Má smysl kupovat jiná sluchátka?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod zurekmiroslav 6. 11. 2020 12:02

akburt píše:Zkusím navrhnout Hifiman DEVA,limit 10k to umoznuje a jsou podle me zvukove dál,nez ATH-M50X.DAP casem vymeníte,ale kvalitní sluchátka vám zůstanou.

Vyznáte se ve slucátkách této značky dobře?Jaké jsou v porovnání s modelem Sundara (Hifiman)?
zurekmiroslav
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pavel1756 6. 11. 2020 12:08

Já bych teda určitě šel do těch otevřených, pokud je to jedno.

-- 6. 11. 2020 12:12 --

Pokud chcete i porovnání Sundara vs HD 650:

Sundary mají prezentnější výšky a lepší lokalizaci nástrojů na hudební scéně.
HD 650 jsou tonálně vřelejší. Mají mohutnější a plnější zvuk. A celkově lepší basy a nižší středy.
Síťový filtr: AQ Niagara 1200 + AQ Monsoon
Data: Audirvana - AQ Jitterbug - AQ Diamond - Chord Hugo M Scaler - Chord Shawline BNC (Dual)
DAC/AMP: Chord Hugo TT 2
Sluchátka: Meze Empyrean (kabel Empyrean Silver Plated PCUHD)
pavel1756
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod brodus 6. 11. 2020 12:17

leroj píše:propastný rozdíl mezi BT a drátem? to je ale ptákovina... :oboze

Ad leroj ..:No jsou tu lidi co neslyší rozdíl mezi zvukovým výstupem telefonu a dapu..tak proč by tu nemohli být jedinci kteří neslyší rozdíl mezi bt a kabelem???:-))). Zkus si někdy poslechnout jen klasické repro a bt..to jsou 2světy;-).A to nechci snižovat tvoje vnímání nicméně favorit i BMW našince do cíle odveze..
brodus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 6. 11. 2020 12:28

Deva jsou také otevrená sluchátka a mají pekne integrovaný BT modul.Takze bud s kabelem,nebo BT.A kvalita zvuku je hodne odobní preference.Pokud máte moznost,poslechnete si oboje v Audigu.Bud v Praze nebo Brne.Oboje jsou ale kvalitní sluchátka,které Vás nezklamou,at si vyberete jedny nebo druhé.
A ano,existuje mnoho dalsích mozností.Limit 10k uz dává velkou moznost ve výberu,vse zálezí na osobních preferencích a jakému zvuku dáte prednost a také jestli zvolíte i moznost BT prenosu.
DEVA: https://www.audigo.cz/Sluchatka/Otevrena/HiFiMAN-Deva
Sundara: https://www.audigo.cz/Sluchatka/Na-doma/HiFiMAN-Sundara
Naposledy upravil akburt dne 6. 11. 2020 13:18, celkově upraveno 1
akburt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod leroj 6. 11. 2020 13:11

brodus:
poslouchám klasické repro a i sluchátka s BT, které mají také kabel (momentálně ty Devy)
2 světy neslyším a nejsem sám...
kdyby se mi chtělo, tak najdu recenzi kde porovnávali Devy s kabelem a bez něj a rozdíl byl minimální (z toho textu vyplývalo, že spíš žádný) - no ale nechce se mi a ani k tomu nevidím důvod.

Jestli jsem to ale pochopil správně, tak by se ti hodili basovější sluchátky, což otevřené nebývají
- a taky ATH basů nemají na rozdávání
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zurekmiroslav 6. 11. 2020 13:19

Děkuji všem za rady a pěknou diskuzi,
objednal jsem tedy Hifiman Sundara,údajně by měly být lepší jak Deva,když u nich není bluetooth a jsou za stejnou cenu.Bluetooth mám na těch Sony a ty používám k televizi.Hifimany budou na hudbu tak snad nezklamou a budou hrát fantasticky.
zurekmiroslav
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod introvert 6. 11. 2020 13:20

akburt píše:Pokud máte moznost,poslechnete si oboje v Audigu.Bud v Praze nebo Brne.

Asi dlouho ještě nerealizovatelné .. :-(

-- 6. 11. 2020 13:23 --

leroj píše:2 světy neslyším a nejsem sám...
kdyby se mi chtělo, tak najdu recenzi kde porovnávali Devy s kabelem a bez něj a rozdíl byl minimální (z toho textu vyplývalo, že spíš žádný) - no ale nechce se mi a ani k tomu nevidím důvod.

To bys měl, taková recenze je krajně nedůvěryhodná, tak abychom si dali na recenzenta pozor ..
introvert
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod leroj 6. 11. 2020 13:34

tak si to najdi
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 6. 11. 2020 15:09

Doufám, že máte pro Hifimany nachystaný i odpovídající zdroj. Fiio BTR3K to určitě není ...
Jinak díky za propagaci inzerátu, DAC je již na cestě k novému majiteli, takže pro případné zájemce již jen kombinace sluchátkového zesilovače a HD650 (rozumí si spolu náramně :-) )
zdroj: ifi iDAC2 micro + Fiio BTR5
sluchátka: Audioquest Nightowl Carbon, Fiio FH7, Panasonic RP-HD10, Fiio FH1s
Na prodej: Sabbat e12 ultra
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 6. 11. 2020 15:13

Hanysek, hanysek, ty nevynechas jedine vlakno na promotion svojich predajov :-)
Chord Mojo+Hiby R3 ► FiiO FH7, Blon BL01| AQ Dragonfly Red(+JitterBug) ► iBasso IT04
SG S10 ► iBasso IT01s (+iBasso CF01), Sony WH-1000XM2, Galaxy Buds+
Test: Lotoo Paw S1
SONY KD-55XF9005; Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 6. 11. 2020 15:18

Na druhou stranu, HD 650 za 4500,- si tu propagaci určitě zaslouží.

A M3K k Sundarám je, doufám, jen špatný vtip.
Síťový filtr: AQ Niagara 1200 + AQ Monsoon
Data: Audirvana - AQ Jitterbug - AQ Diamond - Chord Hugo M Scaler - Chord Shawline BNC (Dual)
DAC/AMP: Chord Hugo TT 2
Sluchátka: Meze Empyrean (kabel Empyrean Silver Plated PCUHD)
pavel1756
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zurekmiroslav 6. 11. 2020 17:03

Nejdřív kvalitní sluchátka a pak budu řešit co dál pokud nebudu spokojený s poslechem přes Fiio m3k,ale mám k dispozici i Yamaha MCR-N670D což myslím není nejhorší a u těch Sundara je v balení adaptér na ten větší jack takže budu zkoušet přes co budou hrát líp.V recenzích jsou borci kteří je napíchnou na mobil a jsou víc než spokojení.Uvidíme,sám jsem velice zvědav jako laik audiofilií nepolíbený,nechám se překvapit.
zurekmiroslav
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod akburt 6. 11. 2020 17:16

Jeste mi to nedá a dávám jednu recenzi na Hifiman Deva
https://www.audiophile-heaven.com/2020/ ... -deva.html
akburt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 6. 11. 2020 17:21

No, abys nebyl zklamanej. S mizerným zesilovačem budou i kvalitní sluchátka hrát mizerně a může se stát, že ty sluchátka "neprávem odsoudíš" či jak to říct. A na tu Yamahu rovnou zapomeň. Tyto sluchátkové výstupy komponentů bývají bída. Často je to jen odbočka z výkonového stupně s rezistorem. Velká sluchátka prostě potřebují sluchátkový zesilovač. A s tím m3k, to je opravdu vtip. Příprav se na zvuk ala sovětské tranzistorové rádio rok výroby 1976. To na dva monočlánky. Ten DAP ti utáhne s přehledem špunty a nebo nízkoimpedanční sluchátka, co jsou k tomu učená. Určitě ne Sundary. Bude to mizerný plochý zvuk naprosto bez basů a bez jakékoliv dynamiky. Potřebuješ sluchátkový zesilovač, nebo ještě lépe DAC/Amp.Alespoň něco jako FiiO K5 Pro.
Nebo to co nabízí Hanýsek a nebo ty Deva, v prvním případě máš zesilovač, ve druhém ti ho nahradí BT modul.
iMAC -> Audirvana -> Lotoo Paw S1 -> Campfire Solaris 2020
iBasso DX160 -> Audiosense T800
LG OLED65B9/Vero 4K+ -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 6. 11. 2020 17:45

Přesně jak píše martas38, pokud nemáš žádný použitelný zdroj, tak mnohem větší smysl dává Deva.
AMP: Gilmore Lite Mk2
DAC: Chord Qutest
Sluchátka: HD 800, HD 600
In-ear: Sennheiser IE800S
BabetakCZE
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka