upgrade z DT990pro

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod LEGI3 2. 6. 2020 17:22

Zdravím,

mám dlouhou dobu DT990pro a jsem s nimi spokojený, ale chtěl bych něco co má lepší středy a vokály, ty 990 jsou ve středech trochu utlumené. Napadá mě Hifiman Sundara, kterou bych sehnal za dobrou cenu nebo DT1990pro. Chci aby měly dostatek basů (něco jako DT990) a zároveň i dostatek detailních výšek, jenom prostě ty lepší středy. Jinak poslouchám přes starý dobrý Audinst HUD-MX1, a moc se mi nechce investovast do něčeho lepšího, otázka tedy je, jestli vyšší model sluchátek dokáže Audinst dostatečně nakrmit.

Děkuji
LEGI3
Junior

Odeslat příspěvekod pavel1756 2. 6. 2020 19:18

Podle tvých požadavků bych asi na prvním místě doporučil právě ty Hifiman Sundara. S Audinstem jsem je sice neslyšel, ale například s DF Red, který je v podobné cenové kategorii, ano a hrálo to obstojně. Samozřejmě kvalitnější zbytek řetězce by z nic dostal více...
Vedle těch Hifiman bych ještě doporučil zvážit Sennheiser HD 600.

Každopádně by bylo rozumné zajít ty sluchátka někam osobně vyzkoušet.
Síťový filtr: AQ Niagara 1200 + AQ Monsoon
Data: Audirvana - AQ Jitterbug - AQ Diamond - Chord Hugo M Scaler - Chord Shawline BNC (Dual)
DAC/AMP: Chord Hugo TT 2
Sluchátka: Meze Empyrean (kabel Empyrean Silver Plated PCUHD)
pavel1756
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zarkow 2. 6. 2020 19:56

Pokud ti zvuk Beyeru sedí, DT1990 by za zkoušku rozhodně stály. Osobní zkušenost s nimi přímo sice nemám, ale jeden známý s nimi nahrazoval DT880 600 ohm a HD600 s tím, že mají dobré basy s dynamikou a středy podobné HD600. Zda a jak je rozhýbe Audinst ale netuším.
Sundary jsem slyšel, ale nesedl mi jejich peak na vyšších středech.
zarkow
Junior

Odeslat příspěvekod LEGI3 8. 6. 2020 11:45

Zkoušel jsem ty Sundary v Audigu a dobrý, ale chyběly jim basy - rád si poslechnu i třeba hiphop a tam jsou potřeba. A to hrály přes zesík Schiit Valhalla. HD 600 taky fajn, zvuk takový pohodový, vyrovnaný, dost basů, ale nepřijde mi to jako výrazný upgrade z DT990, spíš jako si je nechat jako druhá sluchátka + všude čtu že jsou náročná na vybuzení. DT1990 pro mi přijde nakonec jako nejlepší volba, sice jsem je neslyšel ale podle popisů jsou to vylepšené DT990 s s méně agresivními výškami, lepšími středy a víc detaily, plus perfektní komfort a zpracování.

Je mi jasný, že bude potřeba lepší DAC-AMP. Co nové FiiO K5 Pro https://www.audigo.cz/Domaci-audio/Sluc ... iiO-K5-PRO? Má být trochu lepší než Schiit Modi+ Magni, o dost levnější a navíc all in one krabička.
LEGI3
Junior