Náhrada za Beyerdynamic DT770 PRO 250Ohm

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Dado71615 7. 4. 2020 07:58

Zdravím hľadám náhradu za vyššie uvedené slúchadlá. Nevyhovujú mi ich ostré sykavky, v niektorých skladbách je to vyložene nepríjemné. Hľadám uzavreté slúchadlá na počúvanie aj doma aj v práci. Pozdávajú sa mi tieto https://www.muziker.sk/fostex-t50rpmk3 počúvam cez Jitterbug + Dragonfly RED a 90% TIDAL. Maximálna cena je 200 eur. Ďakujem za pomoc a názory. Väčšinou počúvam Rock ale aj Pop. Slúchadlá s väčšou porciou basov mi nevadia ale aby to nebolo na úkor stredov a výšok samozrejme nechcem prepálené výšky ako majú DT770 Pro. Ešte raz ďakujem.
Dado71615
Junior

Odeslat příspěvekod zarkow 7. 4. 2020 08:18

Např. AKG K371/372 by v rámci rozpočtu mohla být vhodná volba.
zarkow
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 7. 4. 2020 08:18

Ahoj, poslal jsem SZ
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod trebuk 5. 5. 2021 10:12

Nechcem otvárať novu tému tak sa pripojím k tejto. Nakoľko tak isto po dlhých 6 rokov používania Beyerdynamic DT770 PRO 80Ohm, haldám zmenu do 6500CZK. S tým, že rozmýšľam , že by som išiel aj do otvorených slúchadiel. K DT770 PRO mam napojene na audio-gd r2r 11.
trebuk
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 5. 5. 2021 10:20

Co ti na DT770 vyhovuje a naopak - co myslis, ze by sa mohlo posunut k lepsiemu? Aku hudbu najcastejsie pocuvas?
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod trebuk 5. 5. 2021 10:54

Na DT770 mi vyhovuje bassreflex a výšky stred je na tom horšie. Nakoľko nemám moc napočúvane iné slúchadla mal som doma DT990 tie boli tak isto super ale nakoľko som ich skoro vôbec nepoužíval kvôli tomu, že boli otvorene a moc rušili okolie, tak som ostal pri DT770 .Mal som možnosť mat doma audio technica ath 900x tie mi nevyhovovali, tam mi chýbal ten bass. Slúchadla používam primárne na PC. Hudbe je u mňa taký mix ale najviac Rock a Filmy. Otázka ci si myslím , že by som sa mohol posunúť k lepšiemu no na to hľadám odpoveď tu..
trebuk
Junior

Odeslat příspěvekod introvert 5. 5. 2021 11:45

S tím rozpočtem 200 EUR se k lepšímu neposuneš, zůstaneš na stejné úrovni. Musel bys tu částku vynásobit pěti, možná deseti. Existuje na to dokonce anglický termín - MidFi Hell. Tedy, že si lidi kupuji pořád další a další sluchátka ve stejné cenové kategorii - nižší střední třídě, v domnění, že se kamsi posunou. Pak jsou vystlaný sluchátkama, a nikam se neposunuli. Řešení je jediné - poohlédnout se po něčem zřetelně dražším. Ale nenakupovat zbrkle, protože ani ta vyšší cena nemusí zaručoval vyšší kvalitu.
P.S. teď vidím, že jsem odpověděl na dvě nezávislé věci, a zmixoval to dohromady, snad to nebude vadit :-)
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod TigiGold 5. 5. 2021 12:03

Trebuk: Sluchátka jsou značně subjektivní záležitost a "od stolu" se zde velmi těžko radí. Z těch, která pohybují v tvém rozpočtovém limitu, bych za mnohem bližší svým zvukovým preferencím (oproti DT770) označil tato: AKG K371, Sennheiser HD650 a Shure 940. Což však nevylučuje, že jsou tvoje preference diametrálně odlišné.
Ah, padron, siam tutti morti!
TigiGold
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trebuk 5. 5. 2021 12:35

Teraz majú akcií Meze 99 Classics alebo som sa pozeral na Hifiman HE 400 SE. Shure 940 mali problém z mostíkom, že im praskal neviem či to odstránili tu závadu. Slúchadla mi zase tak nepohnalaju len sa pozerám aké sú možnosti.
trebuk
Junior

Odeslat příspěvekod introvert 5. 5. 2021 12:54

K lepšímu by ses posunul třeba sluchátky Fostex TH900 mk2. U těch Hifimanů by Ti dle mého scházely basy, tedy pokud bys tomu nepomohl ekvalizérem.
Naposledy upravil introvert dne 5. 5. 2021 14:02, celkově upraveno 1
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod TigiGold 5. 5. 2021 13:51

Trebuk: Meze 99 mi přišly jako spíše zábavněji laděná sluchátka, osobně dávám přednost analytičtějšímu projevu. Svoje příznivce však mají. Jestli posloucháš převážně rock, alternativou by mohla být i některá Grado (mohl by tě ale překvapit nedostatek nižších basů). Kolem 200 EUR je možností relativně hodně, chce to udělat si čas, pár si jich vyzkoušet a ujasnit si preference, přičemž brát v potaz i to, do čeho je budeš zapojovat (otázka citlivosti a impedance).
Ah, padron, siam tutti morti!
TigiGold
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trebuk 5. 5. 2021 15:55

Rozumiem. Ako som písal slúchadla mam cez 6 rokov. Nemusím si polepšiť ale aspoň nejakú zmenu to už potrebuje. DT 770 si nechám skôr teraz hľadám partaka k ním.
trebuk
Junior

Odeslat příspěvekod trebuk 6. 5. 2021 17:29

Tak po preskupme trhu som narazil na beyerdynamic Amiron Home a beyerdynamic DT1990.

Rezenzia: beyerdynamic Amiron Home
https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... miron-home

Recenzia: beyerdynamic DT1990
https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... dt1990-pro

Pekne porovnanie Beyerdynamic DT 1990 Pro vs Beyerdynamic Amiron Home
https://www.head-fi.org/threads/profess ... me.838972/
trebuk
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků