Upgrade z HD 800 / Porovnanie flagship modelov

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MHOE 16. 5. 2021 15:20

BabetakCZE píše:Podobný 1266 je právě model Phi.
V2 by mělo mít nejlepší tonalitu ze všech.

Na Dianu V2 jsem nenašel snad žádnou negativní recenzi, kromě teda Audioscience :D.

Narazil jsem na vícero názorů ve smyslu, že Diana V2 nemají (i v kontextu high-endových modelů) zrovna dobrý poměr cena/výkon. A upřímně, asi bych tomu i věřil, neboť konkurence je na současném trhu tvrdá a ryze malosériová výroba v USA s důrazem na kvalitu zpracování tak nějak automaticky znamená vysokou cenovku bez ohledu na zvukové parametry modelu. Zvlášť když je V2 v podstatě "až ten třetí" za Diana Phi a AB-1266 Phi TC. Lidé také zmiňují kompromisní ergonomii nošení, jak už bylo zmíněno výše.

Pokud by však cena nehrála roli a zachtělo by se něčeho od Abyss, také bych volil spíš Diana V2 než ty ostatní modely. :-) To ovšem pouze z druhé ruky, za výrazně sníženou cenu. Pokud bych měl uvažovat v cenové relaci nových, asi bych spíš počkal na to, co přinese blízká budoucnost, neboť mnohé top modely jsou už 5+ let staré (LCD-4, Utopia, Susvara, ...) a tudíž jejich nástupci mohou být na spadnutí.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 16. 5. 2021 15:28

V high endu nemá dobrý poměr cena/výkon nic :).
Myslíš, že V2 nebude na úrovni Utopie, která stojí ještě o něco víc a má relativně vysokou míru poruchovosti?

Nebo třeba Empyrean, ten nestojí o moc méně než V2 a technicky velmi pravděpodobně není na úrovni V2/Utopia/HE1000/LCD4/Verite viz. ty dvě recenze, kde porovnávali Empyrean s Dianou V2.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 111a111 16. 5. 2021 16:51

pavel1756 píše:Diana V2 jsem neslyšel, ale jejich aktuální vrcholný model 1266 TC před nedávnem ano

Kde? Videl som ich dostupné len v Nemecku a Holandsku.

1266 TC a Susvara je asi moja posledná nádej. Najviac sa obávam nezvyčajnej ergonómie.

Zvukovo som nemohol Diana Phi vyhodnotiť pretože mi nesedeli vôbec dobre. A DMS mod pads som skúšal tiež, popravde som si nevšímol iný rozdiel než farbu. Predposledná generácia 1266 CC má dosť divnú frekvenčnú charakteristiku, TC som ešte nevidel. Joshua Valour ich vyhlasuje za lepšie než HE-1. Ale keď počúvam čo za sračky melú na svojom youtube kanále tí traja z Abyssu, naberám pochybnosti o ich kompetentnosti.
Susvara | HD 800 << Topping DX9
Etymotic ER4-XR; Samsung Buds2 Pro; AKG N400
B&W 805 D2 << Lyngdorf TDAI-2170
LG OLED65B7
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 16. 5. 2021 16:56

To nemá, no. :-) A zrovna Utopia jsou zářným příkladem toho, že korelace mezi cenovkou a uvěřitelností zvukové reprodukce u sluchátek takřka neexistuje. Dodnes si pamatuju, jak jsem je porovnával s HD650kami a došel k závěru, že bych bral radši ty Sennheisery. ;-)

Dnešní "high-end" je totiž high-endem často jen ve smyslu jakési sonické hypertechničnosti, která začíná zacházet za hranici toho, co je člověk schopen v každodenní realitě kolem sebe slyšet. Detaily doslova nanoskopické, tranzienty rychlosti světla a prostovorost tak obří a vzdušná, že i nahrávka z malého studia nasnímaná mikrofony nablízko zní jako ve Wembley. O ano, Utopia jsou technicky určitě lepší než HD650ky. Je to však skutečně vše, oč v našem hobby kráčí?

Pro ty, kteří si chtějí nasadit sluchátka na uši a být ohromeni tím, jak i obyčejné může znít neobyčejně, zřejmě ano. Jsou však tací, kterým nejde o zvukové "nadpřirozeno". A ti pak trpí, když porovnají zvukovou realitu kolem sebe s umělou plechovostí Focalů, éteričností Staxů nebo plastikovostí novodobých Hifimanů.

Přesto, Susvara nebo Diana V2 (nebo třeba i ty Empyrean) dávají jistou naději, že i dnešní high-end by mohl znít uvěřitelně. Třeba se mi někdy poštěstí je slyšet. :-)
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 16. 5. 2021 18:03

@111a111: Já je slyšel u jednoho známého z Portugalska, který střídavě žije v ČR a Portugalsku. Před časem ode mě chtěl koupit elektronkový zesilovač, který jsem prodával. Chtěl jej právě pro ty 1266 TC, ale nebyl na ně dostatečně silný. Nakonec k nim pořídil Schiit Ragnarok.
Ale pokud vím, dají se taky poslechnout v pražském prodejně společnosti Voix. Mají je tam skladem.

A k tomu co píše MHOE. Naprosto souhlasím s tím, že zvuk mnohých (možná i všech) High-end sluchátek je paradoxně díky své naddimenzované detailnosti dál od reality než některá podstatně levnější sluchátka.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 16. 5. 2021 19:00

@BabetakCZE: A ako vnímaš zvuk HD800? Si s nimi spokojný? Lebo oni majú veľmi špecifický zvuk a ak ti vyhovuje, potom neviem či nájdeš niečo lepšie. Možno HD800S a experimentovať so zosíkom. Čo lampy? Neskúšal si?

Som prekvapený čo píšete o 1266 TC. Keď som kupoval Empy, tak predtým som takmer kúpil 1266 TC z druhej ruky na Head-Fi. V poslednej chvíli som to zmenil na duel medzi Vérité a Empyrean.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 16. 5. 2021 19:09

Asi takhle, jsem spokojený s určitými aspekty HD 800 a to detailnost, transparentnost, separace nástrojů a prostor.

Nejsem spokojený se zvukem jako celek.
HD 800 S nepovažuju za lepší než 800, protože ani v jedné z těch oblastí, ve kterých jsou 800 vynikající nejsou 800 S lepší.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 16. 5. 2021 19:12

Potom by si mal skúsiť Empy. :P
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 16. 5. 2021 19:15

Jedna poměrně neznámá recenze Phi 1266 : https://youtu.be/M3II-nqA1Vo (mimochodem, v čase 5:03 se uvádí, že pouhým otočením náušníků lze vyladit středy tak, že je jich až moc). Jinak, srovnání rozlišení HD 800/800s a Diana V2 je zde https://youtu.be/UuzHZsJ-l1c v čase 9:02 :D
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod 111a111 16. 5. 2021 19:28

No lool ASR práve zrecenzoval 1266 TC: https://www.audiosciencereview.com/foru ... hone.23411

Tonálne rovnaká divočina ako 1266 CC, snáď horšie než Stax SR-009S
Susvara | HD 800 << Topping DX9
Etymotic ER4-XR; Samsung Buds2 Pro; AKG N400
B&W 805 D2 << Lyngdorf TDAI-2170
LG OLED65B7
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 16. 5. 2021 20:15

V té recenzi, kterou jsem zmínil, je jasně uvedeno, že uživatel si může tato sluchátka velmi významně doladit jednak nastavením náhlavního mostu, jednak náušníků. Jinak, Amir je v měření sluchátek stále začátečník, a ostatním, zkušenějším recenzentům, je pro legraci ;-)

-- 16. 5. 2021 21:57 --

MHOE píše:Přesto, Susvara nebo Diana V2 (nebo třeba i ty Empyrean) dávají jistou naději, že i dnešní high-end by mohl znít uvěřitelně. Třeba se mi někdy poštěstí je slyšet. :-)

Snad všichni významnější recenzenti, které jsem slyšel, se shodují, že Susvary jsou nejlepší sluchátka současnosti (Sennheiser HE-1 nikdo nebere kvůli jejich ceně vážně, ačkoli ona jsou ta “nej”). Škoda jen té absurdní ceny, a nároků na zesilovač.

-- 16. 5. 2021 22:04 --

111a111 píše:Ale keď počúvam čo za sračky melú na svojom youtube kanále tí traja z Abyssu, naberám pochybnosti o ich kompetentnosti.

Nesouhlasím, mnohdy se právě od nich dozví člověk velmi zajímavé informace, které by mu jinak nikdo neřekl - právě proto, že jde o výrobce, a popisují to, co znají z reálné praxe (a nikterak se tím netají). Oproti tomu jiní (Audeze, Rosson Audio atd. utajují každej prd ... :-) )
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod TigiGold 17. 5. 2021 11:21

111a111 píše:No lool ASR práve zrecenzoval 1266 TC: https://www.audiosciencereview.com/foru ... hone.23411

Tonálne rovnaká divočina ako 1266 CC, snáď horšie než Stax SR-009S

No potěš Pámbů. Rozháraná frekvenční křivka by se možná ještě dala překousnout, za mnohem zásadnější problém však považuju ty otřesně vysoké hodnoty zkreslení při vyšších úrovních SPL. Což je úplně stejný nedostatek jako u dříve recenzovaných Diana V2. Od sluchátek za několik tisíc Euro určitě nečekám technickou dokonalost, tak naivní opravdu nejsem, ale očekávám určitou minimální technickou úroveň. Rozhodně neočekávám, že mně sluchátka při větším vybuzení odpoví zkreslením a nepříjemnými pazvuky v dynamických špičkách. Nejde o sluchátka k mobilu za 30 EUR a konstruktéři z Abyssu by se nad tím měli vážně zamyslet.
Ah, padron, siam tutti morti!
TigiGold
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 17. 5. 2021 11:34

BabetakCZE píše:Asi takhle, jsem spokojený s určitými aspekty HD 800 a to detailnost, transparentnost, separace nástrojů a prostor.
Nejsem spokojený se zvukem jako celek.

Je to starsi, ale videl jsem zes tu zminil i radu 600, takze jako odbornika se te zeptam jestli mam zkusit Sennheiser HD 630 VB? Pro me jako "bass head" ... tedy hodne to srovnavam se Sennheiser HD 25, kde se tvrdi ze je to pro zvukare, spokojenost uz 25 let atd. Takze proto me to zajma v pripade teda uzavrenych sluchatek, ktere nepousti zvuk ven aby to rusilo.

HD 800 je samozrejme jinde ale ty uz jsou trochu asi moc na prenos ven a i cena je uplne jinde :)
ripper6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 17. 5. 2021 14:36

TigiGold píše:
111a111 píše:No lool ASR práve zrecenzoval 1266 TC: https://www.audiosciencereview.com/foru ... hone.23411

Tonálne rovnaká divočina ako 1266 CC, snáď horšie než Stax SR-009S

No potěš Pámbů. Rozháraná frekvenční křivka by se možná ještě dala překousnout, za mnohem zásadnější problém však považuju ty otřesně vysoké hodnoty zkreslení při vyšších úrovních SPL. Což je úplně stejný nedostatek jako u dříve recenzovaných Diana V2. Od sluchátek za několik tisíc Euro určitě nečekám technickou dokonalost, tak naivní opravdu nejsem, ale očekávám určitou minimální technickou úroveň. Rozhodně neočekávám, že mně sluchátka při větším vybuzení odpoví zkreslením a nepříjemnými pazvuky v dynamických špičkách. Nejde o sluchátka k mobilu za 30 EUR a konstruktéři z Abyssu by se nad tím měli vážně zamyslet.

Je zcela nepochopitelné, proč to Amir vlastně měří při tak šílených hlasitostech. Ty běžně posloucháš na 114 dB? Pokud by mu šlo jen o okamžitá maxima, tak tam bych řekl, že to zkreslení asi nepoznáš. Existují nějaké korektně provedené testy toho, že vysoké hodnoty zkreslení při tak extrémních hlasitostech vedou k špatnému zážitku posluchače ?
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 17. 5. 2021 15:49

ripper6 píše:
BabetakCZE píše:Asi takhle, jsem spokojený s určitými aspekty HD 800 a to detailnost, transparentnost, separace nástrojů a prostor.
Nejsem spokojený se zvukem jako celek.

Je to starsi, ale videl jsem zes tu zminil i radu 600, takze jako odbornika se te zeptam jestli mam zkusit Sennheiser HD 630 VB? Pro me jako "bass head" ... tedy hodne to srovnavam se Sennheiser HD 25, kde se tvrdi ze je to pro zvukare, spokojenost uz 25 let atd. Takze proto me to zajma v pripade teda uzavrenych sluchatek, ktere nepousti zvuk ven aby to rusilo.

HD 800 je samozrejme jinde ale ty uz jsou trochu asi moc na prenos ven a i cena je uplne jinde :)

HD 630 jsem neslyšel, každopádně s 600/650 nemají konstrukčně nic společného.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků