Čím nahradím iBasso IT01 ? Potřebuji bezdrátový přenos !.

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod NočníChodec 2. 7. 2020 12:19

Ahoj.
Jsem spokojený uživatel sluchátek iBasso IT01 po dva roky. Nyní naléhavě potřebuji přejít na bezdrátový přenos kvůli prostředí a povaze povolání. Zdroj bude mobilní telefon s OS Android a chipsetem Qualcomm.

Mám některé požadavky a jiné zase ne:
+ Světlejší a nebo neutrální zvuk.
+ Nenápadný vzhled, radši IE, nebo TWS, než velké overear.
+ Musí držet na místě při chůzi.
+ Musím mít možnost změny silikonových nástavců. Používám velké.
+ Jestli Noise Canceling, tak musí zvládat hlasy a auta (kancelář a ulici)

- Na kodeku mi nezáleží. Nemám předsudky proti SBC.
- Může to stát okolo 5000,- Kč.
- Výdrž mne nezajímá. Pořád jsem poblíž zásuvky.
- Odolnost nehraje roli, v dešti neposlouchám a při sportu také ne.

Díky za každý nápad.
NočníChodec
Junior


Odeslat příspěvekod NočníChodec 2. 7. 2020 12:55

Děkuji za tip. Moje iBassa už dosluhují, takže budu měnit vše. Po dvou letech každodenního používání už odchází druhý konektor MMCX. Podruhé už to nechci opravovat.
NočníChodec
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 2. 7. 2020 13:09

Tu si isto vyberies: https://audiobacon.net/2020/03/07/best- ... d-quality/
Na trhu je toho uz vela, tazko sa v tom vyznat. Za mna zo zaujimavych kuskov doporucujem Lypertek Tevi, Samsung Galaxy Buds+, Soundcore Liberty Air 2 a najma Sony WF-1000XM3, len tie ma trochu tlacili. Ak ti nevadi basovejsi prejav, aj Jabra Elite 75t stoja za skusku, len to uz nesplna podmienku neutralny zvuk... S nadstavcami je to problem, TWSka maju iny krcok pre nadstavec, velmi kratky... mam doma desiatky parov nadstavcov a uz s nimi par dni maturujem, lebo aj ked nejaky nahodou sadne, nechce sa mi nabijat sluchatko v krabicke. Mozno este zvaz nieco ako FiiO UTWS1 alebo nieco ako BTR3K ci BTR5, tam si pichnes sluchatka, ake len chces.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Tapir1 2. 7. 2020 13:30

Zvukově zajímavou alternativou mohou také být Sennheiser Momentum Free nebo Sennheiser Momentum True Wireless. Poslechni a uslyšíš. 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NočníChodec 2. 7. 2020 14:13

daRK * Tu si isto vyberies: https://audiobacon.net/2020/03/07/best- ... d-quality/
*
Děkuju za link. Přidal jsem si do výběru Soundcore Liberty 2 Pro, protože mají dobré recenze a jsou běžně dostupná.
NočníChodec
Junior

Odeslat příspěvekod razerfan 2. 7. 2020 14:31

Flares Pro 2HD - trochu dražší sranda, a zvuk prý je teplejší. https://headfonics.com/flare-audio-flar ... hd-review/ , Flares Pro 2 by mohly vyhovovat https://headfonics.com/flare-audio-flares-pro-2-review/ , ale už se neprodávají.
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 2. 7. 2020 16:12

Tie Senny su urcite dobra alternativa (ale ked uz TWS od nich, tak ta nova verzia), cenovo sme vsak uz inde. A vsetky recenzie nie su tak jednoznacne kladne, aby to bola okamzita kupa bez rozmyslu.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod NočníChodec 9. 7. 2020 10:57

Pořídil jsem Soundcore Liberty 2 Pro U prodejce Alza.cz pod jménem Anker Soundcore L2Pro.
Chci poděkovat _daRKovi za poskytnutý odkaz na podrobný srovnávací test.
Sluchátka dostatečně nahrazují iBassa IT01 a mohu se s nimi pohybovat jak potřebuji.
Ve stručnosti, co je možné pochválit a co by se nemělo zamlčet:
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
+ 2 měniče 1×dynamika 1×balanced armature Knowles
+ Kodek Qualcomm aptX se nastavil sám od sebe, aniž bych musel přemlouvat mobil.
+ Mobilní aplikace „HearID”na personalizaci sluchátek, podle citlivosti uší, přináší zlepšení zvuku.
+ Proti iBasso IT01 wow efekt při prvním nasazení. Popsal bych to jako širší panorama a V charakter zvuku.
+ Proti iBasso IT01 nemají otvory k rezonátoru a tedy MNOHEM LÉPE TLUMÍ hlasy v místnosti.
+ Po vložení do nabíjecího pouzdra se automaticky odpojí od mobilu a po vyjmutí se samy spojí zpátky.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Pokud nemá nahrávka bezchybně míchané činely, pak nepomůže ani aptX , ani celý Knowlesy a tahá to za uši.
- Lokalizace výšek v prostoru nesedí skálopevně, ale občas se hýbe. To nasere.
- Appka na nastavení chce registraci jménem a heslem. Naštěstí to lze odmítnout a přesto funguje.
- Appka postrádá normalizaci hlasitosti. Tlačítka na sluchátkách jsou extra malá, takže pro změnu hlasitosti musím pořád sahat na mobil.


Obrázek
Naposledy upravil NočníChodec dne 10. 7. 2020 08:54, celkově upraveno 2
NočníChodec
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 9. 7. 2020 12:18

Ja momentalne testujem Jabra Elite 75t a musim povedat, ze na TWS do 200 Eur patria do TOP. Defaultny zvuk 75t nechapem, kto len toto mohol pustit von tak nabasovane ? Po stiahnuti basov vo vstavanej appke (alebo viz nizsie) sa sluchatka ukazu v nepomerne lepsom podani. Mne sa tieto pozdavaju zvukom viac ako Samsung Galaxy Buds+ a dokonca aj ako Sony WF1000XM3.
Tie Soundcore som neskusil len z dovodu, ze sa nedaju (predpokladam) pouzivat bez toho "kridielka", alebo sa mylim ?

Dam este doporucenie na vybornu appku v androide - Wavelet Equalizer. Appka ma v sebe velku databazu sluchatiek a zrovnaju ich do neutralneho zvuku. Ktory si uz potom upravite v tej istej appke, ako chcete. Pri TWS sluchatiek ma snad nikto nebude odsudzovat za doporucenie equlizera. No ved skuste sami. :-)
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod NočníChodec 9. 7. 2020 12:53

Ta křidélka se dají ze Soundcore L2Pro sundat. Jsou z velmi měkkého silikonu a v místě dotyku s boltcem jsou ještě zeslabená. Ani při úplně prvním nasazení neruší a netlačí.
Nějakou šťastnou náhodou mi hned výchozí nástavce i křidélka vyhovují.
V balení je celkem 7 velikostí nástavců a 3 velikosti křidélek.

Když tedy neruší tah neexistujícího kabelu, tak lehká sluchátka s pomocí silikonových křidélek sedí velmi jistě a já si tu svobodu pohybu fakt užívám.
NočníChodec
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 9. 7. 2020 13:01

Galaxy Buds maju v baleni jeden typ toho prstenca bez kridelok, pretoze bez prstenca by to vyzeralo divne (nelicovalo by to, vznikla by taka ryha), Soundcore ma tiez taku verziu "uplne bez" ? Ak by tam bola aj taka moznost, asi skusim aj tie L2 Pro.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod NočníChodec 9. 7. 2020 13:18

Silikon bez křidélek k nim není. Na těle sluchátek je pevný výstupek a v každém volitelném silikonovém křidélku je otvor kam tento výstupek zapadne a ustředí ho v jedné poloze.
Přílohy
IMG_20200709_141035.jpg
NočníChodec
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků