Sluchátka do uší kolem 2.500 kč

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kalimero73 10. 5. 2020 08:43

:-D :-D .... dobrý, ze života .... mám podobnou zkušenost .... děti si to potřebují samy
vyzkoušet a zjistit, že ten taťka není úplnej trotl :-D .... a fakt ty sluchátka z Lidlu hrajou malinko hůř :D
Portable: Cowon Plenue R, FiiO F9, TSMR-3 Pro, DAC/AMP: FiiO K5 Pro, Audio: Heco Music Style 500 + Yamaha R-N402D + Yamaha CD-S300, Sennheiser HD565 Ovation, HD 650, AKG K712 Pro, TV/Video: Panasonic OLED TX-65FZ800E, DP-UB824EGK, MP: Zidoo Z9S
kalimero73
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod amarok 13. 5. 2020 09:17

pavel1756 píše:P1 mají na svoji cenu velmi nadprůměrné pásmo středů, kde skutečně excelují. Je detailní, plné a dynamické. Basová složka za ním zaostává, a to především rozlišením, ale také v menší míře i objemem. Výšky jsou trochu zrnité. Sluchátka mají adekvátně velkou hudební scénu s příkladným poměrem mezi šířkou a hloubkou prostoru.
Uvážím-li českou maloobchodní cenu 4000 Kč, nemohu jim nic vytknout. Spousta výrazně dražších in-earů (i za dvojnásobnou částku), které jsem slyšel, nabídne klidně i o třídu horší zvuk.

Ahoj, mám P1 už asi půl roku musím s tebou souhlasit, že excelují ve středech a mají zajímavou scénu.
Nicméně přesto je moc neposlouchám, nehodí se k mým žánrům, jako je Rock, Pop, Metal, Electronika.
Důležité je vědět, že to nejsou zábavná sluchátka. Mají málo basu, neutrální středy a divný výšky.
A ty výšky, ty výšky, řekl bych že odpovídají různým měřením frekvenční odezvy. Jsou temnější, ale s velkým boostem někde nad 13 kHz, což vede k jisté ostrosti a celkově vyčnívají nad vším ostatním. Např. Hi-haty a cimbály opravdu vyčnívají.
Raději tedy k nim s rozvahou, hezky se mně s nimi poslouchají třeba instrumentálky a nekomplexní vokální hudba.
Oblíbené špunty: TSMR-4, Hifiman re-400(defoam), KZ as12
Zdroj: Shanling M0, M5s
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ramones 13. 5. 2020 09:56

No, myslím, že KZ 5 nebo 10 za 500,- by stačily v pohodě, když tak čtu o "problémech" sluchátek za 10 x vyšší cenu.
ramones
Junior

Odeslat příspěvekod feanoor 13. 5. 2020 11:08

amarok
Díky za postřehy ohledně P1.
Co k nim máš za DAC/AMP?

A mohl bys je porovnat s TSMR4?
feanoor
Junior

Odeslat příspěvekod amarok 13. 5. 2020 13:45

No jasně, P1 jsem zkoušel a porovnával se vším co mám ;-)

Nic moc poslech - A&K SR15, 3,5mm (až moc teplé, moc výšek), M0 (bez dynamiky), Little Dott mk2 (moc výšek)
Fajn poslech - stolní zesilovač Yamaha AX 397, Fiio E12 (méně detailů, ale dobrá dynamika), pc karta Xonar STX II.

Ještě čekám na měděný balanced kabel, potom zkusím znovu P1 s SR15kou.

P1 vs. TSMR4 (010)
Ač má P1 přirozenější bas i středy, TSMR4 má mnohem kompaktnější, muzikálnější podání, hlavně výšky jsou příjemnější a pasují do celku.
Oboje mají neutrální až teplejší středy. Oboje také mají upozaděné nižší výšky, takže nic extra pro ženský vokál. Pokud někdo hledá V profil, tak tahle sluchátka ne-e.

Problém s P1 mám hlavně ten, že mají svůj vrchol až někde hodně daleko ve výškách. Tam už hraje málokterý nástroj a nedá se na něj tak soustředit. Navíc způsobuje sykavky. U některé kvalitní hudby ale dokáže vytvořit krásnou vrstvu extra detailů.
TSMR4 májí svůj vrchol řekl bych okolo 7kHz, což taky není normální tuning a způsobuje u některé hudby sykavky. Je ale dostatečně detailní a mně se (většinou) líbí, dává hudbě něco, co u ostatních sluchátek není. A toho si moc cením.

Bas - kvalita P1, kvantita TSMR4
Středy - kvalita P1, kvantita TSMR4
Výšky - kvalita TSMR4, kvantita P1
Stage - nenadchly mě ani jedny. Něco jim schází v těch nižších výškách.

Snad to je trochu srozumitelné, co člověk slyší se popisuje blbě :-)
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod feanoor 13. 5. 2020 14:37

amarok
Super! Díky :-)

Jaká jsou podle vás dobrá sluchátka na ženský vokál?
feanoor
Junior

Odeslat příspěvekod nab1 13. 5. 2020 15:10

nab1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod feanoor 13. 5. 2020 15:13

:D
Super! Přesně to jsem hledal :-D
Naposledy upravil feanoor dne 13. 5. 2020 15:14, celkově upraveno 1
feanoor
Junior

Odeslat příspěvekod amarok 13. 5. 2020 15:13

feanoor: Hmm, tak takové špunty hledám a hledám, aby měly best ženský vokál a přitom příjemné výšky :) Snad někdo poradí...

Teď mám na ženský vokál KZ AS12. To může být k smíchu, ale ony ho dávají opravdu skvěle, protože nemají nikde slyšitelný propad ve výškách. Navíc jejich výšky nejsou zahlazené, ale naopak trochu nakřáplé a to ženským vokálům neskutečně svědčí.
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod feanoor 13. 5. 2020 16:11

Proč by to mělo být k smíchu? Kvůli jejich ceně? Co jsem si o nich našel, tak jsou hodnoceny velmi dobře.
feanoor
Junior

Odeslat příspěvekod feanoor 14. 5. 2020 11:44

Tak nakonec to dopadlo tak, že dcera si objednala z Audiga 1MORE Piston Classic, která dorazí asi zítra a já jsem si koupil vpodstatě nová Blon BL-03 od zdejšího člena, jemuž tímto děkuji. Nakonec si tedy vybrala podle vzhledu. Klasika :-). Já jsem jenom trochu pogůglil, jak hrají, a mělo by to být o.k.

Blon mám první den, takže na postřehy je zatím brzy, ale už teď se mi líbí jak hrají.
Jsou to mé první in-ear a jsem velmi překvapen, jak moc se změní zvuk v závislosti na nástavcích. Uvědomil jsem si že pokud člověk nenajde nástavce, které mu opravdu sednou, potom jsou sebelépe hrající sluchátka zbytečná.
Co se týče zatímních postřehů, tak přebasovaná nejsou, což jsem moc rád. Středy jsou myslím tak akorát a ženské vokály znějí velmi dobře.

Díky všem v tomto vlákně a třeba to pomohlo i někomu jinému :-)
feanoor
Junior

Odeslat příspěvekod viking81 14. 5. 2020 11:51

Tiez som bol prekvapeny aky zmenu na zvuk maju nadstavce. Mam iBasso IT01s a nastastie som nasiel to co som hladal medzi nastavcami co boli v baleni :)
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod feanoor 14. 5. 2020 11:59

Také jsem v balení našel jedny, které mi sedí a těsní velmi dobře. Zvuk se s nimi už nezmění ani poté, co přitlačím sluchátka do ucha prstem - narozdíl od těch ostatních co byly v balení. Možná ještě zkusím JVC Spiral Dots, které tady lidi dost chválí.
feanoor
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 14. 5. 2020 12:27

Ty Spiral Dots jsou dobré. Dělají je po půlkách velikosti. Případně ještě SpinFit. Nevím jaký mají průměr trysky Blon. Ale pokud je to kolem 5mm tak buď klasika CP100 a nebo CP145. Ty druhé mně pomohly neskutečně u TSMR3, které mě trochu tlačily. Ono to má vůbec velký vliv nejen na utěsnění, ale vnitřní průměr a délka trysky nástavců ovlivňuje i zvukové podání, dokáže to zvýraznit či potlačit basy a výšky.
Z těchto dvou značek jsem si zatím vždycky vybral.
iMAC -> Audirvana -> Chord Mojo -> Campfire Solaris 2020
iBasso DX160 -> Audiosense T800
LG OLED65B9 -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 14. 5. 2020 12:37

amarok píše:
pavel1756 píše:P1 mají na svoji cenu velmi nadprůměrné pásmo středů, kde skutečně excelují. Je detailní, plné a dynamické. Basová složka za ním zaostává, a to především rozlišením, ale také v menší míře i objemem. Výšky jsou trochu zrnité. Sluchátka mají adekvátně velkou hudební scénu s příkladným poměrem mezi šířkou a hloubkou prostoru.
Uvážím-li českou maloobchodní cenu 4000 Kč, nemohu jim nic vytknout. Spousta výrazně dražších in-earů (i za dvojnásobnou částku), které jsem slyšel, nabídne klidně i o třídu horší zvuk.

Ahoj, mám P1 už asi půl roku musím s tebou souhlasit, že excelují ve středech a mají zajímavou scénu.
Nicméně přesto je moc neposlouchám, nehodí se k mým žánrům, jako je Rock, Pop, Metal, Electronika.
Důležité je vědět, že to nejsou zábavná sluchátka. Mají málo basu, neutrální středy a divný výšky.
A ty výšky, ty výšky, řekl bych že odpovídají různým měřením frekvenční odezvy. Jsou temnější, ale s velkým boostem někde nad 13 kHz, což vede k jisté ostrosti a celkově vyčnívají nad vším ostatním. Např. Hi-haty a cimbály opravdu vyčnívají.
Raději tedy k nim s rozvahou, hezky se mně s nimi poslouchají třeba instrumentálky a nekomplexní vokální hudba.

Já na P1 poslouchal jen klasickou hudbu a díky jejich nedprůměrně realistickým středům (s ohledem na nízkou cenu) to byl opravdu solidní zvukový přednes. Ale je pravda, že ty jejich výšky jsou podivné. :hm

-- 14. 5. 2020 12:44 --

A z toho, co jsem zkusil, si nejvíce sedly s Chord Hugo 2. Ale pořizovat ke sluchátkům za 4k DAC/AMP za více než desetinásobek asi není moc vyvážené. :roll:
Síťový filtr: Mudra Akustik
Datová cesta: Roon - HQPlayer - AQ Jitterbug - AQ Coffee
DAC: Chord Hugo TT2
RCA-RCA: AQ Water
AMP: Auris HA-2 SE (1x 7316 Amperex Ct0, 4x Mullard EL95)
Sluchátka: Meze Empyrean (kabel Empyrean Silver Plated PCUHD)
pavel1756
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka