[recenze] Meze Empyrean

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod introvert 21. 3. 2021 12:21

The Wolverine: teď jsem si nějakou chvíli prohlížel svoje Anandy, a slespoň u těch mých nic nevrže, ani nic nepůsobí lacině (nemluvím teď o kabelu). Dle mého jde o inteligentní, vysoce funkční konstrukci, která byla dělána s ohledem na cenu. Kabel působí vzhledově otřesným dojmem, ale hraje líp, než ten hezčí, co dávají k Drop HE4XX. Nakonec, kdoví, jak tyhle věci vnímá jejich typický čínský zákazník ..
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod The Wolverine 21. 3. 2021 12:28

Anandy na mě zkrátka působily jako (nekvalitní) plasťáky, což zamrzí o to víc, když konkurence ve stejné ceně (Focal, Audeze, Sennheiser) nabídne zpracování znatelně lepší.

Nedávno vyšel nový model Clear MG a Clear MG Professional, který dle recenzí napravuje největší zmíněné nedostatky původního modelu a nabízí důraznější bas a jemnější výšky.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 21. 3. 2021 12:36

Na SBAF už je mají.
Prý jsou Cleary MG naladěné na "Audeze house sound".
https://www.superbestaudiofriends.org/i ... iew.10755/
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 21. 3. 2021 13:05

Uvazoval jsem o tom, ze bych Clear MG poridil na recenzi. Doposud zverejnene informace mi vsak moc duvery nedavaji. Prirovnani k Audeze je asi mineno s jistou nadsazkou, presto jsem doufal spis jen v drobne "vyzehleni" tonality nez v transformaci v neco jineho. Mozna nejaka budouci revize Utopia bude bliz me predstave?

Uvidime, ale v tuto chvili bych mozna sel spis do origo Clear + Dekoni hybrid nausniku.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 21. 3. 2021 14:58

Zde je jejich recenze včetně měření a srovnání s původními Cleary, Utopia, Sennheiser HD 650 a HD 800s https://youtu.be/_YM6UQJH1TI - zlepšení se údajně koná na všech frontách. To srovnání s Audeze je dle mého dost mimo. Jen menší poznámka - jsem to pouze já, komu barevné ladění sluchátek (zejména náušníků) připomíná cosi nepříliš voňavého ? .. :hm Tak jsem se evidentně spletl, Focal to nazývá “kaštanové barevné schéma” :-) No, snad se to nebude tak rychle špinit, jako to předchozí světle šedé schéma. To mě totiž donutilo si omotat hlavový most kapesníkem, aby se ta tkanina nešpinila od mých mastných vlasů. Kde asi udělali soudruzi z Francie chybu ..
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 21. 3. 2021 15:19

Jude je schopen vychválit každé nové sluchátka od známé společnosti.
Určitě věřím víc "nezainteresovaným" osobám na foru než někomu koho sponzorují všechny velké společnosti.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 21. 3. 2021 15:23

OK, ale on toho zas až tolik neřekl :-) Teda nic moc konkrétního, spíše obecné řeči o zlepšení. Důležité jsou podle mého ty grafy.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 21. 3. 2021 16:23

Důležité nejsou grafy. Důležité je, jestli se ti líbí zvuk a jestli dobře a neúnavně sedí na hlavě a dobře se párují se zbytkem řetězce.
Zatím žádný placený recenzent neřekl o recenzovaném výrobku nic vyloženě špatného a je jedno jestli je to Jude, nebo český Březina.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 21. 3. 2021 16:52

martas38: Tak to by těm bloudům měl už konečně někdo vysvětlit, že ty grafy nejsou důležité - evidentně na to ještě nepřišli. Ale jak mají poznat, zda se mi zvuk sluchátek líbí, zda mi dobře sedí na hlavě, nebo jak se párují se zbytkem mého řetězce ? A pokud si to všechno mám zjistit sám, jak to mám provést ? To mám furt kupovat a prodávat sluchátka, jak to dělá třeba BabetakCZE ? Ne že by to nebyla cesta, ale je dost drahá a pracná. To já dám na ty recenze a grafy, z nich si vytipuju, co by se mi asi tak líbilo, a to si pak koupím. Zejména teď, kdy Audigo zavřeno prodejny, je to snad jediná smysluplná cesta (nic proti tomu, jak to dělá BabetakCZE - to je jistě lepší, ale taky mnohem obtížnější).

A jak si vybíráš sluchátka Ty, na základě čeho vlastně ? Co Tě například přimělo koupit si LCD-X ? Proč sis nekoupil něco jiného ?

-- 21. 3. 2021 17:04 --

BabetakCZE píše:Jude je schopen vychválit každé nové sluchátka od známé společnosti.
Určitě věřím víc "nezainteresovaným" osobám na foru než někomu koho sponzorují všechny velké společnosti.


Již mnohokrát jsem dal na subjektivní pocity “nesponzorovaných” hodnotitelů, a vždy to stálo za starou belu. Teď dám na souhrn pocitů takových lidí z fóra, sponzorovaných recenzentů, a na měření. To vše porovnám, vyhodnotím, a pak si něco koupím, nebo nekoupím.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 21. 3. 2021 17:07

Ke koupi LCD-X mě přiměl jejich poslech. Podle grafu bych si je v životě nekoupil. Podle uváděné hmotnosti ve specifikaci taky ne. Po půl hodině na uších jsem věděl, že je musím mít a nelituju jediné koruny.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 21. 3. 2021 17:11

No jo, ale kde jsi je slyšel ? V Audigu ? To teď už není .. U někoho známého ? Já neznám nikoho, kdo by měl Audeze LCD-X. Ta cesta, že si sluchátka poslechnu, a pak se rozhodnu, je řešením pro asi dost omezenou skupinu zájemců. A jak jsem četl zdejší poznatky nových majitelů Empyreanů, téměř všichni (možná úplně všichni ?) je kupovali naslepo, následovalo ono pořád opakované zklamání nad nepříliš kvalitním zvukem, který však po 70 hodinách rozkvetl do krásy. Nejsem si jistý, zda třeba Empyreany v Audigu měly za sebou těch 70 hodin. Takže je to ještě komplikovanější - musíš mít možnost si půjčit domů rozehraná sluchátka, která by Tě zajímala, a nejlépe několik dní si s nimi hrát. To se podaří pár jednotlivcům, ale pro zbylých 99% tato cesta neexistuje. A to stále nezodpovědělo otázku, jak máš zjistit, která sluchátka by Tě vlastně měla zajímat. A jsme zase na začátku, u recenzí, měření, a názorů účastníků v různých fórech.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 21. 3. 2021 17:42

Já například Empy naslepo nekupoval. Předtím jsem je opakovaně poslouchal v Audigu. A čím déle jsem je poslouchal, tím víc jsem si uvědomoval, jak skvělá sluchátka to jsou...

-- 21. 3. 2021 17:47 --

Jinak určitě si nemyslím, že by na tom bylo Meze Audio nějak špatně, právě naopak. Na základě toho, co vím, prodali těch Empyreanů fakt hodně, takže se pravděpodobně topí v pěkném balíku peněz...
Model Phoenix je potom takový sběratelský kousek.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 21. 3. 2021 17:49

No, mám dojem, že tady kdysi kdosi vyjádřil názor, že Empyreany v Audigu pravděpodobně rozehrané nebyly. A zase - jak to má jeden vědět. Samozřejmě, pokud se Ti líbily, tak je to bez problému. Ale kdyby ne - přijel by sis je znova otestovat po půl roce ?
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 21. 3. 2021 18:03

Ten model, co jsem tam tehdy zkoušel, už byl téměř rozehraný. Jednalo se o první kus v ČR, původně určený jako výstavní. No nakonec jsem je přemluvil, aby mi právě ten prodali.
Jinak jsem to byl právě já, kdo tu kdysi psal, že aktuální model k vyzkoušení rozehraný nebyl. Sám jsem jej srovnával side by side s mým kusem.
No a ano, i po půl roce bych je testoval znova. Ale v mém případě je to trochu zavádějící, protože jsem pražské Audigo navštěvoval velmi často a jehož (bohužel teď už bývalí) zaměstnanci jsou moji přátelé...
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 21. 3. 2021 18:23

introvert: Já jsem LCD-X slyšel u kamaráda. Naslepo bych do toho nikdy nešel. Jak jsem psal, už jen ten graf a hmotnost by mě odradily.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků