"Investiční" pobídka Dan Clark Audio

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MHOE 30. 5. 2020 16:33

kostival píše:Měli, tehdy mě ještě přijemně překvapilo, že u nich nebyly tak předražené jako jejích předchůdci ...

Se zájmem si pročítám novou investiční pobídku ze strany Dan Clark Audio na webu StartEngine.

Body, které mne donutily se pozastavit:
- Načasování v době, kdy se svět vyrovnává s COVID-19 a ještě nějaký ten čas bude.
- Investice dimenzovaná tak, že se zřejmě daleko spíš jedná o výzvu k dobrovolnému dárcovství.
- Až překvapivě slabá finanční čísla na renomé, stáří a globální působnost společnosti. (pod "Show more" v nabídce)
- Pouze 1/4 až 1/3 výrobní náklady oproti retail cenám výrobků.

Head-Fi se zdá být neméně "zaujato". Co vy, už rozbíjíte prasátka? :-)
SOURCE: Roon | HQPlayer
DAC: Metrum Onyx (2xOS / NOS)
AMP: DNA Stratus (ver3)
PHONES: PMx2 (rev2, velour) | Auteur | Verum 1 (modded)
MEASUREMENTS: REW | Fulla 2 | MiniDSP EARS | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Yiakubou 30. 5. 2020 17:36

No zajimalo by me, proc zvolili tuto cestu a nenasli si standardniho investora. To jsem se nikde nedocetl. No a kdyz se podivam na jejich cisla, tak nejak nechapu, jak prisli na tu valuaci $7.5M

Obecne, jako investor bych do high-end audio oblasti investoval pouze pokud by to byla jakasi srdcovka. Kdybych se ridil mozkem, tak jsou mnohem potencialne profitabilnejsi oblasti. kde se da vydelat rychleji a s mensim rizikem. Tak treba proto nenasli toho investora a hrajou na city :-D
Yiakubou
Junior

Odeslat příspěvekod MHOE 30. 5. 2020 23:04

Odkaz na detailní dokumentaci: Offering Memorandum

Co mne zaujalo:
- Nabídka je vedena na základě dočasného COVID-19 SEC "Relief" režimu v USA.
- Za svoji největší konkurenci považují Sennheiser/Focal (velké společnosti s podobným portfoliem) a Audeze/Hifiman (menší společnosti s nejpodobnějším portfoliem).
- Mají rozpracované projekty na IEMka a wireless cirkumaurály.
- Pro daný typ investice je velmi nejisté, že bude možné za akcie vůbec něco reálně získat.
- Čína a Japonsko jako strategické exportní země, Asie jako klíčový sektor. Dobře se jim vede v Německu a UK.
- Letos se jim nevyhlo propouštění lidí a potřeba si půjčovat peníze.
- Během Q2 2020 se stanou OEM dodavatelem.

No, jak už jsem se rozepisoval více ZDE, dominanci bezdrátových sluchátek se i v audiofilním světě nejspíš nevyhneme. Víc mě však překvapuje, jak už jsem naznačoval výše, současná finanční situace. Z toho, co jsem se dočetl, se to navíc nedá dominantně označit za vliv COVID-19.
SOURCE: Roon | HQPlayer
DAC: Metrum Onyx (2xOS / NOS)
AMP: DNA Stratus (ver3)
PHONES: PMx2 (rev2, velour) | Auteur | Verum 1 (modded)
MEASUREMENTS: REW | Fulla 2 | MiniDSP EARS | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý