FiiO FH5 vs FA7

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod hanysek3099 4. 11. 2020 21:19

O kablíku Tripowin C8 jsem již četl několikrát a byla to jedna z variant. Upřímně nemám moc chuť dávat za kabel výrazně vyšší částku a nyní by Tripowin C8 měl být na Ali v rámci slev za pěknou částku kolem 20 dolarů. Takže ho asi zkusím objednat a uvidíme. Předpokládám, že přímo v ČR asi nic moc sehnatelného nebude. Případně v rámci EU, abych na kabel nečekal znovu 4 měsíců, jako u TSRM-3 pro :-)
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 4. 11. 2020 22:06

Zrovna Tripowin C8 je pro mě zvukově solidní upgrade, který je oproti přibaleným káblikům slyšet víc než dost. Doporučuju ho tady docela často. Myslel jsem, že míříš někam výš.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 4. 11. 2020 22:09

No, jestli se nepletu, tak jsi se ten původní kabel ani neobtěžoval použít. Tak o čem se to tu vlastně bavíme ..
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 4. 11. 2020 22:58

intorvert: O vlivu kabelu na zvuk. Pro mě jako pro člověka s elektrotechnickým vzděláním věc donedávna naprosto nereálná. A ono to funguje razantněji, než by jeden čekal...
Jinak teda ty kladný recenze na FH7 mě docela lákají.
hanysek: Nemůžeš se víc rozepsat o srovnání s FH5 hlavně co se výšek týče? Tam podle mě byla jejich největší slabina.

-- 4. 11. 2020 23:03 --

Ještě bych dodal, že původní kabel k FH5 byl pro mě hodně velká špička. To byl velice výrazný benefit. Netuším co dávají k FH7.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 4. 11. 2020 23:38

martas38: Pravděpodobně jsi nepochopil, co jsem napsal. Tak to napíšu ještě jednou: oproti stříbrnému kablíku dodávanému s Audiosense T800 způsobuje Tripowin C8 u T800 pokles úrovně vysokých kmitočtů. Je to snad nějaké překvapení? Není - protože Tripowin C8 prostě není stříbrný kabel.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 5. 11. 2020 02:21

No a dodávaný kabel k T800 samozřejmě rovněž není stříbrný. Vesměs jsou káblíky z ryzího stříbra cca v ceně T800 až trojnásobku jejich ceny. Tripowin C8 je měděný postříbřený kabel stejně jako ten dodávaný k T800.Ty změny ve zvuku se dějí, ale působí to na mě úplně jinak, než změny nástavců.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 5. 11. 2020 06:36

Tohle už na mě začíná být trochu vyšší dívčí, rozhodně jsem tu nechtěl rozpoutat kabelovou válku :-) Co se týká porovnání výšek u FH7 vůči FH5 tak nevím, jestli to dokážu popsat správně, ale jsou celkově jasněji definované, lépe oddělené od středního pásma a hlavně umí cinknout tam, kde to je potřeba. Já však nyní po celovečerním poslechu musím hlavně vypíchnout proti FH5 jednoznačně o třídu lepší separaci nástrojů, ta je pro mě největším překvapením. Přesto se ale odvážím říct, že pokud vezmu v potaz cenu nových sluchátek, tak poměr cena/výkon pro normálního uživatele, který není zvyklý dávat za sluchátka opakovaně desetitisícové částky je jednoznačně na straně FH5. Pokud se ale objeví možnost sehnat FH7 levněji, tak příplatek určitě stojí za to :-)
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 5. 11. 2020 07:21

martas38 píše:Tripowin C8 je měděný postříbřený kabel stejně jako ten dodávaný k T800.Ty změny ve zvuku se dějí, ale působí to na mě úplně jinak, než změny nástavců.

To je klidně možné, už ve svém původním příspěvku jsem uvedl, že je možná jen postříbřený. To nehodlám nikterak zjišťovat. Ale na můj pocit, že s Tripowinem je tam těch výšek míň, to nemělo žádný vliv. Jak už jsem psal, Audiosense asi nejsou padlí na hlavu, aby dávali k T800 dva různé kabely (stříbro, měď) jen tak, pro srandu králíkům. Podobně, jako s nimi dodávají silikonové i pěnové nástavce. Každý si může vybrat, a různě poladit dle gusta. Ona totiž ta výměna kablíků u T800 není žádný horor. Nehty od palce a ukazováčku zanoříš do mezery, a za mírného tahu kablík (v mém případě tedy ten postříbřený) doslova odskočí od sluchátek. To se ovšem nedá říct o Tripowinu C8 - jeho nacvakávání na T800 už na rozdíl od originálního kablíku takový menší horor byl.

10:21:
————
Jinak ještě poznámka k tomu Tripowinu. Je stříbrný a měděný zároveň, zatímco ten originální, který jsem používal až do doby, než mi dorazil Tripowin, byl výlučně postříbřený. Což asi nějaký vliv mít mohlo. Takto jsem to vnímal, pokud jsem se přímo na tento jev zaměřil. A jak píšu, poté, co jsem z pěnových nástavců přešel na silikonové JVC Spiral Dot, je to lepší, než to bylo. Tedy Tripowin C8 lze rozhodně nazvat upgradem.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod flatliners 9. 11. 2020 14:05

Tak dnes dorazili FH5(děkuji členovi fóra za prodej). Poslouchám asi půl hodiny a sem fakt nadšenej. V prvnim okamžiku při poslechu najetý desky od Amon amarth mi spadla brada. Zas takovej posun oproti starejm Westone sem nečekal. Je vidět, že za těch skoro deset let doba fakt postoupila:D Lepší ve všech ohledech snad až na prostor,tam je to tak na stejno. Basy a hlavně středy uplně jinde, ty mi chyběli asi nejvíc. Cinkání činelů si dokážu představit ještě lepší,ale stejně je o hodně vepředu oproti Westone. A ve spojení s FiiO BTR3K(taktéž z fóra) spokojenost:) Takže díky všem za rady;)
Naposledy upravil flatliners dne 9. 11. 2020 16:34, celkově upraveno 1
flatliners
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 9. 11. 2020 14:51

flatliners: Musím říct, že z FH5 jsem měl podobné pocity jako ty. Dobrý bas. Co se týče středů, tak mně tyhle sluchátka otevřely oči, do té doby jsem preferoval zvuk do V a na FH5 jsem zjistil, že to není správná cesta. A vlastně mám i stejný názor na výšky. Mohlo to trošku víc cinkat.
Jako velký benefit je u nich opravdu kvalitní kabel a hodně se mi stýská i po tom ochranném látkovém pouzdru.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 10. 11. 2020 20:14

Fiio FH5 jsou výborný kousek. Osobně je řadím výš než populární Tansio Mirai TSMR-3(pro) nebo iBasso IT01s. Jsou opravdu příjemně muzikální, zvuk je neskutečně zábavný a pohodový. V porovnání s top modelem FH7 mají drobnou rezervu ve výškách a podání prostoru, ale cenový rozdíl je odpovídající rozdílu. Naopak se odvážím tvrdit, že poměr cena výkon jde spíš pro FH5. Hodně příjemné zábavy za relativně málo peněz :-)
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod flatliners 11. 11. 2020 10:38

Z izolace tedy trochu zklamání, i když sem to čekal. U Westone sem v metru neslyšel vůbec nic ani na nižší hlasitost, zato u Fiio slyším skoro vše. Ale jak píšu, vzhledem ke konstrukci sem to čekal. Můžu zkusit comply nástavce, ale ty předpokládam zas zahuhlaj zvuk. Tak se s tim asi budu muset smířit..
Metal/HC/Punk
Galaxy S23 Ultra
Elysian Annihilator 2023, Empire Ears Odin, TIMSOK TS-316, Westone 4R, iBasso DX320/AMP14, iFi Go Blu, Shanling M0 Pro, FiiO Btr3k
flatliners
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 11. 11. 2020 11:02

Ono to bude aj tym, ze FH5 nemaju zrovna najlepsie usadenie, najma kvoli kratkemu krcku a teda nevojdu cele do ucha.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod flatliners 11. 11. 2020 11:25

Ano určitě, s tím sem právě už počítal při čtení recenze na Audigu a head-fi. Ale že izolace bude takhle malá sem nečekal..Ještě že jezdím většinou tramvají,ta nehučí:D
Metal/HC/Punk
Galaxy S23 Ultra
Elysian Annihilator 2023, Empire Ears Odin, TIMSOK TS-316, Westone 4R, iBasso DX320/AMP14, iFi Go Blu, Shanling M0 Pro, FiiO Btr3k
flatliners
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 11. 11. 2020 11:32

flatliners: zkusil bych na tvém jiné nástavce. Měl jsem FH5 (tu černou verzi, která měla mít údajně mírně delší krček, ale ruku do ohně za toto info nedám).
Já jsem je provozoval s JVC Spiral Dots a izolovalo to dobře, jezdím denně vlakem a dovnitř opravdu nic nepronikalo, nebo naprosto minimálně.. Ale mám pocit, že jsem musel mít o půl čísla, nebo o číslo větší velikost než používám standardně (mám M, takže tam to byla ML, nebo L). Tady nůžeš objednat JVC a nakombinovat tři velikosti:
https://penonaudio.com/accessories/earp ... rtips.html
Případně ještě zkusit nástavce SpinFit CP145.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků