[recenze] Meze Empyrean

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod zino333 21. 12. 2019 21:52

bacil2 píše:
zino333 píše:... Nie každý dostal do daru schopnosť akceptovať a rešpektovať názory iného človeka...
... presne tak ... preto tu niektorých občanov, vrátane teba, niektoré moje názory dokážu pekne vytočiť

Keď myslíš... ;-)
HP: iMac > Roon (Tidal) + HQplayer > Chord Hugo TT2 > Meze Empyrean + Audeze LCD-2C
Speakers: Cambridge CXN + CXA80 > PMC twenty.21 + REL t5i

Na predaj: Audio-gd C2
zino333
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tibormi 22. 12. 2019 06:18

Po dlhej dobe, zas dobrá komédia, díky chlapci a bacil2 :D
LG V30 - Burson Playmate V6 vivid - Quad Era - 1 :)
tibormi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 22. 12. 2019 07:42

@zino333: Podle fotek hádám, že dáváš aktuálně přednost náušníkům z alcantary?
Síťový filtr: Mudra Akustik
Datová cesta: Roon - HQPlayer - AQ Jitterbug - AQ Coffee
DAC: Chord Hugo TT2
RCA-RCA: AQ Water
AMP: Auris HA-2 SE (1x 7316 Amperex Ct0, 4x Mullard EL95)
Sluchátka: Meze Empyrean (kabel Empyrean Silver Plated PCUHD)
pavel1756
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 22. 12. 2019 11:28

pavel1756 píše:@zino333: Podle fotek hádám, že dáváš aktuálně přednost náušníkům z alcantary?

Áno, prakticky od prvých momentov alcantaru preferujem. Zvukom aj komfortom.
HP: iMac > Roon (Tidal) + HQplayer > Chord Hugo TT2 > Meze Empyrean + Audeze LCD-2C

zino333
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 29. 12. 2019 21:17

Jeden krátky poznatok k Empyrean. Tie slúchadlá môže človek hrať fakt stupídne nahlas a ani náznak skreslenia alebo limitu. Neviem či toto bola správna kúpa pre môj hluch. :-[

zino333
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 29. 12. 2019 21:31

... a čo subbass? ... majú? ... dokážu ti pri tej hlasitosti rozvibrovať úplne celé telo podobne ako reprobedne? :lol: :lol: :lol:
bacil2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod zino333 29. 12. 2019 21:35

Majú najlepší bass čo som zo slúchadiel počul, ale Sub-Bass to nie je. To len ty si myslíš, že to slúchadlá dokážu. ;-)

zino333
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 29. 12. 2019 21:42

... tak to za tie prachy snáď ani nestojí ... to si si mal radšej trochu priplatiť a kúpiť si normálne reprobedne ;-)
bacil2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod zino333 29. 12. 2019 21:52

S mojimi repro som viac ako spokojný. Rovnako ako so slúchadlami. ;-)

zino333
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 30. 12. 2019 08:10

@zino333: Snesou opravdu hodně, taky jsem jen tak pro zajímavost zkoušel hodně vysoké hlasitosti a vždy zcela bez zkreslení. Co se týče těch basů, mám stejný názor, lepší jsem na sluchátkách neslyšel. :-)

@bacil: Znáš toto? https://eu.subpac.com/products/subpac-s2-seatback
pavel1756
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 8. 1. 2020 15:35

@pavel1756: Stále mám dilemu so zosilovačmi. Raz ma baví kombo Lyr3 + C2, inokedy samotné C2. Skúšal si s nimi viacero zosíkov?

zino333
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 8. 1. 2020 22:20

@zino333: Slyšel jsem jich docela hodně.
Od Schiitu Magni 3 (provizorní řešení s malým prostorem), potom právě Lyr 3 (pouze se stock elektronkou), který se mi moc nelíbil (upozaděné nižší středy a navazující středy; zrnité vyšší pásmo s menším detailem a lehce agresivnějším zvukem). Mjolnir 2, který se mi ze Schiit zesilovačů líbil nejvíc (hutný, vřelejší a dynamický zvuk). Vali 2 (překvapivě ve všech směrech dobrý zvuk). A Valhalla 2 (horší kombinace než Magni 3).

Samotný Hugo 2 (ve všech aspektech velmi dobře vyvážený zvuk)
Burson Audio Conductor V2+ (podobný Hugovi, s trochu světlejším zvukem a menším detailem na basech a výškách).

Audio-Technica AT HA5050H (v mnoha oblastech opravdu highendový zvuk - dynamika, 3D prostor, detail na nižších pásmech, ale s upozaděnými výškami).
Canor SH 1 (tonálně jako 5050H, ale s plošším a méně detailním a dynamickým zvukem).

A můj stávající Auris HA 2SE, na který mám rozpracovanou recenzi, ale v kostce má (se stock elektronkami) stejnou dynamiku a 3D prostor jako 5050H, ale s lepší separací, detailem ve vyšších pásmech a velmi dobře vyváženým zvukem napříč celým frekvenčním pásmem a přitom si zachovává určitou míru analogovosti. S tube rolling pak ještě naroste prostor a detail. Koupil jsem jej v létě přímo od výrobce ze Srbska. Se všemi poplatky vyšel na 47k (a to jsem s majitelem usmlouval 20% slevu na pokrytí DPH a 10% navíc; a teď ho ti pacholci mají ještě ve větší slevě a vyšel by tak na cca 38k. Měl jsem víc smlouvat... :D ).
Každopádně i za těch 47k jej považuji za mimořádně výhodnou koupi v poměru cena/kvalita.
pavel1756
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sarga 8. 1. 2020 23:39

Prosím Tě Pavle. Na těch jejich stránkách Auris, je ta cena bez DPH? Píšu to proto, že celkem jejich stránky sleduji. Snad i jednu dobu jsem si brousil zuby na jejich sluchátkáč Nirvana. Jinak se těším na recenzi HA 2SE, cena výkon asi bude vynikající.
Meze Empyrean, HD800s, QP1R, Hugo 2, MojoPoly,KHV1
SE846,Carat Saphire,T2,Q5
Tidal,Roon
sarga
Junior

Odeslat příspěvekod pavel1756 9. 1. 2020 08:03

@sarga: Přesně tak, je to bez DPH. To jsem platil v celním řízení, klasicky 21%. Clo bylo 0%. A DHL si naúčtovalo asi 800 Kč za vyřízení celního řízení.
pavel1756
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MHOE 9. 1. 2020 10:09

Nazývat sluchátkový zesilovač za mnoho desítek tisíc "mimořádně výhodnou koupí v poměru cena/kvalita" - no nevím nevím, kolegové. :-) Můj DNA Stratus mi sice subjektivně zní fantasticky, avšak jeho poměr cena/výkon je - stejně jako u všeho high-endového - objektivně vzato příšerný.

Pro doplnění kontextu, má osobní představa o mimořádném poměru cena/výkon pro desktopový řetězec:

Sluchátka: Sennheiser HD6XX z Dropu (195 USD)
Zesilovač / DAC: Schiit Fulla 2 (99 USD)

Fulla 2 preferuju oproti Fulla 3, neboť:
- Nabízí 6.3mm sluchátkový výstup
- Nabízí fixní DAC výstup
- Dle zkušenosti se dvěma separátnými Fulla 3 přístroji prý nabízí o trochu více výstupního výkonu do sluchátek
SOURCE: Roon | HQPlayer
DAC/AMP: Metrum Onyx (2xOS) | DNA Stratus

DESKTOP: PMx2 (rev2) | Auteur | Verum 1 (mod)
PORTABLE: Momentum 3 Wireless (EQed)
WORK: Jabra Evolve 80

MEASURING: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka