Sluchátka kolem 3000 Kč - domácí poslech

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod _daRK 24. 10. 2020 13:53

Kuba4, tak daj iný lepší tip na uzavreté, pohodlné sluchátka za 3 tis. Kč. Na DT770 kvôli tejto cene treba veľa odpustiť, to áno.
Chord Mojo+Hiby R3 ► ...???.., iBasso IT01s | AQ Dragonfly Red(+JitterBug) ► iBasso IT04
SG S10 ► FiiO FH7(+iBasso CF01), Sony WH-1000XM2, Galaxy Buds+
SONY KD-55XF9005; Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 24. 10. 2020 13:57

Ano, mohl jsem to napsat méně krypticky :) Uzavřená sluchátka obecně podřizují kvalitu reprodukce hlavnímu účelu konstrukce - izolaci. Kvůli uzavření pak uvnitř vznikají parazitní odrazy a s mírným zpožděním jdou do ucha s primární reprodukcí (měnič hraje na obě strany). Každopádně uzavření není vzduchotěsné a v mušli je někde tlaková propusť, kvůli pohybu měniče. Uzavření má za následek ztrátu podání prostoru (pocit, že zvuk začíná dále a obklopuje posluchače) a tím prakticky nulovou orientaci v prostoru (schopnost určit vzdálenost a pozici). Největší dopad to má na hráče FPS (lze kompenzovat SW) a posluchače klasické hudby. Na běžný pop hudební proud to má minimální vliv.
Takže celá myšlenka je asi takto - "DT 770 hrají překvapivě dobře na to, že jsou uzavřená a jako taková již předem nají handicap daný konstrukcí. Tuto konstrukční nevýhodu částečně kompenzují až výrazně dražší modely."
A pokud to není zřejmé, tak současně platí, že uzavřená sluchátka za X Kč budou v přednesu poražena otevřeným modelem za výrazně nižší cenu. Například zmíněná DT 770 zvukově neobstála v mém osobním srovnání vedle otevřených Superlux HD681 EVO (za cca 700 Kč). Samozřejmě konstrukčně, použitými materiály a pohodlím jsou DT 770 o několik tříd výše a svou cenu si obhájí.
Je také třeba říct, že v tomto kontextu sluchátka hodnotím z pohledu posluchače. Jako pracovní nástroj jsou uzavřená sluchátka mnohem vhodnější, protože ve většině případů je izolace přínosná (při použití jako odposlech vlastního zpěvu/nástroje) a nějaká forma podání prostoru je až nežádoucí (zvukový mix).
Emil Pastelka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kuba4 24. 10. 2020 16:20

Jsem nepochopil poznámku na mne. Dal jsem už 2 tipy na uzavřená sluchátka, která jsou zvukově lepší než 770tky. Ty jsou zahuhlané a mají kelímkové zabarvení středů. ???

840tky hrají o hodně lépe, mají přesnější bas ...

U Custom One Pro si aspoň můžeš míru basu nastavit a tím eliminovat jednu nevýhodu 770tek.
Kuba4
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 24. 10. 2020 16:42

Custom One Pro jsou taky dobrá volba, ale jak u všeho, záleží na preferencích posluchače. Proti DT 770 nemají tak výrazné výšky a jdou více do středů. Nastavitelné basy jsou na první pohled dobrý nápad, ale na ten druhý se už člověk zamyslí, jak to vlastně řešeno. Jedná se o mechanické porty a míru basů řeší de facto otevřením sluchátek. A teď si položte otázku - co je snazší na naladění? Neměnný systém DT 770, nebo proměnná Custom One Pro? Odpověď je taková, že jsou laděny do středové polohy voliče (kde je většina uživatelů nechá) a bas tak lze ubrat či přidat na úkor kvality zvuku. Voličem nezvyšujete kvalitu basu a jeho přesnost, jen míru dunění. Regulace toho portu ovlivňuje zvuk od 800 Hz dolů což už je zhruba třetina středového pásma.
Emil Pastelka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ox1997 24. 10. 2020 17:39

Všem ještě jednou díky moc za rady, nakonec objednávám DT 770 :)
Ox1997
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _daRK 24. 10. 2020 17:52

Kuba4 píše:Jsem nepochopil poznámku na mne. Dal jsem už 2 tipy na uzavřená sluchátka, která jsou zvukově lepší než 770tky.

Sorry, nevšimol som si, keď som to písal...
Chord Mojo+Hiby R3 ► ...???.., iBasso IT01s | AQ Dragonfly Red(+JitterBug) ► iBasso IT04
SG S10 ► FiiO FH7(+iBasso CF01), Sony WH-1000XM2, Galaxy Buds+
SONY KD-55XF9005; Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 24. 10. 2020 18:08

Teď jsem srovnával DT880 Pro a DT 770 Pro, a 880-ky zdrtily ty druhý na celý čáře. Bohužel nejsou uzavřená, ale polootevřená. Ale přesně jak psal Kuba4, přebasovaný, zahuhlaný zvuk DT770 není asi to nej. Ve srovnání s 880-kama zbledly i Sennheiser HD599 ..
introvert
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ox1997 24. 10. 2020 18:25

Já bych bral otevřený, nikdy jsem neměl možnost otevřený sluchátka někde slyšet, ale věřím, že to je uplně něco jiného. Akorát nechci rušit spolubydlící, proto volím uzavřený model, a pokud to bude něco podobného jak AT ath-avc500 jen lepšího, tak si určitě stěžovat nebudu.
Ox1997
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kuba4 24. 10. 2020 18:30

Oxy, zkus objednat ještě jedny sluchátka, porovnej je v klidu sám a ty horší pak vrať.
Kuba4
Poslední varování

Odeslat příspěvekod tibormi 24. 10. 2020 18:33

Doma: LG V30 - Burson Playmate V6 vivid + Quad Era - 1 :)
Na cestách: Laptop - iFi Hip Dac + Grado The Hemp-phone :)
tibormi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 24. 10. 2020 19:48

BD nazývá DT880 polootevřenými, ale vůbec bych se nebál je nazvat otevřenýma. A na tom, že zbledly HD599 není nic divného. Dnes jsou 880 extrémně levné, ale ještě před nějakou dobou stály 8000Kč.
iMAC -> Audirvana -> Chord Mojo -> Campfire Solaris 2020
iBasso DX160 -> Audiosense T800
LG OLED65B9 -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 24. 10. 2020 19:54

Ox1997 píše:Já bych bral otevřený, nikdy jsem neměl možnost otevřený sluchátka někde slyšet, ale věřím, že to je uplně něco jiného. Akorát nechci rušit spolubydlící, proto volím uzavřený model, a pokud to bude něco podobného jak AT ath-avc500 jen lepšího, tak si určitě stěžovat nebudu.

Jde o to, co máš rád. Ty Beyerdynamic DT 770 Pro (já mám 80 Ohm) jsou prostě přebasovaná sluchátka. To se může někomu líbit, basů je dost, jsou úderné, takže pro cválající dusárny jako dělaná (zkoušel jsem je na Tidal se skladbami Smashing Pumpkins: Anno Satana a Spiritual Beggars: Wise As a Serpent). Super ! Jenže pak přišly na řadu další dvě skladby, a to Game of Thrones, Season 8: Main Title a The Rains of Castamere, a hned bylo jasné, že takto tedy ne, soudruzi :-) Obecně, model DT 880 Pro má lepší zvuk, basy tam jsou (což je zřetelné ve všech čtyřech skladbách), zvuk je hudebnější, jakoby šťavnatější, zvukový charakter nástrojů a hlasů je přesně takový, jaký bys chtěl. Což se teda rozhodně nedá říct o mnoha a mnoha sluchátkách. Někteří tvrdí, že 880-ky mají špičku v oblasti sykavek. Je to pravda, ale není to nic, kvůli čemu by se měl člověk znepokojovat, je to v pohodě. Daleko větším problémem je totiž kvalita nahrávek - již zmiňovaná skladba Anno Satana je toho bohužel příkladem, nebo třeba Susanne Vega: Headshots. DT 880 jsou polotevřená sluchátka, na zadním krytu mají velké množství dírek. To způsobuje, že mají širší zvukovou scénu oproti DT 770 (tam to hraje člověku jakoby víc “uvnitř hlavy”), ale taky z nich tou zadní stranou uniká zvuk do okolí. Pěkně jsem to osolil, a zkoumal, jak moc - sluchátka jsem si přiložil ke stehnu, které imitovalo mou hlavu :-) Ukázalo se, že ten rozdíl tam opravdu je, a že to může být možná zdrojem problémů pro dejme tomu spící lidi - je to jako by člověk měl puštěné rádio na malou hlasitost. DT 770 oproti tomu utlumí zvuk dost dobře.

-- 24. 10. 2020 21:13 --

martas38 píše:BD nazývá DT880 polootevřenými, ale vůbec bych se nebál je nazvat otevřenýma. A na tom, že zbledly HD599 není nic divného. Dnes jsou 880 extrémně levné, ale ještě před nějakou dobou stály 8000Kč.

Souhlasím, držel jsem se výraziva výrobce. Ale i na pohled jde o něco jiného, než třeba Sennheiser HD 6xx, kde jsou ty otvory tak velké, že slovo “otevřená” se samo nabízí. Neslouží to totiž jen ke zvětšení hudební scény, ale jak se třeba u těch HD 6xx může člověk přesvědčit v parném létě, k lepšímu větrání uší, která se nepotí tak, jako u sluchátek uzavřených.
I když možná nemají DT 880 rozlišení a jiné parametry tak dobré jako některá jiná sluchátka, jde dle mého o velmi výhodnou koupi právě kvůli jejich nízké ceně.
introvert
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kuba4 24. 10. 2020 20:38

Od začátku produkce sluchátek 770, 990 a 880 jejich zvuková kvalita roste v pořadí jak jsem je napsal. Trochu v tom dělá ještě “nepořádek” doplněk PRO, kde bych řekl, že 990pro jsou z trojice nejlepší. Taky existují verze před faceliftem.

Každopádně taky bych 880tky označil za otevřená sluchátka. A jejich cena v čase kolísá od 3,5 do 8k. Kč Je třeba vyčkat na správný čas...
Kuba4
Poslední varování

Odeslat příspěvekod martas38 24. 10. 2020 20:49

S tím pořadím souhlasím. 880 mají nejrovnější zvuk z těch tří. Mám dost možná opačný posun než většina, začínal jsem s AKG K701 a pak právě s DT880 250ohm tuším Edition 2005, ale časem jsem zjistil, že tento zvuk není nic pro mě a dávám přednost zábavnějšímu ladění. Na druhou stranu jsem nikdy neměl pohodlnější sluchátka než DT880. K701 proti tomu byly hrůza a Audeze, to je skřipec, teda spíš zátěž....
iMAC -> Audirvana -> Chord Mojo -> Campfire Solaris 2020
iBasso DX160 -> Audiosense T800
LG OLED65B9 -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 24. 10. 2020 23:16

Kategorie otevřená, polootevřená (někdy polouzavřená) a uzavřená mají jasná specifika i charakter. První dvě mají společné malou izolaci a únik zvuku.
Každopádně tazatel chce uzavřená a DT 770 budou z původních ATH-AVC500 výrazný posun k lepšímu. Taky mne napadá, že tu vlastně nezaznělo, k čemu vlastně ty sluchátka budou připojeny.
Emil Pastelka
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka