Bezdrátové sluchátka do 5-7tis

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod KajuleM 28. 6. 2020 21:37

Ahoj,prosím o radu jaké pořídit bezdrátové uzavřené sluchátka do cca 5-7tis.(možná až do 10)? Co možná nejlepší v poměru cena a kvalitní zvuk.Jde hlavně o kvalitní basy a živé podání pro rock/metal/dnb a zároveň slušné odhlučnění i venku..Používat je budu hlavně na hifi přenosném přehrávači.Pokud by byl i odnímatelný kabel tak by to bylo nejlepší.díky.
KajuleM
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jendy91 29. 6. 2020 00:44

Sennheiser Momentum Wireless 3, cena okolo 10K. Odpojitelný kabel, BT 5.0 Aptx kodeky. Zvuk a provedení nekompromisní.
Jendy91
Junior

Odeslat příspěvekod KajuleM 29. 6. 2020 09:04

Děkuji :-) na ty jsem koukala, ale stále jsem si nebyla jistá, že fakt ten poměr cena/kvalita zvuku odpovídá... Můžu ještě poprosit o nějaké sluchátka kolem 5tis., které mají slušné basy a přesný zvuk? Díky.
KajuleM
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod razerfan 30. 6. 2020 16:23

Audeze Sine z druhé ruky (ebay.de, ebay.co.uk)
Ještě nekompromisnější zvuk , prostě to nejlepší co se dá sehnat. Já vím, není to BT, ale musel jsem to zmínit. Hodit to na BT adaptér a je to.
Cipher kabel = kabel ve kterém je převodník , konektory pro iPhone či android.. Nebo BT adaptér zastrčit do kapsy u košile.
Viděl jsem je za 210 éček plus 20 poštovné, to je až velmi - velmi podezřele dobrá cena. Ale jen jestli se dá platit paypalem (který chrání kupujícího). Radši si vše ověř. Pozor, země odeslání musí být v EU, protože jinak bys platila DPH a CLO.
Ale je to drbání se pravou rukou za levým uchem - není to bezdrátové řešení, i když by mohlo fungovat bezdrátově, kdyby 1, 2, 3, ...

///
beyerdynamic aventho wireless
Audio Technica ATH-DSR7BT
AKG N-60 NC Wireless - zlevněná v americe o 73 procent
Naposledy upravil razerfan dne 30. 6. 2020 17:32, celkově upraveno 5
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 30. 6. 2020 17:20

Asi najlepšie uzavreté bezdrôtové sluchátka v tejto cenovej katekórii, aj z pohľadu požiadavky ohlučnenia, sú Sony WH-1000XM3. Treba počkať mesiac, dva a spadnú aj na tých 7000 (majú výjsť v septembri XM4). Ak nie si audiofil, určite je to najlepšia voľba. Tie Momentum podľa mňa majú čo doháňať v použiteľnosti. Ani Bose QC35 II nemusia byť zlé, sú o pár % pohodlnejšie ako Sony, ale hudobne zase trochu horšie ako Sony, ale nebude to možno pre teba počuť, treba ich skúsiť, možno sadnú.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Jendy91 2. 7. 2020 01:24

O jaké použitelnosti se tady bavíme?
Jendy91
Junior

Odeslat příspěvekod leroj 2. 7. 2020 06:08

pokud se chceš vejít do pěti tis. tak koukni na:
https://www.salonydenon.cz/cs/MM/Znacky/BANG_OLUFSEN/SLUCHATKA/BEOPLAY_H4?color=Charcoal_Grey
pohodlná, basů dost a navíc si můžeš stáhnout do mobilu zajímavou appku,
kde si můžeš vytvořit profily s různou barvou zvuku
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bang_olufsen.OneApp
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KajuleM 2. 7. 2020 11:00

Děkuji, do B&O už bych asi nešla O:-) mám doma bezdrátové špunty H5 a nejsou až tak úžasné, k tomu mám občas problém s připojením přes bluetooth, za ty peníze bych koupila lepší, ale třeba tento typ může být lepší ;-]
KajuleM
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod leroj 2. 7. 2020 11:56

tak zvuk se líbí každému jiný, to je jasný. před nimi jsem měl JBL a ATH a tyhle BO jsou z nich nejlepší (hlavně těm ATH chyběl spodek)
co se týká připojování k BT, tak to šlape na sto procent...
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KajuleM 2. 7. 2020 12:45

Díky mrknu ještě na ně, používáš je asi na mobilu že? Na hires přehrávači asi ne?
KajuleM
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod leroj 2. 7. 2020 13:15

jj jen na mobilu
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 2. 7. 2020 13:47

Ono asi bude jedno jestli na mobilu, nebo hi-res přehrávači. Záležet bude na použitém kodeku. Dnes i některé mobily umí aptX HD nebo LDAC. A pokud nebude hir-res přehrávač a sluchátka podporovat tentýž kodek, tak i když bude stát DAP sto tisíc, tak to pojede přes základní SBC a bude hrát otřesně.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod razerfan 10. 7. 2020 20:09

S tím sbc to platí jen u android telefonů, ale pro info u kompů se dá implementace sbc udělat kvalitativně na úrovni AptxHD viz. https://m.habr.com/en/post/456182/ . Takže ano, máš pravdu, ale obecně není SBC mrtvé.
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 10. 7. 2020 20:28

SBC je silně ztrátový formát a na iPhone je to katastrofa. Takže nejen na Androidu. Stejně tak u DAPu HiBy R3, který nemá Android.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 10. 7. 2020 22:17

BT audio je vždy ztrátový přenos, ale ztráta se aplikuje jen v případě, že zvolený kodek nestačí svou šířkou/prostupností pásma. SBC nemá omezení datového toku, ovšem u mobilních telefonů bývá uměle krocen kolem 340 kbit/s, cokoliv do této hranice přenese bez ztráty.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků