Jakou streamovací službu? Sluchátka Sennheiser Momentum 3

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Jendy91 26. 3. 2020 23:03

Celkem jasný vysvětlení :) Zrovna tyto sluchátka ale AAC mají a na iPhonu pojedou hlavně.
Jendy91
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 26. 3. 2020 23:09

Otázka jestli to pak pošle jako AAC, v článku se tvrdí, že ne, ale mám pocit že dnes už ano. To prostě vyzkoušíš až to budeš mít doma. "Kvalitu" SBC BT přenosu poznáš zaručeně.
Zkusíš mp3, ogg, flac a aac poslat do sluchátek a uvidíš, teda uslyšíš. Nemám bezdrátový sluchátka, tak to nemůžu vyzkoušet.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Jendy91 26. 3. 2020 23:19

Jendy91: myslím, že na iPhone kvalitu Master vůbec nepoznáš.[/quote]

Ani kdyby byly sluchátka přes kabel s DAC?
Jendy91
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 26. 3. 2020 23:28

Já ty sluchátka neznám. Nevím jak jsou kvalitní (myslím vlastní sluchátka měniče, nikoliv převodník v nich). Občas se u podobných sluchátek stává, že neduhy konstrukce sluchátek "vylepšuje" nějaký DSP procesor v nich a pokud je vyřazen, hraje to paradoxně hůř přes kabel, než když ten procesor upravuje zvuk přes BT. Ale ty sluchátka nejsou nejlevnější, je to Sennheiser, dá se čekat, že nějaká kvalita tam bude, netuším jak to mají technicky řešené. Pokud ale myslíš z iPhone přes drát, tak ta redukce (převodník) co je u něj se mi moc nepozdává. Musel bys tam dát podle mě něco kvalitnějšího, jak už jsem psal Mojo a spol, ale to je zas na cesty monstrum a drátařina v kapse a už mě vychází líp na hudbu sólo DAP. Mám HiBy R3, což není až takovej zázrak, ale zvuk z něj strčí iPhone s dodávanou redukcí hravě do kapsy. A jelikož zase lightning konektor, nemůžu iPhone s Mojo vyzkoušet, musel bych koupit zase Apple Camera Kit, což je ještě o kus horší dráteničení. Prostě za mě iPhone a kvalitní pohodlný poslech ne.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Jendy91 26. 3. 2020 23:34

Chápu. Škoda že iPhone neumí lepší kodeky. Zase mít další zařízení se mi mít nechce. Takže uvidíme jak zítra dojdou jaký bude zvuk, i jen přes kabel.
Jendy91
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 26. 3. 2020 23:39

To taky nechápu s těma kodekama. Flac to taky nativně neumí, musíš použít přehrávač třetí strany a hudbu do iPhone naládovat jinak než přes aplikaci Hudba, nebo co se dnes místo iTunes používá.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pbl1978 27. 3. 2020 19:07

Ja to chápu tak, ze iPhone neumí zpracovat OGG. Takže zřejmě někde v tom procesu vstupuje SBC.
Tak ci tak, dochází tam k převodu ztratoveho do jiného ztratoveho a to nebude nikdy dobre. Navíc Apple svoji Apple Music kóduje AAC v 256, takže bůhví jak se to ještě “zprasi”.
Apple a bezdrat není dobre řešení :-)



martas38 píše:Já si právě nejsem tak úplně jist, jestli to půjde přes SBC. Jabko přijme stream v ogg, dekóduje ho a nasledně ho zakóduje do aac a pošle přes BT do sluchátek. Nikde tam to SBC nevidím, to je hodně ztrátový BT kodek.
Hlavně mám pocit, že v tom roce 2017 vůbec kodek ogg nepodporoval, dnes ano.

-- 26. 3. 2020 23:02 --

Jendy91: myslím, že na iPhone kvalitu Master vůbec nepoznáš.


-- 27. 3. 2020 19:10 --

A u kabelu mas dnes slušnou nabídku donglu od DF Black/Red/Cobalt přes radu chi-fi výrobku.

Jendy91 píše:Chápu. Škoda že iPhone neumí lepší kodeky. Zase mít další zařízení se mi mít nechce. Takže uvidíme jak zítra dojdou jaký bude zvuk, i jen přes kabel.
pbl1978
Junior

Odeslat příspěvekod Jendy91 29. 3. 2020 15:59

To ano, jenže NT-DF Red- Sennheiser Momentum Wireless 3 přes kabel možná nebude dobrá možnost, ani v audigu mi nebyli schopní říct jestli když je připojím přes kabel do DF Red tak jestli ta elektronika ve sluchátkách je vyplá přes kabel. Takže nevím jestli by to mělo smysl a jestli by se zvuk takto zlepšil.
Jendy91
Junior

Odeslat příspěvekod pbl1978 29. 3. 2020 18:50

V tomto případě je to fakt s otaznikem. Ber tedy můj komentář jen pro varianty - wireless, kabel verze.


Jendy91 píše:To ano, jenže NT-DF Red- Sennheiser Momentum Wireless 3 přes kabel možná nebude dobrá možnost, ani v audigu mi nebyli schopní říct jestli když je připojím přes kabel do DF Red tak jestli ta elektronika ve sluchátkách je vyplá přes kabel. Takže nevím jestli by to mělo smysl a jestli by se zvuk takto zlepšil.
pbl1978
Junior

Odeslat příspěvekod Johnfive23 9. 11. 2020 22:50

Zdravím, jak to dopadlo? Teď řeším stejný problém. Mám iphone a momentum 3
Johnfive23
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků