[recenze] Meze Empyrean

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MHOE 7. 4. 2020 16:07

Chlapi, tak ted to teprve na Audigu zacina byt to "pravé hifistické" - nyni nabizi Susvaru za lidovych 155k.

Tak co, kdo uz mate objednano? A ne ze reknete, ze vic nez Empyrean nema smysl kupovat. Pravy hifismus totiz nema limity, takze neodmlouvat a konat! :lol:
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 7. 4. 2020 18:43

Taky jsem si všiml. Cena je opravdu přátelská. :lol:
Sice jsem je v recenzi na Empyreany docela sepsul, ale bez ohledu na cenu to jsou druhá nejlepší sluchátka, co znám. Detail pásma středů je u nich opravdu impozantní. Při testování mi nejvíc seděly se sólovým nástrojem, konkrétně klavírem, nebo violoncellem. Ale kdybych kupoval druhá sluchátka, asi bych před nimi dal přednost Focal Utopia, protože Susvary mají k Empyreanům velmi blízko. Zato Utopie, to je úplně jiný charakter.
A ty už máš objednáno? :D
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 7. 4. 2020 19:51

Audigo pise "krucek od absolutna"... a ja si tudiz radeji pockam az na to "absolutno"! :pozor

Presto verim, ze se i u nas najde hifista nebo dva, kteri budou touzit po naplneni sve superiozity nad ostatnimi. Tak do toho, natrete mi to! 8-)
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Houbičkar 7. 4. 2020 21:17

155k jen za sluchátka? A jste si jistí, že v tom není ve prospěch Audiga i dobrovolný příspěvek pro OSVČ (pětadvacítka), ošetřovné a kurzarbeit dohromady?
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 8. 4. 2020 07:36

Houbičkar píše:155k jen za sluchátka?


Kdepak, ještě k tomu dostaneš nevkusnou kazetu s nelícujícími hranami a vrzajícími panty, dále podivně zapáchající černý vak a pár prospektů o Susvarách a dalších sluchátkách Hifiman. ;-)
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Houbičkar 8. 4. 2020 08:09

Presne neco takoveho jsem si myslel. Bylo mi divny, ze by takovou palku chteli jenom za samotna sluchatka.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MHOE 9. 4. 2020 15:01

Berte to pozitivne - kdyz u vas doma vydrzi aspon 155 dni, date za den poslechu s nimi mene nez litr, coz je pod jednu korunu za minutu! V porovnani s typickou minutovou sazbou za erotickou linku je to tedy za hubicku. 8-)

Recnicka otazka: Dokaze pravy hifista vlastnit sluchatka po takovou dobu? :hm
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 9. 4. 2020 16:35

MHOE píše:Recnicka otazka: Dokaze pravy hifista vlastnit sluchatka po takovou dobu? :hm

Ja áno, obyčajne nemám problém vlastniť jedny slúchadlá niekoľko rokov než ma začne hrýzť niečo iné.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 9. 4. 2020 17:40

zino333 píše:
MHOE píše:Recnicka otazka: Dokaze pravy hifista vlastnit sluchatka po takovou dobu? :hm

Ja áno, obyčajne nemám problém vlastniť jedny slúchadlá niekoľko rokov než ma začne hrýzť niečo iné.


Potom se ale nabízí otázka, zda-li jsi skutečně pravým hifistou... :lol:
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 9. 4. 2020 19:44

Já měl zatím nejdéle Sennheiser HD 600, a to cca pět let. Tak to asi taky nebudu pravým hifistou. :hm
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sarga 18. 6. 2020 21:15

Sluchátka mám přesně týden, nachozeno můžou mít tak 20-25 hodin, nebylo moc času, zahrada jako hovado, sušení sena a do toho pořád chčije.. Po vybalení, ty jsi mě na to upozorňoval, deka jako blázen, nabasované. Dokonce mě připadalo, že s alcantarou více jak s kůží. Teď se to otočilo, vlastně otáčí je správné slovo. Alcantara více takový neutrální zvuk. Včera QP1r, které je takové světlejší, s alcantarou to nějak nebylo ono, tak to zkusím s kůží. Kůže má takový hladký zvuk, basovější. Opravdu to jsou dvě sluchátka, s dvojím charakterem.
Porovnával jsem je s LCD-X a Audeze zdatně zpočátku sekundovalo, nebýt nepohodlí, nesmyslně velkého přítlaku, tak je mám dodnes. Jsem člověk co hledá na sluchátkách více to dobré, proto je tak často neprodávám, ale ta váha 670g,je prostě moc. (Empy 430g..lehoučké jako pírko). Jakobych si dával na hlavu tankistickou přilbu, ale zvukem, byly výborné, budu na ně vzpomínat. Ale tady to pohodlí je bezkonkurenční.
Taky ten progres ve zvuku je nevídaný. Dokonce na Head-fi foru, píší 100-200 hodin, než podají plnohodnotný výkon, tak se těším. Železo co mám, no jsou to přenosné zesilovače, u Huga2 asi i referenční bateriový zesík, takže už se poohlížím i po nějakém stolním modelu, sluchátka si to určitě zaslouží. TT2 je opravdu jedna z neoblíbenějších kombinací majitelů Empy, uvidím.
Jo a do kufříku ukládání sluchátek probíhá bezproblémů, vše pasuje na míru, nastavení nemusím měnit. vyrobené 3.3.20.
QP1R,MojoPoly,Tidal,Roon
sudekl@seznam.cz
sarga
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 19. 6. 2020 06:57

Ze všech sluchátek, která jsem poslouchal jako nové kusy od vybalení, jsou Empyreany rozhodně nejlínější a potřebují docela dost času. Za sebe bych to odhadl na cca 70 hodin, ale může to být i více. Zpočátku jsem preferoval výrazně víc kožené náušníky, protože jsou tonálně blízké zvuku mých předchozích Audeze LCD 4. Potom se to začalo víc srovnávat a dnes naopak preferuji alcantarové. S těmi je zvuk Empyreanů někde na pomezí vrcholných Hifiman a Sennheiserů HD 600/650. Taky v tom hraje roli ten aftermarket kabel a současné železo - TT2/Auris s aftermarket elektronkami.
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 19. 6. 2020 08:02

sarga píše:ale ta váha 670g,je prostě moc. (Empy 430g..lehoučké jako pírko). Jakobych si dával na hlavu tankistickou přilbu, ale zvukem, byly výborné, budu na ně vzpomínat.



I těch 430 gramů je moc.
Audio-Technica ATH-ADX5000 a 270 gramů je fakt pírko, to je skoro in-ear zážitek co se týče hmotnosti :)
Pánové, Empyrean a Empyrean, proč někdo nejdete do ADX5000?
To jsem fakt na fóru pořád sám?? :D
Takto protěžovat Rumuny...
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 19. 6. 2020 10:36

Nechci nikoho urazit, ale taky mně to už připadá, že se to s těmi Empyreany tady nějak přehání.
Já jen že ZMF Verite, ZMF Auteur, Ether 2, HE1000SE, Heddphone, Utopia taky existují.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod razerfan 19. 6. 2020 11:03

Hd540, 250g, 2 a půl tisíce, asi tak.
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků