FiiO FH5 vs FA7

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod VycuratAspat 31. 10. 2020 08:53

flatliners píše:Ahoj,

po přečtení asi milionu recenzí jsem zúžil výběr na tyto dva kousky. Rozdíl v ceně je jen litr. Bohužel v Audigu nemaj ani jedny, takže poslech nemožný. Nákup jen v čr.
Posloucham metal a punkrock. Doteď sem používal ke spokojenosti skoro deset let Westone 4r, ale už se trochu rozpadají u připojení kabelu. Jediné co mi na nich trochu chybělo byly lepší středy, což by měli řešit FH5 s vlastním měničem pro středy. Ještě jsou tam iBasso IT01s, ale ty maj jack 2,5mm a redukci na 3,5mm používat nechci, jelikož už jednu používam z USB-C. Poslech je na Note 20 ultra, nic lepšího asi ani nehodlam pořizovat, jelikož se mi nechce tahat další krám v kapse.

Dík za rady:)

Fh7 můžu půjčit na vyzkoušení. Jestli ti to pomůže ve výběru. Jsem ze Šumperka.
VycuratAspat
Junior

Odeslat příspěvekod wings123 31. 10. 2020 13:08

martas38 píše:Vždycky se jen přenášejí data, která převodník zpracuje na finální signál.

Ale potom by sa signal nemal nijako znehodnotit nie?

Ak sa tomu rozumies, pls vysvetli.
Moja predstava (zoberiem za priklad mp3) je, ze:

- U DAC-u posiela mobil samotne zdrojove data (teda tu mp3) do DACu, ktory ju dekoduje a premeni na analog do sluchatiek. Vysledna kvalita by mala rovnaka, ako ked sa prehrava mp3 priamo z DAP.

- U TWS BT sluchatiek mobil dekoduje mp3 na nieco ako PCM, na prenos do sluchatiek to skomprimuje prenosovym kodekom (bleee SBC, AAC, AptX, LDAC....), ktore ten stream finalne rozkoduju na analog a prehraju. Teda prenos medzi mobilom a TWS sluchatkami nahradza kabel, a to s roznou mierou kvality (podla kodeku a jeho datovej priepustnosti).
wings123
Junior

Odeslat příspěvekod flatliners 31. 10. 2020 19:24

Hmm ten btr3 se zda jako dobra volba. A jelikoz posloucham jen mp3 a nejsem zas uplnej fajnsmekr, tak rozdil urcite nepoznam. Diky za tip;) A co se sluchatek tyce, tak budu brat FH5.
Naposledy upravil flatliners dne 31. 10. 2020 20:26, celkově upraveno 1
flatliners
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 31. 10. 2020 20:22

Velmi dobrá volba, dnes jsem bral vyšší verzi BTR5 a v kombinaci s Fiio FH5 je to super combo. A to posílám hudbu z Tidalu na iPhonu SE 2020, takže pouze přes AAC kodek. Nicméně i tak je to zvukově o kus lepší než zvuk z Shanlingu M0 a v porovnání se zvukem přímo z iPhonu/iPadu není vůbec co řešit. Samozřejmě v porovnání s mou stolní sestavou je rozdíl slyšet, nicméně jako varianta na cesty, nebo pokud nemohu sedět u PC naprostá spokojenost :-)
zdroj: ifi iDAC2 micro + Fiio BTR5
sluchátka: Audioquest Nightowl Carbon, Fiio FH7, Panasonic RP-HD10
Na cestě: Fiio FH1s, zvažuji otestovat Topping DX3 pro
Na prodej: Sabbat e12 ultra
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 4. 11. 2020 18:11

Tak dnes doručeny Fiio FH7 (díky moc místnímu prodejci za rychlou dohodu) a po cca třech hodinách poslechu (a menším laborování s nástavci) zatím naprostá spokojenost. Vše co se mi líbilo na FH5 zůstalo zachováno + FH7 přidávají výrazně lepší podání prostoru a o něco přehlednější separaci nástrojů a podání výšek. Rozhodně je to zajímavý upgrade a pro mě osobně zatím jednoznačně nejlepší in-ear sluchátka, jaká jsem kdy vlastnil. Výborně si rozumí s Fiio BTR5 (zapojeno přes symetrický kabel). Vzhledem ke změně priorit mě tak čeká další výprodej a původně hlavní stolní sestava s HD650 poputuje do světa (problém s otevřenou konstrukcí) :-) Fiio FH7 je víc než zdatná náhrada a v kombinaci s vlastněnými uzavřenými over-ear sluchátky bude zřejmě opět na chvilku vystaráno. Uvítal bych případnou radu na kvalitní symetrický kabel do cca 50 dolarů, který byste k FH7 doporučili. Můj aktuální není špatný, ale byla to relativně levná záležitost a rád si rozumně připlatím za lepší kousek :-)
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 4. 11. 2020 19:08

Gratulujem k FH7! U mna sa hladanie audio gralu tymi FH7 na chvilu skoncilo. K FH7 mam iBasso CF01 a je to este o kus v bezkablovosti od BTR5 dalej.
Ked skonci tento blazinec s lockdownami, pojdem popocuvat nieco do audiga. Zistit, ci ma zmysel sa zase pokukovat po niecom inom - Solaris? Dlho som uvazoval o Andromedach, ale tam asi velky rozdiel medzi nimi a FH7 nebude.
Chord Mojo+Hiby R3 ► iBasso IT01s | AQ Dragonfly Red(+JitterBug) ► iBasso IT04
SG S10 ► FiiO FH7(+iBasso CF01), Sony WH-1000XM2, Galaxy Buds+
SONY KD-55XF9005; Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod VycuratAspat 4. 11. 2020 19:22

_daRK píše:Gratulujem k FH7! U mna sa hladanie audio gralu tymi FH7 na chvilu skoncilo. K FH7 mam iBasso CF01 a je to este o kus v bezkablovosti od BTR5 dalej.
Ked skonci tento blazinec s lockdownami, pojdem popocuvat nieco do audiga. Zistit, ci ma zmysel sa zase pokukovat po niecom inom - Solaris? Dlho som uvazoval o Andromedach, ale tam asi velky rozdiel medzi nimi a FH7 nebude.

Já jsem přešel z Andromed na Fh7. Teď na Solaris. :-)
VycuratAspat
Junior

Odeslat příspěvekod hanysek3099 4. 11. 2020 19:43

O CF01 jsem taky uvažoval, ale na BTR5 se mi zamlouvá, že k němu připojím cokoli, nejen in-ear sluchátka s jedním typem konektoru. A na slušná cestovní over-ear sluchátka (v mém případě Panasonic RP-HD10E, případně 1more tripple driver over ear) bohatě výkonově stačí taky. No a u PC nyní budu zkoušet Pro-Ject Head Box S a uvidím. Časem možná zkusím nějaké jiné DAC/amp combo ...
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 4. 11. 2020 19:48

hanysek, nebral si nahodou BTR3K? Aspon tak sa mi mari, ze si sa dohodol na tunajsom bazare na kupe BTR3K a nie BTR5.
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 4. 11. 2020 19:56

Kdepak, nakonec jsem kupoval BTR5 nový z Alzy. O BTR3K jsem uvažoval, ale po diskusi s VycuratAspat jsem se rozhodl připlatit a koupit BTR5 a nelituji. Přes symetriku hraje skvěle a ani klasický 3,5mm výstup není špatný a hlavně s RP-HD10E si rozumí moc pěkně. Na cesty super krabička relativně za pár drobných :-)
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod VycuratAspat 4. 11. 2020 20:00

hanysek3099 píše:. Uvítal bych případnou radu na kvalitní symetrický kabel do cca 50 dolarů, který byste k FH7 doporučili. Můj aktuální není špatný, ale byla to relativně levná záležitost a rád si rozumně připlatím za lepší kousek :-)

Moje doporučení je: kup si ten, co se ti nejvíc líbí vzhledově. Měl jsem kabely za hodně peněz a teď používám kabel z aliexpressu za 18 dollaru, který mi sedí nejvíc. :-D
VycuratAspat
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 4. 11. 2020 20:39

To je hodně odvážné tvrzení s těmi kabely, vybírat ho vzhledem. I když chápu, že tvrdý tlustý nepoddajný kábl je těžce nepohodlný.
hanysek3099: zkus se podívat po značkovějších výrobcích a sleduj Drop. Občas tam bývají akce od Toxic Cables, Dunu, Forza Audioworks, Effect Audio a spol.
Já mám spadeno na Dunu Blanche, možná Hulk, líbí se mi jejich systém vyměnitelných konektorů, využil bych to. A posuny ve zvuku tam jsou (pro VycuratAspat) často větší, než výměny převodníku.
Hlavně si ujasni, co od toho čekáš. Měď dělá hutnější zemitější zvuk, stříbro naopak projasňuje a zvýrazňuje výšky. Ale kupoval jsem za 30USD kabel údajně z ryzího stříbra, nějaká profláklejší značka jako Blon a nedělalo to vůbec nic, spíš to naopak škodilo.
iMAC -> Audirvana -> Chord Mojo -> Campfire Solaris 2020
iBasso DX160 -> Audiosense T800
LG OLED65B9 -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 4. 11. 2020 20:40

VycuratAspat : Genialna rada! Teraz dufaj, ze to necitali tunajsi kablovi maniaci :-) Ten kabel z alika pouzivas aj na tych Solaris? :hm
hanysek: kvalitny kabel za 50e je uz dost na hrane. Na head-fi doporucovali na FH7 kabel dost vysoko nad sto eciek. Uz neviem, ktory to bol, ale asi FiiO vyssej rady.
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod VycuratAspat 4. 11. 2020 20:48

Jj na Solaris. Hehe. Měl jsem Forza Audioworks i Toxic cables. Ale nechci rozjíždět debatu o kabelech. :-) Nejlíp ať zkusí každý sám. Každý má svoje uši.
VycuratAspat
Junior

Odeslat příspěvekod introvert 4. 11. 2020 21:01

martas38 píše:Měď dělá hutnější zemitější zvuk, stříbro naopak projasňuje a zvýrazňuje výšky.

Můžu potvrdit. Používal jsem Audiosense T800 s původním postříbřeným (stříbrným ?) kablíkem, a originálními pěnovými nástavci. Zvuk byl výborný. Pak jsem si objednal (na základě Tvého doporučení) kabel Tripowin C8 a nástavce JVC Spiral Dot. Jako první jsem si nějakou dobu ujasňoval, jak to hraje, a pak jsem vyměnil kabel za ten Tripowin. A dostavilo se zděšení - kde jsou mé výšky ?! Pak jsem ovšem ještě vyměnil ty nástavce za Spiral Doty, a na mé tváři se opět objevil úsměv. No jasně! Audiosense nejsou asi tak blbí, jak by si někdo mohl myslet. Vyladili postříbřený kablík (posiluje výšky) s pěnovými nástavci (žerou výšky). Já kontroval Tripowinem (požral výšky) a silikonovými Spiral Doty - vrátily výšky na původní úroveň. Celkově mám dokonce dojem, že se zlepšily detaily, a Tripowin je bytelnější, než originální kablík (který ale rozhodně nebyl špatný).
introvert
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka