavy bolševik, u kterého naoko nebyly na první místě peníze, ale "blaho společnosti", ale ono už se to vrací do starých kolejí, akorát mají někteří problém se s tím smířit.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 21. 2. 2021 15:18

Každý má právo utratit svoje peníze za co uzná za vhodné.
Ne všichni chtějí zůstat na úrovni HD 600/650. Měl jsem je mnoho let a už mě prostě neuspokojovali.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jibu 21. 2. 2021 15:32

Pánové a nebylo by náhodou vhodnější nežli kupovat auta za 200 tis. nebo sluchátka za 3 tis. eur, koupit auto i sluchátka za poloviční cenu? Je rozdíl v kvalitě zvuku např. poměr HD 800 a Meze trojnásobný, skutečně jste o tom přesvědčeni ?
Jibu
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 21. 2. 2021 15:35

A někdo ti bráni kupovat auto, či sluchátka v poloviční ceně?
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 21. 2. 2021 15:35

V HI-FI se platí za procenta navíc někdy i násobkem cen.
Tak to prostě je, někdo to dá, někdo ne. Víc bych to neřešil.
Empyrean bude určitě příjemnější na poslech než 800, HD800 bude zase vládnout technicky (můj odhad).
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 21. 2. 2021 16:36

Jibu píše:Pánové a nebylo by náhodou vhodnější nežli kupovat auta za 200 tis. nebo sluchátka za 3 tis. eur, koupit auto i sluchátka za poloviční cenu? Je rozdíl v kvalitě zvuku např. poměr HD 800 a Meze trojnásobný, skutečně jste o tom přesvědčeni ?


Rozdíl mezi HD 800 a Meze Empyrean je veliký. Neexistuje aspekt, ve kterém by Empyreany neporážely tyto Sennheisery rozdílem třídy. V deseti případech z deseti dám přednost Empyreanům za 80k + 500 eur za kabel než HD800 za třicet tisíc...
A pomalu se mi přestává líbit to, jak se tu vyjadřuješ. Každý má právo na svůj názor, ale musí to mít nějakou úroveň. Z tvých příspěvků je teď už ale zcela jasné, že ty, co si dovolili pořídit drahá sluchátka, považuješ za úplné idioty. :hm
Mimochodem HD 800 i Casea Lyra znám velmi dobře a tohle že by bylo to nej pro klasiku? Agresivně znějící sluchátka i zesilovač? To asi v žádném vesmíru... ;-)
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků