FiiO FH5 vs FA7

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod introvert 21. 11. 2020 17:35

_daRK píše:To si povieme, keď sa dostaneš do veku okolo 50tky. :hm

Stalo se, již před mnoha lety. Stále přitom slyším do 15 kHz (ty už velmi slabě, pravda). Nemám pocit, že bych o něco na výškách přicházel.

_daRK píše:dnes, keď je taky výber paradnych kúskov (a človek si to aj môže dovoliť) a FLAC/DSDcka, tak niektoré veci proste už nepočuje... a je už škoda kupovať Empyreany :-)
Inak aj ja mam Spotify stále v zálohe, jednak preto, že som "otec" našej Spotify Family a tiež som sa nevedel dokopať preklikat zoznam obľúbených zo Spotify do Tidalu. :-)

Ty Empyreany si klidně kup, nepochybuji, že bys tam toho slyšel více, než mnozí jejich dnešní majitelé. A ty playlisty jsem zapomněl, to je fakt. Naštěstí jsem jich už asi polovinu překlikal do Tidalu :-)
introvert
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 21. 11. 2020 17:53

To jestli slyšíš nebo neslyšíš nějaké frekvence ti zjistí na audio vyšetření. Pokud si pouštíš doma nějaké kmitočty, může se snadno stát, že se tam připlete nějaká vyšší či nižší harmonická a z repro či sluchátek něco slyšíš, ale nemusí to být ta kýžená frekvence, ale nějaká resonance.
Ale s těma výškama to bylo ve vztahu rozdílu mezi flac vs mp3 předpokládám. Taky jsem se snažil hledat rozdíly tam, ale je to o něčem jiném.
iMAC -> Audirvana -> Chord Mojo -> Campfire Solaris 2020
iBasso DX160 -> Audiosense T800
LG OLED65B9 -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 21. 11. 2020 18:24

To s těma rezonancema se mi stalo u Samsung Galaxy Buds - tam jsem slyšel i 20 kHz, pak mi došlo, že je to nesmysl. Ale těch 15 kHz je realita, ale je to limit, co ještě dám. Musím tedy zesílit hlasitost. Rozhodně se nejedná o jakési rezonance jak píšeš. Stačí si pustit testovací CD s frekvencemi, a poslouchat, kam až to dáš. Pokud to zjistíš na jedněch sluchátkách, je to s otazníkem. Pokud zjistíš totéž konzistentně na šesti různých sluchátkách, je to realita.
introvert
Mírně pokročilý

Předchozí stránka