Sluchátka kolem 3000 Kč - domácí poslech

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod _daRK 27. 10. 2020 16:10

Na akykolvek Realtek je FLAC skoda. Nie ze by to vadilo, ale rozdiel flac a mp3 s takou interg.zvukovkou nepoznas. A asi aj skoda zvazovat drahsie sluchatka. Vyskusaj si z eshopu "pozicat" nejaky lacnejsi DAC/Amp a zistis, ze ti aj take nieco treba.
Chord Mojo+Hiby R3 ► ...???.., iBasso IT01s | AQ Dragonfly Red(+JitterBug) ► iBasso IT04
SG S10 ► FiiO FH7(+iBasso CF01), Sony WH-1000XM2, Galaxy Buds+
SONY KD-55XF9005; Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ox1997 27. 10. 2020 16:11

u DT 770 80 Ohm a u DT 880 32 Ohm.

-- 27. 10. 2020 16:20 --

_daRK píše:Na akykolvek Realtek je FLAC skoda. Nie ze by to vadilo, ale rozdiel flac a mp3 s takou interg.zvukovkou nepoznas. A asi aj skoda zvazovat drahsie sluchatka. Vyskusaj si z eshopu "pozicat" nejaky lacnejsi DAC/Amp a zistis, ze ti aj take nieco treba.

Takže bez DAC nebude ten rozdíl moc slyšitelný u těch beyerů oproti těm sluchátkám za 2000 co jsem měl? Popřípadě, aby se to alespoň trochu vyplatilo, v jaké cenové kategorii bych měl hledat?
Omlouvám se za blbý dotazy, ale rád si nechám poradit, na druhou stranu nechci aby mi to zruinovalo peněženku :D
Ox1997
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _daRK 27. 10. 2020 16:55

Bude tam rozdiel. Najvacsi rozdiel poznas vzdy na upgrade sluchatok. Ale treba dodat, ze tie vystupy z notebookov bez ohladu na sluchatka vacsinou stoja za ... .
Chord Mojo+Hiby R3 ► ...???.., iBasso IT01s | AQ Dragonfly Red(+JitterBug) ► iBasso IT04
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 27. 10. 2020 17:59

Tazatel zmínil PC, předpokládám tedy, že se nejedná o notebook. A "akykolvek Realtek" je velmi velké zobecnění. ALC1200 je opravdu kvalitní čip a když už jej výrobci základní desky použijí, má zpravidla i dobrou integraci (oddělení od ostatních komponent, kvalitní kondenzátory a nerušený výstup).
Samozřejmě záleží na výrobci základní desky, jakou mírou se daná integrace podaří. Z některých měření plyne, že při běžném zatížení PC je vše bez ztráty kytičky. Při vysokém zatížení (PC na pozadí renderuje a zatíží CPU i GPU, případně je spuštěna náročná 3D hra) již lze měřit odchylky, ale měřit vždy neznamená i slyšet...
Časem lze pokukovat po nějakém lepším externím řešení na USB, například FiiO K5 Pro (německý Amazon jej má v nabídce za cca 4400 Kč). Z takového zařízení pak budou těžit i připojené aktivní reproduktory.
Emil Pastelka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 27. 10. 2020 18:36

Doporucujem citat s porozumenim. Ja som to pisal vo vseobecnosti s tym notebookom - notebook/PC nie je to vari jedno? Integrovane zvukovky VACSINOU stoja za... schvalne nepisal som ze vsetky, to VSETKY bolo iba v suvislosti s Realtekom - a ano DAC/Amp aj v lacnejsej kategorii (ako napr. ten K5 Pro, iFi Zen...) bude hrat lepsie ako sebelepsie integrovany Realtek1200, za tym si stojim. Ale to si clovek musi overit sam, niet na vlastne usi.
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 27. 10. 2020 21:40

Ox1997 píše:Ještě jsem si to nechal promyslet a nakonec beru jak DT 770 tak 880 a co mi bude míň vyhovovat, tak vrátím.

Ta DT 880 (stačí verze Edition - hraje stejně jako Pro, ale je levnější) jsou opravdu vynikající sluchátka, co se týká poměru výkon - cena. Jedná se o jakousi jednodušší variantu k HD 800 od Sennheiseru, ale za zlomek ceny. Nicméně i s jejich nedostatkem - vyvýšeninami na horních středech - spodních výškách. To způsobuje přebytek sykavek, zejména u špatně nahraných skladeb (ale současně otevřenost a průzračnost zvuku). Na to buď připraven. Na Heureka.cz v jejich specifikaci dokonce uvádějí, že jsou určena zejména pro poslech těchto žánrů: jazz, klasika. Tečka, nic dalšího. Zato tohle jim jde velmi dobře. Symfonická hudba je na nich super, barvitá, mohutná dynamika, otevřený prostor, spousty detailů, slyšíš každé zašustění a vrznutí židle (popisuji to, co slyším na Hugo 2). Tedy s kvalitním zdrojem hudby a vhodnými skladbami jde o výbornou koupi. A kdyby se Ti pro jiné žánry nelíbila, prostě si kup ještě další sluchátka. Neexistují žádná, která by byla schopna zahrát dobře všechno. Ale chce to ten kvalitní zdroj zvuku, tedy digitálně analogový převodník, a zesilovač. A pak DT 880 rozkvetou. A ještě dodatek - už s nima asi půl hodiny poslouchám na Tidalu svůj oblíbený playlist (rock), různí interpreti, různé nahrávky - a všechno je OK. Ukazuje se, že při takovémto poslechu (nekritický, déle trvající, s vyšší hlasitostí) jistým způsobem otupíš, a to, co ti mohlo na začátku vadit, už najednou není problém. Ty sykavky jsou totiž vlastně ani ne tak objektivní, jako spíše subjektivní (psychologická) záležitost.
Naposledy upravil introvert dne 27. 10. 2020 23:22, celkově upraveno 1
introvert
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 27. 10. 2020 23:21

No, já třeba nesdílím tvoje nadšení z DT880 a to srovnání s HD800 je podle mě víc než odvážné. Ano s dobrým zdrojem jsou to docela fajn sluchátka, ale mě tam ten peak kolem 7-8kHz (jestli si to dobře pamatuju) šíleně iritoval. Bylo to v časech kdy o PEQ se diskutovalo v anarchistických kroužcích, pokud pomineme profesionální zvukaře, krotil jsem to klasickým grafickým ekvalizérem a nebylo to nic moc. Hlavně mají trošku nedostatek detailu. Na druhou stranu jsou to velice pohodlná sluchátka s relativně dobrým zvukem. Pro začátek ideál, pokud někomu ten zvuk vyhovuje (já si musel projít AKG K701 a DT880 abych zjistil, že tento druh zvuku pro mě není).
Ale určitě bych k nim doporučil nějaký externí DAC/Amp, pak opravdu oproti interní zvukovce neskutečně rozkvetou. Je to stále dokola, podceníme zdroj a pak se budeme divit, že to nehraje, resp. hraje mizerně...
iMAC -> Audirvana -> Chord Mojo -> Campfire Solaris 2020
iBasso DX160 -> Audiosense T800
LG OLED65B9 -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 27. 10. 2020 23:35

martas38 píše:to srovnání s HD800 je podle mě víc než odvážné

Dle mého není. Píšu přece, že jde o jednodušší variantu ... celkový zvukový projev je ale zcela jistě velmi podobný. Tím samozřejmě nenaznačuju, že je tam ta superširoká zvuková scéna z HD 800, nebo jejich detaily.

martas38 píše:ale mě tam ten peak kolem 7-8kHz (jestli si to dobře pamatuju) šíleně iritoval

Pak by Tě ale jistě iritoval i ten peak u HD 800, který je ještě výraznější, než u DT 880

martas38 píše:Pro začátek ideál, pokud někomu ten zvuk vyhovuje (já si musel projít AKG K701 a DT880 abych zjistil, že tento druh zvuku pro mě není)

Nevím co posloucháš, ale já bych použití DT 880 viděl primárně pro symfonickou nebo komorní hudbu, klavír apod.
introvert
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 28. 10. 2020 01:01

Poslouchám hlavně rock, metal, ale vlastně všechny žánry, každopádně ty první dva uvedené jsou dominantní. Jinak s těmi HD800 souhlas, pro mě to je zvukově ne až tak a podle mě to ceně neodpovídá, ale je to můj názor, spousta lidí nebude souhlasit.
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Houbičkar 28. 10. 2020 09:09

DT880: peak ano, málo detailu ani omylem. Člověk, který je má na cestě (Ox), by se pak mohl domnívat, že mu domů dorazí nějaká zahuhlanina, ale je to přitom přesně naopak, díky nezvýrazněnému basu je projev "příjemně světlý" a pro mne i detailnější než např. u HD600. U HD800 už je to pochopitelně obráceně, to je na muziku lupa. Jinak 880ky jsou na ten jazzík a akustiku samozřejmě super, ale ani u nahrávek rockových kapel jako Yes, Genesis, Marillion, Rush, Jethro Tull, či Supertramp mi defacto nic nechybělo, hlavně ten detail, ten tedy ani omylem.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 28. 10. 2020 09:21

Za mě jednoznačně málo detailů, nízké rozlišení. Porážejí je in-eary LZ-A4, Dunu DN2000J, TSMR3 a dokonce i Trinity Delta. Testováno na AudioGD NFB12, aby mě někdo nenařkl z nedostatečného zesilovače. Jedná se o DT880 Edition 2005 250ohm.
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Houbičkar 28. 10. 2020 09:41

Já vlastnil Edition 32ohm, rok 2018, ale předpokládám, že óhmáž nebude mít stran detailu vliv. S in-eary bohužel zkušenost nulová, nemohu se ke srovnání vyjádřit. Já srovnával pouze s těmi, ohledně detailnosti, subjektivně horšími HD 600/650, Audeze (obecně, kvůli jejich temnému naladění) a lepší skupinkou Stax, HD800, T1 2G, AKG. Detailností byly 880ky v té lepší polovičce.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 28. 10. 2020 10:50

Řekl bych, že možná při přímém srovnání mají DT 880 méně detailů, než některá jiná sluchátka, ale jak už jsem psal, v té koncertní hudbě je slyšet každé zašustění, zavrzání židle pod muzikantem, jejich dech, zakašlání. Tedy slyším podstatně více, než běžný posluchač z publika. Jaký v tom případě má vlastně smysl se honit za ještě většími detaily - abych slyšel bzučení mouchy, která tam poletovala? Já jsem s DT 880 spokojen - zejména s přihlédnutím k tomu, co stojí. Ale chce to ten kvalitní vstup - testoval jsem je i s FX Audio DAC-X6, a tam už bych o nich tohle neprohlásil.
Naposledy upravil introvert dne 28. 10. 2020 10:54, celkově upraveno 1
introvert
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 28. 10. 2020 10:54

Asi si kazdy pod tymi detailami predstavuje nieco ine. Ako tak sledujem vlakno Meze Empyrean, u nich pravdepodobne budes pocut aj ked si ta mucha uprdne. Ale teraz vazne... Este som nepocul v nahravke vrzganie stolicky pod muzikantom. Mas tip na nahravku, kde to je mozne pocut?
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 28. 10. 2020 11:05

Jóhann Jóhannsson: Flight From the City, čas 1:49 nebo 2:02. Jinak takovýchto detailů, dokonce ještě méně výrazných, je tam slyšet spousta (různé cvakání apod.). Tohle v běžné rockové hudbě nikdy neuslyšíš, tam jde o tu uřvanost, kde je člověku rozlišení detailů k prdu. Jinak ta skladba samotná má v pozadí jakési rušení (zkreslený brum), to pomíjím.

To, že v klasické hudbě jsou slyšet ruchy na pozadí, je běžné. Dokonce i u nahrávek pořizovaných bez publika, kde ty ruchy vydávají sami muzikanti (vrzající parkety, funění atd.).
introvert
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka