Sluchátka kolem 3000 Kč - domácí poslech

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod introvert 25. 10. 2020 08:45

Kuba4 píše:Od začátku produkce sluchátek 770, 990 a 880 jejich zvuková kvalita roste v pořadí jak jsem je napsal. Trochu v tom dělá ještě “nepořádek” doplněk PRO, kde bych řekl, že 990pro jsou z trojice nejlepší. Taky existují verze před faceliftem.

Každopádně taky bych 880tky označil za otevřená sluchátka. A jejich cena v čase kolísá od 3,5 do 8k. Kč Je třeba vyčkat na správný čas...

Doplněk PRO v tom žádný nepořádek nedělá - verze Edition a Pro jsou zvukově zcela shodné. Edition má měkčí, nerozepínatelný náhlavní most, nižší přítlak k hlavě a rovný kabel, a to je celý rozdíl. A ten správný čas právě nastal.

Emil Pastelka píše:Každopádně tazatel chce uzavřená a DT 770 budou z původních ATH-AVC500 výrazný posun k lepšímu.

Crinacle uvádí, že DT 770 zní jako parodie na křivku Harman, a jsou hluboko dole v poli hodnocených sluchátek. Dle Crinacla je zjevně daleko lepší volbou AKG K371.
Naposledy upravil introvert dne 25. 10. 2020 09:27, celkově upraveno 1
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 25. 10. 2020 09:23

Poukazovať na crinacle nie je dobrý nápad. Pozri v niektorých vláknach na HF, ako mu nakladajú :-)

Tie DT770 naozaj nie sú výborné sluchátka, len v tejto kategórii sa ťažko hľadá niečo aspoň "dobré". Treba sa na to pozrieť aj optikou človeka, ktorý nepočul lepšie sluchátka ako AVC500. Sám som z AVC500 prechádzal na DT770 a bol som mesiace spokojný. Samozrejme, kým nezvitazila zvedavosť vyskúšať lepšie.

A ako tu niekto písal, treba u tvorcovi vlákna zistiť, aký je zdroj muziky a ja dodávam aj otázku na obsah. Lebo ak sú to mp3 128kb alebo YouTube, tak to budú tie DT770 kráľovsky dostatočné. Aj keď myslím, že už písal, že sa rozhodol. Som zvedavý, na jeho dojmy.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 25. 10. 2020 09:30

OK, stejně Crinaclovi věřím alespoň co se týká těch grafů. A pak je to už o zkušenostech uživatelů daného modelu, grafy samozřejmě neříkají vše (ale napovídají mnohé). Mně se ta AKG K371 zdají jako dobrý počáteční nástřel. Rozhodně lepší než DT 770.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 25. 10. 2020 11:08

Súhlas, tie grafy IEM sú užitočné, pevne verím, že používa rovnakú metodiku a spôsob merania.
Funny je, v akej skupine sa DT770 spoluvyskytujú... LCD-4 (a 3), Meze 99 Classic, DT1770, ZMF Atticus a Eikon, Dan Clark Audio Aeon 2 Closed (tie plánujem kúpiť!)... tak to vlastne tie DT770 dopadli veľmi dobre :hm Ten človek je asi úplne mimo a netreba brať tie jeho rebríčky vážne.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 25. 10. 2020 11:55

Nikdy jsem neměl možnost slyšet ani jedna z uvedených sluchátek. Navíc, jak je známo, krátkodobý poslech (třeba v Audigu) není zcela vypovídající. Co ale vím, že jsem viděl a četl řadu recenzí od poměrně renomovaných lidí, a všichni LCD-4 zcela strhali (bez ekvalizéru neposlouchatelná), Meze 99 Classic označil metal571 jako basové monstrum, apod. Ono asi ta skupina, co jsi uvedl, nebude žádný zázrak. Ale jsem přesvědčen, že se najdou tací, kteří budou některá z těch sluchátek (nebo možná všechna) hájit, jako kdyby šlo o život ..
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 25. 10. 2020 12:39

Chápem to dobre, že obhajuješ výpovednú hodnotu crinovho rebríčku? Ani ja som ich nepočul, nehájim ich vôbec, ale minimálne tie ZMF mali dobré recenzie. Tak potom aj Rob Watts (tvorca Chord Mojo) je asi hluchý, keď označil Aeon 1 Closed za najlepšie uzatvorené sluchátka... (medzi 1 a 2 verziou nie je zásadný rozdiel).
Naposledy upravil _daRK dne 25. 10. 2020 13:06, celkově upraveno 1
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 25. 10. 2020 12:48

Nazývat Aeon 1 Closed "nejlepšími zavřenými sluchátky" je minimálně pro mě hodně kontroverzní. Jako špatné nejsou, ale nejlepší opravdu nebudou :). V některých oblastech (dynamika, tonalita) bych oproti AFC1 preferoval i Nightowl.

A kdyby mi někdo dal vybrat mezi AFC1 a Nightowlem, tak bych si vybral asi Audioquest. Mně je bližší svou teplejší tonalitou a příjemným basem. AFC1 je neutrální až světlejší s tenčím zvukem. AFC2 jsem ale neslyšel, jenom AFO2.

Pokud chceš Darku upgrade z Nightowlu a chceš zase zavřené, tak bych se spíš zaměřil na ZMF Eikon (stejně jako Nightowl mají měnice z bio-celulózy). Spíš bych se už úplně vykašlal na zavřené a zamířil rovnou na Auteur (sám po něm pokukuju). Uzavřená sluchátka jsou prostě kompromis.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 25. 10. 2020 13:18

Neviem posúdiť, je problém dostať sa k nim na vypočutie. V každom prípade, to Rob napísal.

Keďže tie NightOwl sú fakt dobré a momentálne mi dosť vyhovuje kombinácia CF01 a FH7, nejako sa k upgradu veľkých sluchatiek nehrniem. Uvidíme, čo bude po uvoľnení opatrení, keď zájdem konečne do Audiga. Problém je, že doma nemám ideálne podmienky na otvorené sluchatka. Ale chcem výhľadovo meniť bývanie, tak by som už toľko nebaziroval na uzavretých. Sám chápem, že sa tým človek výrazne ochudobňuje o výborné kúsky. Dôvodom upgradu je asi to, že možno vekom zisťujem, že svetlejšie (oproti nightowl) by mi vyhovovali viac. Všetko ostatné (najmä ten návykový bas) by mohlo zostať, ako je.

Tie Eikony určite nie, veď skončili u crinacle až so známkou C! (robím si srandu)
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 25. 10. 2020 13:26

Jak dlouho máš už ty NightOwly? Někde jsem viděl, že po cca dvou letech každodenního poslouchání se u nich opotřebuje (olysá) povrch náhlavního mostu. Zaregistroval jsi něco podobného?
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 25. 10. 2020 13:33

Mám ich menej ako rok. Nepoužívam ich denne a ani celodenne, náušníky aj hlavový most stále vyzerajú ako nové.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 25. 10. 2020 14:08

Musím říct, že mě taky vábí :-) Akorát zkusím počkat, zda nesníží cenu - modely NightOwl a NightHawk se vyznačují dramatickými výkmity (na Heureka.cz), o 50% ..

Jinak za jedna z nejlepších uzavřených sluchátek jsou všeobecně považována Audeze LCD-XC. To se týká zvuku a konstrukce, nikoli však jejich váhy .. :-(
Naposledy upravil introvert dne 25. 10. 2020 14:10, celkově upraveno 1
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 25. 10. 2020 14:10

Česká cena za Nightowl je mimo. Já jsem je kupoval nové z Itálie za cca 8000 Kč.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 25. 10. 2020 14:13

No NightHawky se dlouhodobě drží na 9.990,- Kč, tak čekám, zda se tomu nepřiblíží ty NightOwly. Už se tak letos několikrát stalo.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ox1997 27. 10. 2020 15:59

Ještě jsem si to nechal promyslet a nakonec beru jak DT 770 tak 880 a co mi bude míň vyhovovat, tak vrátím.
Jinak jste se ptali na čem poslouchám, tak na pc, s integrované zvukovky Realtek ALC1200, na základní desce(v tom se nevyznám, ale četl jsem, že to je jedna z těch lepších zvukovek, která je na základních deskách). A poslouchám hodně ve formátu FLAC, popřípadě spotify v nejvyšší kvalitě.
Ox1997
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 27. 10. 2020 16:09

Jaké verze daných modelů jste vzal? Důležitý je údaj impedance - například 80 Ohm. Tam by byl případně jediný zásadní limit, protože integrovaná zvuková karta si pravděpodobně neporadí s 250 Ohm verzí. Respektive hrát to bude, jen maximální hlasitost bude nízká.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků