Výběr herních sluchátek

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod martas38 25. 8. 2020 20:05

Yiakubou: samozřejmě, já hraju na Xboxu a zvuk jde přes receiver do repro. Ale uvažuju o sluchátkách speciálně k tomu a asi bych uvítal bezdrát a nechce se mně do toho zas rvát moc peněz. V současné době ani žádný náhlavní sluchátka až na nic moc AKG K142 HD nemám, tak přemýšlím, že bych pořídil něco jako třeba SteelSeries Arctis 9X určená přímo pro Xbox, ale netuším, co od toho zvukově čekat. Standardní cestou bez nějakých adaptérů se právě moc sluchátek k Xboxu bezdrátově nepřipojí.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Yiakubou 25. 8. 2020 20:51

No jo no, bezdrat je samozrejme pohodli, ale zvukove to je problematicky. U gaming sluchatek se navic plati za marketing. Treba prave ty Arctis 9X jsem neslysel, ale podle zkusenosti s jinymi modely bych tipoval, ze budou prave na urovni tech AKG nebo obdobnych sluchatek okolo 2, 2 a pul tisice, kdovi jestli vubec. Zbytek se plati za mikrofon, bezdrat, a gejming ficury k nicemu. To si clovek musi rozhodnout, co chce vic. Pokud ten komfort, tak ja taky jeden cas pouzival gold headset od Sony udelany jako ofiko prislusenstvi k PS4, stal asi 2 tisice - pohodlne, vsechno hned bez problemu fungovalo, prostor a detail to davalo dostatecne dobry za ty prachy, coz je pro hry zasadni, ale jinak zvukove nic moc. Melo to mikrofon, celkem fer vydrz baterky. Ale hudba, ba ani filmy, to se fakt moc nedalo. No ale pro pohodlne hrani na PS4 proc ne takove reseni do 2 tisic. Osobne bych ale vic za takovou vec nedal a spis pak sel cestou hi-fi sluchatek, protoze uz pak ocekavam vyssi zvukovou kvalitu, ktera je pro me osobne dana kvalitou reprodukce hudby, to ostatni se s tim vzdycky tak nejak sveze. Samozrejme to je ale jenom moje osobni preference a nikomu to nenutim. Pokud si nekdo hovi v tom vsem RGB lightningu, 3d efektech, prepinani mezi profily her a ruznych nastaveni a ja nevim co vsechno, jiste bude spokojeny s gaming sluchatky treba i za 10k :-)
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 25. 8. 2020 21:23

Bylo by to výhradně na hraní. Jde mně o to, že často hraju v noci a s repro ruším. Na hudbu mám jiný hračky, filmy se sluchátky nesleduju a obecně jsem odpůrce bezdrátových sluchátek, ale tady bych to uvítal, protože při hraní cestuju po místnosti apod. Pokud by to hrálo jak drátový sluchátka za 2,5 litru asi bych byl spokojenej. Bojím se, aby to nehrálo jak sluchátka za čtyři stovky. A vybral jsem tady ten konkrétní model, protože se jako jeden z mála umí spojit s Xboxem přímo bez nutnosti nějakých adaptérů a podobně. A nemá to v sobě nějaký vlastní prostorový zvuky apod, ale využívá toho, co generuje Xbox, takže buď Windows Sonic, nebo Atmos. Vlastně jsem na to přišel na základě této recenze a v kategorii herních sluchátek k Xboxu se i letos umisťují na předních místech, což samozřejmě beru s rezervou: https://konzolista.tiscali.cz/community ... _blog=5429
Ale pokud mě někdo doporučí třeba Sony WH-1000XM3 a k nim ten a ten adaptér, s tím že zvuk bude daleko lepší a nebude to celé stát dvojnásobek tak to uvítám.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Yiakubou 25. 8. 2020 22:00

Problem je, ze jak Xbox, tak PS4, nepouzivaji bluetooth, ale svoji bezdratovou technologii pro prenos audia. Daji se poridit ruzne adaptery a bluetooth vysilace za par eur, jak s optickym, nebo analogovym vstupem, ale ne vsechny funguji, dela to latenci, nejde pres to chatovat a dalsi veci. Jsou to celkem levne veci, tak pokud mas odvahu, muzes to zkusit, ale za me je to takove moc kostrbate reseni s nejistym vysledkem. Takze za me bud kabel, nebo asi nezbyva nic jineho nez nejaka ta gaming sluchatka s xbox / PS4 wireless technologii. Pokud ti zvukova kvalita na urovni 2 tisic staci, tak ty Arctis 9X vyzkousej a uvidis, prinejhorsim to v ramci 14 dnu muzes vratit. Treba bude prekvapeni :-)
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 25. 8. 2020 22:06

Asi to zkusím. Pokusím se najít někoho se zkušenostmi někde na fórech. Jen se trošku bojím, že to co se bude takovému člověku zdát naprosto super, se nebude líbit mně :) Ale jak píšeš, dá se to vrátit.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod roman2277 26. 8. 2020 04:30

BabetakCZE píše:
roman2277 píše:Nic není lepší než Sennheiser Zero nebo GPS 600.Na hry TOP.

Slyšel jsi 800?
Do 7000kč.Slyšel jsi poslední verzi Orfea kluku? Asi ne viď.Na to nemáš finance.Tyto nesmyslné a egoistické rady mě baví.
MSI GT73,Lenovo Legion 5 PRO,Yamaha RX A4A,Naim Atom a Mu-so,Dali Epicon 6,LG OLED
roman2277
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 26. 8. 2020 05:39

Na rozdíl od tebe ale netvrdím, že jsou "úplně top".
Co se týče speciálně her, tak tam opravdu zvukově excelují.

V případě poslechu hudby k ním mám mnoho výhrad. Jsou skladby kde hrají perfektně a jsou skladby kde bych preferoval třeba HD 650.
Jedno je ale jisté, jsou lepší než GSP.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arthe 28. 8. 2020 08:29

Všem díky za návrhy, nejspíše koupím HyperX Cloud Orbit
Arthe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 20. 9. 2020 00:36

Tak jsem nakonec koupil na základě zahraničních recenzí k Xboxu sluchátka LucidSound LS35X (verze určená přímo pro Xbox). U nás na trhu nejsou, kupoval jsem na Amazonu za nějakých 125 liber.
Jsou celkem pohodlná, dobré polstrování jak mušlí, tak mostu (údajně nějaká paměťová pěna, povrch asi koženka, v té ceně kůži nečekám), dobře izolují. Most je nastavitelný. Mají jeden vestavěný mikrofon a druhý odpojitelný na "stopce"
Je to moje první zkušenost s herním headsetem, takže nemám s čím srovnávat, každopádně podání basů a středů v pohodě, výšky lehounce pokulhávají, ale to přičítám i kdoví jakému bezdrátovému přenosu. Zvuk je temnější, ale výbuchy působí docela impozantně a o to asi ve hrách jde. Mají překvapivě dobré podání prostoru a v kombinaci s Dolby Atmos pro Xbox (nutno po týdenním trialu za 500Kč koupit licenci) to působí velice efektně a ve hrách člověk slyší zvuky i ze zadu, byť nejsou víceměničové. Spárování jedním tlačítkem, na levé mušli prstenec pro hlasitost zvuku, na pravé pro hlasitost chatu. Plocha levé mušle slouží jako tlačítko mute, pravá vypnutí mikrofonu. Tlačítem zapínání sluchátek se zapne i Xbox a stejně tak se sluchátka s Xboxem vypnou. Měly by fungovat i ve windows 10, ale přes nějaký adaptér, navíc nemám windows, takže nevyzkoušeno. Výdrž baterie je dostačující, nemám přesně změřeno, ale výrobce uvádí 15h a přijde mně, že to odpovídá.
Koupil jsem je na základě recenzí, kde původně plánované Arctis 9X porážejí na celé čáře nejen zvukem, ale i cenou (zvuk bohužel neposoudím Arctis jsem neslyšel). Hifi orgie se sice nekonají, ale ke hrám naprosto dostačující a člověk neruší okolí, navíc oproti repro daleko lepší lokalizace zvuků.
Takže pokud by měl někdo zájem o pohodlná dobře izolující sluchátka s ucházejícím zvukem k Xboxu, mohla by tohle být jedna z dobrých variant.
https://lucidsound.com/products/ls35x-w ... r-xbox-one
Naposledy upravil martas38 dne 20. 9. 2020 02:45, celkově upraveno 2
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod weefaa 20. 9. 2020 00:45

roman2277 píše:
BabetakCZE píše:
roman2277 píše:Nic není lepší než Sennheiser Zero nebo GPS 600.Na hry TOP.

Slyšel jsi 800?
Do 7000kč.Slyšel jsi poslední verzi Orfea kluku? Asi ne viď.Na to nemáš finance.Tyto nesmyslné a egoistické rady mě baví.


Dal bych si sklenku dobrého vína a trochu zvážil komunikaci...
Mac Mini M1 > iFi ZEN DAC Signature V2 (iFi iPower2 )> SP Audio SC1 > FELIKS Audio Echo MK2 > Forza Audio Noir Hybrid HPC > ZMF VC.
weefaa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod neis 20. 9. 2020 08:28

K herním sluchátkům bych přistupoval trošku jinak, než ke klasickým kvalitním audiofilským sluchátkům. Hlavní důraz bych kladl na hmotnost a pohodlnost. Přihledl bych také k tomu jaký žánr převážně hraji, pokud fps akce, kde je podstatné slyšet kroky a všechny možné ruchy, tak bych se zaměřil spíše na "světlá" sluchátka, pro ostatní hry kde je zvuk spíše kulisa, než zdroj zásadních informací bych zvolil klidně i basová sluchátka. Ale jak tady někdo psal. Mám doma ps4 goldy tu novější verzi a na hry jsou to opravdu velmi dobrá sluchátka a docela funguje i ten prostorový efekt, ale na hudbu fakt ani náhodou.. Stejně tak jak všechny ty hyperx atd. To je naprostá katastrofa..
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ja.viper 28. 1. 2021 11:28

Arthe píše:Všem díky za návrhy, nejspíše koupím HyperX Cloud Orbit


Chci se zeptat jakou mas zkusenost po pul roce s :Headset HyperX Cloud Orbit

Resim uplne stejny problem a chci to nejlepsi reseni pomer cena vykon .

Ja mam fio Dac a troje sluchatka a koupeny DolbyAtmos v MS store
- Sennheiser : HD 555
- Sennheiser : GSP 300
- Beyerdynamic dt 880 pro

A chci se posunout dal ,protoze si myslim ze v COD WZ se potrebuju posunout dal se zvukem dik
McIntosh D150| Focal Stellia
B&W 802 D3 ,706 S2 ,HTM71 S2,DB4S << Emotiva xpa-dr2 <
Marantz Cinema 50 < Zidoo Z1000Pro << Mcintosh C47
Denon DP-400 << ORTOFON 2M Bronze
Epson EH-TW6100
ja.viper
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků