Má smysl kupovat jiná sluchátka?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod zurekmiroslav 5. 11. 2020 21:33

Zdravím,
koupil jsem Fiio M3K hlavně kvůli toho abych měl lepší zvuk než ze smartfonu,ale rozdíl není nějak extra velký a sluchátka mám momentálně Sony MDR-XB950B1 které jsem dostal k Xperii XZ Premium před 3 roky,jedná se o tyto sluchátka:
https://sluchatka.heureka.cz/sony-mdr-xb950b1/

Chtěl bych ale kvalitnější zvuk a chci se zeptat jestli má smysl koupit Audio-Technica ATH-M50x které všude vychvalují za podobnou cenu nebo bude kvalita zvuku stejná a raději koupit nějaké kolem 10tis?

Popřípadě jaká alternativa k těm za 3,5tis a pokud ne tak která okolo 10tis?

Děkuji všem za rady.
zurekmiroslav
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hanysek3099 5. 11. 2020 22:31

Posílal jsem Vám SZ, případně se ozvěte :-)
zdroj: ifi iDAC2 micro + Fiio BTR5
sluchátka: Audioquest Nightowl Carbon, Fiio FH7, Panasonic RP-HD10, Fiio FH1s
Na prodej: Sabbat e12 ultra
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _Rocco_ 6. 11. 2020 08:13

Ještě se nabízí otázka ohledně formátu hudby. Posloucháte klasické MP3 nejlépe ještě někdo stáhnuté zadara? Zkuste si za pár deseti korun koupit FLAC nebo Hi-Res, pár skladeb, které znáte. Teprve potom bych porovnával.
_Rocco_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mahtiel_cz 6. 11. 2020 08:14

Zdravím,

mám doma Audio Technica M50X, jako jsou dobrá (podotýkám, nejsem audiofil), ale jsou uzavřená a po delší době poslechu už mi nejsou příliš příjemná na uších. Pro delší poslech hudby na doma bych možná preferovala jiná sluchátka. Rozhodla bych se, zda sluchátka chcete na doma / delší poslech či například do MHD / kratší poslech.
mahtiel_cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod viking81 6. 11. 2020 08:35

Este je na mieste otazka, ci to musia byt velke sluchatka cez hlavu, alebo by mohli byt aj In-Ear sluchatka...

-- 6. 11. 2020 08:40 --

Este som si vsimol, ze porovnavate BT sluchatka s kablovymi. Pri BT sluchadlach nema moc vplyv na zvuk zariadenie z ktoreho hudbu pustate (ak neratam BT kodek). Ak ma ten telefon a aj Fiio rovnaky kodek, tak kvalita zvuku bude skoro rovnaka. Pri kablovych potom velmi zalezi na zdroji zvuku, kedze D/A konverziu a aj zosilnenie signalu ma nastarosti prave ono zariadenie. Pri BT sluchadlach si to vsetko obstaravaju sluchatka. Takze si treba ujasnit ci chcete kablove alebo bezdrotove a potom ci chete sluchatka cez hlavu alebo in-ear ;-)
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zurekmiroslav 6. 11. 2020 09:21

_Rocco_ píše:Ještě se nabízí otázka ohledně formátu hudby. Posloucháte klasické MP3 nejlépe ještě někdo stáhnuté zadara? Zkuste si za pár deseti korun koupit FLAC nebo Hi-Res, pár skladeb, které znáte. Teprve potom bych porovnával.

Klasické MP3 ale 320,mám i flac a zní to přes Fiio trochu lépe jak na mobilu přes Tidal v master.

-- 6. 11. 2020 10:23 --

mahtiel_cz píše:Zdravím,

mám doma Audio Technica M50X, jako jsou dobrá (podotýkám, nejsem audiofil), ale jsou uzavřená a po delší době poslechu už mi nejsou příliš příjemná na uších. Pro delší poslech hudby na doma bych možná preferovala jiná sluchátka. Rozhodla bych se, zda sluchátka chcete na doma / delší poslech či například do MHD / kratší poslech.

Právě že na doma,do kapsy mám Honor Choice za litr a hrajou na tu cenu pěkně pokud vezmu v potaz že jsou bluetooth a k mobilu.

-- 6. 11. 2020 10:26 --

viking81 píše:Este je na mieste otazka, ci to musia byt velke sluchatka cez hlavu, alebo by mohli byt aj In-Ear sluchatka...

-- 6. 11. 2020 08:40 --

Este som si vsimol, ze porovnavate BT sluchatka s kablovymi. Pri BT sluchadlach nema moc vplyv na zvuk zariadenie z ktoreho hudbu pustate (ak neratam BT kodek). Ak ma ten telefon a aj Fiio rovnaky kodek, tak kvalita zvuku bude skoro rovnaka. Pri kablovych potom velmi zalezi na zdroji zvuku, kedze D/A konverziu a aj zosilnenie signalu ma nastarosti prave ono zariadenie. Pri BT sluchadlach si to vsetko obstaravaju sluchatka. Takze si treba ujasnit ci chcete kablove alebo bezdrotove a potom ci chete sluchatka cez hlavu alebo in-ear ;-)

Chtěl bych právě přes hlavu a poslouchám přes kabel.U těch Sony je sice Bluetooth ale to zapínám jenom když koukám na film,jinak na hudbu dávám kabel.

Děkuji všem za reakci a rady!!!

-- 6. 11. 2020 10:39 --

Ještě jedna věc,největší rozdíl jsem zaznamenal u The Man od Taylor Swift:
https://www.youtube.com/watch?v=AqAJLh9 ... rSwiftVEVO

a dále

The Noose od Six Feet Under hlavně ty činely a kopáky (pozor jedná se se o death metal a ne moc hezký obal tak na vlastní riziko):
https://www.youtube.com/watch?v=yyJoEXW ... nder-Topic

To mě utvrdilo v tom (po včerejším nočním poslechu) že Fiio smysl má ale asi to opravdu chce lepší sluchátka.
zurekmiroslav
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _daRK 6. 11. 2020 09:54

Tie ATH-M50X su na zaciatok za tu cenu dobre, no mne pohodlim vobec nesadli, maju mensie nausniky a na dlhodobe pocuvanie to asi nie je. Skor by som uz pozrel ATH-MSR7. Zvukom su dalej, no ich zvuk je asi o cosi svetlejsi ako M50x. Zalezi, co sa ti paci viac.
Chord Mojo+Hiby R3 ► FiiO FH7, Blon BL01| AQ Dragonfly Red(+JitterBug) ► iBasso IT04
SG S10 ► iBasso IT01s (+iBasso CF01), Sony WH-1000XM2, Galaxy Buds+
Test: Lotoo Paw S1
SONY KD-55XF9005; Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod viking81 6. 11. 2020 10:03

Chtěl bych právě přes hlavu a poslouchám přes kabel.U těch Sony je sice Bluetooth ale to zapínám jenom když koukám na film,jinak na hudbu dávám kabel.

Este otazka, chces otvorene alebo uzatvorene sluchatka?
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 6. 11. 2020 10:07

Zkusím navrhnout Hifiman DEVA,limit 10k to umoznuje a jsou podle me zvukove dál,nez ATH-M50X.DAP casem vymeníte,ale kvalitní sluchátka vám zůstanou.
akburt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 6. 11. 2020 10:53

Velmi doporučuju tu sestavu, co nabízí v bazaru hanysek3099. Za dané peníze asi nic lepšího neseženete..
Ty Sennheisery jsou výrazně lepší než ATH-M50x. ;-)
Síťový filtr: AQ Niagara 1200 + AQ Monsoon
Data: Audirvana - AQ Jitterbug - AQ Diamond - Chord Hugo M Scaler - Chord Shawline BNC (Dual)
DAC/AMP: Chord Hugo TT 2
Sluchátka: Meze Empyrean (kabel Empyrean Silver Plated PCUHD)
pavel1756
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod brodus 6. 11. 2020 10:58

Vezmi klidně z bazaru fiia fh5..kdybych neměl malé uši jdu do nich hned.Za mně je blutoetooth technologie pro pohodlné lidi a rozdíl mezi dratovymi a bezdratovymi propastny!!! To nemluvím o tom když mám teď na reklamaci cd od Denonu..usb port a poslouchám bl.adapter od Projectu na zesiku od Yamahy..a bleeeee,fakt jen nouzovka:-(..a tu sestavu samozřejmě ano;-).Mam na doma Aune x7s,schiit fullu a meze neo a m5s ..a na pohodu.Nicmene tu teď zanedbavam bo poslouchám klasické bedny,i když se to psovi nelíbí. Za mně je bl dobrý tak na audioknihy:-))
brodus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod leroj 6. 11. 2020 11:49

propastný rozdíl mezi BT a drátem? to je ale ptákovina... :oboze
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 6. 11. 2020 11:52

Rozdíl mezi různými BT kodeky je docela dobře slyšitelný .. i když na rovinu, rozdíl mezi různými dráty taky :-)
introvert
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zurekmiroslav 6. 11. 2020 11:56

viking81 píše:

Este otazka, chces otvorene alebo uzatvorene sluchatka?

Uzavřené by asi byly lepší,ale poslouchám většinou večer takže je mi to fakt jedno.
zurekmiroslav
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod introvert 6. 11. 2020 11:59

Tak to by byla lepší uzavřená sluchátka, abys ostatní nebudil, ne ? ;-)
introvert
Mírně pokročilý

Další stránka