Sluchátka kolem uší do 5000 Kč s utlumenými výškami

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod beowafle 20. 5. 2020 13:20

Zdravím, sháním sluchátka, která budou vhodná pro moje citlivá ušiska - mám hrozný problém s výškami. Každá sluchátka, která jsem si dosud koupil je měla pro mě moc výrazné. Musím používat na mobilu i PC ekvalizér a rád bych se toho zbavil. Obzvlášť teď když mám iPhone kde nejde ručně nastavit ekvalizér...

Požadavky mám tyto:
cena: kolem 5000,-
použití: doma na poslech hudby (50% hip hop, 30% metal, 20% klasická hudba...)
typ: kolem uší
drát: ano, bezdrát nechci (ani kdyby to mělo obojí)
zdroj: 70% PC, 30% smartphone
Nosím brýle, takže bych byl raději aby moc netlačila.

Několik let jsem měl ATH-AVC500, ty se teď rozpadají a samozřejmě na mě byly moc ostré a musel jsem stahovat frekvence nad 2kHz.
beowafle
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod razerfan 20. 5. 2020 15:58

1 user na headfi to řešil .. https://www.head-fi.org/threads/looking ... ng.731692/ . Nakonec vybral ATH M50s z amazonu, ale předtím mu radili ATH M50x https://www.head-fi.org/threads/ath-m40 ... ns.732144/ . Nevím zda jde o jeden a ten samý model. Aha, tak v tom prvním postu je odpověď, že M50x mají tmavší zvuk, a to je asi to co hledáš (tmavší = méně výšek)

edit - v recenzi jsem zaznamenal i názor, že mají ostřejší výšky, tak si to raději ověř.. možná ti někdo poradí líp

ještě jsem googlil. Hledáš "dark sounding headphones" nebo "rolled off treble", a zároveň by měly hrát i z "phone" :), a nepatřit mezi ty drahé audezee , zmf apod. sluchátka za x desítek tisíc.

Třeba sennheiser hd 6xx (klon modelu hd650) jsou prý zvukově tmavší než ostatní sennheisery (i HD650 jsou tmavé) ale jsou vhodné k telefonu? Pak jsem zaznamenal Denon AH-D600, edit - beyerdynamic nakonec asi raději neber, jsou sice ve zvuku sametové, ale mají i dost výšek třeba proti HD650.

Takže bazarové hd6xx nebo hd650 ale asi se nevyhneš amplifikaci (tohle teď frčí : viewtopic.php?f=1920&t=1307843 , ale ty asi potřebuješ balanced verzi a balanced kabel, pokud správně rozumím tomuto vláknu https://www.audiosciencereview.com/foru ... 424/page-9 ). Balanced připojení totiž poskytuje sluchátkům více šťávy, což u takových velkých žroutů jako je hd650 s tak malým pasivním převodníčkem asi bude nezbytnost. Kdyžtak se poptej v tom avmania vlákně pro E1DA)
razerfan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 20. 5. 2020 17:28

Doporučil bych Meze 99 Neo. Snadno je rozehraje i telefon. Jejich nižšší pásma znatelně dominují nad těmi vyššími. Jak vyšší středy (o které jde, hádám, především), tak pásmo výšek jsou znatelně potlačeny, ale přesto nabídnou ještě akceptovatelný detail a prezenci.
Síťový filtr: Mudra Akustik
Datová cesta: Audirvana - AQ Jitterbug - AQ Coffee
DAC: Chord Hugo TT2
RCA-RCA: AQ Water
Sluchátkový zesilovač: Auris HA-2 SE (1x 7316 Amperex Ct0, 4x Mullard EL95)
Sluchátka: Meze Empyrean (kabel Empyrean Silver Plated PCUHD)
pavel1756
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 21. 5. 2020 01:26

ATH-AVC500 jsou uzavřená sluchátka - budete tuto konstrukci požadovat i od nových? Každopádně čím kvalitnější sluchátka, tím zřetelnější výšky. Jste-li na ně opravdu citlivý, té ekvalizaci se nevyhnete.
Vy vlastně hledáte ne úplně dobrá sluchátka. Mohla by vám sednout Sony MDR-V55 případně MDR-XB950AP. Sony má takový tlumený projev. MDR-V55 nehrají špatně a k vyšším frekvencím se staví spíše s rezervou.

Nezatracoval bych ani Porta Pro :) minimálně bych doporučil je někde poslechnout. Pohodlí je maximální, mobil je rozehraje a výšek je tak akorát (zvláště u popsaných žánrů).
Emil Pastelka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pbl1978 21. 5. 2020 13:13

Sennheiser Momentum2 nebo novější mají temnější zvuk, jsou uzavřené, takže i na ven k mobilu a mají impedanci 32, takže je ten mobil utahne.
pbl1978
Junior

Odeslat příspěvekod SSakul 21. 5. 2020 13:35

Původně jsem chtěl taky už včera doporučit Momentum m2 , ale nikde jsem už je na prodej neviděl ( Na heuréce je akorát jeden Noname shop se špatným popiskem , co prodává on ear )

Loni se doprodávaly Momentum I m2 a G m2 ( Android nebo iPhone ) nové kolem 3k, takže teď leda bazar .

Potom mě ještě napadlo sehnat ještě vhodnější audioquest Nighhawk / Nightowl taky z bazaru ( taky už se přestaly prodávat ), ale i bazar bude skoro určitě něco nad 5k

Edit : kouknul jsem na ty doporučované Meze Classic / Neo a i když jsem je osobně neslyšel , tak i jen podle jejich grafu měření a recenzí se nedivím že byly doporučeny ... a vzhledem k tomu, že se dají bez problémů vrátit, tak minimálně za zkoušku určitě stojí
Naposledy upravil SSakul dne 21. 5. 2020 16:17, celkově upraveno 3
SSakul
Junior

Odeslat příspěvekod akburt 21. 5. 2020 15:20

Taky bych se priklonil k Meze Neo,ale vyplatilo by se priplatit na verzi Meze 99 Classic.
akburt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 21. 5. 2020 15:38

Souhlasím. Jejich zvuk je znatelně lepší než u Neo a taky nabídnou dominanci nižších pásem.
Na druhou stranu ten cenový nárůst není úplně zanedbatelný. V Audigu je mají cca za 8500,-
pavel1756
Junior

Odeslat příspěvekod pbl1978 22. 5. 2020 09:23

Meze jsou super, jen na ven u to není úplně nejpohodlnější.
pbl1978
Junior

Odeslat příspěvekod pavel1756 22. 5. 2020 09:56

To je pravda. Obzvlášť při vyšších teplotách, kdy v kombinaci použitých materiálů (umělá kůže?) a velikosti měniče a náušníků dochází velmi rychle k pocení. Ale na druhou stranu autor příspěvku chce používat sluchátka doma, nikoli venku.
Síťový filtr: Mudra Akustik
Datová cesta: Audirvana - AQ Jitterbug - AQ Coffee
DAC: Chord Hugo TT2
RCA-RCA: AQ Water
Sluchátkový zesilovač: Auris HA-2 SE (1x 7316 Amperex Ct0, 4x Mullard EL95)
Sluchátka: Meze Empyrean (kabel Empyrean Silver Plated PCUHD)
pavel1756
Junior