Sluchátka kolem 3000 Kč - domácí poslech

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod martas38 31. 10. 2020 18:49

Díky!
Mojo připojuješ k iP prostřednictvím Apple Camera Kitu?
Jinak koukám, že patříš taky mezi ty, co mají u T800 problémy s přetlakem a usazením. Mně právě sedí jak ulitý a nemám s usazením, přetlakem či pohodlím problém. Asi pro mě nejlepší IEM v tomto směru. Ale je to hodně individuální a strašně moc lidí si na to stěžuje. Prostě u té konstrukce už nezbyly peníze na vyrovnávací ventily, což je ovšem při jejich ceně a osmiměničové konstrukci pochopitelné.
Otázka detailů... Podle mě tam toho tolik patří, obzvlášť když tam nějaký jemný zvuk tvoří například pravidelnou linku a na jedněch sluchátkách je sotva postřehnutelný, až neslyšitelný a na jiných je slyšet dobře. Ještě bych k tomu dodal, že když v tomto ohledu srovnám T800 se Solaris, tak T800 vedle Solaris působí dojmem zahuhlaných temných sluchátek s totálně utopenými středy a prakticky bez detailů. Solaris tyto detaily hrají podstatně intenzivněji a z detailnosti CA Andromeda by ti asi šla hlava kolem.
Ale ještě jednou dík za dobré srovnání! DT880 už nějaký ten rok nemám k dispozici a zdálo se mně že v tom detailu dost silně kulhaly. Mohlo to být i párováním s AudioGD, s Mojo jsem je moc neprovozoval, protože to je nedokázalo dostatečně nakrmit, a zdál se mně ten zvuk mdlý, nedostatečný.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 31. 10. 2020 19:34

martas38 píše:Díky!
Mojo připojuješ k iP prostřednictvím Apple Camera Kitu?

Ano. Mám ještě Sony Xperia 10 s Android 10, to občas používám taky. Tam je problém s tím, že Android zlikviduje informaci o vzorkovací frekvenci, ať už je to nahraný jak chce, pořád je kulička oranžová (pravděpodobně to převzorkuje ?). Teprve s iPhonem červená, zelená atd. - dle tý frekvence. Pak ještě používám notebook, ale jen občas, a spíš, když potřebuju s aplikací více interagovat (malý displej iPhonu i Xperie mi hodně vadí při psaní). Na notebooku pozoruju taky ty výpadky, o kterých tu již byla řeč - zatím jsem se tím ale moc nezaobíral.

martas38 píše:Jinak koukám, že patříš taky mezi ty, co mají u T800 problémy s přetlakem a usazením. Mně právě sedí jak ulitý a nemám s usazením, přetlakem či pohodlím problém. Asi pro mě nejlepší IEM v tomto směru. Ale je to hodně individuální a strašně moc lidí si na to stěžuje. Prostě u té konstrukce už nezbyly peníze na vyrovnávací ventily, což je ovšem při jejich ceně a osmiměničové konstrukci pochopitelné.

Uvidíme, už v šuplíku čekají JVC Spiral Doty z Tokia. Jo, a taky Tripowin C8 (ten z Linsoulu na AliExpessu), zítra je hodlám aplikovat :-)

martas38 píše: Otázka detailů... Podle mě tam toho tolik patří, obzvlášť když tam nějaký jemný zvuk tvoří například pravidelnou linku a na jedněch sluchátkách je sotva postřehnutelný, až neslyšitelný a na jiných je slyšet dobře. Ještě bych k tomu dodal, že když v tomto ohledu srovnám T800 se Solaris, tak T800 vedle Solaris působí dojmem zahuhlaných temných sluchátek s totálně utopenými středy a prakticky bez detailů. Solaris tyto detaily hrají podstatně intenzivněji a z detailnosti CA Andromeda by ti asi šla hlava kolem.
Ale ještě jednou dík za dobré srovnání! DT880 už nějaký ten rok nemám k dispozici a zdálo se mně že v tom detailu dost silně kulhaly. Mohlo to být i párováním s AudioGD, s Mojo jsem je moc neprovozoval, protože to je nedokázalo dostatečně nakrmit, a zdál se mně ten zvuk mdlý, nedostatečný.

Není zač děkovat, dělal jsem si to spíš pro sebe, ale kdyby to někoho zajímalo .. Já netvrdím, že ty DT 880 jsou bůhvíjakej přeborník. Ale na druhý straně odvádějí slušný výkon, zejména pokud přihlédneme k ceně. No a ty T800 jsou velmi slušný, jsem s nimi rozhodně spokojen. Díky :-) Jak jsem psal, že mi vadilo to nasazování, tak to bylo kvůli tomu testu - asi desetkrát nebo tak, furt jsem musel ta sluchátka prohazovat. Normálně mi to nevadí.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 31. 10. 2020 20:02

Mě ty DT880 stály přes osm tisíc. I to byl důvod, proč tvrdím, že nejsou až tak. Za současných 3500Kč už je situace trochu jiná.
Pro T800 máš stejný setup jako já. Tripowin C8 a JVC Spiral Dot.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tomasdcz 16. 11. 2020 16:13

beyerdynamic dt770 nebo dt990pro otazka je co k tomu?:_)
tomasdcz
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků