Nové hi-res bezdráty (náhrada za AKG845)?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 7. 7. 2020 17:29

Mám AKG 845 - bohužel mi u nich přestává hrát levá mušle - sluchátka už nejsou v záruce, tak nevím jestli je má cenu opravovat. V roce 2014 to měly být nejlepší bezdráty (ale je fakt, že venku je rušil třeba semafor). Nicméně jiné bezdráty nemám a tipuju, že za těch šest let se bezdráty opět posunuly někam jinam. Bohužel, co jsem zjistil, tak žádné současné bezdráty už nemají výměnnou baterku (míval to Bang & Oluffsen ale už nemá). Často jsou vychvalované Sony MH1000mx3, ale na mě tedy oproti relativně bytelné konstrukci AKG působí hodně "fórově" a nezdá se mi že by hrály nějak extra...

Kdo teda dělá v současnosti nejlepší bezdrátová sluchátka ? Jde mi čistě o zvuk. A pak ještě jedna věc - aby buď měli už v balení lepší náušníky (AKG i když nebyly svého času levné mají takovou tu koženku co se ošoupe a odře) které vydrží (nebo se dají koupit separé). Nejsem si jistý jestli je budu nosit "na ven" (přece jen jsou to větší sluchátka a jak říkám ty stávající zarušil i semafor). Krom hudby sluchátka používám i u PC na hry.
Vím že mají vyjít teď někdy nové Soňáky (ale nejsem si jistý, jestli tam bude nějaké zlepšení v té konstrukci). Hodně sem mi líbily vždycky (designově a konstrukčně) B&O nebo B&W, ale nejsem si jistý jestli jsem někde nečetl, že nejlepší jsou v současnosti Senny ? Cenově to je asi všecko plus mínus autobus 10 000CZK plus mínus nějaká sleva). V současnosti mám Samsung ale možná přejdu na iPhone... a u PC používám BT Dongle Asus...

Díky.
PoliceCollector
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 7. 7. 2020 18:29

Ten levý kanál vypadává i na kabelu? Pokud ano, určitě bych je rozebral a podíval se, kde je narušený vodič. Samotná oprava by byla vyloženě legrační (pokud by se podařilo sluchátka nějak rozumně rozdělat).
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 7. 7. 2020 19:32

Nevím jestli jdou rozdělat - a opravovat elektroniku opravdu neumím. Ani na to nemám vybavení.

A zase nebudu zastírat, že bych si i rád koupil něco novějšího (třeba i z důvodů uvedených výše - rušení semafory, větší výdrž, NC, náušníky atd..)
PoliceCollector
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 7. 7. 2020 23:17

Pokud Vám jde o dobrý zvuk a solidní konstrukci, podívejte se na Sennheiser Momentum 3 Wireless.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jendy91 22. 7. 2020 01:02

Přesně, Senny Momentum Wireless 3 mám a mohu jen doporučit :-) případný otázky zodpovím
Jendy91
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků