Brainwavz HM5 - zkušenosti

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod hanysek3099 31. 3. 2020 12:06

Zdravím, aktuálně má Brainwavz akci na model HM5, cena klesla na 62 dolarů.
Máte s nimi někdo osobní zkušenost, moc informací jsem o nich zde na fóru nenašel.
Mou sbírku bych rád rozšířil o uzavřený model, pohodlný i na dlouhodobou práci na PC. Aktuálně se mi stává, že u počítače sedím a pracuji i 12-14 hodin denně a ne vždy mohu používat mé oblíbené otevřené modely. Focal Listen si zabrala manželka, pasují na její menší hlavu skvěle a vyhovují jí i zvukově a izolací, takže mám smůlu. Nechce se mi do dalších sluchátek investovat větší částka, bohužel mi zamrzl dohodnutý prodej Shure 1540 z místního bazaru (tam bych investoval větší částku rád) ...
Předem díky za Vaše názory :-)
zdroj: Monoprice Monolith™ Liquid Spark + Topping D10, DragonFly Red
sluchátka: Sennheiser HD650, Brainwavz HM5, Whizzer A15 Pro Haydn
Na prodej: Audio-Technica ATH-R70x (brainwavz pads)
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Vladas77 31. 3. 2020 14:25

Taky bych se přidal s dotazem.
BTW mají tam vcelku velmi milé slevy na spoustu jiných věcí, pořešil bych tam náušníky k HE-4XX, jsou nějaká doporučení?
Díky
Marantz, Rotel+2xRotel, T+A TB100
Allo Boss DAC, Magni 3, HE-4xx
Shanling M1, ie8, FXT-90, Fiio F5, 1MoreTriple,...
FiiO M11+FiiO FH5 Black
Vladas77
Junior

Odeslat příspěvekod hanysek3099 31. 3. 2020 16:22

Já jsem objednával na Audio-Technicy ATH-R70x kožené perforované, mají mi dorazit snad již v tomto týdnu, tak budu následně referovat :-)
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod iceman27 1. 4. 2020 15:08

Vladas77 píše:Taky bych se přidal s dotazem.
BTW mají tam vcelku velmi milé slevy na spoustu jiných věcí, pořešil bych tam náušníky k HE-4XX, jsou nějaká doporučení?
Díky

šel bych do toho s tebou na HE 4XX bych je bral ;-)
Project Polaris, Topping D50 S, Sennheiser HD 600, Hifiman He4xx
FiiO M9, FiiO E12 Mont Blanc, Hifiman Edition S, Audio Technica ATH-MSR7
Shanling M0, Sony WH CH700N, Koss Porta Pro, Porta Pro BT.
iceman27
Junior

Odeslat příspěvekod Vladas77 1. 4. 2020 17:21

Omlouvám se, zformuloval jsem to v předchozím nepřehledně...
Zajímaly by mne názory na Brainwavz HM5.
Podle HF by to mohlo stát za to, chválili je, ještě když stály přes stovku

Krom toho jsem chtěl upozornit, že tam mají veliké slevy. Na všelico

No a pod čarou: po načtení názorů na Brainwavz náušníky na HE-4XX do toho, resp. do těch které tam mají dostupné nejdu. Budu si hrát s myšlenkou na ty z Alika :hm
FiiO M11+FiiO FH5 Black
Vladas77
Junior

Odeslat příspěvekod hanysek3099 1. 4. 2020 21:39

Tak já jsem neodolal a HM5 objednal. Uvidíme jaké budou, ale za 1600 Kč to rád risknu. Dnes dorazili kožené perforované náušníky pro ATH-R70X a jsou fantastické. Zřejmě nejpohodlnější náušníky, jaké jsem kdy používal, navíc skvěle na R70X pasují. Zvukově zajímavá změna. Zatím je příliš brzy na finální závěry, ale určitě s nimi R70X hrají lépe než s originálními (ty jsou tragické, takže to není žádný div). Složitější je srovnání s náušníky od Denonu, které mám doma běžně k Fostex T50rp3 a testoval jsem je i s R70X. Denony možná více zdůrazňují subbas, Brainwavz zase mají lepší podání prostoru a zvuk je lehčí a vyrovnanější. Ale pohodlím jsou Brainwavz jednoznačně lepší, a to přesto, že už Denony jsou skvělé ... Takže pokud o nákupu někdo uvažujete tak neváhejte, doručení za 5 dní od objednávky a pohodlí i kvalita zpracování excelentní :-)
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Vladas77 1. 4. 2020 22:59

Sakra chlape, tak jsem je taky objednal... HE-4XX fajn, rezervy tam do budoucna dozajista budou, ale musím si vyzkoušet taky něco uzavřeného, páč ty HE jsou navenek dost slyšet a to je občas "společensky" neunosný :hm
FiiO M11+FiiO FH5 Black
Vladas77
Junior

Odeslat příspěvekod bobzbrna 7. 4. 2020 21:35

Zdar,
asi před 4 rokama jsem je poslouchal v Audigu a pamatuju, že zvukově pro mě byly horší než třeba SHURE 440 (ale já mám rád světlejší projev). Hlavně měly hrozně velkej až svěrákovskej přítlak.
Bob
SONY CDP-970, YAMAHA M-4, CANTON Quinto 540, KIMBER KC-1, MONSTER Powerline 2+
nebo jako zdroj FOOBAR 2000 + XMOS U8 DSD1796 USB DAC , SMSL sApII, HIFIMAN RE0 nebo AKG K270 Playback
bobzbrna
Junior

Odeslat příspěvekod hanysek3099 11. 5. 2020 21:30

Zdravím všechny,

tak dnes po víc než měsíci dorazily Brainwavz HM5 - doručováno z HongKongu.
Musím konstatovat, že lépe zabalenou zásilku jsem dosud z "Číny" nedostal, i pošťačka se podivovala, jak je pěkně a barevně zabalená :-) Jen připomínám cenu cca 65 dolarů, tj. v době nákupu lehce přes 1500 Kč.

A teď ke sluchátkům:

1) Balení - tohle je jedno z nejluxusnějších balení, jaké jsem dosud u sluchátek viděl. Kam se hrabě většina renomovaných značek - skvělé a prostorné pevné pouzdro s vnitřním polstrováním, druhé přiložené náušníky s tenčím provedením, samostatné pouzdérko na dva dodané kabely a redukce na 6,3mm jack. Za tuto cenu naprostá bomba :-)

2) Konstrukce a zpracování - samotné provedení sluchátek již více odpovídá jejich prodejní ceně, ale rozhodně není špatné. Nic nevrže a plasty jsou kvalitní - jen celkový dojem působí trochu lacině - prémiové Sennheisery Momentum to rozhodně nejsou :-) Pokud si ale člověk uvědomí kolik stály, tak nemám žádné připomínky.

3) Pohodlí a komfort - bez chybičky, nevím jestli mám kliku na kus, ale přítlak je přesně akorát a nasazené širší náušníky jsou prostě fantastické, tohle Brainwavz opravdu umí. Takže v této kategorii naprostá spokojenost, hlavně náušníky jsou prostě bombastické a nemají absolutně žádnou konkurenci.

4) Zvuk - zatím hodně krátká zkušenost, jen cca 4 hodiny poslechu, ale i zde milé a nečekané překvapení. Rozhodně se rozehrávají - po prvním zapojení hned po rozbalení z krabice jsem byl rozpačitý, ale nyní je znát jak si postupně sedají. Nechal jsem je hrát cca 5 hodin "na sucho" a nyní cca 4 hodiny a poslouchám a je to milé, velmi milé překvapení. Projev je celkově vyrovnaný, zastoupená všechna pásma, basová složka je podlé mého gusta, není přehnaná, ale umí být důrazná, středy hezky prokreslené, kytary mají energii. Výšky ok., zatím lehce ostřejší, ale nemají tendenci "řezat" do uší a pocitově se postupně zklidňují. Podání prostoru je komornější, není nijak extra široký ani hluboký ale velmi dobře podaný a hlavně nástroje jdou krásně v rámci podávané scény lokalizovat.

5) Zdroj zvuku a jeho vliv - tady je to hodně zajímavé - rozehraje je v podstatě cokoli, ale čím lepší zdroj, tím jde v tomto případě zvukový projev neskutečně nahoru. I přímo z iPhonu SE 2020 jsou v pohodě poslouchatelné, nicméně po zapojení přes DragonFly Red ožijí a je znát výrazně větší "živost a energie". To pravé ale přichází po připojení na SMSL SP200 - ten z nich dostává doslova vše, co v nich je - a možná i něco navíc (mimochodem opravdu nechápu, proč ho nikdo nechce na místním bazaru vzít, to je fakt takový problém bílá barva ??? :-) )

Celkově pro mě opravdu velké překvapení a za cenu lehce přes 1500 Kč absolutně super nákup. V rámci ČR se rozhodně nic srovnatelného koupit v této cenové relaci nedá a odvážím se tvrdit, že ani za dvojnásobek ceny - pokud netrefíte jackpot s bazarovým kouskem s původní násobně vyšší cenou. Takže pokud někdo náhodou sháníte levná sluchátka a nespěcháte na doručení, mohu jedině doporučit.
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SSakul 11. 5. 2020 22:39

Náhodou srovnání HM5 s Takstar Pro 82 , Takstar GM 200 popř Bosshifi B8 by nebylo ??
Sháním právě nějaké levné zavřené sluchátka do 100$ a všechny 3 na headfi mají dobrou reputaci
SSakul
Junior

Odeslat příspěvekod hanysek3099 11. 5. 2020 22:50

Výše uvedené modely jsem bohužel neměl možnost slyšet, takže nemohu sloužit. HM5 ale za jejich současnou cenu mohu opravdu jen doporučit. Poměr cena/výkon/příslušenství je excelentní.
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SSakul 11. 5. 2020 22:57

Dík za info . Na výběr nějak nespěchám a určitě teda mrknu i na HM5
SSakul
Junior

Odeslat příspěvekod sabin 13. 5. 2020 00:26

Recenze výše mě tak navnadila, že budu těžko usínat. HM5 jsem taky objednal a měly by dorazit dnes nebo zítra. Přímé srovnání s Takstar Pro 82 potom můžu udělat.
sabin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Anglerfish 16. 5. 2020 14:06

Mam uz celkem dlouho studiospares M1000 - rebrand HM5
Trochu pridam neco k tomu co psal Hanysek
1) s balenim souhlasim, nosim v nem lepsi sluchatka, HM5 si ho nezaslouzi :D
2) dost lidi - vcetne me - ma problem s praskanim headbandu - me praskla prava strana asi po 50 hodinach - vyresil jsem vytisknutim novych drzaku a zatim drzi celkem dlouho, zvlastne je reseno polstrovani headbandu, je tam sice asi 7mm nejake fajn peny ale skutecne vyuzijete asi tak 2mm z toho bo pena je napechovana do plastoveho kanalku
3) komfort je super - headband je ale trochu tvrdsi a pokud ma nekdo retardovane velkou hlavu jak ja, muze na usi az neprijemne moc tlacit
nausniky jsem vymenil za HM5 "angled sheepskin" bo puvodni celkem rychle odesli, myslim ze u novejsich verzi HM5 jsou ale ty angled nausniky v baleni
4) zvuk - jsou to studiovky, maji neutralni zvuk, nekomu kdo je zvykly na zvuk do "V" treba z beyerdynamicu muzou pripadat nudne - bez basu
5) asi tak nejak souhlasim, hrajou dobre ve vsem ale zesilovac tomu doda trochu "barvy" ktera tam treba na mobilu proste neni - odpor je myslim 64 ohmu

nemam moznost srovnani s takstar PRO82, jen s PRO80 - osobne preferuji PRO80 s nausniky z HM5 pro trosku vyssi bassy ale pro nekoho kdo ma radsi vyrovnanejsi zvuk budou lepsi HM5 :)
jinak zajimava je aj moznost otevreni HM5 vymenou uzavrenych stredu cupu za 3D vytiskle panely - to PRO82 neumi
Anglerfish
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sabin 24. 5. 2020 17:31

HM5 dorazily, takže po pár dnech užívání a poslechu pár postřehů a srovnání:
Materiál, použité plasty u sluchátek působí na pohled opravdu trochu lacině, na omak ještě víc.
Jsou přiloženy dva kablíky, jednoduché dvoulinky se zatavenýma koncovkama. Je fajn, že jsou výměnné a obyčejné 3,5mm jacky.
Náušníky jsou skvělé, velké a hluboké. U přibalených náhradních náušníků nemám pocit, že jsou jiné, než ty nasazené. Měly by pasovat i pro Sen. HD650, tady mě mrzí, že jsem web nenastudoval líp a nepřiobjednal za 6USD plastové kroužky pro HD650.
Přítlak a usazení na hlavě - naprosto v pořádku, mám ovšem spíš malou hlavu. Izolace velmi dobrá.
Zvuk tak jak popsali už výše - přirozený, neunavující, nikde nic nepřebývá, bas by mohl být trochu důraznější. Poslouchám většinou se symetrickým kabelem na Hiby R5. Chtěl jsem za rozumnou cenu sluchátka pro občasný relax v klidu na zahradě a taky na doma, když nechci každého informovat co právě poslouchám. Takže z tohoto pohledu spokojenost.
Před časem u mě shodou okolností zůstaly sluchátka Takstar Pro82, které jsem kupoval pro někoho jiného. Moc naposlouchané je nemám, ale krátce srovnání s HM5:
Zpracování a použité plasty Pro82 působí výrazně kvalitněji, vedle HM5 vypadají jako 3x dražší sluchátka. Zvuk Pro82 je světlý, je znatelně detailnější než HM5. Basy jsou zvláštní kapitola - je zde přepínač, kterým se upraví pásmo 20 - 200Hz - polohy OFF, +3dB, +6dB. Volím OFF nebo +3dB podle hudby nebo nálady a to spíš než že bych chtěl něco vylepšit, tak co mi méně vadí. V poloze +6dB se za mě už moc poslouchat nedají. Izolace menší než HM5, přítlak menší, ale v pořádku, takový menší pocit jistoty na hlavě.

Pokud bych měl vybrat jedny:
Jako "hlavní" sluchátka PRO82 - jsou zábavnější, kvalitnější materiály, může se v nich mezi lidi.
Při požadavku a důrazu na uzavřený typ sluchátek HM5 -skvělé náušníky a izolace, "pravdivější" zvuk, pohodlná a neunavující.
sabin
Kolemjdoucí