Bluetooth náhrada za MDR-S70AP?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod boobeek 9. 12. 2019 12:39

Ahoj, potřeboval bych poradit...
Odešlo mi jedno sluchátko na Sony MDR-S70AP. Koupil jsem je před časem náhodou ve výprodeji za pár stokorun, ale byly super. Nic moc o nich na internetu není, ale nějaké parametry tady: https://centresdirect.co.uk/p-11512-son ... hones.aspx (30mm měniče, 8-24 000 Hz).

Říkal jsem si, že nástupce už bude bez drátů, ale zatím jsem nebyl s to nic najít.
- Chtěl bych se vejít do 2 500 CZK, 3K maximálně,
- ANC nepotřebuji, ale samozřejmě nevadí,
- Ideálně on-ear, ale over-ear asi přežiju, nicméně bych potřeboval, aby mi seděly i s brýlemi,
- Zvuk... No, to je kámen úrazu. Ty Sony měly pro mě super zvuk. Basy byly bohatý, znělý, ale nedělaly díru do hlavy. Bicí zvonily, ale nervaly za uši, zpěv byl srozumitelnej ve všech polohách, ale ani soprány nebyly na migrénu :D Snažil jsem se něco načíst, ale moc si tím jistej nejsem.
Předpokládám, že s těmi basy je to o tom, že výrobce "ladí" sluchátka, resp. dělá jejich charakter, jednak rozsahem (tzn, že sluchátka hrají už od těch 8 Hz) a pak "důrazem" na jednotlivé složky (tzn, že pro pásmo, třeba od 8 do 300 Hz, definuje hlasitost ve srovnání s ostatními pásmy, tedy to, co vlastně dělám jinak ekvalizérem), je to tak? Pro představu, mimo těch Sony jsem vlastně celkem spokojenej se zvukem Airpods, před léty jsem spokojeně poslouchal od Sony ty špunty s plochým kabelem, co tu tak letěly (model už si nepamatuju, ale tunily se ještě vyndaváním nějakého filtru), přes hlavu jsem dřív spokojeně nosíval nějaké Sennheiser HD 2xx (model už si taky nepamatuju).
Mám teď JBL E45BT a zkoušel jsem nějaké s pětkou (nevím, jestli 500 nebo 55), obojí se mi nelíbí. E45BT jsou strašně nudný a - s výjimkou vyšších frekvencí - placatý. Bicí, vokály a mluvený slovo mě řežou do uší.

Poslouchám muziku z Google Play Music v nejvyšší kvalitě, co jde stáhnout, občas ještě nějaká starší CD a občas binaural loseless, mimo hudbu filmy na tabletu.
Našel jsem zatím dva hlavní adepty:
- Samozřejmě aktuální hype Sony WH-CH700N. Trochu mě odrazuje, že rozsah přes BT je "výrazně" horší než přes kabel, asi bych byl ochotný k telefonu na muziku připojit kabelem. Na hlavě mi sedí fajn, zkoušel jsem, ale neměl možnost zapnout a poslechnout. Podle všeho hodně vyvážený sluchátka ve všech ohledech (funkce, konstrukce, kvalita reprodukce, cena atd...).
- Pioneer SE-MS7BT, podle všeho super zvuk, zpracování taky, ale po "funkční elektronické" stránce nic moc, mizerná výdrž na baterku, atd. Někdo nějaké zkušenosti?
- Nic dalšího mě nenapadá; proto se vlastně ptám... :)

Díky ;)
boobeek
Kolemjdoucí