Bezdrátová sluchátka přes hlavu na turistiku

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod rhunka 5. 4. 2020 10:49

Ahoj, dost chodím a rád cestou poslouchám hudbu. Sice jen z mobilu, ale i tak je to na chození příjemný společník. Už asi 15 let používám drátové Koss Porta Pro. Jsem s nimi spokojený, ty posledni za cca 750 Kč jsou hodně muziky za málo peněz. Ale chtěl bych BT sluchátka - aby hrály nejmíň stejně a spíš líp, než Kossy, hlavně aby nepadaly při chůzi z hlavy a fungovaly jako handsfree. Absence této vlastnosti mi na Kossech vadí nejvíc. Koupil jsem AKG Y500 a budu je vracet - vůbec nedrží na hlavě a Kossy hrají líp. Vůbec nechápu, jak za ně mohl někdo dřív dát 4000. I za 2000 jsou drahé. Zvažuju bezdrátové Kossy Porta Pro, ale nelíbí se mi ten drát a baterka na něm, ale třeba poradíte něco jiného, co hraje a nestojí majlant. Fičury typu omezení okolního zvuku nepotřebuju, baterky na 30+ hodin nutně taky ne. Hlavně ať to hraje a drží dobře na hlavě i při chůzi. A cenově max. 3000. Poradíte něco?
rhunka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod boldricus 6. 4. 2020 23:31

Jestli nevadí otevřená konstrukce (což bych do hlučnějších prostředí kvůli zachování sluchu moc nedoporučoval), tak zkus tyhle:

https://cs.creative.com/p/headphones-headsets/sound-blaster-jam

Na bt sluchátka to hraje vcelku slušně a po zapnutí bass boostu se to Portám i vcelku blíží. Na pozadí není žádnej šum/brum a jsou pohodlný i na delší nošení. Používám je v práci právě jako náhradu Kossů PP. ;-)
Jsem BASShead a zvuk prasím ekvalizérem :D

Venku: Cowon Plenue D + Sennheiser IE8, Audiosense T800
Doma: PC -> FiiO E10 + Beyerdynamic DT 990 Pro, Sennheiser HD 598, Superlux HD681 EVO
boldricus
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 7. 4. 2020 11:33

Handsfree u Port řeším přepájením kabelu buď z jiných nepoužívaných sluchátek, nebo náhradního z Ali. Nějakou dobu jsem uvažoval o BT modu, ale sluchátka mám na hlavě docela často a životnost baterie je velmi omezující. Rovněž kvalita BT přenosu je zajímavá až s aptX a výše. Výhoda vlastní modifikace je právě v tom, že si můžete vybrat komponenty, které potřebné kodeky podporují a upravit stávající sluchátka modulem za bratru 500 Kč. Nicméně stále to bude vypadat stejně, jako originální bezdrátové PP, tedy s kablíkem, ovládáním a baterií kolem krku.
S tou baterií je obecně potíž, protože tu jedinou nelze váhově nějak obelstít. Základní PP mají 70 gramů s kabelem (61 bez kabelu).
Protože nechci sluchátka do uší, hledal jsem dlouho něco podobného jako bezdrátové PP a narazil na JLab Rewind. Designem jsou Portám blízko, hmotností 57 g také. Zvukově je to tak 85 % PP. Cena je taky OK. Jedinou vadou na kráse je implementace BT 4.2 a podpora jen základního SBC kodeku, aptX ani AAC se nekoná.
Emil Pastelka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rhunka 7. 4. 2020 16:44

Ahoj, díky za info. Koupil jsem nakonec Sony WH-CH700N. Mají SBC, AAC, aptX, aptX HD, hrají taky slušně. Ale je to jak píšete o váze. Stejně když s nima jdu, tak jsou slyšet rázy kroků, fyzika se nedá ohnout. ALE - drží na hlavě, hrají slušně, dlouhá výdrž, dobře se s nima telefonuje. Pevnost na hlavě při chůzi je ale vykoupena tím, že se potí uši. Všechno má svoje. Ale oproti těm AKG nesrovnatelné.
rhunka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ládínek76 7. 4. 2020 17:25

Ahoj.Mám xb900n,což je podobná konstrukce,ale žádné rázy při chůzi neslyším.O ch700 jsem také uvažoval ale nakonec vyhrál xbčka
Ládínek76
Junior

Odeslat příspěvekod rhunka 7. 4. 2020 17:42

Ono záleží, jak chodíš. Já s NW holemi nebo opravdu svižná chůze a ty rázy jsou z toho jak došlápneš a ty "těžké" sluchátka se najednou zastaví. Není to nic hrozného, jen že ty Kossy PP jsou hodně lehčí a nedělají to.
Jo a ještě poznatek s noise cancelling - když fouká vítr, je ve sluchátkách paradoxně výrazně víc slyšet při vypnutém NC. Podle mě by to neměli na tak levné sluchátka dávat. Je to naprd a zbytečně to zvýší cenu.
rhunka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Houbičkar 7. 4. 2020 22:07

rhunka píše:Ono záleží, jak chodíš. Já s NW holemi nebo opravdu svižná chůze a ty rázy jsou z toho jak došlápneš a ty "těžké" sluchátka se najednou zastaví. Není to nic hrozného, jen že ty Kossy PP jsou hodně lehčí a nedělají to.
Jo a ještě poznatek s noise cancelling - když fouká vítr, je ve sluchátkách paradoxně výrazně víc slyšet při vypnutém NC. Podle mě by to neměli na tak levné sluchátka dávat. Je to naprd a zbytečně to zvýší cenu.

Jestli ono to nebude náhodou tím, že si budeš muset ten NC naopak zapnout, abys okolní orkán neslyšel.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ládínek76 8. 4. 2020 13:37

Asi máme každý jinou hlavu. Můžu s s ní házet sem tam a drží. NC zaple taky v poho. Ani bych asi nepotřeboval, ale vlak a bus odšumí dobře.Spis by měli lépe tlumit hluk do okolí.Jsou docela slyšet. Co mě spíš štve že dost často vypadává signál. Tohle jsem ještě u žádných sluchátek neměl.Hkavně by mě zajímal rozdíl ve zvuku mezi těmito dvěma sluchátky.Od ch700 mě odradili nízké naušníky. Nemám rád když se mi vnitřek dotýká uší - :)
Ládínek76
Junior

Odeslat příspěvekod kubino 8. 4. 2020 15:29

Už pár let používám na ven Jays u-JAYS a na hlavě drží perfektně a mikrofon mají výborný..

ALE doporučil bych zkusit bezdrátové špunty, pro začátek bohatě stačí základní modely typu QCY T2 za pětikilo. Pokud se jedná o kratší trasy do 3 hodin tak jsou imho lepší než on ear/over ear. Zvuk mají srovnatelný, mikrofon je taky OK (pozor, nutno vyzkoušet, liší se mezi modely/značkami), v uchu drží výborně a v létě se pod tím nepotí uši.
kubino
Junior

Odeslat příspěvekod rhunka 12. 4. 2020 13:16

Opravdu při větru je potřeba NC vypnout, naopak běžný provoz (auta, tramvaje) filtruje dobře.
Jsem s nima spokojený.
A k těm špuntům - mám KZ ZS 5, což jsou první špunty, co fakt hrají, ale mám nějaké špatně uši, žádné špunty ni v nich nedrží. Ale je pravda, že spunty jsou to nejlepší - nepotí s v nich uši.
rhunka
Kolemjdoucí