[recenze] Meze Empyrean

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod zino333 21. 12. 2019 20:52

bacil2 píše:
zino333 píše:... Nie každý dostal do daru schopnosť akceptovať a rešpektovať názory iného človeka...
... presne tak ... preto tu niektorých občanov, vrátane teba, niektoré moje názory dokážu pekne vytočiť

Keď myslíš... ;-)
HP: iMac > Chord 2Qute > Lyr3 (preamp) > Audio-gd C2 > Meze Empyrean + Audeze LCD-2C
Speakers: Cambridge CXN + CXA80 > PMC twenty.21 + REL t5i
zino333
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tibormi 22. 12. 2019 05:18

Po dlhej dobe, zas dobrá komédia, díky chlapci a bacil2 :D
LG V30 - Burson Playmate V6 vivid - Quad Era - 1 :)
tibormi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 22. 12. 2019 06:42

@zino333: Podle fotek hádám, že dáváš aktuálně přednost náušníkům z alcantary?
Síťový filtr: Mudra Akustik
Zdroj: MacBook - Roon - AQ Jitterbug - AQ Cinnamon
DAC: Chord Hugo 2
RCA-RCA: AQ Victoria
Sluchátkový zesilovač: Auris HA-2SE (napájecí kabel AQ NRG-Z3)
Sluchátka: Meze Empyrean (kabel Empyrean Silver Plated PCUHD)
pavel1756
Junior

Odeslat příspěvekod zino333 22. 12. 2019 10:28

pavel1756 píše:@zino333: Podle fotek hádám, že dáváš aktuálně přednost náušníkům z alcantary?

Áno, prakticky od prvých momentov alcantaru preferujem. Zvukom aj komfortom.
HP: iMac > Chord 2Qute > Lyr3 (preamp) > Audio-gd C2 > Meze Empyrean + Audeze LCD-2C
zino333
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 29. 12. 2019 20:17

Jeden krátky poznatok k Empyrean. Tie slúchadlá môže človek hrať fakt stupídne nahlas a ani náznak skreslenia alebo limitu. Neviem či toto bola správna kúpa pre môj hluch. :-[
zino333
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 29. 12. 2019 20:31

... a čo subbass? ... majú? ... dokážu ti pri tej hlasitosti rozvibrovať úplne celé telo podobne ako reprobedne? :lol: :lol: :lol:
bacil2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod zino333 29. 12. 2019 20:35

Majú najlepší bass čo som zo slúchadiel počul, ale Sub-Bass to nie je. To len ty si myslíš, že to slúchadlá dokážu. ;-)
zino333
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 29. 12. 2019 20:42

... tak to za tie prachy snáď ani nestojí ... to si si mal radšej trochu priplatiť a kúpiť si normálne reprobedne ;-)
bacil2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod zino333 29. 12. 2019 20:52

S mojimi repro som viac ako spokojný. Rovnako ako so slúchadlami. ;-)
zino333
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 30. 12. 2019 07:10

@zino333: Snesou opravdu hodně, taky jsem jen tak pro zajímavost zkoušel hodně vysoké hlasitosti a vždy zcela bez zkreslení. Co se týče těch basů, mám stejný názor, lepší jsem na sluchátkách neslyšel. :-)

@bacil: Znáš toto? https://eu.subpac.com/products/subpac-s2-seatback
pavel1756
Junior

Odeslat příspěvekod zino333 8. 1. 2020 14:35

@pavel1756: Stále mám dilemu so zosilovačmi. Raz ma baví kombo Lyr3 + C2, inokedy samotné C2. Skúšal si s nimi viacero zosíkov?
zino333
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 8. 1. 2020 21:20

@zino333: Slyšel jsem jich docela hodně.
Od Schiitu Magni 3 (provizorní řešení s malým prostorem), potom právě Lyr 3 (pouze se stock elektronkou), který se mi moc nelíbil (upozaděné nižší středy a navazující středy; zrnité vyšší pásmo s menším detailem a lehce agresivnějším zvukem). Mjolnir 2, který se mi ze Schiit zesilovačů líbil nejvíc (hutný, vřelejší a dynamický zvuk). Vali 2 (překvapivě ve všech směrech dobrý zvuk). A Valhalla 2 (horší kombinace než Magni 3).

Samotný Hugo 2 (ve všech aspektech velmi dobře vyvážený zvuk)
Burson Audio Conductor V2+ (podobný Hugovi, s trochu světlejším zvukem a menším detailem na basech a výškách).

Audio-Technica AT HA5050H (v mnoha oblastech opravdu highendový zvuk - dynamika, 3D prostor, detail na nižších pásmech, ale s upozaděnými výškami).
Canor SH 1 (tonálně jako 5050H, ale s plošším a méně detailním a dynamickým zvukem).

A můj stávající Auris HA 2SE, na který mám rozpracovanou recenzi, ale v kostce má (se stock elektronkami) stejnou dynamiku a 3D prostor jako 5050H, ale s lepší separací, detailem ve vyšších pásmech a velmi dobře vyváženým zvukem napříč celým frekvenčním pásmem a přitom si zachovává určitou míru analogovosti. S tube rolling pak ještě naroste prostor a detail. Koupil jsem jej v létě přímo od výrobce ze Srbska. Se všemi poplatky vyšel na 47k (a to jsem s majitelem usmlouval 20% slevu na pokrytí DPH a 10% navíc; a teď ho ti pacholci mají ještě ve větší slevě a vyšel by tak na cca 38k. Měl jsem víc smlouvat... :D ).
Každopádně i za těch 47k jej považuji za mimořádně výhodnou koupi v poměru cena/kvalita.
pavel1756
Junior

Odeslat příspěvekod sarga 8. 1. 2020 22:39

Prosím Tě Pavle. Na těch jejich stránkách Auris, je ta cena bez DPH? Píšu to proto, že celkem jejich stránky sleduji. Snad i jednu dobu jsem si brousil zuby na jejich sluchátkáč Nirvana. Jinak se těším na recenzi HA 2SE, cena výkon asi bude vynikající.
LCD-X=>QP1R, Hugo 2
HD800s=>MojoPoly,=>Hugo 2,KHV1
SE846,Carat Saphire,T2, M2Tech Usb
Tidal Hifi-Roon
Panasonic 65GZ2000
sarga
Junior

Odeslat příspěvekod pavel1756 9. 1. 2020 07:03

@sarga: Přesně tak, je to bez DPH. To jsem platil v celním řízení, klasicky 21%. Clo bylo 0%. A DHL si naúčtovalo asi 800 Kč za vyřízení celního řízení.
pavel1756
Junior

Odeslat příspěvekod MHOE 9. 1. 2020 09:09

Nazývat sluchátkový zesilovač za mnoho desítek tisíc "mimořádně výhodnou koupí v poměru cena/kvalita" - no nevím nevím, kolegové. :-) Můj DNA Stratus mi sice subjektivně zní fantasticky, avšak jeho poměr cena/výkon je - stejně jako u všeho high-endového - objektivně vzato příšerný.

Pro doplnění kontextu, má osobní představa o mimořádném poměru cena/výkon pro desktopový řetězec:

Sluchátka: Sennheiser HD6XX z Dropu (195 USD)
Zesilovač / DAC: Schiit Fulla 2 (99 USD)

Fulla 2 preferuju oproti Fulla 3, neboť:
- Nabízí 6.3mm sluchátkový výstup
- Nabízí fixní DAC výstup
- Dle zkušenosti se dvěma separátnými Fulla 3 přístroji prý nabízí o trochu více výstupního výkonu do sluchátek
SOURCE: Roon | Eitr
DAC: Metrum Onyx
AMP: DNA Stratus (ver3)
PHONES: PMx2 (rev2, velour) | Auteur | Verum 1 (modded)
MEASUREMENTS: REW | Fulla 2 | MiniDSP EARS | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka