Pomoc s vyberom kombinacie - sluchatka a „zvukovka“ k PC

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod jemark 31. 10. 2020 14:13

Zdravim vas borci,

chcem vas poziadat o pomoc s vyberom sluchatok a "zvukovky" k stolnemu PC.
Doposial som pouzival AKG K72 na klasicky vstup zakladnej dosky s Realtek® ALC1150 a neskor Creative SOUND BLASTER Play! 3. Vacsinou je to na spotify a youtube.

Primarny ucel je na pocuvanie hudby (hip hop, dance- trap, house a pod., pop)cize chcem "bassovejsi" prejav ak sa to da nazvat, to je primarny ciel, nakolko to mam rad aj pri monitoroch, ale chcem nieco basovejsie do sluchatok, cize nejde mi primarne o nejaku uplnu cistotu pocutia zvukov niekde vzadu, co ledva zachytis, ale o taky celkovy prejav "nalozenej" hudby :-))
A hlavne aby boli pohodlne na hlave, nakolko niekedy ich mam 6-7-8 hodin, cize ta klemba ako maju moje terajsie akg je super a aj celkom velke nausniky.
Rozmyslal som nad tymito sluchadlami: AKG K271, DT770 80/250ohm, ATH-M50x
Preto by som chcel odporucit aj nejaku externu zvukovku/zosilovac typu fiio k3/e10k olympus alebo co je vhodnejsie.
Cenova relacia komba je okolo +- 200€/6000KČ
Naposledy upravil MgX dne 6. 11. 2020 19:26, celkově upraveno 2
Důvod: Upraven příliš obecný název vlákna.
jemark
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod panradovan 31. 10. 2020 16:36

Ahoj, moje zkušenosti jsou minimální, ale ty DT770 jsem koupil jako svoje první lepší sluchátka dva týdny dozadu. Vzhledem k vyšší impendaci jsem musel mít zvuk pořád na maximální úrovni jak v přehrávači, tak ve Windows. Možná, že ten Sound Blaster bude lepší. Nicméně jsem k nim pořídil DAC/amp z aliexpresu, taková levnější kopie Dragon Fly black a co se týká hlasitosti, tak teď sem max na 60 a spíš méně.

Protože mám basy taky rád (daft punk, chemical brothers,..), ale vzhledem k aktuálnímu lockdownu jsem vybíral pouze na základě recenzí a (několika denního intezivního pročítání testů. Nakonec mi z toho ty DT770 vyšly nejlépe a nelituji. Ano, nemám moc s čím srovnat, ale jednoduše jsem spokojený. Jsou superpohodlné, což třeba ty M50x, který má můj brácha nejsou. Vzhledem k tomu, že poslouchám 5-8 hodin denně bych ty AT prostě nedal nebo dal, ale trvalo by dlouho než bych si zvykl.

Nějaký lepší řešení než aliexpress usb dac stále hledám, ale to pravděpodobně nechám až na otevření obchodů a sjedu si do audiga. Mám totiž pocit, že ze mě audiofil nikdy nebude a že ten rozdíl pravděpodobně neuslyším, resp. nebude stát za ty prachy navíc. Jinak zdroj momentálně Tida HiFi. Stejně jako ty koukám po e10k nebo K5pro, případně něco tady na bazaru. Za těch 6k se mi kombinace DT770 + E10K zdá jako dobrá volba, ALE nemám reálné zkušenosti, to musí někdo jiný.

-- 31. 10. 2020 17:10 --

Nicméně kdybych vybíral dneska, tak zvolím ten aliexpress DAC za 500,- a těch 5,5k dám do sluchátek. Myslím, že ten posun, co Ti dá amp/dac nebude nikdy tak velký jako Ti poskytnou kvalitnější sluchátka (v poměru cena/výkon)
panradovan
Junior