Klasicka sluchatka 300Ω+

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Abre 2. 4. 2020 07:42

Protože se nám tu poslední dobou rozmohl takový nešvar, totiž poslech z mobilů, kterému se podbízí výrobci nízkou impedancí i u špičkových modelů, zakládám tohle vlákno, kde si majitelé především lampových aparátů mohou sdílet tipy na klasická 300Ω+ sluchátka.

Sennheiser HD650
Měl jsem je řadu let, ještě s tranzistorovým Marantz PM17. Výborná, neutrální, na otevřenou konstrukci i s dostatečným basem. Skvělý poměr cena/výkon, rozhodně doporučuji.

Sennheiser HD820
S příchodem lampového Woo Audio WA8 Eclipse, nastal čas taky na upgrade sluchadel. Díky skvělým HD650 byl Sennheiser logicky první volbou a v té době nově uvedený, uzavřený model HD820 jsem měl první na seznamu. Dostal jsem se v Audigu k jednomu asi z prvních kusů v ČR, tak nevím jestli to byla nějaká předprodukční série, ale za mě obrovské zklamání. Bass naprosté bahno, takové prostorově zcela neurčité dunění všude kolem, jak ze subwooferu. Chápu že je v tradici Sennheiseru všechno vyladit až s příchodem ještě dražší 820S verze, ale chtít za tohle 60k, mi přišlo úplně mimo.

Beyerdynamic T1 mk2
Rozhodně nejsou tak neutrální jako HD650, ovšem mnohem zábavnější na poslech. Špičkový, přesný, skvěle artikulovaný bass. Trošku přehnané výšky, takže třeba sykavky, když je nahrávka obsahuje, můžou vadit. Poslouchám hlavně klasický rock a metal 70-80 let z vinylu, no a v kombinaci s WA8 tvoří skvělý pár. Stará škola, 600Ω. Poměr cena/výkon výborný.

Ještě jsem letos zkoušel na AV Show v Praze nějaká italská uzavřená 600Ω sluchátka. Vypadaly jako Grada, jen si nemůžu vzpomenout na jméno a v katalogu jsem je nenašel. Kdyby někdo věděl, budu rád. Rozhodně lepší než HD820, ale na T1 to zase nestačilo.
Spravedlnost pro pecha!
Abre
Junior

Odeslat příspěvekod The Wolverine 2. 4. 2020 15:36

Obrázek
Spirit Torino Radiante, ale ty jsou 32Ω.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 2. 4. 2020 16:06

Nějak jsem nepochopil smysl této diskuze.
Sluchátka by se měly vybírat dle zvukových preferencí a ne podle impedance.
A už vůbec nechápu pojem "klasická sluchátka".

Zní to tak, jakoby sluchátka s vysokou impedancí byly automaticky lepší.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Abre 2. 4. 2020 18:13

The Wolverine
Diky, to jsou ony.
A to mi ten ulhanej italskej smelinar tvrdil, ze maji 600.

Babetak
Driv nejak platilo, ze civky do tech lepsich sluchadel se navijeji z co nejtenciho dratu, takze pak mely velky odpor.
Nevim co prevratneho kdo v mezicase vymyslel, tak moc to zas nesleduju, ale mam proste slabost pro klasiku.
Jo a ty lampy pak s nima ani tolik nezhnou, coz ma treba pozitvni vliv na baterku co tam mam misto trafa.
Spravedlnost pro pecha!
Abre
Junior

Odeslat příspěvekod zarkow 3. 4. 2020 06:16

S vysokoimpendančními sluchátky se u nových modelů budeme setkávat asi už jen výjimečně, trend doby je jasně daný.
zarkow
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 3. 4. 2020 09:47

Z nových modelů dělá vysokoimpedanční sluchátka značka ZMF.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Abre 3. 4. 2020 12:22

Zajímavý tip ty https://www.zmfheadphones.com, neznal jsem je.
300Ω a ty dřevěný mušle to je nádhera.
Díky.
Spravedlnost pro pecha!
Abre
Junior

Odeslat příspěvekod MHOE 3. 4. 2020 14:45

Mne se toto tema nahodou libi. Svym zpusobem se i vysokoimpedancni sluchatka daji povazovat za segment trhu, se svou fanouskovskou zakladnou. Mozna prave nyni, kdy je trend nasmerovan opacnym smerem, by nebylo spatne si tato sluchatka pripomenout a shrnout.

Da se rict, ze ZMF modely s dynamickymi menici jsou v soucasnosti asi na vrcholu popularity "zapadniho sveta" (zejmena USA), co se vysokoimpedancnich modelu tyce. O nich by se tady urcite bylo dobre rozepsat. Nezapomenme vsak na elektrostaty, ty si tez zaslouzi prostor :) V ramci magnetostatu lze vzpomenout prototyp Audeze, ktery mel udajne snad kolem 1200 ohmu. LCD4ky skoncily na 200 ohmech, coz je pod limitem vlakna, ale na pomery planaru tez vysoka hodnota.

No, neda se rict, ze bych za dobu stravenou v tomto hobby citil nutnost vybirat sluchatka dle impedance. Vysokoimpedancni sluchatka maji z me zkusenosti tendenci synergizovat s elektronkovymi zesilovaci a nejsou tolik nachylna k nizkemu damping factoru vuci zesilovaci, skutecne klicove faktory pri vyberu sluchatek vsak osobne vidim jinde.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Abre 3. 4. 2020 19:52

Jenom bych poprosil, zadne planary, elektrostaty atd.
Klasika, dynamicky menic, pohybujici se civka.
Ve spojeni s lampami je vysokoimpedantni civka z ultra tenkeho dratu celkem sazka na jistotu.
Lety proverena konstrukce, pro me "vintage sound", ktery hledam.
Spravedlnost pro pecha!
Abre
Junior

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 3. 4. 2020 20:07

Ohledně ZMF mě hodně mrzí nedostupnost či možnost vyzkoušení v ČR, nejbližší distributor je myslím v Německu.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 4. 4. 2020 08:34

Da se tomu jit naproti tak, ze zajem o konkretni znacku projevime primo mistnim prodejcum - nejlepe opakovane. Ja toto v minulosti uz parkrat udelal, konkretne i v souvislosti se ZMF.

Jinak na SBAF se posledni mesic tvori souhrn modelu teto znacky. Ocenuju, ze v podstate kazdy z modelu ma co nabidnout, je relativne snadno odlisitelny od zbytku rady a neda se tudiz jednoznacne rici, ze drazsi produkty jsou lepsi nez ty levnejsi. Doporucuju procist popisky a FAQ k jednotlivym modelum na oficialnim webu, prikladne! Tady by se mohly jine znacky ucit.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 4. 4. 2020 08:45

Abre píše:Protože se nám tu poslední dobou rozmohl takový nešvar, totiž poslech z mobilů, kterému se podbízí výrobci nízkou impedancí i u špičkových modelů, zakládám tohle vlákno, kde si majitelé především lampových aparátů mohou sdílet tipy na klasická 300Ω+ sluchátka.

Sennheiser HD820
S příchodem lampového Woo Audio WA8 Eclipse, nastal čas taky na upgrade sluchadel. Díky skvělým HD650 byl Sennheiser logicky první volbou a v té době nově uvedený, uzavřený model HD820 jsem měl první na seznamu. Dostal jsem se v Audigu k jednomu asi z prvních kusů v ČR, tak nevím jestli to byla nějaká předprodukční série, ale za mě obrovské zklamání. Bass naprosté bahno, takové prostorově zcela neurčité dunění všude kolem, jak ze subwooferu. Chápu že je v tradici Sennheiseru všechno vyladit až s příchodem ještě dražší 820S verze, ale chtít za tohle 60k, mi přišlo úplně mimo.


Sennheiser v poslední době zkouší, co všechno si nechají jeho zákazníci líbit. A očividně docela dost, protože HD820 se prý neprodávají vůbec špatně. A to je velmi smutné, neboť těch 60k, co si za ně účtují, absolutně nekoresponduje s kvalitou jejich zvuku. Nekoupil bych je ani za dvacet. :pozor

Co se týče tématu jako takového, musím souhlasit s BabetakCZE. To, že mají sluchátka vysokou impedanci neznačí vůbec nic o jejich kvalitě. Nakonec většina těch nejlepších ji má dost nízkou (Meze Empyrean, Hifiman Susvara, Focal Utopia, Audeze LCD 4z...). A ohledně jejich synergie se zesilovačem. Za předpokladu, že ten je dobře navržen a zkonstruován, tak na impedanci prakticky nezáleží, pokud se tedy nebavíme o citlivých in-earech.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Abre 5. 4. 2020 12:59

Bez ohledu na nejakou obektivne meritelnou kvalitu, stale existuji lide, kteri chteji vysokoimpedancni klasiku.
Uz jen ta nostalgie, kdy nechci stare AAA desky poslouchat na nejakem iPhonu.
Vsechny tyhle Meze, Audeze, Focaly ... maji dostatek prostoru jinde.
Kdyby se nekde objevily na poslech ZMF, prosim dejte vedet.
To by mi za ten cas stalo.
Spravedlnost pro pecha!
Abre
Junior

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 5. 4. 2020 13:13

To, že mají sluchátka nízkou impedanci neznamená, že se neumí zlepšovat s lepším zdrojem a mají se poslouchat s iPhonem.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 5. 4. 2020 18:07

Omlouvám se za svoji prostořekost, ale tento přístup mi přijde neopodstatněně zatvrzelý. Naprosto zbytečně se tak připravuješ o možnost vyzkoušet kvalitní sluchátka. U všech dobrých modelů bez ohledu na jejich impedanci se předpokládá párování s adekvátním zbytkem sestavy a ne nějakým mobilem.
Nevidím jediný problém, proč bys s nimi nemohl poslouchat gramofonové desky.
Ale jak se říká: "Kdo chce kam..." Takže pokud bych musel doporučit sluchátka s vysokou impedancí, potom Sennheiser HD 800S, nebo Audio-Technica ATH ADX5000.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků