FiiO FH5 vs FA7

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod introvert 21. 11. 2020 17:35

_daRK píše:To si povieme, keď sa dostaneš do veku okolo 50tky. :hm

Stalo se, již před mnoha lety. Stále přitom slyším do 15 kHz (ty už velmi slabě, pravda). Nemám pocit, že bych o něco na výškách přicházel.

_daRK píše:dnes, keď je taky výber paradnych kúskov (a človek si to aj môže dovoliť) a FLAC/DSDcka, tak niektoré veci proste už nepočuje... a je už škoda kupovať Empyreany :-)
Inak aj ja mam Spotify stále v zálohe, jednak preto, že som "otec" našej Spotify Family a tiež som sa nevedel dokopať preklikat zoznam obľúbených zo Spotify do Tidalu. :-)

Ty Empyreany si klidně kup, nepochybuji, že bys tam toho slyšel více, než mnozí jejich dnešní majitelé. A ty playlisty jsem zapomněl, to je fakt. Naštěstí jsem jich už asi polovinu překlikal do Tidalu :-)
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 21. 11. 2020 17:53

To jestli slyšíš nebo neslyšíš nějaké frekvence ti zjistí na audio vyšetření. Pokud si pouštíš doma nějaké kmitočty, může se snadno stát, že se tam připlete nějaká vyšší či nižší harmonická a z repro či sluchátek něco slyšíš, ale nemusí to být ta kýžená frekvence, ale nějaká resonance.
Ale s těma výškama to bylo ve vztahu rozdílu mezi flac vs mp3 předpokládám. Taky jsem se snažil hledat rozdíly tam, ale je to o něčem jiném.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 21. 11. 2020 18:24

To s těma rezonancema se mi stalo u Samsung Galaxy Buds - tam jsem slyšel i 20 kHz, pak mi došlo, že je to nesmysl. Ale těch 15 kHz je realita, ale je to limit, co ještě dám. Musím tedy zesílit hlasitost. Rozhodně se nejedná o jakési rezonance jak píšeš. Stačí si pustit testovací CD s frekvencemi, a poslouchat, kam až to dáš. Pokud to zjistíš na jedněch sluchátkách, je to s otazníkem. Pokud zjistíš totéž konzistentně na šesti různých sluchátkách, je to realita.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 30. 11. 2020 16:56

Tak dnes dorazil nový kablík, zde často doporučovaný Tripowin C8 a maximální spokojenost. Provedení je super, kvůli Fiio BTR5 jsem volil TRRS 2,5mm variantu, musím pochválit výborně zpracovaný konektor. Zvukově sedí k Fiio FH7 perfektně, lehce temnější projev vyhovuje mému vkusu. Co se mi líbí, že zůstalo zachováno jiskření na výškách, které se mi u FH7 tolik líbí (odlišuje a posouvá je to od FH5). Za necelých 20 babek v rámci black friday na aliexpresu super nákup :-)
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod flatliners 10. 12. 2020 13:02

Tak dnes skoro po mesici dorazily Spiral Dot. Jestli je lepsi izolace zjistim az s nima vyrazim ven. Nicmene me prekvapilo, nebo mozna se mi to jen zda, ale prijde mi ze se s nima trosku otevrel prostor a zvuk je o malinko cistejsi. Je to tim daleko vetsim prumerem vystupniho otvoru? Netusim..
Kazdopadne diky martas38 za doporuceni;)
Naposledy upravil flatliners dne 10. 12. 2020 18:09, celkově upraveno 1
flatliners
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 10. 12. 2020 15:42

Zrovna tak Spiral Dot vnímám. Jsou jedny z nejlepších, lepší už jen snad Azla Sedna. A mám tu zkušenost, že je pro zvuk lepší, když mají díry velký průměr. Mám třeba nástavce Final Audio Type E (velice chválené, doporučované a hlavně pohodlné nástavce), ale mají hodně úzké výstupní otvory a zvuk pak ztrácí na těle, hutnosti, či jak to popsat (bývají přikládaný k FiiO FH5, FH7, říkají tomu tuším vocal tips).
Taky mám zkušenost, což jde bohužel proti pohodlí, že čím tvrdší materiál, tím lepší zvuk (což zrovna není případ Spiral), byť právě zmíněné Azla to dokáží spojit, jsou velice tvrdé a pohodlné současně.
Vyhýbám se pěně pokud to jde, tam je sice velké pohodlí a izolace, ale šíleně to žere výšky a mírně zvýrazňuje basy.
Ještě bych zmínil poslední moji oblíbenou značku - SpinFit. Vesměs delší trysky, obvykle pomůžou tam, kde nic jiného nesedne a především, když samotné mušle sluchátek tlačí. Obvykle tam jsou ale mírné dopady na zvuk. SpinFit dělá spousty druhů nástavců, ale jedny z trojice Spinfit CP100, CP145 a JVC Spiral Dot mně vždycky zajistily dobré a pohodlné usazení.
Je to trošku opomíjená disciplína, ale špatně sedící in-eary, to je buď tortura, nebo horší izolace a úplně jiný a podstatně horší zvuk než je zamýšleno, či kombinace všech tří negativ.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků