Potřebuji lepší bezdrátová sluchátka přes hlavu

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod trempik 29. 3. 2020 08:50

Ahoj. Dík za návod, jak se asi ptát. Mám sluchátka s radiovým přenosem Philips. Obepínají ušní boltce, takže nepadají.Mechanicky výborné. Mám je zapojeny na audiovýstup satelitního přijímače přes DYI korekční zesilovač. Poslouchám radia. Proč korekční: Jednak už mám opotřebovaný sluch a za druhé, přece jen jsou to sluchátka k TV, takže nic moc. Problém je v tom, že pro dobrou srozumitelnost řeči a přijatelnou hudbu vychází korekce jinak. Basy jsou rozblemcané, nebo žádné, to se nedá zkorigovat. Dále je fakt, že se sluchátka poněkud probudí přidáním na hlasitosti, ale takhle to nejde, samozřejmě. Doba pokročila, takže dnes se přenos odehrává přes bluetooth. To bych si pak musel koupit nějaký BT tranmitter a BT sluchátka. Takže, de facto, se hledají sluchátka s takovou dynamikou a zvukem, aby pro kvalitní poslech nemusela řvát. Jde o srozumitelnost, nikoliv o mikrodetaily. A na basech umírněné. Cenu pořešíme potom.
trempik
Junior

Odeslat příspěvekod Tapir1 29. 3. 2020 12:02

Zkus si někde poslechnout Sony WH-CH700N. Zajímavý poměr cena/kvalita a pro filmový/TV zvuk jsou vhodná - srozumitelné dialogy, bez latence. Pokud koupíš vysílač s aptX HD, tak i kvalitní BT přenos. 8-)
Audio - Marantz PM8003, Pioneer N-50AE, Sony UBP-X800, Panasonic DVD-S52, Klipsch R-28F; Mobile - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron , Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9, Tv - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod trempik 29. 3. 2020 17:04

OK, našel. Jestli tomu správně rozumím, přes mobil si nastavím korekce a ty se mi uloží do sluchátek? To by šlo, pokud si to podá ruce s kvalitou poslechu. :lol:
trempik
Junior