Výběr sluchátek a příslušenství

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod EdyEdward 29. 3. 2020 09:01

Ahoj všichni,

rád bych si pořídil nějaká (na moje poměry) lepší sluchátka. Teď mi dosloužili Marshall Major a ty nejsou zrovna bůhví co.
Chci předeslat že nejsem audiofil ani nemám takové ambice. Poslouchám primárně spotify premium (výjimečně flac, nějaký film a youtube). Poslech převážně domácí (ložnice,obývák ) ale budu radši za přenosné řešení. Pouštím hlavně z telefonu a NTB.

Myslel jsem že projdu pár recenzí a testů tady na AVmanii vyberu sluchátka za pár tisíc a mám na spoustu let klid.
Z tohoto postupu vyšli také prvotní adepti: Panasonic RP-HD10E a Sony MDR-1AM2
Záměrně jsem vybíral sluchátka s nižší impedanci abych nemusel řešit nic jiného.
Jenže u testu Panasoniců s 18Ohm je stejně doporučen sluchátkový zesilovač.

Tak si říkám OK koupím zesilovač třeba zrovna ten co je v testu se sluchátky -Sound Blaster E5.
Ale pak zjistím v recenzích že creativ není dobrá volba. Začínám pročítání recenzí a fóra ale nejhorší je že čím víc toho vím, tím víc se v tom ztrácím. Nevím jestli potřebuji jen zesilovač nebo rovnou DAC/AMP.
Vlastně ani nevím jestli původně vybraná sluchátka jsou k něčemu, protože tady na fóru se řeší a doporučují úplně jiní výrobci. A nedávné vlákno o výběru sluchátek do 10tis. se posunulo na dvojnásobnou cenovou hranici. Vlastně ani nevím jestli musím mít nové nebo bazar. Může byt problém s použitou technikou?

Je mi jasné, že nejlepší je si sluchátka vybrat poslechem, ale to v dnešní době jaksi nejde. A ani nevím jestli jako amatér dokážu posoudit jak mají hrát. Proto budu moc vděčny když by mi někdo z Vás dokázal poradit stylem "hele kup si toto a k tomu tohle nebude tě to stát víc jak 10 tisíc a neuděláš s tím chybu". Já s dobrým pocitem,že mám kvalitní (opakuji na moje poměry) sestavu budu sedět doma a poslouchat to co mě baví . A spoustu let mě ani nenapadne řešit že bych potřeboval něco jiného. Proč taky, budu mít sluchátka od odborníka:-D

Děkuji za ochotu
EdyEdward
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pavel1756 29. 3. 2020 09:40

V kategorii do 10k doporučuji Schiit Fulla 3 (je to DAC + zesilovač) a sluchátka Sennheiser HD 599.
Nicméně přesto bych ještě doporučil zvážit trochu větší investici a rovnou pořídit Sennheiser HD 600/650 a k tomu buď tu Fulla 3, nebo Schiit Modii 3 (DAC) + Schiit Vali 2 (zesilovač).

Každopádně kupovat sluchátka bez poslechu není moc dobrý nápad. Mají největší vliv na konečnou zvukovou charakteristiku. A co sedí například mě, nemusí jinému vyhovovat...
Síťový filtr: AQ Niagara 1200 + AQ Monsoon
Data: Audirvana - AQ Jitterbug - AQ Diamond - Chord Hugo M Scaler - Chord Shawline BNC (Dual)
DAC/AMP: Chord Hugo TT 2
Sluchátka: Meze Empyrean (kabel Empyrean Silver Plated PCUHD)
pavel1756
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod viking81 29. 3. 2020 10:12

Preferuje prenosné riešenie, tak neviem co tie desktop ampy su ideálne riešenie. Videl by som to na DAP. Ten vieš využiť ako dac cez usb k ntb a telefónu a vieš si ho zobrať kamkoľvek so sebou. Sluchátka chceš otvorené či uzatvorené?
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 29. 3. 2020 10:31

Ale taky napsal, že převážně půjde o domácí poslech. A vzhledem k omezenému rozpočtu jsem doporučil nejlepší možnou kvalitu vzhledem k ceně. DAP do 5K bude sotva hrát na úrovni Fulla 3.
Síťový filtr: AQ Niagara 1200 + AQ Monsoon
Data: Audirvana - AQ Jitterbug - AQ Diamond - Chord Hugo M Scaler - Chord Shawline BNC (Dual)
DAC/AMP: Chord Hugo TT 2
Sluchátka: Meze Empyrean (kabel Empyrean Silver Plated PCUHD)
pavel1756
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 29. 3. 2020 11:41

On hlavně DAP do 5K sotva utáhne nějaká lepší sluchátka. Pokud to chceš na domácí poslech, vyhnul bych se přenosnému řešení a sluchátka bych vybíral např. z výše doporučovaných.
Ale pokud budeš hodně šetřit a chytne tě to, budeš brzy s prodělkem prodávat a kupovat lepší zařízení. To je třeba si dopředu rozmyslet.
iMAC -> Audirvana -> Lotoo Paw S1 -> Campfire Solaris 2020
iBasso DX160 -> Audiosense T800
LG OLED65B9/Vero 4K+ -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod viking81 29. 3. 2020 11:52

To je jasné že tie dap-y nepotiahnu 300 Ohmove sluchátka. Ja som sa riadil požiadavkou mobility. Ešte ako all in one riešenie, keď nebude chcieť mobilitu by mohlo byť Fiio K5 Pro. Ten je okolo 5k kc myslím..
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod honza.c 29. 3. 2020 12:10

Ahoj, pokud ti nevadí, tak se mrkni na nějaký bazar, třeba tady na foru. Převážně u DAC/AMP bys mohl ušetřit pěkné peníze a zbytek investovat do sláchátek.
Např. je tam teď aune x1s za 3,5k + HD600+650 by mohla být dobrá kombinace.
Stream DK: Apple TV 4k,Zidoo z9s
Audio DK: Denon avr-x2500h-5.1.2 QA 3010+3090c,SW Proson rumble r-10
Audio PC: Aune x1s, iLoud Micro Monitor, HD58x
Video DK: Epson TW9400+110'' 5D MP/HDR HiViGrey acoustic
honza.c
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EdyEdward 29. 3. 2020 12:57

uff díky za rychlé reakce. Podle základních rozdílů jsem hledal spíš otevřená sluchátka.
Můj důvod toho všeho je nahradit již rozpadlá sluchátka za cca2tis. Původně jsem měl v plánu utratit 4-5tisíc. Proto si myslím že mě musí za deset stačit. Hlavně nemám čas na několikahodinové poslechy x dní v týdnu a prostě bych je ani nevyužil.
Pokud mě to chytne jak říkáte,tak budu mít spíš potřebu ty sluchátka někam tahat, proto ta požadovaná mobilita. Ale rád si nechám poradit, pokud je to utopie nebudu holt mobilní:-(
Hlavně jsem nikdy nic lepšího neslyšel a dokud to tak bude,nebudu mít potřebu měnit.
Chápu dobře,že DAP je přehrávač? Samostatný přenosný DAC/AMP je špatně?
Bazar mě nijak nevadí ,ale nevím na co si dát pozor a jestli může být něco špatně. Případně abych vůbec poznal že to funguje jak má atd. Důvodů prodeje může být více, že?

Ten můj výběr sluchátek zavrhujete? Ty RP-HD10-K jsou zrovna na bazaru za 2500 a k tomu dražší DAC/AMP ?
Ale... už se v tom vážně ztrácím
EdyEdward
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hanysek3099 29. 3. 2020 14:25

Rozhodně větší částka do sluchátek - ty dělají většinu zvuku + k tomu vhodnou kombinaci zdroje. Panasonic RP-HD10 jsou velmi slušná sluchátka, a rozhodně nepotřebují speciální zdroj - stačí slušný DAP. Pokud by si se chtěl vejít do 5000 Kč, tak nyní je zde na bazaru Shanling M0 (maličký ale velmi slušně hrající DAP) a k tomu slušnější over-ear cestovní modely např. Focal listen, viz. https://elektro.bazos.cz/inzerat/117663 ... uzdrem.php, nebo tyto Panasonicy https://elektro.bazos.cz/inzerat/117469 ... hd10-k.php, Audio-Technica ATH-SR5 viz. https://www.sbazar.cz/ondrej.bouda/deta ... ca-ath-sr5, případně pokud se někde objeví tak Sennheiser Momentum viz. https://www.sbazar.cz/honza.ambroz/deta ... r-momentum apod.
Pokud ale bude převažovat provoz doma, tak samozřejmě např. HD600/650, apod. jsou zvukově o kategorii výš, jen je potřeba trefit dobrou bazarovou nabídku a k nim už určitě dokoupit lepší zdroj. Výše zmiňované Aune X1s není špatná varianta, ale možných kombinací DAC/AMP je spousta ...
Naposledy upravil hanysek3099 dne 29. 3. 2020 22:21, celkově upraveno 1
zdroj: ifi iDAC2 micro + Fiio BTR5
sluchátka: Audioquest Nightowl Carbon, Fiio FH7, Panasonic RP-HD10, Fiio FH1s
Na prodej: Sabbat e12 ultra
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 29. 3. 2020 14:37

Focal Listen má obří přítlak, tvrdý hlavový most, malé naušníky a zvukově mně taky nepřišly nijak dobrý.
AMP: Gilmore Lite Mk2
DAC: Chord Qutest
Sluchátka: HD 800, HD 600
In-ear: Sennheiser IE800S
BabetakCZE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 29. 3. 2020 14:52

No vidíš a já osobně jsem z nich zvukově překvapený, osobně je řadím minimálně na úroveň Sennheiser Momentum nebo Audio-Technica ATH-MSR7. Komfort je asi dost individuální, přítlak v mém případě není tak hrozný a hlavový most je takový průměr - už jsem měl sluchátka s více i méně pohodlným.
Naposledy upravil hanysek3099 dne 29. 3. 2020 22:20, celkově upraveno 1
zdroj: ifi iDAC2 micro + Fiio BTR5
sluchátka: Audioquest Nightowl Carbon, Fiio FH7, Panasonic RP-HD10, Fiio FH1s
Na prodej: Sabbat e12 ultra
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 29. 3. 2020 14:59

Zkus Creative Aurvana Live za 1200 Kč.
BabetakCZE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EdyEdward 3. 4. 2020 21:39

Tak to ve mě týden hlodalo a už přemýšlím nad těmi Sennheiser HD 600/650. Všichni je tu chválíte kam se jen podívám. Bazarové už nejsou tak nedostupné a když si počkám, třeba se něco naskytne. Předpokládám správně, že v mém případě nemá smysl řešit rozdíly mezi 600 a 650?

Je vhodné tato sluchátka provozovat s nějakém přenosném DAC/AMP?
Např. Chord Mojo, FiiO Q5s, nebo DragonFly Cobalt
Nebo je to hloupost? Stále bych rád tu mobilitu. Ani doma neposlouchám na jednom místě.
Poslech přes smarhphone/usb-c a nebo notebook/usb.

Měl bych si na něco dát pozor při nákupu výše zmíněného z druhé ruky?
Díky že se mnou máte trpělivost
EdyEdward
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 3. 4. 2020 21:46

650 jsem zkoušel z Cobaltu a nemělo to šťávu.
Z přenosných je dle mě Mojo stále nejlepší volba.
Q5s jsem neslyšel.
BabetakCZE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 3. 4. 2020 22:13

Podle mě to chce pořádnej stolní zesilovač. Jeden kamarád k HD650 koupil Cobalt a nebylo to ono. Ani s Mojo to nebylo úplně ideální. Nakonec ho prodal a koupil AudioGD R2R 11 a je spokojenej.
iMAC -> Audirvana -> Lotoo Paw S1 -> Campfire Solaris 2020
iBasso DX160 -> Audiosense T800
LG OLED65B9/Vero 4K+ -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Mírně pokročilý

Další stránka