Sennheiser HD650 ako nahrada HD598 alebo radsej nieco ine?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod martas38 11. 12. 2019 20:40

Toto řešení se ovšem bude cenově rovnat těm HD650.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod viking81 11. 12. 2019 21:13

Teraz ktoré myslíš? :-)

https://images.app.goo.gl/4JEa1M9wbSv8NmnG6

Z tohto je niekto múdrejší? :-)
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 11. 12. 2019 21:31

Reagoval jsem na to, že si HD650 zaslouží zesilovač s diskrétním zapojením (jako že zaslouží), ale to není úplně levná záležitost. Možná kdyby se ti podařilo sehnat nějaké bazarové AudioGD.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod viking81 12. 12. 2019 07:05

Aha jasne...uz chapem :) teraz ho tu niekto v inom vlakne postoval z bazosa za 10000 :( tak nad niekedy v buducnosti :) btw...a co taky zosik ako Aune X7s napr?
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Houbičkar 12. 12. 2019 07:12

To Acher
Stolni cd prehravace (ani levne) nelze hazet do jednoho pytle. Napr. Marantz cd 5005,6006 maji integrovany sluchatkac na plne diskretni bázi s obvody Hdam2, tedy zadne levne operáky. Velmi slusny poslech i s narocnejsimi sluchatky, porovnavano s nekolika dac/zes v kategorii do 10.000. Mimo jine shiit,arcam,audio gd,fiio. Prekvapive nebyl zvuk u Marantze horsi, u nekterych kousku vlastne stejny, ba i lepsi. Neni nad osobni zkusenost.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Acher 12. 12. 2019 13:57

Tak to se omlouvám, zobecnil jsem zde svou nedostatečnou zkušenost. CD přehrávače, jež mi prošli rukama, byli kdysi většinou různé varianty od Technics či jeden mainstreamový Luxman. A ve všech případech jsem se zde setkal s řešením na bázi operáků. Včetně nejjednodušších zapojení s hrůzami typu NJM4560…
DAP iBasso DX150(AMP8) ➤ Custom Art FIBAE Black
Sound Blaster Z SE(Toslink) ➤ Chord Mojo ➤ DIY sluch. zes.(OPA1656/BC550C,BC560C/BD139,BD140) ➤ Sennheiser HD650(CNC mod/Dekoni Elite Fenestrated Sheepskin)
TWR ➤ Samsung Galaxy Buds Pro
Acher
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 12. 12. 2019 18:34

Je principiálne jedno, či je sluchátkáč plne diskrétny alebo postavený na bázi operákov. To na čom záleží je konkrétne prevedenie a zvukový výsledok. Skutočnosť, že prevažná väčšina zosilovačov s operákmi je dosť odfláknutá ešte neznamená že je to "obecná pravda" ... zvukovo sa dá krásne odfláknuť aj snobsky drahý "diskrétny" zosilovač.
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Acher 12. 12. 2019 22:56

Tak v principu a v ideálním případě by to jedno opravdu bylo. Navíc by řešení s použitím operačního zesilovače, což je integrovaný obvod mající v sobě již hotový, fungující obvod zesilovače, běžně tvořené více jak dvaceti tranzistory, garantovalo i lepší výsledek.

Vždyť máte vše hotové, stačí už připojit často jen dva odpory, dále napájení a je hotovo. Kdežto u diskrétního řešení musíte vše konstruovat od píky a hlavně musíte vědět jak na to, tedy většinou použít nějaké osvědčené zapojení. Třeba zdvojené s bufferem, ale i to se samozřejmě dá i s operačními zesilovači.

Takže to spíše vypovídá o snaze, kam konstrukce míří. Když se použije špatné či nefunkční zapojení je samozřejmě i řešení postavené na diskrétních transistorech horší než to stojící na operačním(ch) zesilovačích. U nich je, vzhledem k jejich průmyslové produkci, vždy samozřejmě použito nějak funkční řešení.

Když se použije diskrétní zapojení, nejste limitování již daným zapojením a máte volnost a možnost postavit řešení je překračující. Ale musíte toho samozřejmě být schopen a vědět co děláte. Danost zde samozřejmě není, stejně jako není dané, že když postavíte na okresní závod vozů do vrchu reprezentaci s posledním modelem supersportu od Ferrari, musí proti kolegům s běžnými produkčními vozy vyhrát i s čerstvým absolventem autoškoly…
DAP iBasso DX150(AMP8) ➤ Custom Art FIBAE Black
Sound Blaster Z SE(Toslink) ➤ Chord Mojo ➤ DIY sluch. zes.(OPA1656/BC550C,BC560C/BD139,BD140) ➤ Sennheiser HD650(CNC mod/Dekoni Elite Fenestrated Sheepskin)
TWR ➤ Samsung Galaxy Buds Pro
Acher
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 13. 12. 2019 13:48

Hlavný problém je ale v tom, že posluch hudby nemá vôbec nič spoločné s "okresním závodem vozů do vrchu" ... a to si bohužiaľ neuvedomuje väčšina konštruktérov audio zosilovačov.
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod honza.c 8. 1. 2020 18:22

ahoj, koupil jsem HD 650 + kabel Cardas a poohlížím se po nějakém spíš bazarovém DAC/HeadAMP kolem 5K. Vím, že cena není příliš vysoká na něco kvalitního co by si HD 650 zasloužily, ale momentálně to beru jako startovací pozici s tím, že někdy časem bych koupil lepší.
Z nových kusů co se dají u nás koupit často čtu o fulla 2, který není prý špatný, ale přeci jen je to starší kousek, tak si říkam, jestli by se nenašla jiná alternativa, třeba i ze zahraničí (EU).
DAC/HeadAMP bude ležet na stole a připojený k PC, žádné fičury kromě DIG IN nepotřebuju.
Díky
Stream DK: Apple TV 4k,Zidoo z9s
Audio DK: Denon avr-x2500h-5.1.2 QA 3010+3090c,SW Proson rumble r-10
Audio PC: Aune x1s, iLoud Micro Monitor, HD58x
Video DK: Epson TW9400+110'' 5D MP/HDR HiViGrey acoustic
honza.c
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod iceman27 8. 1. 2020 20:00

Fulla 2 na 300 Ohm sluchátka se mě zdá dost slabá.
HeadAmp Gilmore Lite mk2, Polaris, Audio-Technica ATH-R70x, Sennheiser HD 58X Jubilee, Meze 99 Classic, Philips X2HR, Audio Technica ATH-MSR7, Sony wh-1000xm3.
FiiO M11, FiiO E12 Mont Blanc.
iceman27
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eldirian 8. 1. 2020 21:52

Topping D10 DAC + JDS Labs Atom Amp
Topping DX3 Pro (kombo)
O2 amp + SDAC (kombo)
Topping D10 | Aune X7S | Sennheiser HD58X
eldirian
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 9. 1. 2020 09:01

Schiit Stack 3,ale jedine mít kliku a narazit na nej v bazaru.

ad Fula2 vyjadrení Audiga:

Dobrý den,
výkonově bude stačit úplně v klidu. Hlasitost bude více než dostatečná. Kvalita zvuku je také velmi dobrá, ale tady platí, že 100 % ze sluchátek prostě i vzhledem k ceně nedostane. Nicméně v dané ceně to nezvládne ani jiný přístroj lépe. Fulla2 má skvělé reference.
Audigo
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod honza.c 9. 1. 2020 11:35

JDS Labs Atom Amp má pro mě jedinou vadu a to jeho vzhled (ikdyž to z pohledu zvuku není nijak důležité). Celo plastové tělo vypadá lacině, ale zvukově má být oproti Fulla 2 o něco lepší.

Líbí se mi Monoprice liquid spark, případně yulong canary 2, u kterých by byla obtížnější doprava. Má s nimi někdo zkušenosti?

EDIT: nakonec jsem koupil použitý Aune x1s, který se mi vešel do rozpočtu a zároveň splňuje mé požadavky.
Stream DK: Apple TV 4k,Zidoo z9s
Audio DK: Denon avr-x2500h-5.1.2 QA 3010+3090c,SW Proson rumble r-10
Audio PC: Aune x1s, iLoud Micro Monitor, HD58x
Video DK: Epson TW9400+110'' 5D MP/HDR HiViGrey acoustic
honza.c
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod viking81 17. 1. 2020 10:56

Tak sa sem idem pochvalit. Vcera mi prisli HD 650-ky a tu je par postrehov. Zatial hrane asi 2 hodky a aj tak je to o kus lepsie ako HD 598. Najme basy. Komfort vdaka vacsej pritlacnej sile mozno mensi ale aj tak ma nic netlaci a nie su nepohodlne. Prevedenie a balenie velmi pekne :). V pohode som ich rozohral s DAC/Ampom DacMagic Plus od CA. Pri max hlasitosti uz pre mna nepocuvatelne...prilis hlasne. Takze za mna max spokojnost zatial :)
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků